oled 559609 nowe oceny ,seria eg96**,

ambra

New member
nowy software dla lg i inne

Witam
Pojawił się nowy software 03.20.05 dla 55 eg9609 .
Z najbardziej istotnych rzeczy;
oprócz kilku nowych aplikacji, zwiększyła się szybkość przesyłu danych w aplikacji YouTube. Teaz bez problemu osiągane prędkości odtwarzania z dobrych serwerów, wynoszą ponad 45.000Kb/sek.
Ciekawe,też, że w sieci pojawia się lawinowo,.b.dużo dobrych materiałów o wyśmienitej jakości, nie tylko 4k.
Z rozszerzoną paletą kolorów jest obraz Old Quito, Ecuador in 4k (Ultra HD), co ciekawe odbierany z rozdzielczością 2560x1440@30
Są też ciekawe materiały "kręcone" nowym amatorskim sprzętem takim jak Panasonic aparat fot.z video 4k GX8(prędkość zapisu video w plikach AVCHD 4k wynosi 100Mbps )czy wciąż nie do pobicia amatorska kamera video 4k SONY AX100.,(powstała na bazie profesjonalnej kamery 4k AX1)
Nową techniką i dostępnym sprzętem interesuję się od wielu wielu lat,ale dopiero teraz na oledzie 4k mogę w pełni docenić ,jakie postępy w jakości obrazu zrobiono w ostatnich latach.,Dodam też ,że tu widać wyraźnie jakie są wady tańszego sprzętu ( odnośnie optyki,głębi kolorów,sposobu ustawiania ostrości czy też wynikowej jakości obrazu ).,
pozdrawiam
 

ambra

New member
Funkcja HDR i Amazon video

Witam

Po ostatniej aktualizacji lg oled tv w aplikacji Amazon video pojawiła się funkcja HDR aktywowana automatycznie przy przekazach z tą techniką w wersji Ultra HD .
Na początek jest seria Red Oaks ,Casanova Untold,Mozart in the Jungle,
Wstępne opinie o HDR dość przyjemne,obraz jest bardziej zrównoważony światłem, ale jak kolega z forum wspomniał "beretu z głowy ,nie zrywa"

Ciekawostka;
Pośród niezliczonych pozycji na Amazonie video de,jest kilka w wersji HD z z polskim rodowodem.
Warszawa44 reż. Jan Komasa -do wyboru polska wersja językowa
Operacja Arsenał, reż.Robert Gliński - też w polskiej wersji
1920-Bitwa Warszawska - reż Jerzy Hoffmann
Chopin - reż.Jerzy Antczak -dostępny w opcji Prime
Trzy kolory -biały reż. Krzysztof Kieślowski
Gdzieśkolwiek jest ,jeśliš jest- reż.Krzysztof Zanussi

Większość filmów jest w angielskiej wersji językowej lub do wyboru de

Pozdrawiam
 

bluray

Banned
"Nową techniką i dostępnym sprzętem interesuję się od wielu wielu lat, ale dopiero teraz na oledzie 4k mogę w pełni docenić, jakie postępy w jakości obrazu zrobiono w ostatnich latach. Dodam też, że tu widać wyraźnie jakie są wady tańszego sprzętu ( odnośnie optyki, głębi kolorów, sposobu ustawiania ostrości czy też wynikowej jakości obrazu )., "

Piszesz o współczesnej rejestracji wideo ?
Także znajduję na YT nowe, wysokiej jakości materiały.
Podepnij jakieś linki do dobrych materiałów na YT.

pozdrawiam


W podobnej klasie jest seria CUBA in 4k (by Milosh Kitchowich - czuje jak trzymać kamerę).
https://www.youtube.com/watch?v=5uv5FVJb-iA


Tu cały zbiór
https://www.youtube.com/watch?v=5uv5FVJb-iA&list=PLwJH-XOKXh0iT9rP4zHFfj3bcnitBrNEW
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Pantomima
Tak rozumiem.
Nie rozumiem natomiast czemu Ty nie rozumiesz, jak wiele zalezy od matrycy, zwlaszcza w tym konkretnym momencie.
Wszelkie generalizowanie jest psu na bude, bowiem obraz z aktualnych OLEDow, jest tak fantastyczny, (bije wszystko co do tej pory wyprodukowano masowo), ze licza sie jedynie potencjalne problemy o ktorych wspomnialem.
Zreszta dam Ci przyklad, ktory ma sie ni jak do tej konkretnej sytuacji, ale moze pomoze Ci zrozumiec, ze skupiasz sie na rzeczach nieistotnych i ze wybrales sobie zle motto.
Masz, daje Ci 8-bitowy, 60Hz panel o slabym uniformity, paskudnych katach widzenia i ponizejprzecietnym kontrascie. Doloz do tego "dobra elektronike" i zrob genialny telewizor. Albo jesli wolisz artystyczne porownania, wez cudne libretto, genialnego rezysera, fantastyczna muzyke, wypasione swiatla i polglucha trupe z lapanki w klubie anonimowego lakomczucha, o sredniej wadze 170 kg.
A teraz rob wiekopomna pantomime

Realnym problemem, nie jest to, czy i na ile Panasonicowi uda sie wyeliminowac niedoskonalosci przetwarzania obrazu, wystepujace w telewizorach LG, zwlaszcza , ze i tak jak podejrzewam, nie kupimy sobie urzadzenia tej generacji (ze wzgledow technicznych i finansowych), a dopiero z nastepnej Jezeli matryca od LG, okaze sie zawodna, odbije sie to czkawka na calym rynku, a popularyzacja OLEDow, na ktorej tak bardzo Ci zalezy, przesunie sie w czasie.
A moze jednak to rozumiesz?

W odpowiedzi tak ogolem , cytuje bo to nie moj wymysl a ogolnikowe odniosienie ktore ma mega racje bytu -

"Sama matryca to dopiero początek tego co można zrobić z jakością obrazu w danym telewizorze. Każda firma ma swoje unikalne sposoby na dopracowanie wyświetlanego obrazu..."

W zwiazku z tym nie pozostaje mi nic innego jak jeszcze raz zacytowac , tym razem samego siebie - Panel telewizora to pewnego rodzaju plótno a procesor to artysta" , tak ze elektronika panie bubafat,elektronika .
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
To jest oczywista sprawa, o ktorej wie kazdy wnikliwy obserwator od lat. Na tych samych matryca różni producenci robili różne telewizory.
Nie wiem czy oczywiste dla Ciebie jest to, ze wszystkie telewizory OLED, posiadaja jedynie uzyteczna , na chwile obecna, matryce WRGB, od LG.
Powodzenie tej technologii w najblizszym czasie zalezec bedzie w najwiekszej mierze od LG i producentow tanich telewizorow OLED. To nie jest przedmiot akademickiej dysputy, co kto moze z telewizora (matrycy) wycisnac, tylko ile jest w stanie sprzedac. To jest business w ktorym najpierw liczą sie popyt i zysk, zas darzenie do najwyzszej jakosci i rekordowych osiagow, nie sa w czolowce priorytetow.
Jezeli nie rozumiesz dlaczego uwazam, ze sukces Panasonicowych ( czy jakichkolwiek innych producentow) OLED-ow jest teraz "w rekach" LG, bo zalezy od jej strategii i jakosci matryc, to sie chyba nie dogadamy. Mozesz sie ze mna nie zgadzac, ale dobrze byloby najpierw zrozumiec z jaka teza konkretnie sie nie zgadzasz.
Poza tym namawiam do przemyślenia tych mądrości, a dokładniej mówiąc odniesienia ich do konkretnej rzeczywistości.
Piszesz "Sama matryca to dopiero poczatek". No w tym przypadku matryca to duzo wiecej jesli nie wszystko. Jeśli okaże się wadliwa i po roku, dwoch szlag ja trafi (tak ze 30% sprzedanych urzadzen) to byłby pamietny start niekoniecznie z wielkimi szansami na szybka i uwiecznić sukcesem repete.
 
Ostatnia edycja:

ambra

New member
materiały 4k

Także znajduję na YT nowe, wysokiej jakości materiały.
Podepnij jakieś linki do dobrych materiałów na YT.

Dobre materiały tradycyjnie u źródła ;

Jacob+Katie Schwarz - ich motto "We see the World in 4k"
https://www.youtube.com/user/jacobschwarz

Jak ktoś lubi technikę Timelaps ,często wykorzystywana jako demo 4k,w elektromarketach
https://www.youtube.com/user/stanchang

,tu miasta świata POKAZANE W CIEKAWY SPOSOB -Las Vegas,Kijow,Belgrad,Miami,zapowiadana jest też Warszawa w 4k
https://www.youtube.com/user/aroundtheworld4k

Do niektórych przekazów w 4k potrzebna jest stabilna szybkość łącza ponad 50Mbps, ale wrażenia z oglądania na żywo ,plynnego obrazu w oledzie 4k ,za każdym razem zapierają dech w piersi.,

Temat nowego sprzętu do rejestracji 4k,to temat rzeka,a ja jutro do pracy.,

Miłego następnego dnia życzę 😊
 

pantomima

Banned
Dobre materiały tradycyjnie u źródła ;

Jacob+Katie Schwarz - ich motto "We see the World in 4k"
https://www.youtube.com/user/jacobschwarz

Jak ktoś lubi technikę Timelaps ,często wykorzystywana jako demo 4k,w elektromarketach
https://www.youtube.com/user/stanchang

,tu miasta świata POKAZANE W CIEKAWY SPOSOB -Las Vegas,Kijow,Belgrad,Miami,zapowiadana jest też Warszawa w 4k
https://www.youtube.com/user/aroundtheworld4k

Do niektórych przekazów w 4k potrzebna jest stabilna szybkość łącza ponad 50Mbps, ale wrażenia z oglądania na żywo ,plynnego obrazu w oledzie 4k ,za każdym razem zapierają dech w piersi.,

Temat nowego sprzętu do rejestracji 4k,to temat rzeka,a ja jutro do pracy.,

Miłego następnego dnia życzę ��



Za kazdym razem to zapewne 'zapieraja dech w piersi takie widoki jakich np. doswiadczyli astronauci ktorzy w wigilie 68 roku na pokladzie statku Apollo 8 okrazali srebrny glob widzac w oddali blekitna planete(Ziemie)....- taki obrazek musial zapierac dech w piersi a nie cos co Ty tam opisujesz,tak emocjonalnie przezywasz .

Nie zrozum mnie zle ,ale opanuj sie troche z epitetami .
Zapewne obrazy 4k na oledzie to cos pieknego ale zeby az tak sie ekscytowac ? , to tylko tv, w dodatku 55"
Naprawde nie jestem zlosliwy , poprostu ciezko jest mi ogarnac taka ekscytacje czyms sztucznie wygenerowanym .Ten entuzjazm i cala reszta , Matko Boska .... O jeny .

Jezeli odp mi - to chyba jeszcze nie widziales'materialow 4k na oledzie','to ja odp Ci- a widzialem ,nawet podziwialem ale nie wpadalem w taka euforie . Jezeli juz mniej wiecej tak zripostujesz to odp Ci , nie czujesz o co mi chodzi,co miale na mysli .
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek, poszukaj sobie pliku (nie na YT):
4K_HD.Club_Showreel-2013-100mbps lub 4K-Chimei-inn-60mbps
Jedne z lepszych jakie widziałem, a mam ich kilkadziesiąt.
Testowałem na monitorach 4K i QHD, zrywają beret, a nawiązując do przekątnej, robią również niesamowite wrażenie na projektorze czy tv (FHD).
Z odległości którą oglądam, kluczem są materiały w takiej jakości.
Wyjątkiem jest tylko monitor (70cm odległości i z natury grafika).
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Jak juz ogladac dema 4k, to tylko w 60fps 10 bit.
Samsung ma kilka niezlych z tego roku, ale 2 robia wrazenie:
7 Wonders of the World Brazil oraz Phantom flex.
Na Czechy i Islandie tez mozna rzucic okiem
Staroci w h264 nawet nie warto ogladac.

Zrodelko: http://demo-uhd3d.com
 
Ostatnia edycja:

ambra

New member
4k i oled

Witam

Nie da się ukryć, że najlepszy sprzęt do rejestracji video,produkują japończycy, nie chodzi o sprzęt profesjonalny,ale dostępny dla pasjonatów. ,Wprost uwielbiam takie filmiki jak te;

http://www.youtube.com/watch?v=8ig8yLeV5dU

Gość wychodzi na ulicę i nagrywa w czasie rzeczywistym, to co sam widzi.,jakość i wykonanie rewelacja!
sprzęt klasy kamery (a raczej aparatu z funkcją kamery 4k) Panasonic DMC -GH4 aktualna cena ok.1200€ (ten model aparatu od dłuższego czasu jest wiodący w materiałach 4k w necie)
Jak wszystkie kamery 4k koduje w systemie h.264 Mp4(inne AVCHD) bit rate 100Mbps przy 4k. (Jest jeden wyjątek kamera NX1 lub NX500 firmy Samsung nagrywa z kodekiem h.265 max bit rate 70Mbps ,ale ma slabiutkie opinie,a jakość z dostępnych w necie materiałów slaba)

http://www.youtube.com/watch?v=LiQ4YDH3g80

Jego strona "egawauemon" pełna jest krótkich i dłuższych filmów 4k (ponad 30 mln wyświetleń ) i na tv oled 4k wyświetlane plynnie bezpośrednio z netu (nigdy nie nagrywam mat.to ma lecieć na żywo) ,jeszcze raz to powiem, ogląda się tto z zapartym tchem,

pozdrawiam
 

ambra

New member
obraz 4k domowym sposobem

Dziś podam przepis na wyświetlanie obrazu 4k domowym sposobem
Skladniki;
ekran tv o przekątnej 27" szt. 4 (Wersja budżetowa )
komputer z wmontowaną kartą graficzną z 4 wyjściami hdmi
dobry obrazek z domowego archiwum o pojemności 8MB wymagana rozdzielczość min.3840x2160
Prosty program do edycji zdjęć

Teraz zaczynamy
Ustawiamy ekrany obok siebie w ten sposób, że tworzą jeden prostokąt 4x4. pomysł na konstrukcję wg własnego uznania,drewno,aluminium,ważne, aby ramka rozdzielająca była jak najcieńsza.
Podłączamy wszystkie do komputera
W programie edycyjnym wybieramy kolejno ćwiartkę zdjęcia i aktywujemy na kolejnym ekranie,w ten sposób, że pierwsza górna lewa ćwiartka, do odpowiedniego ekranu itd.
Uwaga
Wszystkie ekrany muszą mieć te same ustawienia odnośnie kolorów. ,
W rezultacie otrzymujemy obraz łącznie z ramką o pow.ekranu 55", w wersji rozbudowanej można użyć 4 ekranów 32" ,co w sumie z ramką otrzymamy obraz o przekątnej 65"
proste
Miłego oglądania
 

ambra

New member
HDR w oledtv

Witam

Pisałem już o spowolnionym odczycie przekazów 4k w aplikacji YouTube na oledzie serii 960 ,prędkość odczytu nie większa niż 13Mbps ,parę dni później osiągałem odczyt ponad 50Mbps ,
pisałem o małej ilości aplikacji,kilka dni później zwiększono ich ilość kilkukrotnie
pisałem o problemie dostepu do płatnych platform,kilka dni później Amazon video udostępnił częściowo swoją bibliotekę w tym filmy i serie UHD
pisałem ,że nie ma wciąż HDR,kilka dni później pojawił się sam
pisałem ,że jest HDR ale rozjaśnilii tak obraz że znikła czerń z oleda,już zaczęła się burza ,jak wyłączyć HDR,a tu nagle dziś Amazon video zrobił aktualizację aplikacji na oledze.efekt................pioronujacy, tak wspaniałego obrazu jeszcze nie widziałem, oglądam teraz Casanova Untold w wersji UHD z załączonym modułem HDR., JEST CZERŃ, Stroje z epoki z wyszywanymi ornamentami,widać każdą nitkę szwu,twarze jak z obrazów galerii Luvr,świece płoną jak żywy ogień, a krew ofiar przeraża realizmem,

Już sam nie wiem,na co miałbym jeszcze narzekać, aby lg mogło coś poprawić - jest perfekt -to telewizor moich marzeń,marzeń o ruchomym obrazie na ekranie w domowym zaciszu.,

Dziękuję LG, dziękuję Amazon video
 

Robert1272

New member
Witam

Pisałem już o spowolnionym odczycie przekazów 4k w aplikacji YouTube na oledzie serii 960 ,prędkość odczytu nie większa niż 13Mbps ,parę dni później osiągałem odczyt ponad 50Mbps ,
pisałem o małej ilości aplikacji,kilka dni później zwiększono ich ilość kilkukrotnie
pisałem o problemie dostepu do płatnych platform,kilka dni później Amazon video udostępnił częściowo swoją bibliotekę w tym filmy i serie UHD
pisałem ,że nie ma wciąż HDR,kilka dni później pojawił się sam
pisałem ,że jest HDR ale rozjaśnilii tak obraz że znikła czerń z oleda,już zaczęła się burza ,jak wyłączyć HDR,a tu nagle dziś Amazon video zrobił aktualizację aplikacji na oledze.efekt................pioronujacy, tak wspaniałego obrazu jeszcze nie widziałem, oglądam teraz Casanova Untold w wersji UHD z załączonym modułem HDR., JEST CZERŃ, Stroje z epoki z wyszywanymi ornamentami,widać każdą nitkę szwu,twarze jak z obrazów galerii Luvr,świece płoną jak żywy ogień, a krew ofiar przeraża realizmem,

Już sam nie wiem,na co miałbym jeszcze narzekać, aby lg mogło coś poprawić - jest perfekt -to telewizor moich marzeń,marzeń o ruchomym obrazie na ekranie w domowym zaciszu.,

Dziękuję LG, dziękuję Amazon video

Jak to czytam to czekam chwili kiedy taki telewizor zagości u mnie w domu i również w domach wielu zwolenników dobrego obrazu.
 

ambra

New member
biorąc pod uwagę progress cen oled tv z ostatnich dwóch lat,to w przyszłym roku 2016 ,wersje fullhd powinny zejść poniżej 1k € a wersje 4k niewięcej jak 50% tej ceny przy 55". .w 2016 pojawią się nowe modele ,które będą dużo droższe ,na początek ,do poprawienia procesory graficzne,szybkie i pojemne pamięci buforujące dane,szybka przeglądarka www.,zlamanie monopolu You Tube na wyszukiwane treści UHD(pewnie jeszcze długo nic z tego nie będzie), i wiele innych życzeń,
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Lcd nie będą konkurować z oled w kwestii obrazu tylko ceny. Dla większości nabywców cena i przekątna jest podstawowym czynnikiem decydującym o jakości.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 
Do góry