marantz 7010 z ekspozycji czy nówka z niepewnego źródła?

Snikers89

New member
Bez reklam
W PL to Onkyo kupisz za 3999zł bez promo.Ty zapewne piszesz o RZ900.
Ale faktycznie wychodzi taniej.Myślę,że u blacka cena byłaby podobna :)
Yyy nie, mowie o Rz800. Luknolem na ceneo i na allegro po ile nowki mniej wiecej chodza. Jesli mowisz ze da sie kupic za 3999 to super. Plus w polsce w sklepie mozna liczyc na upust.
W tamtym roku jak kupilem Advance Acoustic i120 w Zielonej Gorze to facet po znajomosci dal mi upust 850zl.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

3echo

Member
Bez reklam
Nie wiem jak to jest,że wszyscy kupują taniej jak w Polsce,ale jak jak chcę coś kupić to się nie opłaca.Może waluty w tym dniu szybują,albo brak na magazynie,lub źle szukam.
Uwierzcie,ale mam rodzinę w Niemczech i jak pytam o ceny to wychodzi na to samo o ile nie drożej.
Nie wiem co jest grane,bo większość chwali zakupy poza granicami tylko jak jak przeliczam to mi się nic nie zgadza.
Wytłumaczycie mi to?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Snikers, jak się uda dorwać w dobrej cenie AV, to naturalnie ten kierunek bym obrał. Ja jestem zwolennikiem rozwiązań bezkompromisowych, o ile ma to uzasadnienie finansowe, u nas nie ma.
W UK kupisz, w UK sprzedaż, tam świadomość dzielonych systemów jest o wiele większa, zresztą na zagranicznych forach sporo na ten temat.

3echo, nie wszyscy kupują za granica i nie wszystko.
Sam siedzę w rynku zagranicznym ze 20 lat i to nie jest tak, że wszystko jest taniej. Sam o tym wspomniałeś i słusznie.
Wahania kursu walut też ma spory wpływ, jeżeli na 560tyś zł można było zarobić w miesiąc 30tyś nie wychodząc z domu, to o czymś świadczy. Nie często się to zdarza, a przy wysokim kursie GBP który miał miejsce chwilę temu, łatwo się domyślić ile potencjalnych zakupów zwyczajnie było nieopłacalnych.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Nie wiem jak to jest,że wszyscy kupują taniej jak w Polsce,ale jak jak chcę coś kupić to się nie opłaca.Może waluty w tym dniu szybują,albo brak na magazynie,lub źle szukam.
Uwierzcie,ale mam rodzinę w Niemczech i jak pytam o ceny to wychodzi na to samo o ile nie drożej.
Nie wiem co jest grane,bo większość chwali zakupy poza granicami tylko jak jak przeliczam to mi się nic nie zgadza.
Wytłumaczycie mi to?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Moze kalkulator ci sfiksowal jak przeliczales kase hehe[emoji12]

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Snikers, jak się uda dorwać w dobrej cenie AV, to naturalnie ten kierunek bym obrał. Ja jestem zwolennikiem rozwiązań bezkompromisowych, o ile ma to uzasadnienie finansowe, u nas nie ma.
W UK kupisz, w UK sprzedaż, tam świadomość dzielonych systemów jest o wiele większa, zresztą na zagranicznych forach sporo na ten temat.

3echo, nie wszyscy kupują za granica i nie wszystko.
Sam siedzę w rynku zagranicznym ze 20 lat i to nie jest tak, że wszystko jest taniej. Sam o tym wspomniałeś i słusznie.
Wahania kursu walut też ma spory wpływ, jeżeli na 560tyś zł można było zarobić w miesiąc 30tyś nie wychodząc z domu, to o czymś świadczy. Nie często się to zdarza, a przy wysokim kursie GBP który miał miejsce chwilę temu, łatwo się domyślić ile potencjalnych zakupów zwyczajnie było nieopłacalnych.
Moze i cos w tym jest. Tutaj juz nie raz widzialem u kogos dzielony system. W Polsce jeszcze nigdy prywatnie. Wiadome ze jest to drozsze wyjscie niz jednopudelkowiec i moze dlatego ciezko mi znalesc odpowiedzi czy testy przedwzmacniaczy. A dylemat jest. Bo i Onkyo i Marantz i Yamaha jest w podobnej cenie do wziecia. Ale nikt mi nie moze dac prostych odpowiedzi dlaczego ten a nie inny. Heh

Ale to widze ze co kraj to obyczaj. W Polsce nie wiem czemu JBLe sa jak widze bardzo popularne i polecane choc by i tu na forum. Szczeze w UK to ani razu w sklepie nie widzialem ani nie slyszalem. Prywatnie to nawet nie wspominam. A bylem nie raz na odsluchach.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Snikers a masz jeszcze jakis namiar na dobre sklepy? Szukam heco 200, centrala najlepiej GT (tak wiem papuguje po takim jednym) no i z av denka 5200 lub marantza 7009 w jakiejs promocji bym wyrwal.


Co do marasia 7009 ostatnie sztuki na allegro sa za 4500zl - czarny kolor. I teraz pytanie czy to juz koniec zapasow w hornie wszystko juz maja prawie sprzedane czy maja jeszcze tego sporo i za dnia jak maja wyjsc nowe modele marasia to 7009 stanieje jeszcze troche?

Jak wam intuicja podpowiada?.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Snikers a masz jeszcze jakis namiar na dobre sklepy? Szukam heco 200, centrala najlepiej GT (tak wiem papuguje po takim jednym) no i z av denka 5200 lub marantza 7009 w jakiejs promocji bym wyrwal.


Co do marasia 7009 ostatnie sztuki na allegro sa za 4500zl - czarny kolor. I teraz pytanie czy to juz koniec zapasow w hornie wszystko juz maja prawie sprzedane czy maja jeszcze tego sporo i za dnia jak maja wyjsc nowe modele marasia to 7009 stanieje jeszcze troche?

Jak wam intuicja podpowiada?.
To tak troche nie w pore sie obudziles z marantzem. SR7009 byl w promocji jak robili wyprzedaze przed swietami. Kumpel kupil jedna sztuke za niecale 400f. Teraz sa tylko pozostalosci magazynowe i wiekszosc sklepow sie tego pozbyla i maja model SR7010.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Snikers89

New member
Bez reklam
No tak... to jest dobra promocja.
Moj central Tannoy Precision 6c gloss walnut kosztuje normalnie 1200f a kupilem z promocji z 6 letnia gearancja za 299f. To sie nazywaja dobre promocje. Dlatego caly czas siedze na roznych sklepach i szukam.
Wlasnie luklem na allegro i moj central 6500zl nowka jest...
Mam ci skan paragonu zrobic hehe ?
Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Powiem ci tak. Przed roznymi swietami w UK to ja chodze do banku o zwiekszenie limitu na karcie kredytowej i sie obkupuje na maksa a potem wszystko ebay hehe. Jak sklepy chca wypchac stary stock to za marne grosze oddaja lub po cenie producenta.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Hehe nie kracz bo jeszcze mnie deportuja. Problem z b gradami jest taki ze nie dowiesz sie co bylo naprawiane. Chyba ze przypadkiem karta serwisowa bedzie w pudelku. Ale gwarancja tak czy siak jest.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ja to mialem 2 lata temu taka akcje ze kupilem Onkyo tx nr 616 na ebayu za nie cale 80f. Przyszedl i okazalo sie ze skrzaniony bo nie dzialal i sniwrdzial hehe. Odrazu do ebaya i zwrot kasy. Gosciu niechcial z powrotem tego zloma wiec lezal u mnie 3 miechy w piwnicy. Potem znalazlem gdzies na forum ze Onkyo priwadzi darmowa akcje serwisowa na modele z jakichs tam lat. Za aplikowalem i przeszlo. Przyjechali, zabrali, naprawili, dali 12 miechow gwarancji i przyslali za free z powrotem. Potem sprzedalem na ebayu za 250f. Heh. Czasem pech moze byc szczesciem.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Po kilkutygodniowym obcowaniu z tematycznym Marantzem, mogę napisać kilka słów.
Porównać go mogę z wcześniejszym Denonem (4311), którego miałem, i co istotne, na tych samych kolumnach – Monitor Audio RX2. Otóż Denon, charakteryzował się dość dobitnym brzmieniem. Nie wiem, jak brzmią nowe Denony, ale pewnie charakter pozostał. Na tle tego Denona, SR7010 brzmi spokojniej i może czasami brak mu trochę tego „pazura” Denona. Marantza charakteryzuje też detal i szczegół, czyli rozdzielczość. Dla mnie to dość istotne, gdyż słucham dużo metalu, a wiadomo, jak brzmi taka muzyka brzy braku dobrej rozdzielczości. A przy okazji. W oczekiwaniu na album „Time II”, polecam genialną płytę, to też opinia ekspertów, zespołu Wintersun – „Time I”. Naprawdę, warto tego posłuchać. OSD również wygląda skromniej, niż w AVR-4311, które było dość rozbudowane. Ale najwyraźniej uznano, że nie ma potrzeby za bardzo go komplikować, bo i w zupełności wystarczy. Innym rozwiązaniem, które mnie zaskoczyło, to indywidualny korektor graficzny dla wyjścia słuchawkowego. Naprawdę, świetna sprawa.

Na zakończenie. Jakie, szanowni Koledzy, doradzili by kolumny do tego Marantza? Obecne RX2 brzmią dla mnie delikatnie za ostro (górny skraj pasma), czego nie było u Denona.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Propozycja bardzo dobra. Tyle tylko, o czym nie wspomniałem, nie mogę mieć podłogówek, niestety. :( Ale nie wiem, czy charakter ich brzmienia nie będzie taki sam jak RX2, sądząc po przetwornikach. Chyba, że inne zwrotnice. Jak zwykle – odsłuch. ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
- Monitorki to prawie zawsze mniej basu i delikatniejsze granie
- a Denon po prostu wprowadzał swoje trze grosze i grał dość ciepło
- Zastanów się na wzmakiem stereo - wyciągnie z monitorów więcej niż amplituner kinowy. Amplituner do metalu na monitorkach RX to małe nieporozumienie :)
 
Do góry