marantz 7010 z ekspozycji czy nówka z niepewnego źródła?

Snikers89

New member
Bez reklam
Jesli ktos by mial robic kino w z prawdziwego zdarzenia to ze na monoblokach heh tyle ze troche duzo miejsca by to zajelo i kasy rzecz jasna.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Z tego co pamietam to pmcomp z forum ****************************** ma kino 11.2 na monoblokach marantza hehe troche graciarnia ale kazda kolumna ma swoj bloczek z transformatorem.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Snikers89

New member
Bez reklam
"Haj endem" kina też to nie jest, takie zestawy idą już w setki tyś zł.
Tutaj "zaledwie" (w przypadku Marantza) 20-30tyś.
Nie zmienia to faktu, że taka dzielonka to już bardzo, bardzo pryzwoity system i next level w zestawieniu z typowym ampli.
Moc końcówek robi swoje i nie pozostaje to bez znaczenia, szczególnie jak mamy wymagające kolumny. Sam ampli nie ma takie pompy.
Z tym to z pewnoscia sie zgodze. Osobne koncowki nie watpliwie dadza wiecej mocy niz sam ampli w jednej puszce.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Lolo, już Ci tłumaczyłem w innym wątku.
Tak jak Koledzy już napisali, potrzebujesz do tego końcówkę/ki mocy, w przypadku Marantza są to:
MM7025 dwu kanałowa
MM7055 pięcio kanałowa
MM8807 siedmio kanałowa

"Problem" z procesorami jest taki, że ciężko potem odsprzedać, a u nas są wyjątkowo drogie.
Co z natury jest dosyć kontrowersyjne.
Gdyby nie to, że dosyć często wymieniam sprzęty, to już dawno AV by u mnie zagościł, a te "dziwne" gniazda to XLR'y.

Plus amplitunerów (nie wszystkich, ale dajmy dla przykładu SR7008/SR7009/SR7010) jest taki, że również można podłączyć do nich zewnętrzne końcówki a sam ampli wykorzystać jako tzw. przedwzmacniacz (dokładnie tak jak AV7702/AV8802, czy też starszych AV7701/AV8801)
Istotne jest to, że w przypadku wyższych amplitunerów Marantza, PRE jest dobrej jakości, co jest dosyć istotne jak chcemy go połączyć z końcówkami.
Armaning teraz troszke mi dales do myslenia. Ogolnie rzecz biorac z tego co Marantz napisal SR7010 i AV7702mk2 sa identyczne tyle ze pre amp pozbawiony jest sekcji wzmacniacza.
Jako ze planuje wymienic mojego starego Onkyo wlasnie na Marantza myslisz ze te blizniacze pudelka maranrza identycznie beda graly na pre outach ? Bo jak sie okazuje SR7010 jest tanszy niz AV7702mk2. Co jak wyzej napisales kiedys bedzie latwiej go odsprzedac.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Armanig no wlasnie tak myslalem ze to jest procesor, tak jak mi ostatnio tlumaczyles.

Ciekawi mnie tylko jaka jest faktycznie roznica pomiedzy tym procesorem a 7010 w preampie. Bo rozumiem ze wszystkie funkcje (dekodery dzwieku, sieciowe itp) sa takie same.

No ale czyms musi sie roznic. Lepszy DAC jest, lepsze preampy? Mechanicznie lepiej zbudowany?
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Wlasnie spedzilem 2h na telefonie gadajac miedzy innymi na ten temat z kumplem.
Roznica jest tylko a moze az tylko ze jeden jest z sekcja wzmacniacza a drugi bez. Reszta jest identyczna i niczym innym sie nie rozni.
Rzecz nastepna jest taka ze ze dzieki temu ze pre amp jest pozbawiony sekcji wzmacniacza jest tez tym samym pozbawiony zaklocen czym owa sekcja wytwarza.
Takze powinna byc diametralna roznica w jakosci miedzy jedno pudelkowcem a oddzielnym pre ampem i koncowka mocy.
Kolejny plus jest tez taki ze transformator skupia sie tylko na wyjsciach a nie takze na koncowkach mocy jak to sie dzieje w jednopudelkowcach.
Czyli niestety pozostaje mi czekac na promocje AV 7702mk2.


Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
1) Na promocje AV bym nie liczył ;), nie mniej jednak dzielonka Marantza to dobry krok. Zobacz też Yamahę
2) Najlepiej posłuchaj czy słyszysz różnice między samym amplitunerem SR7xxx a połączonym z końcówką MM
3) Staraj się używać opcji "EDYTUJ" (masz an to 1000 minut), zamiast pisać jeden post pod drugim - nie będziesz drażnić admina, a i pozostałym użytkownikom będzie się lepiej czytało Twoje wypowiedzi.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Z tego co pamietam to pmcomp z forum ****************************** ma kino 11.2 na monoblokach marantza hehe troche graciarnia ale kazda kolumna ma swoj bloczek z transformatorem.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Raczej nie ma, poczytaj jego bloga nie dawno pokazał co i jak ma podlaczone
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wlasnie spedzilem 2h na telefonie gadajac miedzy innymi na ten temat z kumplem.
Roznica jest tylko a moze az tylko ze jeden jest z sekcja wzmacniacza a drugi bez. Reszta jest identyczna i niczym innym sie nie rozni.
Rzecz nastepna jest taka ze ze dzieki temu ze pre amp jest pozbawiony sekcji wzmacniacza jest tez tym samym pozbawiony zaklocen czym owa sekcja wytwarza.
Takze powinna byc diametralna roznica w jakosci miedzy jedno pudelkowcem a oddzielnym pre ampem i koncowka mocy.
Kolejny plus jest tez taki ze transformator skupia sie tylko na wyjsciach a nie takze na koncowkach mocy jak to sie dzieje w jednopudelkowcach.
Czyli niestety pozostaje mi czekac na promocje AV 7702mk2.


Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

1. Jest sekcja wzmacniacza a w drugim nie. Czyli jak do ampli podlaczysz po preampie koncowki na kazde wyjscie to jest to samo?

2. Rozumiem (nie wiem czy sie nie myle) jak cos idzie przez preamp to nie idzie przez wzmacniacz. W zwiazku z czym na wzmacniaczu nie ma poboru pradu w zwiazku z czym nie generuje zaklocen, bo niby jak?

3. Jezeli jest jak pkt.2 to transformator tez sie skupia tylko na preampie?

Podsumowanie..... Gdzie jest roznica?
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
1. Jest sekcja wzmacniacza a w drugim nie. Czyli jak do ampli podlaczysz po preampie koncowki na kazde wyjscie wiec jest to samo.

2. Rozumiem (nie wiem czy sie nie myle) jak cos idzie przez preamp to nie idzie przez wzmacniacz. W zwiazku z czym na wzmacniaczu nie ma poboru produ w zwiazku czym nie generuje zaklocen, bo niby jak?

3. Jezeli jest jak pkt.2 to transformator tez sie skupia tylko na preampie.

Podsumowanie..... Gdzie jest roznica?

Lolo niezgodze sie z toba.

Popatrz na to , ze kazdy dodatkowy "fant " ma bezposredni wplyw na generowanie szumow.

Poza tym im lepsza izolacja komponentow to brzmienie tez jest lepsze i uniweraalny transformator to nie najlepsze rozwiazanie, np onkyo rz900 jezeli sie nie myle ma 2 lub 3 trafo, wiec to co piszeez nie jest juz takie oczywiste. Najlepiej sprawdzic samemu roznice przy odsluchu
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Raczej nie ma, poczytaj jego bloga nie dawno pokazał co i jak ma podlaczone
Rozmawialem z nim.
Ma 4 monobloki marantza. Koncowke dual mono Onkyo, JBLi cos tam jeszcze. Tak czy siak kazdy glosnik ma swoj osobny transformator. Wszystko podkaczone do Marantza AV7702 mk2.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
1) Na promocje AV bym nie liczył ;), nie mniej jednak dzielonka Marantza to dobry krok. Zobacz też Yamahę
2) Najlepiej posłuchaj czy słyszysz różnice między samym amplitunerem SR7xxx a połączonym z końcówką MM
3) Staraj się używać opcji "EDYTUJ" (masz an to 1000 minut), zamiast pisać jeden post pod drugim - nie będziesz drażnić admina, a i pozostałym użytkownikom będzie się lepiej czytało Twoje wypowiedzi.
1 promocje w Angli sa tak czesto ze kazdy moj glosnik i sprzet kupilem po pol ceny poczatkowej lub taniej.
Dla przykladu moje Tannoye Precision 6.4 ktore podczas premiery kosztowaly 3200 funtow w kolorze high gloss walnut. Na promocji wraz z 6 letnia gwarancja dalem 1000f czyli okolo 5500zl.
Dzielony sprzet byl zawsze moim marzeniem a i tak musze wymienic mojego Onkyo na cos innego bo mam za duzo glosnikow a ten ampli jest tylko na 7 kanalow. Nie obsluguje wiecej.
2. Sluchalem juz jak smiga Sr7009 i SR7010 na pre outach nie wiem jednak jak bedzue z pre ampem
3. Dziekuje za rade. Postaram sie pamietac o tym.
Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Snikers89

New member
Bez reklam
1. Jest sekcja wzmacniacza a w drugim nie. Czyli jak do ampli podlaczysz po preampie koncowki na kazde wyjscie to jest to samo?

2. Rozumiem (nie wiem czy sie nie myle) jak cos idzie przez preamp to nie idzie przez wzmacniacz. W zwiazku z czym na wzmacniaczu nie ma poboru pradu w zwiazku z czym nie generuje zaklocen, bo niby jak?

3. Jezeli jest jak pkt.2 to transformator tez sie skupia tylko na preampie?

Podsumowanie..... Gdzie jest roznica?
1. Ogolnie zasada jest ta sama. I do amplitunera i do przedwzmacniacza podpinasz koncowki mocy. Kablami RCA. Kablami XLR tez mozna ale nie ma sensu bo za takie pieniadze ani koncowki ani przedwzmacniacze nie sa zbalansowane. Nawet jak pisza ze sa to i tak jest sciema.
2. Tu chodzi o sama budowe. Jesli masz wszystko razem w jednym pudelku. Czyli typowy amplituner. Robia sie zaklocenia krore wplywaja na jakosc dzwieku. Dlatego jest gorszy i z wadami. Zaden audiofil nie uzyje np amplitunera do stereo i sluchania muzy bo kaszana z jakoscia jest.
Najprostrzym sposobem i jak to sie mowi High Endem jest rozdzielenie sprzetu na 2 czesci. Czy to w stereo czy w kinie. Na przedwzmacniacz i koncowke mocy. W ten sposob jest mniej zaklocen i jakosc na tym zyskuje. Dla przykladu w stereo nawet niekrore firmy nie chca uzywac wyswietlaczy bo i one wywoluja zaklocenia.
Dam ci przyklad nawet po swoim amplitunerze. Choc nie korzystam z sekcji wzmacniacza w ampli to i tak skubany sie grzeje. Dotkniesz pokrywy gornej to zobaczysz. Wniosek jest prosty nawet nie uzywane koncowki ale i tak transformator je napedza. W przedwzmacniaczu takiej sytuacji nie ma i transformator skupia sie tylko na wyjsciach.
Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
jak jesteś z wysp to szczęściarz. Ja czasem coś u was kupuje, bo jest sporo taniej niż u nas. Ostatnio zapłaciłem z wysyłką 3x taniej niż u nas, w sumie za pierdołę, ale zawsze
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ja ogolnie kupuje z calej Europy. Czasem z USA ale to rzadko. Tak czy siak zanim cos kupie to sporo czasu poswiecam na szukaniu promocji. Nie ma sensu nabyc jakikolwiek sprzet jesli sie nie obada czy gdzies nie jest taniej.
Polecam sklep RicherSound. Do wszystkiego daja po 5 lub 6 lat gwarancji i non toper maja na cos promocje. Na uzywane lub z clearencu daja rok lub 2 lata gwarancji. A customer service jest chyba najlepszy na swiecie wiec nigdy nie ma problemu z jaka kolwiek gwarancja.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

3echo

Member
Bez reklam
Właśnie zajrzałem z ciekawości ,na ten sklep i takie Onkyo 656,czyli nowość,ale wychodzi drożej jak u nas, plus przesyłka to kosmos.
RZ800 natomiast wychodzi dużo taniej.
Chyba faktycznie czekać na promocję.
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Przesylka do 32kg DPD ubezpieczona do 1000f to koszt okolo 19f czyli niecale 100zl. Na ten Onkyo RZ800 to jeszcze slaba promocja ale i tak taniej niz w polsce. Najtaniej jak patrzylem to kolo 5000zl. Tutaj w przeliczeniu po kursie 5.60zl plus przesylka wyjdzie ci nie cale 3500zl. Czyli jeszcze nie tak zle ale bedzie taniej na bank za jakis czas.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

3echo

Member
Bez reklam
W PL to Onkyo kupisz za 3999zł bez promo.Ty zapewne piszesz o RZ900.
Ale faktycznie wychodzi taniej.Myślę,że u blacka cena byłaby podobna :)
 
Do góry