marantz 7010 z ekspozycji czy nówka z niepewnego źródła?

abdul0412

New member
Bez reklam
A gdyby tak jakiś bojkocik można było coby wycisnąć ze sprzedawców niższe ceny. hmm pomarzyć można. Ale jeśli sprzęt z niemiec może być 1000zł nieraz tańszy to jak to nazwać jak nie pazernością? Co do tego taniego marantza z wystawki to jednak zrezygnuje z niego. poczekam aż wyjdzie 7011 to ten stanieje do swojej rzeczywistej wartości ~4500 podejrzewam i wtedy sprzedawcy fochów robić nie będą. Wtedy kupie.

Dobre podejscie.
 

mrokness

New member
Wyrwać coś 2k taniej to i ciśnienie się robi. Niestety choruje też na inne rzeczy i już wiem że przegrałem tą walkę. Trochę z innej półki 1070gtx. Tutaj swoją drogą też zdzierstwo.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Co do tego taniego marantza z wystawki to jednak zrezygnuje z niego. poczekam aż wyjdzie 7011 to ten stanieje do swojej rzeczywistej wartości ~4500 podejrzewam i wtedy sprzedawcy fochów robić nie będą. Wtedy kupie.
To już niedługo. ;)
SR5011 – sierpień 2016, 1059 euro
SR6011 – wrzesień 2016, 1549 euro
SR7011 – listopad 2016, 1949 euro
 
Ostatnia edycja:

mrokness

New member
To poczekaj, aż wyjdzie 1170 i wtedy kupisz tanio 1070 albo 1080 ;)

mógłbym ale to ze 2 lata czekania a nowe marantze już za rogiem. Mógłbym też własnie taniejące 970 lub 980 ale to już nie ta sama wydajność. 1070 mieści sie też w moim budżecie także jakoś tą stratę zboleje.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.

Tak więc, tytułowy Marantz stał się moją własnością.

Opisanie go, jako poekspozycyjnego, można traktować jako żart, a nawet wprowadzenie w błąd. ;)
Komplet (całość) nie przedstawia żadnych, jakichkolwiek, choćby najmniejszych śladów użytkowania. Po prostu nówka. Jedynie brak zaślepek na terminalach głośnikowych lewego i prawego kanału zdradza, że był on podłączany.

A samo urządzenie? W realu prezentuje się zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach. Tak ogólnie, to urzekło mnie. Nie tylko designem, któremu wielu coś zarzuca, ale również brzmieniem.
Pisałem kiedyś, że moim celem jest Auro. Z tego też powodu, jedynymi urządzeniami branymi pod uwagę były Denony i Marantze, wspierające ten format. Przez lata użytkowałem Denony, więc wybór mógł (powinien) być tylko jeden – X6200W. Ale ceny, dość skutecznie odstraszają. Tak więc, nie mając wyboru, zdecydowałem się na Marantza. I szczerze powiedziawszy, wcale nie żałuję. I to pod każdy względem. A, że jeszcze trafiła się taka okazja.
Kolejny, zadowolony użytkownik Marantza.

P.S. Właśnie zarejestrowałem go na 3 letnią gwarancję i aktualizowałem DTS-em X. Teraz sposobię się na Auro.
Pozdrawiam.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Dzięki. :) Szczerze? To nawet nie oglądałem go w sklepie.

Tak naprawdę nie przypuszczałem, że będę miał Marantza. I wcale nie żałuję. Na razie uczę się go, bo mam nawyki z Denona. Jak pisałem wcześniej, nie każdemu ten design odpowiada – okrągły wyświetlacz. Mnie również nie przypadło takie rozwiązanie do gustu. Ale real wszystko zweryfikował.

Jeden z moich Kolegów, krytykant tego designu, zasugerował mi zmianę tegoż w ten sposób, aby ukazać ukryty pod klapką wyświetlacz - zakup z serwisu kompletnej klapki i jej modyfikacja. Pomysł ciekawy i wykonanie go, jak wiecie z moich modelarskich zapędów, nie sprawiło by mi problemu. Może pokuszę się o to. Ale to ewentualnie po 3 letnim okresie gwarancji.

A tu, dla rozluźnienia, jeśli ktoś nie widział, pewna wariacja na temat: Marantz SR7010 classic limited. ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do designu Marantza to mieliśmy tu niezliczoną ilość dyskusji.
Dla większości, to właśnie jedne z najlepiej wyglądających sprzętów.
Owszem, zdarzały się pojedyńcze przypadki malkontentów, ale kto by się tym przejmował, gusta i guściki.

Kolegi nie słuchaj, bo to profanacja ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak sobie dołożysz w przyszłości coś z tej samej stajni, to bardzo fajnie komponuje się jako "wieża", ale tu nie design jest najważniejszy.
Napisz lepiej jak wrażenia, naturalnie na początek dogłębna konfiguracja z kalibracją na czele ;)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Taki jest plan. :) Zestaw Kolegi robi wrażenie.:eek:k: Musi i będzie rozbudowa i raczej będą to wzmacniacze, ze względu na Auro (wiem, powtarzam się ;)), a 7010 będzie trzonem i podstawą. Za odtwarzacz robi CA 751BD więc myślę, że w zupełności wystarczy. Przede wszystkim Hi-resy.

Co do dźwięku, to w dniu, kiedy go kupiłem, od razu podłączyłem z marszu w stereo. To, co usłyszałem, było wspaniałe (Monitor Audio RX2). Teraz, tak jak pisałem, uczę się go i testuję różne konfiguracje. Chociaż całość wygląda skromnie, na tle Denona (był 4311). Jednak Atmos, DTS:X i Auro, deklasują poprzednika. Dźwiękowo też lepiej. Jeden z kolegów powiedział kiedyś, że Denon brzmi dla niego „kluskowato”. Ja tak tego nie odbierałem. Nie wiem, jak brzmią najnowsze. Co do KD, to brak na razie sufitowych, więc… Ale to kwestia czasu. Póki co, to rządzi DTS:X. :)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Marantza AV 7702 Co to jest? Czym to sie rozni od amplitunera 7010?

Ma takie dziwne wyjscia na "glosniki" do tego podlacza sie koncowki mocy?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Tego typu urządzenia to procesory-przedwzmacniacze. Same nie grają. Potrzebują zewnętrznych wzmacniaczy mocy. To takie hiendowe rozwiązanie. ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Marantza AV 7702 Co to jest? Czym to sie rozni od amplitunera 7010?

Ma takie dziwne wyjscia na "glosniki" do tego podlacza sie koncowki mocy?

Lolo, już Ci tłumaczyłem w innym wątku.
Tak jak Koledzy już napisali, potrzebujesz do tego końcówkę/ki mocy, w przypadku Marantza są to:
MM7025 dwu kanałowa
MM7055 pięcio kanałowa
MM8807 siedmio kanałowa

"Problem" z procesorami jest taki, że ciężko potem odsprzedać, a u nas są wyjątkowo drogie.
Co z natury jest dosyć kontrowersyjne.
Gdyby nie to, że dosyć często wymieniam sprzęty, to już dawno AV by u mnie zagościł, a te "dziwne" gniazda to XLR'y.

Plus amplitunerów (nie wszystkich, ale dajmy dla przykładu SR7008/SR7009/SR7010) jest taki, że również można podłączyć do nich zewnętrzne końcówki a sam ampli wykorzystać jako tzw. przedwzmacniacz (dokładnie tak jak AV7702/AV8802, czy też starszych AV7701/AV8801)
Istotne jest to, że w przypadku wyższych amplitunerów Marantza, PRE jest dobrej jakości, co jest dosyć istotne jak chcemy go połączyć z końcówkami.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
"Haj endem" kina też to nie jest, takie zestawy idą już w setki tyś zł.
Tutaj "zaledwie" (w przypadku Marantza) 20-30tyś.
Nie zmienia to faktu, że taka dzielonka to już bardzo, bardzo pryzwoity system i next level w zestawieniu z typowym ampli.
Moc końcówek robi swoje i nie pozostaje to bez znaczenia, szczególnie jak mamy wymagające kolumny. Sam ampli nie ma takie pompy.
 
Do góry