marantz 7010 z ekspozycji czy nówka z niepewnego źródła?

RAF1977

Banned
Multichanel stereo gra wszystkimi głośnikami, niezależnie od konfiguracji.
Trzeba tylko to zmienić w ustawieniach.
Domyślnie jest aby grał tylko parter. Trzeba zmienić, żeby grał i partner i góra.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No właśnie Kolego. A powinno być tak, że wybierając np. Multi Ch Stereo, już powinny grać wszystkie głośniki. A jak widać, tak nie jest. Nie uśmiecha mi się grzebać w ustawieniach dla sprawdzenia czegoś. Rzecz w tym, że podstawą do wszystkiego ma być Auro a to, co zrobiłem do testów, w zupełności mi wystarczy. Bo i tak do takiej konfiguracji nie wrócę, tym bardziej do Multi Ch Stereo.
 

RAF1977

Banned
Tą zmianę się robi tylko raz w menu. Potem za każdym razem jak włączysz multichanel grają wszystkie. Nie to, że za każdym razem trzeba zmieniać.
Poprostu fabrycznie jest ustawione na parter tylko.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
To może inaczej. Czy konfiguracja, o której Kolega mówi, dalej jest autorską konfiguracją Auro? Bo o to mi chodzi. Czy może jest to już coś innego? Najlepiej, jakby Kolega dał screena z ustawieniami wspomnianej konfiguracji. Tak z ciekawości.
 

RAF1977

Banned
Ale o jaka konfigurację chodzi.
Multichanel stereo gra na wsztkim co jest, nie rozróżnia konfiguracji.
Poprostu można wybrać czy ma grać tylko dół(domyślnie tak jest), czy dół i góra.
Jak pamiętam, jest to w ustawieniach audio, surroud, po wybraniu systemu multichanel stereo.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No i teraz zatrybiłem Kolego. ;) Dzięki za podpowiedź. Najpierw należy wybrać tryb Multi Ch Stereo. Następnie Audio i Parametr Surround. No i jesteśmy w domu. No cóż. Kolejny przykład na to, jak coraz bardziej durnowate stosuje się rozwiązania konfiguracyjne. To jest głupsze, niż pasztetowa. ;)
 

RAF1977

Banned
Hehehhe.
Też miałem zagadkę na początku, dlaczego mi gra tylko dół?
Teraz o multichanel już zapomniałem, do muzyki tylko auro używam.
 
Do góry