marantz 7010 z ekspozycji czy nówka z niepewnego źródła?

lobos

New member
Bez reklam
Ja również po pierwsze brałbym wzmacniacz do muzyki a druga sprawa to BX2 są raczej zbyt łagodne do ostrej , metalowej muzyki.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

To znaczy tak. Generalnie, słucham wszystkiego. No może nie disco i tym podobne bzdety. Dużo elektroniki (np. Tangerine Dream), a „metal” to tylko przykład z tego, czego słucham. Co do górnego skraju pasma, to nie chodzi tu o samą muzykę, a o wokal. Mam na myśli tzw. sybilanty. I to mnie, czasami, trochę drażni. A co do samych monitorów, to RX potrafią zagrać całkiem niezłym basem. Lecz wiem, że nic nie zastąpi pełnowymiarowej kolumny podłogowej. Może kiedyś. A jakie monitory byłyby/są najbardziej uniwersalne? Bo, być może, trzeba będzie się rozstać z obecnymi.

Co do wzmacniacza, to jest też taka koncepcja. Ale prędzej będą to końcówki mocy. :)

Kolego @lobos, to nie seria BX, a RX. ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wpinałem KI Pearla Lite do dwóch MM7055, nawet jako monobloki (tak dla zabawy). Owszem jest moc, ale moc to nie wszystko. Słychać, ze to końcówki kinowe. Wg mnie sam wzmak gra łagodniej, bo z końcówkami te sybilanty były zbyt słyszalne (jak dla mnie).
Dlatego tym bardziej SR7010 z końcówkami do muzy to nadal wg mnie nie ta droga.
Dlaczego nie wypożyczysz jakiegoś wzmaka do domu? Zastanów się nad PM7004 - są teraz na portalach aukcyjnych w super cenach - poza tym fajnie wykorzystasz go jako końcówka w kinie do frontów. Ma wejście Direct-In więc sama wygoda.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
„Bardzo dobry wzmacniacz w swojej klasie cenowej. U mnie w połączeniu z Monitor Audio RX6 daje dużą frajdę ze słuchania. Szczególnie sprawdza się w klimatach jazzowych. Wokale także brzmią znakomicie. Kontrolowany bas i subtelna góra pasma w połączeniu z możliwością (co jest miłym dodatkiem od Marantza) regulacji średnich tonów daje spore możliwości ustawień. Można w pewnym sensie zaryzykować twierdzenie, że potrójna regulacja tonów jest jakby pseudo equalizerem i staje się bardzo pomocna w dostosowaniu barwy dzwięku do swoich upodobań”.

A tutaj, jak znalazł:
„Potrzebowałem wzmacniacza bezpiecznego, który uspokoi moje dynamiczne w basie kolumny i muszę przyznać że to się udało. Marantz ładnie gra średnicą, ciepło i delikatnie ale również detalicznie z przyjemnie wpadającym w ucho basem. Ładnie mi się skompletował z odtwarzaczem sieciowym NA7004 i CD SA7003. Moje kolumny to Monitor Audio RX2. Polecam do spokojnych systemów!”. Owszem, RX2 potrafią dać bas, ale bez przesady.

Oczywiście, to tylko czyjeś opinie. Co nie zmienia faktu, że wielu wypowiada się w superlatywach o tym wzmacniaczu – sporo w połączeniu z MA. Może rzeczywiście, PM7004 mógłby „uzdrowić” RX-y.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
I tak to się zawsze kończy, zachciało się wymiany jednego elementu a się okazuje po czasie że nie gra tak fajnie jak z poprzednim i wymieniamy kolejne... ;-)
Tak jak koledzy napisali rx mają wyeksponowane górne tony co z jasną elektroniką powodują krew z uszu, ja bym bym brał kolumienki o ciepłej i łagodnej bawię. . ;-)
 

lobos

New member
Bez reklam
Faktycznie pomyliłem serie. Sorry ;-) RX to już inna bajka.
Nie ma co gdybać. Wybierz się i posłuchaj kilku par monitorów i będziesz wiedział, które Ci podchodzą najbardziej.
Z dobrych monitorów masz: KEF R300, Focal Aria 906, B&W CM5 S2.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Z podanych przez Kolegę, miałem styczność z serią CM. Bez S2. Konkretnie CM1. Były one podłączone pod wysoki (nie pamiętam jaki) model ampli Yamahy. To, co usłyszałem na tych „maluchach”, to był szok. I żeby się nie produkować - CM1 Wyobrażam sobie, co reprezentują wyższe modele CM-ów. :)
 

lobos

New member
Bez reklam
Ostatnio jeden Kolega miał okazję słuchać CM1.
Niby małe kolumienki a to co usłyszał to opad szczeny!
Co dopiero potrafią podłogowe np. CM10 S2? :)
Na pewno się z nimi zapoznam przy jakieś okazji ;-)
 

lobos

New member
Bez reklam
Lobos, co z Twoim stereo? Idziesz w tym kierunku coś czy nic?

Właśnie Lobos, jak przemyślenia? ;)
Panowie, moje myśli są ukierunkowane na muzykę i dobre brzmienie, ale...
W tej chwili zaangażowałem się w ogród i kącik grillowy (sadzenie drzewek, krzewów, owoców, kostka, altana, grill z kamienia).
Przyznaję, że nawet na muzykę mam mniej czasu niż zawsze.
Później jakiś wyjazd i pewnie po ciepłych dniach jak usiądę w fotelu to pomyślę co dalej? ;-)
Miałem już kupca na mój Set Dali, ale się oddalił, bo niedograliśmy sprawy.
Przyznaję szczerze, że muzyki słucham dużo więcej niż oglądam filmów, ale...
No właśnie... Jak już odpalę film bluray w 5.1 to po seansie już nie myślę o sprzedaży czy też zmianie na 2.0 :)
P.s. Kapusta jak załatwisz dobre ceny w Niemczech to chętnie zakupie coś nowego ;-)
Krzysztofradio Czekam na telefon i wspólny odsłuch w Galerii Krk albo Audio Trendt lub HiFiStation (zaraz przy Szpitalu ;-) )
Pozdrawiam :)
 
Do góry