Lg 42px5r

Fixxxer

New member
PX5R mam i ja - pierwsze wrażenia

W końcu stałem sie posiadaczem wyśnionego telewizorka. Ceny są zaskakująco dobre, ja kupiłem poniżej 6 kpln i tak np jeszxcze w krakowskiej Juka przyjechało około 10 sztuk. Gośc proponował mi za 5900. Jednak udało mi sie go trafić w warszawie i nie musiałem śmigać do małopolski;)

Pierwsze wrazenie i roczarowanie to rozmiar pudła, jakoś mniej mi wyszło w obliczeniach i ledwo go zmieściłem (po rozłożeniu foteli) do n almery. Jeśli jedziecie odbierać sami warto dokładniej sprawdzić parametry samochodu :D
no ale do rzeczy, po wypakowaniu ekranu i postawieniu na swoim miejscu prezentuje sie wręcz bajkowo. Słowo daje to jeden z ładniejszych telewizorów dostępnych w tej klasie (wg mnie oczywiście) Po odpaleniu podłaczałym najpierw dvd przez scart (kiepskiej jakości) obraz był mocno rozciągnięty przeostrzony i przesycony. Szybka korekta ustawieńna parametry w okolice połowy skali, zmiana formatu sygnału w odtwarzaczu z 4:3 na 16:9 i z video na RGB i usiadłem:D . Za materiał testowy posłużył gladiator. Wiem ze tv musi troche popracować aby zaczął świecić tak jak powinien jednak już po kilku minutach obraz był rewelacyjny Kolory naturalne bez przebarwień, bardzo płynne przejścia tonalne pierwszy plan ostry jak żyletka a czarny to poprostu czarny. Po podkręceniu kontrastu robił sie jeszcze bardziej wyraźny. Cud miód:blagam: . Po pierwszej fazie ekscytacji nadszedł czas na sprawdzenie slotów do kart. Zamontowałem karte XD i włączyłem menu do obsługi. Całość bardzo spójna dziecinnie prosta a oglądanie zdjęć to czysta przyjemność.
Nadzedł w końcu czas na podłaczenia kabla i właczenia zwykłej telewizji (UPC). odpaliłem strojenie programy sie wyszukały i zacząłem przeglądać jak jakość. I znowu usiadłem. WIleokrotnie oglądałem ten tv w akcji na róznych źródłach: kabel, zwykła dachówka, cyfra i obraz zawsze był taki z widocznym śniegiem a tu owszem ten rodzaj śniegu widoczny ale z dwóch metrów. po zajęciu miejsca na kanapie ok 3.5-4 m wszytsko pięknie bez zniekształceń widocznych pikselizacji czy zbyt ostrych krawędzi obraz (w palu) wręcz koi i sprawia ze oglądanie jest niesamowicie przyjemne. Jasne są programy które widać lepieje a zatem są i takie które odbierają gorzej jednak na moje szczęscie te które oglądam na codzień świecą bajkowo. No i jeszcze jedna rzecz która sprawiła ze spadł mi kamień z serca mianowicie konwertowanie sygnału 4:3 do 16:9. Wcześnije nie widziałem zadnego tv który tak dobrze by sobie radził co samsungi. Tam obraz był tak naturalnie zeskalowanyze absolutnie nie męczył . Natomiast obok stojący LG już wyglądał gorzej. Jednak od samego początku moja PX5 konwertowało wlasnie tak jak wczesniej widziałem to w Sam. Postacie naturalne a rozciąganie i dopasowywanie ich do ekaranu dziala znakomicie.

No cóż na chwile obecną tyle moge powiedzieć, tyle udało mi sie wypatrzyć i zaobserwować przez 4 godziny. Po dalszych zabawach i spostrzeżeniach też napisze kilka słów ku potomności i ku uwadze potencjalnych nabywców.

Na chwile obecną polecam Wam ten telewizorek z pełną odpowiedzialnością!!!
 

Fixxxer

New member
PX5 - prośba do wiedzących

czy w jakiś specjalny sposób trzeba skonfigurować tv aby po podłączeniu kabla chinch do wyjscia audio i wpiecia we wzmak poszedł sygnał??. Owszemcoś tam grają głośniki ale przy górnej skali wzmacniacza, chyba nie tak powinno to wyglądać ??

I druga sprawa poszukuje jakiegoś opisu/instrukcji do obsługi menu serwisowego w tym telewizorku. Wiele z dostępnych tam funkcji i paramertyów nic mi nie mówi.

Dzięki z góry
 

mero

New member
PX5R - rozdzielczość

Witam,

od wczoraj PX5R wisi u mnie na ścianie. Podłączyłem komputer przez RGB i mam następujący problem. Matryca PX5R ma rozdzielczość 1024x768 i format 16:9, jak wiadomo ta rozdzielczość nie jest w formacie 16:9 wiec pixele nie są kwadratowe tylko prostokątne. Teraz pytanie: jaką rozdzielczość ustawiacie w komputerze żeby obraz na ekranie nie był zdeformowany?
Inne pytanie: w moich ustawieniach ekranu są w wiekszości rozdzielczości normalne, nie w formacie 16:9. Czy jest sposób, żeby dowolnie ustawiać rozdzielczość karty graficznej i tym samym format?

Mero
 

allabahal

New member
PX5 - prośba do wiedzących

Witam,

Dzwięk na wyjściu Audio-Out jest cały czas, ale...
Regulacja jego natężenia, to regulacja głośności TV.
Aby wyjście miało wysoki poziom sygnału, trzeba w menu dźwięk
wyłączyć głośniki w TV i wtedy zgłościć dźwięk.
 

allabahal

New member
LG 42PX5R-ZB bez RGB w złączu Euro?

Witam,

Zostałem szczęśliwym :) posiadaczem LG 42PX5R-ZB.
Chcąc sprawdzić różnicę w sygnale z DVD, podłączyłem odtwarzacz poprzez złącza COMPONENT i zamiennie złącze Euro1.
Po komponencie obraz ładny, a po Euro1 taki sobie. Trochę ciemny i rozmazany.
Przełączyłem więc kabel do złącz Euro2 i Euro3. Obraz bez zmian.
Robiąc eksmerymenty z kablem, okazało się, że żadne ze złącz Euro nie posiada w sobie złącza RGB!. Łatwo to stwierdzić odlutowjąc kable od sygnałów RGB, bo obraz jest nadal (odtwarzacz ustawiony w tryb RGB),
Wynika z tego, że po złączach Euro jest tylko sygnał COMPOZYT i w złączu Euro2 S-VIDEO (instrukcja wspomina o tym sygnale w tym złączu).
Dziwna sprawa. Myślałem, że chociaż w Euro1 jest sygnał RGB. Kaszana, albo ja coś nie umiem ustawić w TV.

Krzysiek
 

arsenal

Moderator
VIP
Pytanie na początek. po co podłączasz DVD pod Euro skoro masz lepszy jakościowo component?
Zapewniam cię, że na pierwszym Eurozłączu jest RGB. To, że wylutowałeś kable z pinów RGB nic nie znaczy. Po prostu odtwarzacz DVD wysyła sygnał RGB i kompozyt jednocześnie.
 

allabahal

New member
arsenal napisał:
Pytanie na początek. po co podłączasz DVD pod Euro skoro masz lepszy jakościowo component?
Zapewniam cię, że na pierwszym Eurozłączu jest RGB. To, że wylutowałeś kable z pinów RGB nic nie znaczy. Po prostu odtwarzacz DVD wysyła sygnał RGB i kompozyt jednocześnie.

Wiem, że odtwarzacz wysyła jednocześnie sygnał kompozyt i RGB, ale TV powinien wykryć sygnał blanking i przełączyć się na RGB.
Niestety tego nie robi, go gdyby tak było, to znikłyby kolory.
Porobie jeszcze testy.
 

Fixxxer

New member
allabahal napisał:
Wiem, że odtwarzacz wysyła jednocześnie sygnał kompozyt i RGB, ale TV powinien wykryć sygnał blanking i przełączyć się na RGB.
Niestety tego nie robi, go gdyby tak było, to znikłyby kolory.
Porobie jeszcze testy.

Ja mam podlaczone dvd przez scarta i RGB sie wyświetla na 100%. na samym początku trzeba było jedynie zmienić to w ustawieniach odtwarzacza i wszytsko. obraz momentalnie stał sie pełniejszy i dużo ładniejszy
 

allabahal

New member
Fixxxer napisał:
Ja mam podlaczone dvd przez scarta i RGB sie wyświetla na 100%. na samym początku trzeba było jedynie zmienić to w ustawieniach odtwarzacza i wszytsko. obraz momentalnie stał sie pełniejszy i dużo ładniejszy

Odtwarzacz to Panasonic S-35. Wiem jak się ustawia RGB i S-Video oraz Kompozyt i Component. W TV SONY nie było żadnego problemu, bo od razu widać było różnicę. Po podłączeniu innego odtwarzacza jest to samo, więc jednak to wina TV.
 

Fixxxer

New member
allabahal napisał:
Odtwarzacz to Panasonic S-35. Wiem jak się ustawia RGB i S-Video oraz Kompozyt i Component. W TV SONY nie było żadnego problemu, bo od razu widać było różnicę. Po podłączeniu innego odtwarzacza jest to samo, więc jednak to wina TV.

ja mam odtwarzacz onkyo z seri 501 i tam w ustawieniach głównych jest ustawienie obrazu i między innymi tryb RGB svideo i coś jeszcze
 

allabahal

New member
Fixxxer napisał:
ja mam odtwarzacz onkyo z seri 501 i tam w ustawieniach głównych jest ustawienie obrazu i między innymi tryb RGB svideo i coś jeszcze

Na innych odtwarzaczah jest identycznie. Mój Panasonic też ma różne ustawienia i wiem, że trzeba włączyć RGB. Myślę dalej co z tym fantem zrobić!
 

Rocks

New member
Przeczytałem całość...
Nie znalazłem jednej odpowiedzi. Czy ten Tv ma inne tryby wyświetlania niż 16:9 i 4:3 ?
Przy 16:9 obraz z np. TVP1 wyglądałby na fatalnie rozciągnięty. w 4:3 traciłbym część przekątnej za co w końcu płaci się niemało...
Mój CRT Sony ma coś takiego jak tryb SMART. Rozciąga lekko prawy i lewy bok i ciut obcina górę i dół przez co przy minimalnym zniekształceniu i utracie obrazu ogladam znośnie 4:3 na 16:9. Pytałem kiedyś przy innym wątku czy inne tv też to mają czy też ktos nie rpzemyślał sprawy.
Odpowiedź brzmiała - "oczywiście tylko inaczej nazwane"
Czy PX5 też potrafi "z głową" wyświetlić 4:3 na całej powierzchni ekranu ?
 

Rocks

New member
PAZ napisał:
PX5 radzi sobie z tym bez problemu.

Dzieki za szybką odpowiedź.
Zaniepokoiła mnie wypowiedź Pitta, cytuje:

"Dodatkowo moja narzeczona cały czas narzeka że w formacie 16:9 postacie są nienaturalnie zniekształcone (czytaj pogruione) i woli zwykłego CRT 4:3 lub ewentualnie obraz w LG właśnie na 4:3, ale jakoś mnie denerwują wtedy te szare pasy po bokach :("

To zabrzmiało jakby nie można było mieć innej alternatywy. Rozumiem że LG rozwiązało problem wzorcowo. Poszukam gdzies jeszcze PDF'a do tego modelu.
 

PAZ

New member
Być może ma inną wrażliwość niż moja, mnie w tej kwestii nic nie przeszkadzało w PX5.Pozdro.

Podaj mi swojego majla na PW albo tu na forum to Ci wyśle instrukcję w PDF do PX5.
 
Ostatnia edycja:

Rocks

New member
PAZ napisał:
Być może ma inną wrażliwość niż moja, mnie w tej kwestii nic nie przeszkadzało w PX5.Pozdro.

No to jeśli moja wrażliwość też jest większa od Twojej to moge miec problem zamawiajac w ciemno sprzet za 5 i pół patyka... ;)
Cholera skąd ja tylko teraz wezmę PX5 w Płocku kiedy u nas w sklepach PX3 sa po 8 koła w promocji i najpierw musza to wyprzedać.

Email - dodatkowapoczta@wp.pl - z góry thx
 

puz

New member
Ja kupiłem px5r w W-wie w Saturnie jakieś miesiąc temu za 5900 :) , ale teraz sprzedają za 8500. Niestety promocja trwała tylko 2 dni.
 

gator

New member
Lg 42px5r - Prosba O Kilka Porad

Witam, jakies 2 tygodnie temu stalem sie "czszesliwym" posiadaczem 5R. W koncu dostalem uchwyt na sciane i planuje zabrac sie za przymocowanie telewizora. W związku z tym zwracam sie z gorącą prosbą o udzielenie mi, byc moze innym nowym uzytkownikom plazm rowniez, kilku wskazówek dotyczących ustawienia parametrów plazmy na pierwsze kilkadziesiąt godzin pracy, (co można, czego raczej unikac). Na marginesie zaznaczam, że przeglądałem od kilku dni forum i nie znalazlem konkretnych wskazówek - byc moze sie myle, i jezeli to mozliwe prosze o linka do konkretnego postu.

Z gory serdeczne dzieki, podrawiam i zycze jak najlepszego sygnalu.
 
Do góry