Lg 42px5r

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Każda plazma wymaga higieny używania.
"Docieranie " plazmy - to zmniejszenie kontrasu, jasnosci i ostrosci do połowy oraz wystrzeganie się przesiadywania godzinami na jednym programie ze stałym logo. Mozna przyśpieszyć docieranie prze ogladanie filmów pełnoekranowych na dvd.
Plazma LG jest wyposażona - w menu - w programy usuwajace powidoki.
Po okresie 330 godzin możesz pozwalać sobie na więcej.
Ładnie sie prezentuje na podstawce obrotowej. Ma super menu i możliwosci obsługi.
To w klasie do 6000 zł bardzo dobry wybór.
pozdrawiam
 

solo1972

New member
Lg 42px5r ____Lg 42px4r

Witam ,mam maly problem moze mi ktos powiedziec czy modele Lg 42px4r i Lg 42px5r maja ten sam panel czy moze sie rozni?mialem w domu plazme panasonica pv 60 i swiecila duzo lepiej jak wysoki model LCD samcunga ,ale nie moglem porownac z px5 ,a z kolei w sklepie widziale na regale px4 i niedaleko stal pv60 i jakby gorszy obraz w lg,ale moze tak jak wczesniej pytalem x5 ma inny panel?nie potrafie sie zdecydowc z posrod tych dwoch modeli,prosze o pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
z całą pewnoscią jakość Panasonica 42 pv 60 i LG PX 4 jest porównywalna.
Plazmy LG - px 5 - ma slot na kartę , czarną obudowę wykończona srebrnymi wstawkami . Matryca jest ta sama.
Jesli chcesz mieć pewność - poproś o prezenatację - ta wszystko wyjaśnia.
pozdrawiam
 

solo1972

New member
dezieki,ale naprawde px4 jak dla mnie swiecil gozej ,bylo to porownywalne ,ale nie swiecil lepiej od pv60 moze to to ze w panasonicu jest panel 9 generacji??
 

solo1972

New member
zrodlo sygnalu bylo to samo ,a ustawienia osobiscie ustawialem ,powiem inaczej probowalem ustawic w lg obraz taki jak panasonicu ,ale nie dalem rady ,takze ustawienia odpadaja,zostalo mi myslec tylko ze sztuka w sklepie byla kiepska ,lub PX5 ma lepsza elektronike ,a za tym lepiej swieci.W innym razie Panasonic jest po prostu lepszy.
 

Amix

New member
Wszystko zależy od ustawień fabrycznych producenta i nie można tak porównywać,że na 50% np. kontrastu i jasności panasonic świeci lepiej od LG lub odwrotnie.Możesz na przykład osiągnąć taki sam efekt ustawiając Panasonica na 50%, a LG na 60% albo odwrotnie.
Ustawianie plazm różnych producentów na te same parametry i porównywanie jakości obrazu nie ma sensu z powodu różnych maksymalnych parametrów jasności i kontrastu.
 

solo1972

New member
ja wlasnie tak zrobilem ,probowalem ustawic plasme lg na rozne sposoby zeby obraz sie upodobnil do panasonica,ale naprawde nie bylem w stanie wyregulowac,panasonic wypadl dla mnie lepiej.
 

allabahal

New member
LG42PX5R - Gamma w menu serwisowym

Witam,

Czy może ktoś mi podrzucić wartość Gammy w LG42PX5R w menu Panel Control?
Nie pamiętam, czy była tam wartość 0 czy 2.

Dzięki
Krzysiek
 

allabahal

New member
LG42PX5R - Gamma w menu serwisowym

Dzięki serdeczne za pomoc :)
Mam jeszcze jedno pytanko.
Czy w Twoim menu serwisowym jest opcja zmiany pasów z szarych na czarne?
Bo w moim nie ma :-|
 

allabahal

New member
Pewnie w tych nowszych okrojonych :)
Mam prośbę. Jakby miał Pan kiedyś chwilkę czasu,
to proszę o przesłanie wszystkich ustawień w menu serwisowym,
bo nie wiem, czy czegoś nie namiszałem :-(

Serdeczne dzięki
Krzysiek
 

maxpoll

New member
Proszę o potwierdzenie czy na waszych PX5 podświetlają się diody pod symbolami po prawej stronie , HDMI -STEREO - TIMER - BLOKADA - PROGRESIW SCAN PC ??? - jest ich jest ich tam ze sześć - bo u mnie po podłączeniu Nboxa poprzez HDMI i podczas nadawania HD TV nic nie swieci ??? inne też się nie swiecą pomimo że jest stereo czy włączony timer : (((
 
Ostatnia edycja:

Amix

New member
U mnie wszystko ok
świeci się biała dioda z napisem HDMI.
Jesli po antenie jest stereo to też się świeci.
 
Ostatnia edycja:

maxpoll

New member
No to mnie Amix podłamałeś , bo własnie kiedyś widziałem jak się podswietlenia włączały tylko nie byłem pewien , a teraz wiem że u mnie to nie działa i chyba nawet wiem dlaczego. Otóż przestrzegam wszystkich użytkowników Lg przed grzebaniem w menu serwisowym , bo ja na poczatku użytkowania tv pozamieniałem jakies ustawienia całkiem nie chcący - potem długo dochodziłe ażeby wogóle coś zobaczyć bo nastapiła całkowita ciemność , a ponieważ brakowało mi wiedzy jakie powinny być oryginalnie to pewnie coś skwasiłem i mam - "mea kulpa" sam sobie winny : ((((

Teraz nawet nie wiem co zrobić żeby te zmiany cofnąć , bo jak sie pochwalę w serwisie że grzebałem to nie ma zmiłuj się tracę gwarancję i kupa kupa kupa :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
 

allabahal

New member
maxpoll napisał:
No to mnie Amix podłamałeś , bo własnie kiedyś widziałem jak się podswietlenia włączały tylko nie byłem pewien , a teraz wiem że u mnie to nie działa i chyba nawet wiem dlaczego. Otóż przestrzegam wszystkich użytkowników Lg przed grzebaniem w menu serwisowym , bo ja na poczatku użytkowania tv pozamieniałem jakies ustawienia całkiem nie chcący - potem długo dochodziłe ażeby wogóle coś zobaczyć bo nastapiła całkowita ciemność , a ponieważ brakowało mi wiedzy jakie powinny być oryginalnie to pewnie coś skwasiłem i mam - "mea kulpa" sam sobie winny : ((((

Aby zaświeciły Ci się boczne wskaźniki, wystarczy w menu specjalne włączyć index :)
Daj znać, czy pomogło.
 

puz

New member
Mam ten sam problem z diodami co maxpoll i index jest włączony.
Sygnał jest z C+ więc biała dioda powinna się świecić.
Proszę o pomoc.:(
 
Do góry