Lg 42px5r

Fixxxer

New member
allabahal napisał:
Witam,

Uuuu, kiepsko widzę naprawę Twojej plazmy. Miałem właśnie ten model LG i też pojawiły się tzn. dropy. Serwis w moim mieście nie dał sobie rady z naprawą i odesłali TV do LG. Tam też nikt nie umiał go naprawić i dali mi w zamian 42PC1RR. Nowy TV tragedia - obraz beznadziejny, więc po wojnie z LG odzyskałem pieniądze. Kupiłem Panasonic'a 42PV70P - no cóż te zielone linie... więc go sprzedałem.
Mam nadzieje, że może ten sprowadzony LG nie będzie miał już tych przypadłości, a Ty odzyskasz Swój TV i będę mógł skorzystać z fotek :)

Dzięki i czekam na info.
Krzysiek

zobaczymy jak wróci to dobrze jak nie drugie dobrze, zadnego zamiennika od LG nie chce albo PX5r albo kasa i wtedy kupuje pionka.
 

allabahal

New member
Fixxxer napisał:
zobaczymy jak wróci to dobrze jak nie drugie dobrze, zadnego zamiennika od LG nie chce albo PX5r albo kasa i wtedy kupuje pionka.

Też myślałem o Pionku, ale te ceny są kosmiczne... aczkolwiek za PX5 dałem 6000 zł, ale to były inne czasy :)
 

allabahal

New member
Witam,

Mam już TV, ale pomoc nie będzie mi potrzebna, bo...
Długo mógłbym pisać, więc tylko krótko powiem.
TV ma PL menu, ale... jakiś to dziwny model.
Nie ma wiatraka, a matryca już jest jasna jak w PC1R (czyżby już model oszczędny?). Ogólnie beznadzieja. Uszkodzony pixel... szkoda gadać.
 

Fixxxer

New member
allabahal napisał:
Witam,

Mam już TV, ale pomoc nie będzie mi potrzebna, bo...
Długo mógłbym pisać, więc tylko krótko powiem.
TV ma PL menu, ale... jakiś to dziwny model.
Nie ma wiatraka, a matryca już jest jasna jak w PC1R (czyżby już model oszczędny?). Ogólnie beznadzieja. Uszkodzony pixel... szkoda gadać.

mój wraca dziś . Wiatraka też nie miałem od samego początku. Czyli co nie pstrykać tego menu ????
 

allabahal

New member
Hej,

Dzięki za miłe chęci, ale oddałem ten tv, więc nie potrzebuję już fotek.
Cóż widać LG potrafi zrobić dwa różne TV w jednej obudowie :???:

Krzysiek
 

jejek78

New member
problem z LG 42PX5 czerwone punkciki

witam was wszyskich mam pytanie co do tych migajacych plamek czerwonych jak na dzien dzisiejszy to jest ich bardzo malo czy juz mam wzywac serwis czy czekac az bedzie to bardzo widoczne prosze o rade a jeszcze jedno czy uwas tez czasami nie dziala funkcja trybu oszczedzania energi
 

kowal

New member
Po prawie dwóch latach ( 2605 godzin pracy ) i mnie w końcu dopadły czerwone kropeczki na ekranie... Po powrocie z serwisu ( gdzie zostało wymienione oprogramowanie ) kropeczki faktycznie zniknęły, ale panel świeci teraz jak jakieś gó....ne LCD. Zniknęła porządna czerń ( nawet żona od razu zauważyła ) i w zamian mam tylko ciemną szarość :( .
Czy u was po naprawie poziom czerni się nie zmienił ( nikt chyba o tym nie wspominał ) ?

Dodam tylko, że zmieniono jedynie soft ( bebechy i panel są te same ).

Jestem właśnie w trakcie "umawiania" kolejnej wizyty serwisu, ale już na dzień dobry usłyszałem, że "skoro wymieniono jedynie soft to tak musi być i parametry spełniają przyjętą normę" ...

Zapowiada się niezła jazda...
 

allabahal

New member
Nie wiem, czy to wina softu, ale masz model z wentylatorem czy bez?
Ja miałem z wentylatorem i był czarny (ale kropki były i LG oddało kasę, bo nie umieli go naprawić). Później rozglądałem się za tym modelem, ale były już bez wentylatora i jakiegoś modułu, który był nim chłodzony. Niestety nie były już czarne.
 

kowal

New member
allabahal napisał:
Nie wiem, czy to wina softu, ale masz model z wentylatorem czy bez?...

Mój model jest z wentylatorem. W serwisie podmienili ( podobno ) tylko soft ( może jeszcze coś pokręcili :confused: ) ale panel i główne płytki pozostały te same ( poznaczyłem je po swojemu przed oddaniem :grin: więc jestem pewny ).
W najgorszym razie każe załadować poprzedni soft i zobaczymy ile wytrzyma...
 

lisek2

New member
LG 42PT8 - Migajace piksele

puz napisał:
Jak będziesz coś wiedział napisz proszę co powiedział serwis.
pozdro.:) :)

Mam telewizor LG 42PT81 i miałem podobne problemy:

- Migające piksele i dodatkowo głośną pracę plazmy


Zgłosiłem to do serwisu przyjechali zabrali telewizor po tygodniu dostał go „po naprawie” z informacją, iż migające piksele podregulowano a buczenie jest zgodne z normą EU – i dostałem tabelkę z poziomami szumów z jakieś normy, ale nie podali jakiej.

Po 2h było już jasne, iż nic nie naprawili – piksele migają, zadzwoniłem ponownie do serwisu porozmawiałem sobie z nimi ale już tak od serca- przyjechali i zabrali go ponownie. Po prawie dwóch tygodniach odezwali się, iż jest gotowy – musieli wysłać moduł CRT do przeprogramowania do Warszawy ( jestem z Poznania), bo tam tylko mają programator.
Dostałem go i jest wszystko OK. – testowałem we wszystkie strony a co ciekawe – telewizor nagle stał się bardzo cichutki jedyne, co słychać to szum twardego dysku-, jaki widać jak serwis chce to może.


Powodzenia w walce z serwisem:D
 

Jusand

New member
Witam
MAm też 42PT81 i też problem nie wiem czym się przejawiają migające piksele ale mam z prawej strony plazmy taki dziwny efekt przy białym tle, pomarańczowym ogólnie jasnym, takie mrowienie. Widać to dość mocno jest białe statyczne tło a to mruga i tylko z prawej strony. To jest objaw migających pikseli??
Mrowienie występuje także jak podłacze dysk USB i spróbuje od razu film od razu oglądać wtedy mrowienie występuje prawie na całej plaźmie ina każdym tle je widać.
Jedyne wyjści eto chyba serwis wołać ?? prawda
 

andgest

New member
migające piksele w LG 42PX5R

Ja po 20 miesiącach też doczekałem tych pikseli. Pojawiają się po kilku godzinach pracy, najbardziej intensywnie w trybie bez oszczędzania energii oraz w dynamicznych ustawieniach obrazu. Ale gdy wtedy włączę tryb oszczędny i ustawienia obrazu zmienię na łagodne, to tylko zmniejsza się intensywność śnieżenia - ale piksele mrugają nadal. Gdy następnego dnia od początku chodzi w tych ostatnich ustawieniach, piksele pojawiają się znacznie później. Zgłosiłem do serwisu, wkrótce zabiorą. Ciekawe, co tym razem się okaże (napiszę).
 

Fixxxer

New member
No i 3 raz mój LG poleciał do serwisu. Tym razem nie przyjmuje naprawy bez wymienionego panela. Oprócz czerwonych pikseli na rozgrzanym panelu w górnym prawym rogu pojawia sie zielono fioletowa pikseloza. Np znaczek polsatu w niektórych scenach staje sie zielony i całość wygląda jakby pracowała w trybie 16 kolorów .....

echh lipa...
 

andgest

New member
Po serwisowej naprawie

Mam naprawionego LG42PX5R: wymienili jeszcze w ramach gwarancji na nowszą wersję oprogramowania i teraz jest wszystko OK.
 

Fixxxer

New member
andgest napisał:
Mam naprawionego LG42PX5R: wymienili jeszcze w ramach gwarancji na nowszą wersję oprogramowania i teraz jest wszystko OK.

jeśli "wymienili" Ci tylko oprogramowanie to obawiam sie e problem powróci..... U mni wraca po raz trzeci ....
 

Fixxxer

New member
Fixxxer napisał:
jeśli "wymienili" Ci tylko oprogramowanie to obawiam sie e problem powróci..... U mni wraca po raz trzeci ....


no i był telefon z LG, procedura wymiany sprzętu rozpoczęta. Z uwagi że obecnie LG nie ma telewizora 42' który odpowiadałby PX5 już wiem ze propozycje które złoży LG bedą odmowne i bede dochodził zwrotu kasy
 

Fixxxer

New member
to już mój ostatni post w tym dziale. Żadnych przepychanek z LG nie było, zadzwonili do mnie jekieś 3 tygodnie po odbiorze tv i poprosili o przesłanie nr konta w celu zwrotu kaski za tv. Wszystko odbyło sie szybko i profesjonalnie. Z całą odpowiedzialnmością moge polecić serwis "multimedia" który w moim region był odpowiedzialny za obsługe gwarancyjną. W chwili obecnej oko cieszy 8 generacja pioneera i musze przyznać ze w stosunku do LG to jest przepaść ale i tak sentyment do swojego pierwszego płaskiego ekranu pozostał.

Pozdrawiam
 

macio116

New member
Lg42px5

Witam
Posiadam model LG42PX5. Zapłaciłem za niego ponad 10000zł. Myślę o zmianie na większy TV jakieś 55”. Jak myślicie ile może być wart na dzień dzisiejszy LG42PX5R. Może jest ktoś zainteresowny ?
 

marakesz

New member
Złe doświadczenia z LG px5

Niestety ja mam jak najgorsze doświadczenie z firmą LG a może raczej z polskim przedstawicielstwem oraz serwisem, które razem wzięte wyglądają jakby chcieli wejść Koreańczykom w tyłek, a polskiego klienta miano w tym samym miejscu. A konkretnie to mój przypadek wygląda tak : po zakupie plazmy 42px5 za 6500 zł w promocji, po pewnym czasie wyskoczyły piksele no i serwis-1 raz,2 raz, 3 raz, 4 raz, 5 raz po piątymrazie prośba o wymianę odbiornika- oczywiście odmowna, ale przyznano wymianę panelu, gdyż w dotychczasowym skończył się zakres regulacji. Myślę sobie może będzie dobrze? .Panel wymieniony załączam telewizor i co,i totalna porażka panel bez sygnału świeci jak pierwszy lcd na szaro. Przy normalnym sygnale mam szary zamiast czarnego, jeszcze jeden serwis gdyż powiedziano mi że to może kwestia oprogramowania więc następna,ingerencja która nic nie dała, a serwis stwierdził że wyczerpał swoje możliwości.No i problem dla LG.Polska rozwiązał się sam. BRAWO:hihi: skończyła się gwarancja i mamy jeszcze jednego niezadowolonego gościa z kredytem i z "załatwioną sprawą" tam,gzie napisałem że go mają
 
Do góry