Lg 42px5r

maxpoll

New member
Aby zaświeciły Ci się boczne wskaźniki, wystarczy w menu specjalne włączyć index :smile:
Daj znać, czy pomogło.
Nie wiadomo czemu , ale u mnie w menu w opcjach specjalne nie ma czegos takiego jak włącz czy wyłącz index ???

menukw6.jpg

IMG%5D


IMG%5D
 

PAZ

New member
@Maxpoll zobacz w swojej instrukcji na stronie 19, tam jest opisane "index", trochę dziwne czemu nie ma u Ciebie w menu, a być może jest to efekt Twojego grzebania w menu serwisowym:p i dlatego zniknęło.
 
Ostatnia edycja:

allabahal

New member
Hmmm,

Dziwna sprawa z tym INDEX'em. Jeżeli chcesz, to możemy się wymienić wszystkimi ustawieniami w MENU Serwisowym i porównasz sobie zmiany,
jakie sam wprowadziłeś. Inny pomysł nie przychodzi mi do głowy.
 

maxpoll

New member
Dziwna sprawa z tym INDEX'em. Jeżeli chcesz, to możemy się wymienić wszystkimi ustawieniami w MENU Serwisowym i porównasz sobie zmiany,
jakie sam wprowadziłeś. Inny pomysł nie przychodzi mi do głowy.
Byłbym ogromnie wdzięczny gdybyś mógł podać dane ze swojego menu serwisowego , może mógłbym odnależć błąd - jak by się tak stało to bym cię chłopie ozłocił : )))
 

maxpoll

New member
MOJE USTAWIENIA W MENU SERWISOWYM - ZAZNACZAM żE PO MOICH NIEUDANYCH MODYFIKACJACH : ((

menuserwisowestronaglowro3.jpg


systemcontrolmr5.jpg


panelcontrolbi0.jpg


screencontroldp2.jpg


fancontrolxu4.jpg


blklinedetectorcj0.jpg


poweroffhistoryno1.jpg


xstudiocontroliq6.jpg


hoteloptionvo8.jpg


tooloptionks3.jpg


P.S udało mi się przywrócić w ybór w menu zwykłym pozycję index , zmieniajac w menu serwisowym w ustawieniach toll option funkcję index z 0 na 1 i diody świecą :bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober::bober: Jestem Happy

Aha jesli allabahal mogłbyś porównać co jeszcze namieszałem w moim menu to proszę daj mi znać - z góry wielkie dzieki za pomoc .
 

allabahal

New member
No to super, że udało Ci się włączyć INDEX :)
Poza tymi dwoma fotkami na których widać moje ustawienia w menu serwisowym, reszta jest identyczna.
 

Attachments

  • DSC00316.JPG
    DSC00316.JPG
    17,1 KB · Wyś: 157
  • DSC00317.JPG
    DSC00317.JPG
    23,9 KB · Wyś: 172

maxpoll

New member
Dzięki serdeleczne Allabahal za okazaną pomoc , ustawiłem swoje parametry według twoich nastawień fabrycznych i teraz widzę, że nareszcie też poprawiła mi sie w tv szybkość zmiany kanałów tak jak kiedyś na samym początku , otóż po moich nie udanych zabawach w menu serwisowym, przełączanie kanałów telewizyjnych trwało wieeeeeki , a teraz jest O.K.

P.S. Pozwoliłem sobie na dodanie tobie pozytywnych puktów reputacji za udzieloną mi pomoc i pozdrawiam Ciebie serdelecznie , a innych użytkowników plazm LG przestrzegam jeszcze raz przed nie ruszaniem ustawień w menu serwisowym bo to do niczego dobrego nie prowadzi .
 

allabahal

New member
Ciesze się, że mogłem pomóc :)
Popieram Twoje zdanie, że mieszanie w Menu Serwisowym nie jest dobrym pomysłem.
Kiedyś bawiłem się takim Menu Serwisowym, ale był to TV SONY 32FX65.
Tam więcej było ustawień geometrii, więc nic złego zrobić nie można (poza rozjechaniem obrazu), ale tu w Plazmach, to już kosmos.
Nie znam się na tych punktach, ale dziękuję bardzo :)

P.S. Mam pytanko.
Czy ta Plazma posiada RGB w złączach euro?
Bo mam dziwne wrażenie, że tak nie jest (jak coś to napiszę o tym).
Miałem pisać do LG Polska w tej sprawie, ale nie mogę się zebrać.

Krzysiek
 

czarodziejka_ns

New member
Panowie......

Panowie mam takie troszku gloopiutkie pytanie ale :) czy LG RZ-42PX5R to to samo co LG 42PX5R!!! Ktos mi w glowie zamotal i sie teraz lekko pogubilam :)
Bede wdzieczna za odpowiedz
Pozdrawiam
czarusia:)
 

Fixxxer

New member
allabahal napisał:
P.S. Mam pytanko.
Czy ta Plazma posiada RGB w złączach euro?
Bo mam dziwne wrażenie, że tak nie jest (jak coś to napiszę o tym).
Miałem pisać do LG Polska w tej sprawie, ale nie mogę się zebrać.

Krzysiek

posiada.
zmienieasz ustawiebnia w odtwarzaczu z video lub svideo na rgb i tv swieci ładnie przez scart
 

allabahal

New member
Zapomniałem dopisać, że jestem z wykształcenia elektronikiem.
Oczywiście, że DVD ustawiłem w RGB (Panasonic S35), ale ponieważ nie było różnicy, to poszedłem na żywioł. Odłączyłem skłądowe sygnału RGB.
Niestety obraz szedł nadal, więc dochodzę do wniosku, że TV nie posiada
w gnizdach EURO złącza RGB, a tylko compozyt i w AV2 S-Video, albo mam walnięty TV :evil:
Pora napisać do LG
 

kowal

New member
W LG PX5R jedno Euro ma RGB, niestety nie pamietam które: AV1-górne, czy AV3-dolne (w każdym razie na pewno nie środkowe AV2).


Właśnie spojrzałem w specyfikacje MF-056A, która mówi:

SCART Input/output:
- 1 FULL ( CVBS/L/R, 1HRGB/L/R, TVOUT )
- 1 HALF ( CVBS/L/R, S-VHS, MNTOUT )
- 1 HALF ( CVBS/L/R )

czyli jest na 100%
 
Ostatnia edycja:

allabahal

New member
kowal napisał:
W LG PX5R jedno Euro ma RGB, niestety nie pamietam które: AV1-górne, czy AV3-dolne (w każdym razie na pewno nie środkowe AV2).


Właśnie spojrzałem w specyfikacje MF-056A, która mówi:

SCART Input/output:
- 1 FULL ( CVBS/L/R, 1HRGB/L/R, TVOUT )
- 1 HALF ( CVBS/L/R, S-VHS, MNTOUT )
- 1 HALF ( CVBS/L/R )

czyli jest na 100%

Nie wiem zbytnio co to za specyfikacja,
ale widać coś u mnie jest nie tak.
Ciekawe co LG odpisze.
 

kowal

New member
Tu masz linka do tej specyfikacji MF-056A , jest tam zestaw pomiarów testowych wykonanych chyba na okoliczność jakiejś homologacji CE; w każdym razie jest na czym zawiesić twoje elektroniczne:cool: ( i moje zresztą też ;) ) oko...
 

Greg78

New member
mam pytanie do uzytkownikow px5r wczoraj obok siebie w sklepie ogladalem ten wlasnie model a obok samsung lcd 40s71 i szczerze mowiac "czern byla bardziej czarna" na samsungu ktory jest obecnie najnizszym modelem w ich serii. Na oba tv byl puszczony ten sam sygnal z dvd takimi samymi kablami. Zatem o co chodzi?? Czy winne byly ustwienia Lg czy rzeczywiscie czarny kolor jest jakis blady na tych plazmach??
 

allabahal

New member
42px5r

W moim Tv czerń jest czarna.
Owszem dużo zależy od nadawanego sygnału,
ale wiele od parametrów ustawień jasności i kontrastu.
Sklep nie jest dobrym miejscem do takich porównań.
 

maxpoll

New member
Witam. Jesli chodzi o czerń w LG 42 px5 to u mnie nie mam najmniejszych zastrzeżeń , a widziałem w nocy niejednego LCD-ka i wiem jakie mam odniesienie . Swiecą na załączonym czarnym ekranie w nocy jak Czarnobyl w ciemną noc
 

mzdral

New member
No i dołaczyłem z LG 42PX5R do Waszego grona. Sygnał z kablówki może być, zależy oczywiście od sygnału, z kamery Sony HC3 1080i - bomba, przynajmniej przekonałem żonę do zasadności zakupu. Miałem jedynie problem z podłaczeniem sygnału przez HDMi z DVD denona 1920. Jak już wszystko zawiodło przeczytałem instrukcję. Okazało się że pewne funkcje DVD można uaktywnić tylko z panelu przedniego urządzenia a nie z pilota - przykład wyjście HDMI. Obraz poprzez upscaler - powyżej oczekiwań. Odtwarzanie zdjęć z kart Memory Stick Pro - bezproblemowe. Pozostaje jescze zabawa z odpowiednimi ustawieniami kolorów.
 

Jonas

New member
LG PX5R is snowing blue green red!!

Hi all, i don't speak polish so bear with me.
1.My LG PX5R is snowing blue green red pixels all over the screen when using the component and PC inputs.How can i fix this?

2.Overscan on PC and component inputs when using a xbox360.;)
 

xcoom

New member
PX5R i migajace czerwone piksele

Od jakis 3 m-cy mam plazme 42-px5r. Ostatnio zwrociłem uwage ma migajace, zapalajace się i gasnące losowo (rozne piksele) na czerwono piksele. Szczególnie widoczne jest to przy zmianie programu gdy ekran na chwile robi sie czarny. Objaw ten występuje zarówno przy ogladaniu TV jaki i DVD po componencie. W odległości około 3-4 m miganie to jest niewidoczne ale jak sie podejdzie blizej i przyjrzy to piksele te mozna zauwazyć.
Czy objaw ten występuje tyko u mnie czy inni posiadacze tego modelu rowniez sie z tym spotkali?
Czy jest to powod do wzywania serwisu, czy ten model tak ma?
 
Do góry