Lg 42px5r

Ricardogo

New member
Vitam,
niepowinno tak być więc serwis jest potrzebny (do takich maleństw przyjeżdżają sami), u mnie były białe - jak gwiazdki na nocnym niebie.
Dzwoń na infolinie LG i umawiaj serwis.
 

puz

New member
Witam, u mnie pojawił się ten sam problem. Widać to głównie w prawym górnym rogu, najwięcej po rannym włączeniu plazmy. Czyli tam gdzie wyświetla się czały czas logo jakiegoś programu.
Widocznie coś jest jednak nie tak i trzeba bedzie wezawć serwis.

:???: :???: :???:
 

aless

New member
U mnie,też to występuje w lewym górnym rogu na powierzchni 10*10 cm i już czekam na serwis...widać je szczególnie na czerwonym,ciemnozielonym i niebieskim tle.
LG 42px3rv
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Potrzebny jest serwis im szybciej tym lepiej.
Bo obciąża to większym napieciem sąsiednie piksele.
pozdrawiam
 

desate

New member
witam,

mam zamiar kupic te plazme za w miare rozsadne pieniadze, jezeli ktos z Was ma pewny namiar na sprzedawce kt posiada jeszcze w swojej ofercie ten wspanialy model:blagam: to niech da znac koniecznie:!::!::!:
 

aless

New member
migające piksele

...serwis zabrał już plazmę,był już jeden tel.z serwisu,więc już jest na stole...czekam na informacje co dalej..


42px3rv
 

Tomi_Rzeszow

New member
LG 42px5r + Pioneer 1530 z C+

Witam serdecznie, jestem tu pierwszy raz i juz mi sie podoba:)

Kupiłem wczoraj TV 42px5r i mam pioneera 1530 z wyjsciem scart. Prosze podpowiedzcie jak najlepiej polaczyc te 2 urzadzenia aby był najladniejszy obraz. Narazie jest podlaczone poprzez scart za 3zł:D i w tunerze z cyfry ustawione jest wyjscie rgb. Kabel to scart scart. Dziala fajnie, ale moze da sie lepiej? Dvd chce podlaczyc kablem component bo takie mam wyjscie w dvd. Ale stosunek ogladania dvd a cyfry to 1do10, wiec zalerzy mi na tym, aby cyfra odbierala jak najlepiej sie da. Konkretyzujac. Czy warto kupic dobry kabel scart scart i zostawic tak, czy mzoe istnieja inne sposoby podlaczenia w/w urzadzen. Bede bardzo wdzieczny za wszelkie sugestie.

Acha, jeszcze jedno, czy jest jakis licznik godzin pracy w tej plazmie? Jak to sprawdzic? Bo kupiłem newke ale wole sie upewnic.
 
Ostatnia edycja:

Polosss

New member
Witam
Miałem ten sam problem, przyszedł Pan z serwisu LG wymienił trzy płytki i jest git. Problem zniknął jak ręką odjął w dodatku naprawa na miejscu:)
 

baranskia

Member
jak wejść w menu serwisowe - tylko ostrożnie - nie ingeruj bez zapisania ustawień fab

Tomi_Rzeszow napisał:
Witam serdecznie, jestem tu pierwszy raz i juz mi sie podoba:)

Kupiłem wczoraj TV 42px5r i mam pioneera 1530 ....

Acha, jeszcze jedno, czy jest jakis licznik godzin pracy w tej plazmie? Jak to sprawdzic? Bo kupiłem newke ale wole sie upewnic.


:krol:
Ahoj!
Uważam, że prawdopodobnie wejście do menu serwisowego LG jest standardową procedurą (zastrzeżoną tylko dla serwisu - stąd blokujące usera hasło dostępu... :) ).
jednak na naszym forum już ten problem przeanalizowano (opcja: SZUKAJ ;D ) :szukaj: :szukaj:
porównaj chociażby, m.in.: mój post pod poniższym linkiem:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=63373#post63373

Pozdrawiam i gratuluję zakupu!

baranskia (PL - Bia)
:cool:
 

puz

New member
wypalona plazma LG Px5r

Proszę forumowiczów o pomoc.
Mam wypalone logo (córka ogladała MiniMini). Serwis odmówił naprawy. Dzwoniłem do Lg Polska i się wypieli. Najpierw mówili, że jest napisne o tym w gwarancji. Sprawdziłem nie ma. Potem powiedzieli, że nieprawidłowo uzytkowałem plazme (he,he,he). Zaznaczam, że funkcja orbiter była włączona.
Co mam robić, proszę o pomoc.??
:( :( :( :(
 

matizx

New member
Mój syn też ogląda Mini Mini, rzeczywiście coś tam widać w prawym górnym rogu, ale nie przejmuję się tym !
Po to jest TV żeby go oglądać, kupująć plazmę trzeba było się z tym liczyć.
Zobaczę co będzie się działo dalej, ale ztego co słyszałem są funkcje np.z wybielaniem i chyba można to jakoś usunąć lub zniwelować wypalone miejsca. Jeżeli się mylę proszę o info !
 

setunia

New member
Bez reklam
puz napisał:
Proszę forumowiczów o pomoc.
Mam wypalone logo (córka ogladała MiniMini). Serwis odmówił naprawy. Dzwoniłem do Lg Polska i się wypieli. Najpierw mówili, że jest napisne o tym w gwarancji. Sprawdziłem nie ma. Potem powiedzieli, że nieprawidłowo uzytkowałem plazme (he,he,he). Zaznaczam, że funkcja orbiter była włączona.
Co mam robić, proszę o pomoc.??
:( :( :( :(

Jak wyzej - spróbuj użyc wybielania. Jeśli to nie poskutkuje pooglądaj ten programik z różnymi ustawieniami proporcji ekranu, żeby logo było w różnych miejscach. Jeśli to nie pomoże to powołaj sie na niezgodność towaru z umową, a nie na gwarancję.
 

puz

New member
Niestety funkcja wybielanie nie niweluje tego wypalenia.
Ale postaram się poglądać w innym formacie przez jakis czas.
No cóż, zobaczę co zrobi serwis, bo przyjedzie po plazmę.
Narazie dzieki i pozdrawiam.
 

Luki27

New member
puz napisał:
Niestety funkcja wybielanie nie niweluje tego wypalenia.
Ale postaram się poglądać w innym formacie przez jakis czas.
No cóż, zobaczę co zrobi serwis, bo przyjedzie po plazmę.
Narazie dzieki i pozdrawiam.
Witam
Ja mam plazme co prawda od tygodnia i bardzo szybko pozostaja powidoki ale rownie szybko znikaja...
Wydaje mi sie ze Twoj TV musial leciec na MiniMini po ladnych kilka godzin dziennie przez dlugi czas zeby cos sie wypalilo na stale... z moich krotkich obesrwacji wynika ze przy normalnycm ogladaniu nie powinno sie nic wypalic... a moze sie myle... zobaczymy
 

puz

New member
Nie chcę cię straszyć, bo może u ciebie tak nie bedzie, ale u mnie na poczatku również powidoki szybko znikały. Ale masz rację, chyba trochę przesadziłem z tym minimini.
Moż rozejdzie się po kościach. Pozdrawiam.
 

allabahal

New member
Polskie menu w LG 42PX5R

Witam,

Czy ktoś z szanownych grupowiczów może wkleić zrzuty ustawień menu serwisowego? Być może stane się posiadaczem tej plazmy, ale bez języka polskiego w menu. Ponieważ jest "polska" fonia oraz polskie znaki w telegazecie, zapewne w menu serwisowym wystarczy zmienić opcje i pojawi się polskie menu. Za każdą pomoc będę wdzięczny.

Krzysiek
 

Fixxxer

New member
allabahal napisał:
Witam,

Czy ktoś z szanownych grupowiczów może wkleić zrzuty ustawień menu serwisowego? Być może stane się posiadaczem tej plazmy, ale bez języka polskiego w menu. Ponieważ jest "polska" fonia oraz polskie znaki w telegazecie, zapewne w menu serwisowym wystarczy zmienić opcje i pojawi się polskie menu. Za każdą pomoc będę wdzięczny.

Krzysiek

z miłą chęcią ale musisz sie wstrzymac z półtora tygodnia. Mój eLGik wyjechał własnioe do serwisu z tymi nieszczxęsnymi czerwonymi pikselami. Ponoc zmiana oprogramowania ma te sytuacje naprawić. Tak czy inaczej zabrali mi go w poniedziałek i za ca tydzień z kawałkiem przywiozą go. Wtedy moge pstryknac i podesłać
 

allabahal

New member
Witam,

Uuuu, kiepsko widzę naprawę Twojej plazmy. Miałem właśnie ten model LG i też pojawiły się tzn. dropy. Serwis w moim mieście nie dał sobie rady z naprawą i odesłali TV do LG. Tam też nikt nie umiał go naprawić i dali mi w zamian 42PC1RR. Nowy TV tragedia - obraz beznadziejny, więc po wojnie z LG odzyskałem pieniądze. Kupiłem Panasonic'a 42PV70P - no cóż te zielone linie... więc go sprzedałem.
Mam nadzieje, że może ten sprowadzony LG nie będzie miał już tych przypadłości, a Ty odzyskasz Swój TV i będę mógł skorzystać z fotek :)

Dzięki i czekam na info.
Krzysiek
 
Do góry