Lg 42px5r

maxpoll

New member
Witam. Jestem posiadaczem tej plazmy od 3 miesiecy , i powiem że nie zawiodłem sie , obraz naprawdę najwyższej klasy , no i nie mam tych przypadłości co wiekszosc samsungów / duszki , tłuste plamy na ekranie po wewnętrznej , zielone kropki na ciemnym tle czy zielone twarze na tle czerni / a w dodatku wyciągam karte z aparatu fotograficznego i z biegu zapodaję zdjecia znajomym , sterując nimi z pilocika oczywiscie TV , a jakie jest zdziwienie jak znajomi mają apartat i ażeby pokazać ich zdjecia robię to samo - to naprawde super fajowa sprawa .

A raz zdarzyło mi sie na imprezce puścic muze ze swieżo zassanych z netu mp3 wprost z karty pamięci poprzez złącze w telewizorku na wzmacniacz : ))

Dodam jeszcze że w LG jest naprawdę wypaśny PIP z możliwością ustawienia dowolnej wielkości okienka wraz ustawieniem przenikalności , można ustawiać stopień przepuszczania od 1 do 10

:fool::fool::fool:
 

bart

New member
wczoraj w mm przez dluzsza chwile ogladalem eurosport i zauwazylem, ze obraz mial tendencje do zmiany szerokosci (raz byly pasy, a drugi raz nie) w zaleznosci od puszczanego materialu. Czy jest to jakas opcja autoformat, ktora mozna wylaczyc, bo przyznam ze przemieszczajacy sie znaczek eurosportu troche denerwowal ?
 

autorus

New member
Wczoraj czytałem o tym w instrukcji. Pewnie było ustawione na auto. Podejrzewam, że wystarczy ustawić 16:9 i będzie ok.

Autorus
 

Jaca szczecin

New member
Witam po raz pierwszy.
Bardzo pomogliście mi w wyborze plazmy.Jutro przyjeżdza do mnie PX5R.Po meczu opisze moje spostrzerzenia.
Autorus jak jeszcze nie kupiłeś to zadzwoń do tego sklepu 012-6417025 - rano mieli jeszcze dwie sztuki.

pozdrawiam
 

Pit007

New member
mecz

Muszę przyznać że jednak obraz może być dobry nawet pomimo kiepskiej kablówki.
Narzekałem na Polska- Kolumbia, ale już to co idzie z Niemiec jest naprawdę w niezłej jakości.

Współczuję osobom które skorzystały z promocji MM, bo chyba jednak nie dostaną z powrotem kasy za telewizor, bo jakoś nie zanosi się na dojście Polski do półfinału...
 
Witam wszystkich

Dzięki wam zostałem posiadaczem piątki. Dostałem ją wczoraj tuż przed meczem i .... nie mogłem uruchomic. Wychodzi na to, że technicznie jestem na poziomie pięciolatka. Podłaczyłem tv przez dekoder polsatu (samsung) eurozłączem i właściwie plazma pracuje jako monitor. Jak to ustawic lub podłączyc żeby działały też tunery telewizora. Przepraszam za tak naiwne pytania ale nie wiem co robic.
Z góry dziękuje
 

kojot

New member
WITAM
Ignacy ja mialem problem ze swoim panasem pv60 niestety okazl sie zepsoty wtyk antenowy alebo cos innego bo jak podlaczalem zwykla antene tez nie dzialal nie wyszukiwal wogule sygnalu itez mialem podlaczony przez euro jak ty mysle ze masz ta sama sytuacje chyba ze cos zle robisz, ale ja swoj wymienilem na nowy radze zrobic to samo jak masz taka mozliwosc jak dostalem nowy to odrazu znalazl sygnal bez problemu
pozdrawiam
 

autorus

New member
Witam ja też otrzymałem go przed meczem, zero problemów. Gra super mimo że mam euro po 10zł. No ale chyba jednak wymienię. Oglądam z 4 m, ale w instrukcji wyczytałem że należy oglądać z 5-7 krotności przekątnej ekranu.

Mam cyfrę i pionka 1330, i powiem że dużo to od niego się spodziewać nie można, ale ponieważ na wejść platforma TVN to na razie wstrzymam się ze zmianą sprzętu.

Będę też się bawił niedługo po compozycie, to opiszę swoje wrażenia. A wygląd, chłopaki kładzie na kolana.

Autorus
 

Jaca szczecin

New member
Witam!
Meczu nie komentuje, skupie się na tv.
Podłączyłem go do cyfry - pionier 1530 i obraz czysty ale kolory nawet po długich ustawieniach pozostawiają wiele do życzenia.
Natomiast z wejścia antenowego nie widzi sygnału.
Czy ktoś podłączył cyfrę przez komponent?Czy jest sens czy zostawić na euro?
No i duszki - po dwóch meczach zostało logo tvp1 dopiero następnego dnia znikneły.natomiast po trzech filmach na hbo zostały czarne pasy na dole i górze ekranu i mam je do teraz mimo iż korzystałem z wybielania.

pozdrawiam
 

autorus

New member
To ja nie wiem, mi tam nic nie zostaje a nie korzystam z wybielania. Mam włączone natomiast przesuwanie obrazu co dwie minuty. Nie pamiętam jak ta funkcja się nazywa ale jakby co top mogę sprawdzić. Czy pionek 1530 ma wyjście component? Kurczę ja tam oczywiście że bym sprawdził. Na pewno będzie lepiej.

Autorus
 

autorus

New member
Może troszke nie na temat ale jak w dvd puszczam sygnał przez component to czy na wyjściu euro tez bedę miał sygnał? Moje dvd nie ma progresiv scan, piszą żeby wyłaczyć tą funkcję w tv ale nie wiem jak.
 

c1

New member
Lg 42px5r a sygnal HD

Prosba do uzytkownikow 42PX5R o kilka konkretnych komentarzy dotyczacych pracy tego TV z sygnalem HD (720p, 1080i, 1080p / hdmi) z komp-a lub innego zrodla. Jakies porownania mile widziane.

c1
 

autorus

New member
Jak u was dziala slot do kart z aparatu? Dzis wlozylem karte cf i w glosniku przy tym slocie slyszalem trzaski i buczenie. Jakwylaczylem dzwiek w tv wszystko bylo ok. Czy tak powinno byc? wczesniej sprawdzalem i wydaje sie ze nie bylo tych trzaskow.

Pozdawiam
Autorus
 

Tigr

New member
Współpraca z kartą IBM Microdrive 1 GB

autorus napisał:
Jak u was dziala slot do kart z aparatu? Dzis wlozylem karte cf i w glosniku przy tym slocie slyszalem trzaski i buczenie. Jakwylaczylem dzwiek w tv wszystko bylo ok. Czy tak powinno byc? wczesniej sprawdzalem i wydaje sie ze nie bylo tych trzaskow.

Pozdawiam
Autorus

U mnie działa bez zarzutu z Microdrivem, nie ma żadnych trzasków.
Choć zdjęcia przekopiowane na kompa i wyświetlane przez DVI-HDMI wygladają duzo lepiej niz przez slot w plazmie.
 

Tigr

New member
LG DVX 9900H na LG 42PX5R

c1 napisał:
Prosba do uzytkownikow 42PX5R o kilka konkretnych komentarzy dotyczacych pracy tego TV z sygnalem HD (720p, 1080i, 1080p / hdmi) z komp-a lub innego zrodla. Jakies porownania mile widziane.

c1

No cóź, postanowiłem kupić na próbę jakiegoś DVDika z HDMI(wersja przejściowa). Póki co nie zdecydowałem sie na amplituner + DVD z powodów oczywistych....czekam na HK z HDMI;-)
Pierwsze wrażenia ....EXTRA
Na pierwszy ogień poszła płyta DVD AMBRA "Child of the Universe"....ustawiłem resolution 1080i...wrażenia bardzo pozytywne...jakbym oglądał po raz pierwszy(nasycenie, ostrość), niektóre sceny jak na demach HD;-)
Druga płyta to "Dom Latajacych Sztyletów" ......film chyba wzorcowy jeśli chodzi o kolory, rozdzielczość, widoki, dynamikę ruchu. Na tych samych ustawieniach...różnica ogromna pomiędzy Euro z DVD JVC'a a HDMI z LG.
Obraz jeszcze bardziej dynamiczny, nasycenie kolorów i szczegółowość na najwyższym poziomie;-)
To tyle, po pierwszych godzinach użytkowania DVD z HDMI
 
Ostatnia edycja:

autorus

New member
No wlasnie , czyli jak to jest odnosnie ogladania ze zwyklego dvd na componencie a przez hdmi? Czy to duza roznica bo przeciez z demkami nie moze sie rownac. Ktos na forum pisal ze jest to troche lepiej.
Zastanawiam sie bo myslazlem nad zmiana dvd ale czy nie lepiej poczekac na pelne hdmi?

I gdzie ustawiales ta rozdzielczosc? W dvd?

Pozdrawiam

Autorus
 

Tigr

New member
autorus napisał:
No wlasnie , czyli jak to jest odnosnie ogladania ze zwyklego dvd na componencie a przez hdmi? Czy to duza roznica bo przeciez z demkami nie moze sie rownac. Ktos na forum pisal ze jest to troche lepiej.
Zastanawiam sie bo myslazlem nad zmiana dvd ale czy nie lepiej poczekac na pelne hdmi?

I gdzie ustawiales ta rozdzielczosc? W dvd?

Pozdrawiam

Autorus

Rozdzielczość ustawiałem w DVD.

Filmy DVD oglądane po HDMI są troche lepszej jakości niż po componencie....no i oczywiście dzwięk najwyzszej jakości tym samym kablem, to oczywiście niezaprzeczalny plus HDMI.

Ja czekam na dobry zestaw HK z HDMI, dlatego postanowiłem tymczasowo poswięcić 400 zł na DVD LG;-)
 

autorus

New member
ok. Ja mam nagrywarke philipsa i nie ma progressive scan, i po componenet moim zdaniem jest gorzej niż po euro. A może czegoś nie ustawiłem w tv odpowiednio?

Jak ci sie sprawuje ten ferguson? Też o nim myślałem ale teraz sam juz nie wiem, szczególnie że na tvn nowy wejść i w związku z tym trzeba raczej poczekać. Czy to prawda że nie można sobie podejrzeć co aktualnie jest wyświetlane? Chodzi mi o opisy programów.

Pozdrawiam

Autorus
 
Do góry