Lg 42px5r

Fixxxer

New member
dzięki za pierwsze wrazenia.

Powiedz jeszcze jak w skali od 1 do 10 oceniłbyś jakość sygnału nadawanego przez operatora kablówki ????
 

wiktoor

New member
test kiki

kiki napisał:
witam
do nas też wjeżdżają plazmy 42 LG PC1 r i 42 PX 5 oraz 43 Pioneera
Więc bedzie się działo........
Prezentacje zrobimy z pal dvd, HD tuner, HD dvd, antena zwykła, komputer, xbox.

kiedy bedziesz mógł wysłać informacje z tego porównania, mam dylemat w wyborze miedzy LG PC1 r, LG PX 5 oraz PV 60 E

Pozdrowienia
 

pitol

New member
Powiedz jeszcze jak w skali od 1 do 10 oceniłbyś jakość sygnału nadawanego przez operatora kablówki ????[/quote]

Trudno o taką ocenę jeśli nie ma sie jakiegoś materiału wzorcowego. Jak nie wiem jak wyglada "10" to trudno mi ocenić to co widze. Ale spekulując to TVN w dobrych godzinach nadaje z jakością 8/10 - obraz jest niezły. W dobrych godzinach mam na mysli wtedy jak kablówka nie lapie jakiegoś syfu po kablu. Wtedy obraz jest żenujący. Nie mam pojęcia co to za gówno i kto za to jest winny ale na pewno nie jest to warte 44 zl na miesiąc.

Pit
 

bart

New member
Sprzedawca w sklepie RTV zrobil mi dzisiaj prezentacje 4 plazm - LGPX5R, LG42PC1R, LG42PX4RV oraz Panasonica 42PA60 (niestety nie bylo mojego faworyta - panasa pv60). Jesli chodzi o design to IMO LGPX5R jest poza konkurencja. Jesli chodzi o obraz to sprawdzalismy dvd po scarcie oraz Polsat Cyfrowy. Obraz z DVD OK, bez szczegolnych emocji, natomiast lekko mnie przerazil widok dzisjejszego meczu na dwójce (i nie tylko dlatego ze Polacy dali ciala :fool: ). Obraz byl fatalny na wszystkich odbiornikach (najgorszy na PC1R) - wokol kazdego pilkarza aureola zaklocen na podobienstwo aniola stroza :wink: . Inne kanaly lepiej, choc bez fanfar. Wrocilem do domu przed koncem meczu i obraz na moim 21'' Crt wydal mi sie nagle bardzo atrakcyjny (choc i na nim bylo widac ze mecz byl robiony kamera z wczesnego Gierka). Zeby dopelnic obrazu porazki sprzedaca caly czas (choc chyba wbrew swoim interesom) wyglaszal opinie o wyzszosci CRT nad plazma i LCD oraz SD nad HD jesli chodzi o PAL. A juz zwlaszcza dotyczyc to mialo relacji sportowych. Ogolnie mile popoludnie :(
Podsumowujac - dalej mam nadzieje ze Mundial obejrze na duzym ekranie, ale wywalenie kasy bez wczesniejszej prezentacji na sygnale domowym wydaje mi sie zbytnim ryzykiem. Kupuje tu i teraz i musze miec na uwadze obecne realia sygnalu (a wg sprzedawcy moje UPC ma sygnal gorszy od Polsatu ktory byl w sklepie). Mam tez nadzieje ze Niemcy maja lepszy sprzet od TVP i Mistrzostwa ogladne bez bolu zebow :)

pozdr

ps. Moze ktorys z posiadaczy plam widzial dzisiejszy mecz na TVP2 i wypowie sie czy jakosc obrazu roznila sie w istotny sposob od innych relacji sportowych (np polskiej czy angielskiej ligi w c+)
 

Pit007

New member
Kick off

Niestety piłkarski debiut mojego LG-ka wypadł kiepsko, męczył się tak jak nasza reprezentacja.
OK, ale teraz na poważnie.
Trochę byłem przerażony, bo odbierał tak sobie, powiedzmy obraz 4/10. Pocieszyłem się jednak, bo odpaliłem CRT (21 cali) w drugim pokoju i też było kiepsko w porównaniu z innymi programami.
Niestety na tym dużym ekranie dobrze widać słabą jakość kablówki. Patrząc z 2,5-3 metrów na 21 cali nie zwracałem uwagi, teraz jak popatrzę z 0,5 metra to widzę że i na CRT obraz bez rewelki.
Poza tym narazie się uczę menu, latam po różnych funkcjach, itp.

Ponawiam jednak moje pytanie - w jaki sposób najoptymalniej podłączyć sygnał TV + inne urządzenia do tej plazmy.
Może jakoś metodą "home made" da się poprawić sygnał? A może kablówki za dopłatą dają coś extra (jeszcze nie dzwoniłem....).

Ale wg mnie warto kupić.
Wydaje mi się że cena już specjalnie nie spadnie, tym bardziej że podobno rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Goście którzy mi przywieźli wczoraj ze sklepu internetowego mówili że przyszło 7 sztuk i wszystkie rozwieźli w kilka godzin...
Nie wiem czy LG jeszcze produkuje ten model, czy to już tylko totalne czyszczenie magazynów...
 

Hipek

New member
bart napisał:
Sprzedawca w sklepie RTV zrobil mi dzisiaj prezentacje 4 plazm - LGPX5R, LG42PC1R, LG42PX4RV oraz Panasonica 42PA60 (niestety nie bylo mojego faworyta - panasa pv60). Jesli chodzi o design to IMO LGPX5R jest poza konkurencja. Jesli chodzi o obraz to sprawdzalismy dvd po scarcie oraz Polsat Cyfrowy. Obraz z DVD OK, bez szczegolnych emocji, natomiast lekko mnie przerazil widok dzisjejszego meczu na dwójce (i nie tylko dlatego ze Polacy dali ciala :fool: ). Obraz byl fatalny na wszystkich odbiornikach (najgorszy na PC1R) - wokol kazdego pilkarza aureola zaklocen na podobienstwo aniola stroza :wink: . Inne kanaly lepiej, choc bez fanfar. Wrocilem do domu przed koncem meczu i obraz na moim 21'' Crt wydal mi sie nagle bardzo atrakcyjny (choc i na nim bylo widac ze mecz byl robiony kamera z wczesnego Gierka). Zeby dopelnic obrazu porazki sprzedaca caly czas (choc chyba wbrew swoim interesom) wyglaszal opinie o wyzszosci CRT nad plazma i LCD oraz SD nad HD jesli chodzi o PAL. A juz zwlaszcza dotyczyc to mialo relacji sportowych. Ogolnie mile popoludnie :(
Podsumowujac - dalej mam nadzieje ze Mundial obejrze na duzym ekranie, ale wywalenie kasy bez wczesniejszej prezentacji na sygnale domowym wydaje mi sie zbytnim ryzykiem. Kupuje tu i teraz i musze miec na uwadze obecne realia sygnalu (a wg sprzedawcy moje UPC ma sygnal gorszy od Polsatu ktory byl w sklepie). Mam tez nadzieje ze Niemcy maja lepszy sprzet od TVP i Mistrzostwa ogladne bez bolu zebow :)

pozdr

ps. Moze ktorys z posiadaczy plam widzial dzisiejszy mecz na TVP2 i wypowie sie czy jakosc obrazu roznila sie w istotny sposob od innych relacji sportowych (np polskiej czy angielskiej ligi w c+)
Dzisiejszy mecz oglądałem na moim sprzęcie:dekoder Polsatu i Pionek XDE:-( Tragedia!!!!!, tak jak mecz i jakość sygnału od TVP, obraz na TV LG 32" który mam w sypialni prezentował o niebo lepszą jakość z anteny naziemnej niż Pionek. Bogu dzięki Mundial obejżę na Polsacie Sport Extra, a Panom z TVP od 9 czerwca DZIĘKUJEMY:fool:
 

jax

New member
Również oglądałem tę żenade, obraz fatalny na moim PC1R, ale też na LCD był fatalny. Naszczęście zaraz zaczął się na canal+sport mecz anglia:węgry i wtedy już mogłem cieszyć oko obrazem.
Mam kabówke Aster z dekoderem cyfrowym i naprawde eurosport, polsat sport i canal+sport odbierają rewelacyjnie na tym LG. Zdecydowanie polecam, choć to troche OT
 

adrianus

New member
W tym samym czasie na Polsat Sport emitowanao jakis mecz z mundilau 2002.
Na POlsacie obraz rewelacja,a na TVP gorszy niż fryzura Szaranowicza.
Generalnie TVN i Polsat ma o wiele lepszy obraz niż TVP.
Testowałem wspomniany wcześniej Pionner z serii Elite.
Wiele wrażeń,ale o nich jutro,bo idę spać.
Żeby tylko uspokoić właścicieli LG,powiem,że PC1R prezentuje się równie dobrze jak Pionek(a może lepiej )w połączeniu z DVD.
Oglądałem Ronina i ucieszyłem się ,że plazma za 5K dolców wcale nie przewyższa mojego koreańskiego gamonia.
Jutro więcej szczegółów.
 

bart

New member
a jak oceniacie jakosc c+ (szczegolnie liga polska i angielska) ?
przyznam ze po dzisiejszym zalamaniu nerwowym podczas prezentacji zaczalem przegladac recenzje CRT ;)
 

Hipek

New member
PAZ napisał:
Hipek dzięki za pocieszenie dla posiadaczy LG-ików.
Trochę żle mnie zrozumiałeś,nie chodziło mi oto, że LG przewyższyło Pionka miałem na mysli to, że żadna plazma i lcd-ek podczas dzisiejszej transmisji jaką nam zafundowała TVP nie świeciła lepiej niż normalny CTR.
 

PAZ

New member
Wreszcie wczoraj przyjechała do mnie, a raczej sam sobie ją przywiozłem PX5R i jak na razie mam mieszane uczucia, zarówno z kabla (Multimedia Polska) jak i z dvd, na razie po euro, obraz mnie nie powalił, zobaczymy jak będzie dalej po pewnych ustawieniach i kupnie componenta.

Ktoś wcześniej pytał czy PX5R ma wejście słuchawkowe - nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Pit007

New member
Px5r

Mamy te same odczucia po kupnie PX5R.
Mi się jednak wydaje że niezaleznie od plazmy bardziej to jest wina sygnału....
DVD też tylko sprawdzałem przez EURO, także nie wiem co może pokazać przy innym podłaczeniu.
Fakt faktem będę coś myślał jak zamienić sygnał z kablówki na coś lepszego.

Dodatkowo moja narzeczona cały czas narzeka że w formacie 16:9 postacie są nienaturalnie zniekształcone (czytaj pogruione) i woli zwykłego CRT 4:3 lub ewentualnie obraz w LG właśnie na 4:3, ale jakoś mnie denerwują wtedy te szare pasy po bokach :(
 

PAZ

New member
Widocznie na stronie LG jest błąd, na pewno nie ma wejścia słuchawkowego.
Pokombinowałem z ustawieniami i jest lekka poprawa ale to jeszcze nie to, powiem szczerze, że jestem w pewiem sposób zawiedziony.Trzeba będzie pomyśleć o poprawie sygnału lub całkowitej zmianie bo widziałem tą plazmę po componencie ( nawet nie hdmi ) z materiałem hd i grała rewelacyjne.Za co te kablówki biorą po 40 parę złotych? Na pierwszy ogień powalczę trochę z moim operatorem i zobaczę co to da, jak nic to z nich zrezygnuje i wezmę c+ albo polsat cyfrowy, tylko czy to przyniesie pożądany skutek?
 
Ostatnia edycja:

bart

New member
Panowie, zalamujecie mnie tymi recenzjami plazm LG. Mistrzostwa sie zblizaja i jak tak dalej pojdzie, to ogladne je na starym (albo nowym) CRT :fool:
Mam mieszkanie okablowane przez UPC i przez wygode oraz totalny brak czasu nie mam zamiaru bawic sie w zmiane na satelite.
Moze ktos poprawi mi humor jakims pozytywnym doswiadczeniem z plazmami LG lub Panasonica przy sygnale UPC (przy ok 3 metrach odleglosci od ekranu) ? Fajnie ze plazmy super wyswietlaja dema HD, ale ja podczas Mundialu nie mam zamiaru w TV ogladac filmow przyrodniczych !
 
Ostatnia edycja:

adrianus

New member
Plazmy i LCD nie zostały stworzone po to,by wyświetlać sygnał przekazywany w standardzie z krajów trzeciego świata.
Ja mam Cyfrowy Polsat i jest zadowolony.Jedynie programy należące do grupy TVP pozostawiają wiele do życzenia.
Albo brac CP lub Cyfrę,albo czekać do jesieni na platformę TVN.Na pewno wyjdzie w dobrych cenach.
 
Do góry