Lg 42px5r

bofff

New member
kablowka

ja dobieralem tv wlasnie pod katem kablowki, pierwsza rzecz jaka zrobilem bylo wezwanie technika i zmierzenie poziomu sygnalu - jest ok, po pokazie wybralem panasonica pv60 (ja i 4 inne osoby) gral na kablowce bardzo ladnie, niestety nie mialem (choc chcialem) na pokazie px5 takze nie moge porownac, mecze tvp1 i tvp2 bardzo ok wygladaja a polsat sport i c+ rewelacja - ronaldinhio moglbym na odleglosc porad dentystycznych udzielac gdybym mial o tym jakies pojecie. kolory, kontrast b. ladne
takze moze kwestia sygnalu?
co do C+ to l. angielska i wazne mecze (legia wisla) bradzo ladnie, pozostale PIXELE!! chyba kwestia slabych kamer...
 

BROL

New member
Witam
BART byłem na pokazie PC1R,PX4RV,PX5R,PA60 i coś mi niegra bo wczoraj
kupiłem PX4R w innym sklepie i obraz o 100% lepszy od tamtych z pokazu Mam C+ i DVD polecm ten TV.
Oni mają niskie ceny ale towar chyba drugi gatunek
 

bart

New member
raczej sygnal maja do du...szy :)
W ktorym sklepie kupowales ? Nie chciales wziac w podobnej cenie PC1R ?
Na pokazie wypadl wprawdzie kiepsko, ale reszta niewiele lepiej.
 

PAZ

New member
Zgadzam się w pełni z Adrianusem, że lcd i plazmy nie są stworzone do telewizji kablowych ( przynajmniej niektórych ), które mają w d... ludzi posiadających coś innego niż crt. Rozmawiałem dzisiaj z kimś z mojej telewizji kablowej ( Multimedia ) i pan stwierdził w ładnych słowach, że dla garstki ludzi posiadających sprzęt o wyższych wymaganiach nikt nie będzie inwestował, choć w Mielcu, podobno, Multimedia testują kablówkę cyfrową. Mimo wszystko ma przyjechać do mnie technik i założyć mi jakieś nowe gniazdo ze specjalnym wzmacniaczem, brzmi nieźle, tylko ciekawe co z tego wyjdzie. W przyszłym tygodniu zabieram moją PX5R na test z c+, jak będzie po to opiszę efekty.

Obraz z dvd na razie cały czas po EURO już się wyjaśnił, jest bardzo dobry, wcześniej musiałem coś pomieszać z ustawieniami w odtwarzaczu dvd. Przy "Epoce lodowcowej" moja córa nie chciała słyszeć o pójściu spać a i mnie się oczki uśmiechały.:)

Kolejnym sprawdzianem dla PX5 były podłączone kamery: siedmioletnia Sony 8 i nowa Sony mini dv. Nagrania ze starej czyli analogowej takie sobie, z nowej już ok. Dla mnie jest to kolejny dowód, że PX5R po prostu wymaga dobrego sygnału.

Z tym przełączaniem kanałów nie jest najgorzej ale mogłoby być ciut szybciej, najmarniej jak się wybiera zewnętrzne źródła ( AV1, AV2, component, HDMI ) to faktycznie przełączanie między nimi trwa "ruski rok", za to minusik.

Z PIP zajefajna sprawa, zdecydowanie polecam, jak również telegazetę działa fantastycznie, bardzo szybko.

Slot na karty pamięci również polecam, zdjęcia ostre, wyraźne i telewizor ma bardzo zgrabne oprogramowanie do ich odtwarzania. Można również odtwarzać muzyczkę w mp3.

Do kompa na razie nie podłączałem ( brak czasu i bardzo marna karta graficzna ) ale zrobię to w przyszłym tygodniu.

Sam wcześniej pytałem czy są różnice między PX5R a PX5R-ZB, otóż dzisiaj dostałem odpowiedź z LGE Polska - nie ma żadnych.

Jak ktoś ma jeszcze jakieś pytania postaram się udzielić odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

BROL

New member
Kupiłem w RTV MIX
PC1 żonie się niepodobał.4R w stosunku do 5R brakuje czytnika kart pamięci a był pare groszy tanszy.
Porównywałem z 4RV kolgi i to że ma wys.rozdzielczosć nie przeszkadza przy PALU obraz z bliska kapke leprzy a z 3m podobny
 

autorus

New member
Powiem tak w MM zobaczyłem px5r i Pnanasa v6r Skłaniałem sie do panasa bo laurki ma bardzo dobre, niestety do momentu jak nie obejrzałem tych dwóch plazm w sklepie. I od razu mówię nie porównywałem ich pod względem jakości obrazu tylko wizualnie. Przezyłem szok. Myslałem że koledzy piszący o panasie przesadzaja ale to wszystko szczera prawda. Musieli walnąc tą srebrną listwe? W dodatku z bardzo paskudnego plastiku? Tragedia. Babce ostatni kupowałem tomsona w takim kolorze ale to był crt.

Także reasumując, panas odpadł. Jeszcze raz mówie ze nie wypowiadam się odnośnie wyświetlanego obrazu. Bo nie chcę nikogo obrazić. Moim zdaniem panas ma leprzy obraz. Ale ten wygląd. :(
 

adrianus

New member
Ja też przez ten wygląd odpuściłem sobie PV 60.
Zamiast kupiłem PC1R.Widziałem je obok siebie u mnie w domu i obraz na obu plazmach był bardzo podobny.Oczywiście po uprzednim ustawieniu.Bo fabryczne ustawienia Panasa były kiepskie.
 

bart

New member
Wszystko sprawa gustu. Jak dla mnie to najladniej (z modeli LG i Panasonica) prezentuje sie Lg px5r, ale na Panasie bym tak psow nie wieszal. A w ogole to musze zobaczyc te modele na prezentacji w domu, bo design jest bardzo wazny, ale jednak podstawa wyboru jest jakosc wyswietlanego obrazu na domowym sygnale. Gdyby bylo inaczej, to zamiast tv kupilbym obraz - byloby pewnie ladniej i raczej taniej ;-). Przegladam fora zachodnie i Panas pv zbiera ekstra oceny jesli chodzi o jakosc obrazu, ale wiadomo ze u nas jakosc sygnalu niestety troche inna.
Zreszta na polskich stronach (przede wszystkim na hdtv) tez same pozytywne opinie o jakosci obrazu panasa.

pozdr
 
Ostatnia edycja:

autorus

New member
Co oznacza na końcu zb? tj w sklepie Juka jest oznaczenie 42px5r - zb? Cena 6199 jest ok. Myślę ze spokojnie wyrwę z bezpłatną przesyłką. Jutro będę z nimi gadał.

Cofam pytanko, juz doczytałem że nie ma żadnej różnicy miedzy z a bez zb.

Jeszcze jedno, widziałem ten model cały czarny a gdzieś czytałem że tez ma jakaś srebrna listewkę u góry. No i pytano nie zauważyłem w MM na Krakowskiej tej listewki czy są dwa typy?

Autorus
 
Ostatnia edycja:

adrianus

New member
Na forach zachodnich jest też bardzo dużo dobrych opinii o PC1R.Na pewno nie tak dużo jak o Pv 60,ale pamiętajmy ,że Panasonic zaprezentował swój model wcześniej.
 

autorus

New member
Wiec zblizam sie do tej plazmy ale jeszcze pytano, bedę używał go z cyfą ( po euro)+ i dvd po composit. Mam tuner pionek 1330 do cyfry, moze ktoś ma podobny zestaw i powie jak to się sprawuje.
Gdzie można znaleść opis trybu serwisowego do tego LG?

Pozdrawiam

Autorus
 

autorus

New member
Ta plazma ma jedno wyjscie hdmi. I teraz jak podłaczyć nagrywarkę z hdmi oraz tuner cyfrowy z hdmi do tej plazmy? Są jakieś rozgałęziacze?

Jak wejdzie nowa platforma tvn i zmienię nagrywarke to nie chciałbym sie obudzić z reką w nocniku.

Pozatym zauważcie że np Humax HDCI 2000 jak i nagrywarka lg rh7900mh maja tylko po jednym złączu hdmi. Ta nagrywarka dodatkowo nie może nagrywać w 720p.

Autorus
 

PAZ

New member
Dokładny opis menu serwisowego sam bym chętnie poczytał, z moich poszukiwań wynika, że jest tego bardzo mało i szczątkowo, może więcej na zagranicznych forach.
 

darekKRAK

New member
a propos wygladu, tak oto wygląda PX5r:
DSC06183.jpg
DSC06185.jpg
DSC06190.jpg
DSC06192.jpg
sorki za jakość zdjęć :wink:
 

autorus

New member
wielkie dzięki kolego za zdjęcia. Wygląd 10/10. Pytałe się już ale może ktoś wie jak zlikwidować te szare pasy. Można oczywiście cały czas oglądać na 16:9. Ja mam jeszcze wszystko przed sobą ale juz widziałem te paski w sklepie i powiem że to może wkurzać. :)

Czy wiecie kto w okolicach Skierniewic może zrobić w domciu prezentację? Okolice to Warszawa i Łódź .

Pozdrawiam

Autorus

Ps. Czytaliscie już wszystkie artykuły na temat lg42px5r na stronie LG? Kurczę jest tego trochę no i miło ze po polsku.
 

autorus

New member
Składam podziękowania koledze PAZ ze był taki miły i umożliwił mi naocznie w warunkach domowych zapoznanie się z tą plazma. Myślę że to kończy moje rozterki. Tylko czy na piątek będzie już do odbioru.

Odnośnie trybu serwisowego to należy zrobić tak, (pomysł kolegi PAZ) zrobić fotki wszystkim opcjom w menu a jest tego sporo i dopiero sie zacząć bawić.

Autorus
 

bart

New member
rozumiem, ze prezentacja LG wypadla OK - napisz prosze pare zdan o tym.
PAZ wspominal, ze jakosc jego kablowki jest dosc przecietna.
 

autorus

New member
Powiem tak, jakość kablówki jest przecietna, tzn niektóre kanały odbieraja dobrze inne słabiej. Ale z odległości 4m jest to absolutnie do zaakceptowania.
Jesli chodzi o dvd przez euro, to jest bardzo dobrze. Tzn tak na moim soniaku 100Hz trinitron nie widzę różnicy,a trzeba zauważyć ze ten obraz w plaźmie jest jednak spory.

I jeszcze jedno jak właczacie dvd to plazma od razu sama ustawia się na dvd, nie trzeba niczego wciskać, tego nie wyczytałem w żadnej instrukcji, a bardzo miła i porzyteczna rzecz.

Dodatkowo po prawej stronie tv są na czarnym tle rysuneczki tj stereo, hdmi i td i jak się na nie zmienia to od razu jest lekko zielonawe podświetlenie, bardzo ładnie się prezentuje.

Odnośnie hdmi to znalazłem na allegro rozdzielacz syglału, 136 zł taki adapterek, niestety sterowany ręczie, trzeba podejść i wcisnąć.

Ogólne wrażenia bardzo pozytywne, jedyny problem jaki napotkałem dziś to to że bardzo trudno dostać ta plazmę w hurtowni. Mam zadzwonić po 15 do sklepu a trzeba powiedzieć że chce zapłacić kartą.

Autorus
 
Do góry