Lg 42px5r

adrianus

New member
Tylko tak samo jak z samochodami..firmy tworzą wciąż nowe modele,by pchać coraz to nowe technologie.
A spadek cen PX5R był nader gwałtowny.Nie ufam takim zjawiskom.
To tak jak Daewoo,gdy miało się zawalić.W tym wypadku LG się nie zawali,ale wiedzą,że nowe modele są zbyt dobre by konkurowały z nimi lamusy z serii PX.
A ja codziennie odkrywam na nowo PC1R i Bóg mi świadkiem ,nie ma lepszej alternatywy dla plazm do 7K.A ten model można wyrwać za 4999.
 

adrianus

New member
Zonk napisał:
uważał bym z takimi wypowiedziami :)

poza tym pamiętaj, że różne są gusta :)

Rózne gusta,równe prawo do wypowiedzi.
Uważałbyś z takimi wypowiedziami?Znaczy się podjąłeś złą decyzję w sprawie zakupu plazmy.Ja oporów nie mam.
A widzę,że na tym forum przeważa coraz bardziej tendencyjność i oportunizm.
Poczytajcie o PC1R na angielskim forum.
 

Zonk

New member
bo najlepiej odbierać wszystko jako atak na siebie :) ciekawe podejście adrianus ..
nie, nie podjąłem złej decyzji .. po prostu stwierdzenie "Bóg mi świadkiem" jest jak dla śmieszne .. dla niektórych może być nawet obraźliwe ( skrajnie religijni ) i takie tam ..

akurat co do tego, że Tobie się LG podoba nic nie mam .. ale nie musisz przy okazji wszystkich innych zjeżdzać..

a co do tendencyjności, dla niektóych po prostu LG nie jest synonimem dobrego towaru i tyle ( tak samo jak o Goldstarze też wiele rzeczy można było powiedzieć ), nie musisz się odrazu obrażać :)
 

PAZ

New member
Adrianus widzę, że jesteś wyznawcą spiskowej teorii dziejów a firmy tworzą nowe modele bo musi być ruch w interesie i tylko od czasu do czasu jest coś naprawdę nowego. Cała seria PX staniała 3RV, 4RV, 4R, 5R, po prostu marketing działa, wchodzą "nowe" modele więc stare muszą odejść. Skoro nowe modele są po od 4500 do 5500 ( PC1RV, PC1R ) to kto kupiłby modele, które są na rynku od dwóch lat w starych cenach, czyli 7000-9000 zależnie od modelu, czysta ekonomia.Ale dość o tem.
Byłem dzisiaj w Warszawie w MM Okęcie gdzie porównywałem PC1RR, PC1R i PX5R i dla mnie, podkreślam dla moich oczu, nie ma między nimi najmniejszej różnicy a tak jak napisał Zonk gusta są różne i ja wybieram PX5R.
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
No niestety dla niektórych gusta są różne ale racja jest najmojsza i koniec.

Na pewno ta plazma jest warta wzięcia pod uwagę i w dobrej cenie może być alternatywą dla konkurencji.

pozdrawiam
 

bart

New member
PAZ, skoro miedzy obrazem w PC1R i PX5R nie widzisz roznicy, to po co chcesz doplacac 1k? Chodzi Ci tylko o design ?
 
Ostatnia edycja:

PAZ

New member
Tak, dokładnie chodzi mi o design, dla mnie ma znaczenie co stoi w moim domu i na co patrzę codziennie. Drugorzędne znaczenie ma troszkę lepsze wyposażenie PX5R ( dwa tunery, slot na karty pamięci itp. ). Po prostu bardziej mi się podoba. Bo obraz na PC1R jest równie dobry i dla każdego komu nie zależy na wyglądzie tak jak mi mogę śmiało polecić PC1R, która jest również bardzo ładna i jak pisałem w innym poście prezentuje się o wiele lepiej na żywo niż na zdjęciach.
Pójdę dalej, miałem możliwość porównania PC1R z PV60 i PA50 i z tych trzech wziąłbym PC1R. Podkreśle jeszcze raz jest to moja subiektywna opinia bo 100 następnych oglądających mogłoby stwierdzić, że im podoba się zupełnie inny telewizor i tak jak wielokrotnie pisze Kiki trzeba każdy upatrzony model oglądać SWOIMI oczami.
 
Ostatnia edycja:

Pit007

New member
PX5R vs PC1R

Mi się wydaje że to jest trochę jak przy samochodach.
Wchodzi nowy Opel Astra (jako PC1R), ale dalej sprzedawana jest Vectra (PX5R).
Niby Astra to jest najnowsza technologia, nowe części, itp, ale jednak dla wielu osób cały czas atrakcyjniejsza jest bardziej elitarna Vectra.

Mi się osobiście wydaje że LG chce walczyć o segment wyższej rozdzielczości (1024x768 ) i dlatego wypuścił nowe modele. Wiadomo że dla wielu cena to nr. 1 i dlatego zrobili najprostszy jak się da telewizor w wysokiej rozdzielczości.
PX5R był zrobiony jako flagowy model LG, coś z najwyższej półki w segmencie 42 cali.
Niestety realia pokazały że LG jako jeszcze taka sobie marka (to nie np SONY) na segment typu high-end jest jeszcze za cienki.
No i zaczęło się czyszczenie magazynów i pewnie PX5 odejdzie do lamusa, a LG będzie starało się walczyć w narazie w segmencie najtańszych telewizorów w swojej klasie - najtańszych oczywiście nie oznacza najgorszych.

Dlatego wydaje mi się że PX5R jest jakąś okazją, bo 2-gi raz LG takiego błędu już nie popełni(czytaj strategia=>segment=>cena)
 

adrianus

New member
Nie leży w moim interesie ani charakterze,by na siłę udowadniać,że racja jest po mojej stronie.
Na początku zjawiłem się na tym forum,żeby zasięgnąć wiedzy i informacji,bo postanowiłem kupić telewizor.
Głównie dzięki postom dnc byłem zdecydowany na PV 60 i prawie kupiłem ten model.
Później pojawiły się nagle nowe modele i okazało się,że LG to lepsza opcja(przeważył wygląd TV i pilota i podstawa).Szybka decyzja i TV stoi w domu.I wypadałoby pożegnać się z forum,bo napisałem o swoich wrażeniach,nie tyle co dnc ,ale ja nie mam takich ambicji .

Ale teraz mam nieodparte wrażenie,że wiele osób na tym forum pisze nie z pobudek,którymi ja się kierowalem.
Są osoby które negują wszystko i kupią telewizor za 10 lat.Są takie ,które promują sprzęt jednej,dwóch firm i szukają nabywców.
Ani jedni ,ani drudzy nie wnoszą nic konstrutywnego dla ludzi,którzy pojawiają się po raz pierwszy i naprawdę szukają rad.
Dlatego warto poświęcić trochę czasu i otworzyć oczy niektóry nowym gościom.

Co do PC1R to mogę przekazywać swoje odczucia i obserwacje z telewizora który widzę i oglądam codziennie w domu ,a nie w MM ,kiedy człowiek jest oszołomiony ilością sprzętu.
Wyznawcą teorii spisku nie jestem i proszę mi tego nie imputować.
A informacje o PX5R(nagły spadek cen),jak napisałem wcześniej ,pochodzą od kogoś z centarli LG.

Porównania Astry do Vectry w ogóle nie rozumiem.Dwie różne klasy,przepaść cenowa.
Bardziej byłoby trafne porównanie Astry do Astry Classic.
LG wypuściło wyższy model - PC1RR,który myślę jest naturalnym następcą PX5R.I tak samo następcę serii V.
PC1R wypełniło na rynku lukę.Wyższa rozdzielczość za dobrą cenę bez zbędnych bajerów.(sloty i inne otwory).

Oczywiście LG nie jest sprzętem z półki High End.Ale myślę,że w klasie średniej(LG,SAmsung,Philips,PAnasonic)może być spokojne o swą pozycję.
Pioneer może i jest niedoścignionym wzorcem,ale nie wart pieniędzy,za które jest oferowany.
Pulę na TV miałem większą,ale cieszę się,że zostało więcej na inne przyjemności(drinki naprawdę smakują doskonale na Lanzarote).

Nigdy nikogo nie zjechałem,bo i po co.Nie bawię się przecież w utarczki słowne jakich tu pełno.
Naprawdę zainteresowanym polecam wątek o PC1R na angielskim forum.

A z tym Bóg mi świadkiem ,to nie wiem,co mi strzeliło do łba.Czasem po ciężkim dyżurze gdzieś staram się przemycać metafizyczne treści.
Z kółek różańcowych się nie wywodzę.
Pozdrawiam wszystkich i życzę miłej niedzieli.
 
Ostatnia edycja:

bart

New member
Adrianus, jakich zrodel sygnalu uzywasz ?

A ogolnie - jesli porownujemy te dwa modele LG (42px5r i 42pc1r) , to moze ktos z Was wypowie sie jakie sa miedzy nimi roznice w :

- jakosci obrazu z lepszego (hd, dvd) i gorszego (kablowka) zrodla
- bajerkach typu PIP/PAP/POP
- jakosci i solidnosci ich obudowy ?
- zabezpieczeniach przeciwko wypalaniu i jak u nich wyglada ten problem
- czasu potrzebnego na 'dotarcie' ekranu,
- jakosci dzwieku
- jakosci pilota
- ilosci zlacz
- itp. itd.

Rozumiem, ze obydwa modele maja w komplecie podstawke, a do wieszania pasuja standardowe uchwyty ?
Czy jest wybor w dotepnych w Polsce kolorach - ja widzialem tylko px czarny i pc grafitowo-czarny) ?

Tak dodatkowo - czy te modele maja wyjscia sluchawkowe (w MM twierdzili ze px nie ma, a w specyfikacji jest)
Bede wdzieczny za czesc/wszystkie w/w informacje. Do tej pory bralem pod uwage zakup panasa pv, ale to co sie dzieje z cenami LG bardzo mi sie podoba.

pozdr
 
Ostatnia edycja:

adrianus

New member
Nie za bardzo orientuję się w tej całej nomenklaturze.
DVD podłaczyłem po komponencie i przez A/V.Obraz super ,żywsze barwy po komponencie.Laptop po komponencie.Super obraz przy DiVX i filmach HD.
Cyfrowy Polsat przez złącze scart(chyba tak to się nazywa).
Obraz bardzo dobry,jedynie co mnie zastanawia to trochę gorsze kolory i ostrość na programach z TVP.
Przez HDMI jeszcze niczego nie podłączałem.
Jakość obudowy jest jak dla mnie bardzo dobra,lepsza niż w przypadku PV60.
Kolory bardzo mi odpowiadają.Czerń w PX5R była zbyt diaboliczna.No i ta szerokość....
Błyszczące wykończenie super wkomponowane w całość.
Pilot bardzo ładny-czarny.
Menu w LG jest bardzo intuicyjne bez żadnych śmiesznych odnośników i instrukcji wewn.
Jeśli można użyć słowa "ładny" w kontekście opisu plazmy ,to w tym przypadku pasuje.
 

bart

New member
Dzieki za info. Ciekawi mnie jak te dwa modele LG poradza sobie z kablowka UPC. Moze ktos podzieli sie swoimi doswiadczeniami ?
I jak te modele radza sobie z problemem wypalania obrazow statycznych ?

Adrianus, podeslij prosze linka to tego angielskiego forum o ktorym piszesz.

pozdr
 
Ostatnia edycja:

adrianus

New member
Myślę,że więcej nie trzeba.
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=338433&page=2&highlight=pc1r

Aha,jutro lub pojutrze będę mieć niespodziankę dla wszystkich.
Przyjechał do mnie mój zamerykanizowany kuzyn,który pracuje w Stanach w SoundAdvice.
http://www.tweeter.com/category/index.jsp?categoryId=1124286
Pogadaliśmy i okazało sie,że przysłał swojej matce plazmę Pioneer ,ale z serii Elite(chyba niedostępna w POlsce).W USA kosztuje 5K papiera.(dla info normalny Pioneer o podobnych parametrach kosztuje w sklepie 4K,na ebay mozna znalezc nawet za 3K)
Mamy zrobić porównanie.

Stwierdził,że PC1R(na pierwszy rzut oka)"looks cool"
 

darekKRAK

New member
PX5r z kablówka UPC radzi sobie bardzo dobrze, ogladałem dzisiaj F1 na TV 4 rewelacja, oczywiście sa kanały gdzie jakosć jest gorsza ale z odległości 3,5 metra obraz jest ok
Z tym wypaleniem to sam nie wiem ja tego problemu nie zauważyłem, nawet chciałem cos wypalić na próbe, ale nic ;-):niewiem:
Tak jak pisałem porównywałem PX5r z PC1R na kablówce aster czy cos takiego na słabym syglale i wg mnie PX5R grał o wilele lepiej, ntomiast na dvd różnicy nie zauważyłem. Bardzo użyteczna jest też bardzo ładna obrotowa podstawka, do tego stopnia że zrezygnuje z zawieszenia na ścianie. Jedynie co mnie denerwuje to zmiana kanałów powinna odbywać sie szybciej i płynniej. Jeśli ktoś nie potrzebuje 2 tunerów, slatów na karty pamięci i podstawki obrotowej, to różnice w cenie mozna wydać na nagrywarkę LG RH7900MH dysk 250GB z HDMI i DivX i ma się PC1RR za 6500 pLN w 2 kawałkach. ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
do nas też wjeżdżają plazmy 42 LG PC1 r i 42 PX 5 oraz 43 Pioneera
Więc bedzie się działo........
Prezentacje zrobimy z pal dvd, HD tuner, HD dvd, antena zwykła, komputer, xbox.
 

pitol

New member
wrażenia z nowego LG 42PX5R

Witam.
Dzieku temu forum dowiedziałem sie wiele na temat plazm i dokonałem zakupu telewizorka 42PX5R. Czuje sie więc nieco zobowiązany do podzielenia sie wrażeniami i dołożenia nieco informacji na temat tej plazmy. Niestety nie moglem plazmy porównac z choćby panasonikiem pv60 którym również bylem zainteresowany. Mieszkam w małym mieście i o dużym wyborze można zapomnieć ( o prezentacji w domu tym bardziej). Telewizor porównalem juz po zakupie do mojego starego telewizora CRT sony trynitron i takie porównanie też może sie okazać ciekawe.
Wiec:
W domu mam kablówkę UPC i dvd panasonic.
Czerń w plazmie nie dorównuje sonemu, biel również nie dorównuje sonemu podobnie i ostrość. Obraz z kablówki jest nieco przymulony choć podejżewam ze z tym problemem mogła by sobie nie poradzić nawet najlepsza plazma. Telewizorek musi "dorobić" 30% pixeli które przy palu nie istnieją i efekt jest jaki jest. Przejścia tonalne są całkiem poprawne i nie widać ditheringu jak zdarza sie ponoć w samsungach (no może sporadycznie sie cos pojawi). Kolor zabija - trzeba mocno ujmować!! Generalnie obraz z kablówki oglądany z około 3,5 - 4 m jest dobry i raczej zaskoczył mnie na +. Obraz z dvd po euro jest bardzo dobry.
Komp podłaczony do plazmy daje ostry obraz, czcionki są wyraźne i ostre. Obraz jest rozciągniety i to jest niestety wkurzające szczególnie przy ogladaniu zdjęć. Okazuje sie ze 1024x768 z kompa to nie to samo co 1024*768 z plazmy-tego sie nie spodziewałem. Te same zdjęcia ogladane przez wbudowana przegladarkę z kart pamięci juz sa poprawne, obraz jest bardzo dobrej jakości! Przegladarka ma opcję kasowania, obracania i pokaz slajdów. Demka hd puszczone z kompa zabijają jakością. Materiał hd ma poziome ramki ale w opcji PC nie ma zoomowania i nie mozna go rozciagnać do pełnego ekranu. Wszelkie manipulowanie rozdziałką w kompie nic nie daje. Kolejna przypadłość tego tv to szare ramki w trybie 4:3. Dla unikniecia rozciagniecia obrazu (chocby przy przegladaniu stron www) należało by zmienić obraz z 16/9 na 4/3 i wtedy widać szare pasy które za żadne skarby nie idzie zmienić na czarne (nawet w menu serwisowym) - idiotyzm!! Kolejna przypadłość tego tv to bardzo wolny procesorek. Zmiana programu to opóźnienie kilkusekundowe- niezbyt to komfortowe. Jeśli chodzi o duszki to ogladam na ogół program discovery i national geographic. Discovery swieci mocnym białym logiem a national żółtym prostokątem. 2-2,5 godzinne oglądanie tych stacji nie powoduje żadnych wypaleń i duszków!! Dynamika tv jest dobra, ruchomy obraz nadąża, nie ma smużenia.
To tyle co mi sie kojaży mam nadzieje ze będzie to dla kogoś pomocne.
Pozdrawiam.
 

Pit007

New member
kupiona :)

Wczoraj LG PX5R "wjechał" do mojego mieszkania.
Narazie nie zdążyłem się nim dłużej pobawić, ale można powiedzieć że przygotowania do MŚ 2006 idą pełną parą.
Cena < 6,2 K również niezła odnosząc się do faktu że jeszcze m-c temu kosztowła ponad 8K (w weekend w MM kosztował 8,5K).

Przy okazji - jak podłączacie plazmy do kablówki? Moje pierwsze wrażenie to obraz bez rewelacji (Aster City), podobno można dopłacić i wziąc jakiś cyfrowy dekoder do kablówki.
Nie mam o tym pojęcia, także będę wdzięczny za pomoc.
 
Do góry