LG 42LM660S - opinie, porady, testy

al-aksa

New member
a jak wciśniesz q-menu, co widzisz w zakładce "Ustawienia audio"? ;-)

rzeczywiscie może i jest, ale efektu nie widzę :p

banding lekki to i ja widzę, ale zareczam, że gdybym się nie doczytał o tym na forum to nawet nie pomyslałebym, że to jakaś wada natomiast nie mam problemu z tzw.flashlight
 
Ostatnia edycja:

lubowski

New member
Ponawiam pytanie jak wygląda montaż tego tv na scianie.Chodzi oto że tył jest szerszy na dole w miejscu gdzie są głosniki.
 

Speedstar

New member
Mój TV wisi na ścianie z tym że ja mam uchwyt z możliwością regulowania odsuwania od ściany , zmierzyłem TV i w najgrubszym miejscu tj. na dole przy głośnikach ma 55mm.
TV powiesisz również na uchwycie zwykłym tzn nie ruchomym z możliwością np tylko ustawiania pochylenia, sa takie uchwyty i odstaja one od sciany ok 7 cm czyli zostaje ci jeszcze 1,5 cm.
Mam i taki też uchwyt wisi na nim 32 calowy LCD i ten 47lm660s tez by szlo na nim zawiesić kupione na allegro od DK-shop.
Druga sprawa to to ze zazwyczaj do uchwytu dodawane sa kolki dystansowane i mozna znowu odsunac Tv o dodatkowe 2 cm od sciany.
Kolejna sprawa to to ze TV ma standard Vesa 400x400 (mowa o 47 calach,42 calowy nie wiem jaki ma rozstaw otworów) i szyne montazowa przykreca sie na ostatnich otworach bo ma ona ok 41 cm, i nawet nie dochodzi na sam doł do głośników, głośniki sa dużo niżej.
Mam nadzieje że Ci coś pomoglem.
 
Ostatnia edycja:

lubowski

New member
Mój TV wisi na ścianie z tym że ja mam uchwyt z możliwością regulowania odsuwania od ściany , zmierzyłem TV i w najgrubszym miejscu tj. na dole przy głośnikach ma 55mm.
TV powiesisz również na uchwycie zwykłym tzn nie ruchomym z możliwością np tylko ustawiania pochylenia, sa takie uchwyty i odstaja one od sciany ok 7 cm czyli zostaje ci jeszcze 1,5 cm.
Mam i taki też uchwyt wisi na nim 32 calowy LCD i ten 47lm660s tez by szlo na nim zawiesić kupione na allegro od DK-shop.
Druga sprawa to to ze zazwyczaj do uchwytu dodawane sa kolki dystansowane i mozna znowu odsunac Tv o dodatkowe 2 cm od sciany.
Kolejna sprawa to to ze TV ma standard Vesa 400x400 (mowa o 47 calach,42 calowy nie wiem jaki ma rozstaw otworów) i szyne montazowa przykreca sie na ostatnich otworach bo ma ona ok 41 cm, i nawet nie dochodzi na sam doł do głośników, głośniki sa dużo niżej.
Mam nadzieje że Ci coś pomoglem.
Dzięki speedstar za odpowiedz.Napisz proszę czy te kołki dystansowe są w zestawie z tv
 

Youl

New member
Problem

Witam podłączam się pod temat ponieważ w dniu wczorajszym zakupiłem właśnie ten TV. Ogólne wrażenia są super, ale mam jedno zastrzeżenie a mianowicie chodzi o to że po podłączeniu TV do sieci wifi (router niedaleko TV) strasznie mi zakłuca kontrolery do move'a w ps3 oraz myszkę (logitech mx 1000) w komputerze (komputer podłączony do TV). I tu nasówa się pytanie czy posiadacze tego modelu mają podobny przypadek ?

Jeszcze nie podłączałem TV do routera po kablu może to pomoże?

No i po podłączeniu telewizora przez kabel z routerem nic się nie zmieniło
Nawet odłączony roter od zasilania myszka i kontrolery move z ps3 są tak jakby miałyopóźnione ruchy
 
Ostatnia edycja:

Adamson_PL_

New member
Jeszcze nie podłączałem TV do routera po kablu może to pomoże?

Podłącz i sprawdź. Ja mam podłączony kablem, wi-fi chodziło mi "ociężale" (odległość od routera). Jeszcze z ciekawości sprawdziłem w jakim paśmie pracuje Twoja myszka - jest to 27 MHz, nie powinna kolidować z 2,4 GHz (pasmo wi-fi).
 

jinx888

New member
Czy między tą super cieniutką ramkę a matrycę nie dostaje się przypadkiem kurz czy inne takie? (pytanie to szczęśliwych posiadaczy 660-tki)
Ta ramka chyba nie zachodzi na matrycę, prawda?...
 

l5s5d6

New member
Ponawiam pytanie. Czy 42 calowy 660s byłby za duży jako monitor do pc? (przy normalnym ustawieniu na biurku lub przykręcony do ściany 20 cm za biurkiem) zgodnie z zasadą "jak masz wybraną wielkość to kup jeden stopień większy" jak ktoś pisał tutaj? Wcześniej przymierzałem się do zakupu 32 cali. Pozdrawiam.
 

ali69

New member
na
Ponawiam pytanie. Czy 42 calowy 660s byłby za duży jako monitor do pc? (przy normalnym ustawieniu na biurku lub przykręcony do ściany 20 cm za biurkiem) zgodnie z zasadą "jak masz wybraną wielkość to kup jeden stopień większy" jak ktoś pisał tutaj? Wcześniej przymierzałem się do zakupu 32 cali. Pozdrawiam.

z tej odległości nie ogarniesz TV i wyjdą wszystkie niedoskonałości obrazu/ekranu. A zgodnie z twoją zasadą następną dostępną wielkością ekranu jest 37", a nie 42". Więc odradzam. 32" w zupełności wystarczy.

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/47409-rozmira-telewizora-wedlug-odleglosci.html
INFOTEKA
Z jakiej odległości oglądać telewizję przy określonej przekątnej ekranu? - Poradopedia.pl
 

Youl

New member
Witam podłączam się pod temat ponieważ w dniu wczorajszym zakupiłem właśnie ten TV. Ogólne wrażenia są super, ale mam jedno zastrzeżenie a mianowicie chodzi o to że po podłączeniu TV do sieci wifi (router niedaleko TV) strasznie mi zakłuca kontrolery do move'a w ps3 oraz myszkę (logitech mx 1000) w komputerze (komputer podłączony do TV). I tu nasówa się pytanie czy posiadacze tego modelu mają podobny przypadek ?

Jeszcze nie podłączałem TV do routera po kablu może to pomoże?

No i po podłączeniu telewizora przez kabel z routerem nic się nie zmieniło
Nawet odłączony roter od zasilania myszka i kontrolery move z ps3 są tak jakby miałyopóźnione ruchy
Ok Problem rozwiązany opóźnienia nie były związane z wifi lecz z ustawieniami TV. Na ustawieniach standardowych obraz jest strasznie opóźniony tak z 1 sek stąd też problem z kursorem myszki który był opóźniony, wystarczyło przęłączyć obraz w tryb gra i wszystko zaczęło normalnie działać.
 

Adamson_PL_

New member
Ok Problem rozwiązany opóźnienia nie były związane z wifi lecz z ustawieniami TV. Na ustawieniach standardowych obraz jest strasznie opóźniony tak z 1 sek stąd też problem z kursorem myszki który był opóźniony, wystarczyło przęłączyć obraz w tryb gra i wszystko zaczęło normalnie działać.

Aaa, czyli pierwotnie chodziło Ci o "input lag" :D
 

l5s5d6

New member
na

z tej odległości nie ogarniesz TV i wyjdą wszystkie niedoskonałości obrazu/ekranu. A zgodnie z twoją zasadą następną dostępną wielkością ekranu jest 37", a nie 42". Więc odradzam. 32" w zupełności wystarczy.

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/47409-rozmira-telewizora-wedlug-odleglosci.html
INFOTEKA
Z jakiej odległości oglądać telewizję przy określonej przekątnej ekranu? - Poradopedia.pl

Tą zasadę podał ktoś wcześniej. Wiem, że 37" to następna ale tych telewizoró nie ma i nie będzie w tej wielkości. Jedynie 32, 42,47, 55 cali - przy czym 32 jest jeszcze praktycznie niedostępne.

wg konfiguratora podanego w tym wątku co podałeś (dokładnie tutaj: Centrum Dobrego Obrazu) przy 100cm od tv polecają 26" - przy 2,20m 57".
wg tabelki podanej tutaj INFOTEKA
przy hd 1080p 32" to min 1,3m max 2m, 40" min 1.6m max 2.5m czyli 42" to jakieś 1,7m do 2,6m

Ja będę miał następujące odległości:

Tv na biurku / na ścianie za biurkiem
60/80 cm ode mnie do siedzenia na necie albo pisania czegoś siedząc przy biurku
220/240 cm ode mnie podczas oglądania filmów z łóżka.

Mam bezprzewodową myszkę i klawiaturę także grać i przeglądać mogę też z łóżka. Filmy oglądam jedynie z niego.

Wiem, że może męczące jak tak wypytuję ale chcę dokonać dobrego zakupu a nie potem martwić się, że "mogłem kupić jednak większy". Tym bardziej, że jedynym sklepem gdzie na razie widzę 32" to eukasa za 3106zł a 42" mają za 3347 (w euro 42" za 3800).
Dzięki za pomoc.
 

ali69

New member
Tą zasadę podał ktoś wcześniej. Wiem, że 37" to następna ale tych telewizoró nie ma i nie będzie w tej wielkości. Jedynie 32, 42,47, 55 cali - przy czym 32 jest jeszcze praktycznie niedostępne..........
Wiem, że może męczące jak tak wypytuję ale chcę dokonać dobrego zakupu a nie potem martwić się, że "mogłem kupić jednak większy". Tym bardziej, że jedynym sklepem gdzie na razie widzę 32" to eukasa za 3106zł a 42" mają za 3347 (w euro 42" za 3800).
Dzięki za pomoc.

Jak się uparłeś na LG to masz jeszcze LG LM620s a tutaj są 32" i 37" i cena tylko trochę ponad 2000zł .Matryca ta sama co w LM660 ale nie ma wifi, ale ty masz kompa to ci zbędne. Minus taki, że jednak jest ramka zachodząca na matrycę ale naprawę cienka.
Zawsze możesz zamówić przez internet 42" i sprawdzić, masz 10 dni na zwrot.
 

l5s5d6

New member
Jak się uparłeś na LG to masz jeszcze LG LM620s a tutaj są 32" i 37" i cena tylko trochę ponad 2000zł .Matryca ta sama co w LM660 ale nie ma wifi, ale ty masz kompa to ci zbędne. Minus taki, że jednak jest ramka zachodząca na matrycę ale naprawę cienka.
Zawsze możesz zamówić przez internet 42" i sprawdzić, masz 10 dni na zwrot.

Właśnie wg tego wątku jest info http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/84082-lm620s-vs-lm660s.html że 660 ma mimo wszystko lepszy obraz. No i pilot magic w zestawie. Plus wifi z którego jakiś plus jest (choćby aktualizacja no i aplikacje nawet jako bajer używany od czasu do czasu) no i wyglądowo bardzo mi pasuje 660.

Właśnie dlatego się pytam tutaj bo nie mam możliwości tak wziąć w necie. bo będę brał na początku lipca dopiero na raty więc tylko sklep typu mm saturn czy euro. Dlatego tak się wypytuję :)
 

electro69

New member
Witam
Niestety potwierdziło się w recenzji autora że niektóre panele mają problem z banding czyli tymi "brudnymi" pionowymi pasami na ekranie (z reguły widocznymi na meczach piłkarskich):neutral: ... teraz co loteria czy uda się trafić na model pozbawiony tej wady albo trzeba będzie liczyć na to że będzie ona bardzo mało widoczna (to w ogóle podlega gwarancji jeśli to będzie bardzo widoczne na ekranie) w końcu to bardzo denerwuje nie po to się płaci tyle kasy że widzieć takie defekty :neutral:...
Ja będę chciał oglądać ten telewizor z około 3 metrów nawet jeśli te pasy by były to czy ma jakieś znaczenie odległość (czy im dalej się siedzi od telewizora są mnie widoczne lub w ogóle) ... trochę mnie to podłamało :???: ...
Pozdr.
 

al-aksa

New member
ja Ci powiem, ze gdybyś nie wiedział o tych pasach to pewnie byś nie zobaczył.. a tak masz w mózgu zakodowane doszukiwąc się tych pasów, więc na pewno je zobaczysz... ja niestety tez je zobaczyłem , ale staram się ich nie widziec, ne są aż tak znaczne... szkoda nerw ;) (ali69 a jak z tym u Ciebie?
 
Do góry