LM620s vs LM660s

jinx888

New member
Chodzi mi o wersje 42" Różnica w cenie to 600zł. Czy warto dopłacać...?
(do LM620 dorzucają wi-fi i Magica po 1zł)
 

CartmanPL

New member
tez sie zastanawiam nad tymi modelami i tez wydaje mi sie, ze poza wygladem, pilotem magic i wifi te modele niczym innym sie nie roznia. Z drugiej strony te 3 rzeczy znaczaco przemawiaja za LM660/670S, pytanie czy sa warte ~600-700zl...
 

jinx888

New member
Do CartmanPL: tak jak napisałem, do 620 dokładają za złotówkę Magica i wi-fi, co w sumie daje 2901zł, natomiast 660 kosztuje 3499zł...
Do al-aksa: dlaczego 660 będzie lepszy do neta?
 

benedetti

New member
Ja właśnie zakupiłem LM620S ale tylko ze względu na niższą cenę. Oglądałem w sklepie wiszące obok siebie 620 i 660 i na tych samych ustawieniach obraz na 660 wyglądał lepiej. Różnica nie była jakaś kolosalna ale jednak widoczna. Gdybym nie liczył się zbytnio z finansami to kupiłbym 660.
 

al-aksa

New member
skoro 660S ma lepszy obraz i wifi, a masz w domu dobrego neta to bierz 660S i korzystaj! ...ja mam Blusronecta i nie mogę się podłączyć z netem na Wifi ;(((
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Na chwilę odbiegnę od tematu; zaciekawiło mnie to zdjęcie: http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...wet-o-300-euro-mowa-o-modelach-lg-2012-a.html
Co to za model? Wygląda jak srebrna (i ładniejsza) wersja modelu LM620S...

To model G2 Amazon.com: LG 47G2 47-Inch Cinema 3D 1080p 120 Hz LED-LCD HDTV with Google TV and Six Pairs of 3D Glasses: Electronics

... czyli właśnie linia "620" z dodaną aplikacją "Google TV" (m.in. przeglądarka Google Chrome) i pilotem Magic Remote Qwerty.
Premiera w sklepach w USA w czerwcu 2012.
W Europie pod koniec roku lub w 2013.

Info o tym.
Telewizor LG z Google TV i magicznym pilotem
 
Ostatnia edycja:

jasio1272

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kumpel ma LM620s jak na razie telewizorek OK . Przy prawdziwym materiale 3D efekt super. Zobaczymy jak dalej będzie to na razie wrażenia po tygodniu użytkowania. Na chwile obecną super . Pozdrawiam
 

rychu

New member
Który sklep daje wifi i pilota za 1zł?
Bo w MediaExpercie dodają jeszcze okulary ale za całość chcą 3099zł
 

jinx888

New member
W Neonet do dzisiaj była promocja...
Ten GoogleTV ma super wygląd, szkoda że nie ma 620tki w wersji srebrnej tak jak to jest w modelach 660-670...
 

jasio1272

Klub HDTV.com.pl
VIP
W nowej gazetce Neonet jest promocja na ten model pilot magic wifi po 1zeta a telewizorek za 2899 . Promocja jest do 12.06.2012 A i jeszcze 4 pary okularów dają w zestawie .
 

aklys

New member
Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupienia tv LG z pasywnym 3D - wcześniej rozważałem zakup 42LW5500, ale teraz moją uwagę przyciągnął model z nowej linii 42LM620S, głównie ze względu na atrakcyjną cenę. Cena obydwu w/w modeli to około 2800PLN, przy czym LM620S jest "bogatszy" niż seria LW5500: ma tuner DVB-S i jest "DVR ready" (i oczywiście jest jeszcze z nowej serii LM, ael tu ciężko ocenić jakie są różnice między LW a LM). Gdyby tak szukać odpowiednika w "starej" serii LW to byłby nim LW570S a raczej LW579S (czyli z opcją nagrywania). A ten telewizor kosztuje/kosztował około 3100PLN (cały czas mowa o wielkości 42 cale). Tymczasem LG wypuszcza model z nowej linii, który już na starcie jest tańszy niż odpowiadający mu funkcjonalnie poprzednik ze starej linii. Sytuacja raczej niespotykana.
Ale wracając do tematu - skorzystałem z porównywarki tv w serwisie LG, żeby sprawdzić różnice między LM620S i LM660S. Jeśli wierzyć tej porównywarce, to te modele różnią się tylko tym:
1. LM660S ma w zestawie pilot magic i kartę wi-fi (620S jest "ready" do obydwu tych urządzeń)
2. 660S ma gniazdo słuchawkowe a 620 nie
3. 660S ma nieco mniejsze wymiary (jest ok 2cm węższy)
Więcej różnic nie ma, czyli albo ta porównywarka nie uwzględnia takich szczegółów technicznych, albo te tv są wyposażone w taką samą matrycę, a 660 to po prostu 620 w nowej obudowie i dołączonym pilotem magic i kartą wi-fi (jeśli w tej porównywarce porównamy np LM615S i LM620S to już są różnice w matrycach).
Jeśli to są jedyne różnice, to moim zdaniem absolutnie nie warto dokładać 500-600PLN do modelu 660S.
Byłem wczoraj w eurortv i miałem okazję oglądać włączone 620S i 660S (620 42", a 660 47"). Niestety nie stały obok siebie tylko "plecami do siebie", a dodatkowo wyświetlały inny materiał (na 660 był 3D), więc nie dało się porównać jakości obrazu. W każdym razie widać, że 660 ma inną obudowę (ramki dookoła matrycy są węższe).
Czy ktoś mógłby potwierdzić/zaprzeczyć temu co pisał jeden z użytkowników forum, czyli że 660 ma zauważalnie lepszą jakoś obrazu od 620?
 

benedetti

New member
Teoretycznie 660 mają już "lepszą" technologię podświetlenia (LED Edge - LED Plus). Czy to rzeczywiście ma wpływ na jakość obrazu tego nie wiem :)
 

aklys

New member
Teoretycznie 660 mają już "lepszą" technologię podświetlenia (LED Edge - LED Plus). Czy to rzeczywiście ma wpływ na jakość obrazu tego nie wiem :)
Według specyfikacji producenta LM620S i LM660S mają tą samą technologię podświetlenia LED PLus. Mają też ten sam MCI = 400 (motion clarity index).
 

electro69

New member
Według specyfikacji producenta LM620S i LM660S mają tą samą technologię podświetlenia LED PLus. Mają też ten sam MCI = 400 (motion clarity index).
Model LM620S nie ma technologii LED PLUS (jest to 16 niezależnych bloków podświetlenia) ani też nie ma micro dimming stąd ta niższa cena :) jeszcze nie ma wbudowanego wi-fi.
Pozdr.
 

aklys

New member
Niestety wygląda na to, że informacje podawane przez LG w oficjalnym serwisie można traktować "z lekkim przymróżeniem oka" (żeby nie powiedzieć bardziej dosadnie "Ja tu widzę niezły burdel!", cytując klasykę).
W oficjalnej specyfikacji na stronie modelu 42LM620S jest napisane m. in.:
Rodzaj wyświetlacza LED krawędziowy
Przekątna ekranu 42"
Rozdzielczość 1920x1080
Technologia podświetlenia LED Plus
Motion Clarity Index 400
i specyfikacja ta jest IDENTYCZNA dla modeli 42LM620S i 42LM660S.

A jak się to np do informacji opisanych tutaj /forum/lg/82934-lm860v.html, które pochodzą od supportu LG (nie mogę wkleić linku, ale chodzi o to forum, na którym właśnie dyskutujemy)?

Podobnie ma się sprawa z poborem mocy - na stornach jest podane 52W, natomiast jeśli pobierzemy z tych samych stron instrukcję w pliku pdf, to jest tam już 100W, czyli delikatna różnica :)

W każdym razie wysłałem mailem zapytanie do supportu LG odnośnie tego LED Plus w serii LM620S, może coś odpowiedzą...
 
Ostatnia edycja:
Do góry