LM620s vs LM660s

uki80

New member
no wlasnie mam ten sam problem ale odnosnie 47". 660 kosztuje o 700zl wiecej. biorac pod uwage nawet tego bluraya za 280 to i tak mi wychodzi 420zl wiecej za model 660. poza wygladem nie widze roznicy. no moze te gniazdo sluchawkowe.

a teraz najlepsze. w neonecie i media expert nie maja pojecia co gadaja. jeden koles nawet wzial ode mnie numer tel. zadzwonil do przedstawiciela, wypytal go o roznice i oddzwonil do mnie z powrotem. wedlog nich roznic jest sporo. 660 ma:

- bardziej rozbudowana przegladarke,
- czyta wszystkie formaty a 620 tylko avi,
- wbudowane wifi (ale w 620 jest za 1 zl wiec o tym nie mowmy)
- konwersje z 2d do 3d a 620 tego nie ma (blad w gazetce neonet)
- lepsze okulary
- a teraz najlepsze :) ze w 660 po wlaczeniu trybu 3d nie tracimy na jakosci i dalej mamy obraz w full hd. nie wiem jak to mozliwe, ale gosciu obstawal przy swoim.

jutro jade do neonetu z pieniazkami i nie wimem na co sie zdecydowac. niech ktos konkretnie powie mi jak to naprawde jest.
 

uki80

New member
no to pieknie. a bylem zdecydowany na zostawienie jutro w neonecie 4,5 tys za ten model ewentualnie 3,8 tys za 620s. jutro dam znac co wzialem
 

Duris

New member
siarah: mam tak samo. Bylem napalony na tego 47LM660s ale jak czytam to coraz bardziej sie zastanawiam. Albo zostane jeszcze przy swoim LE40C650 albo poszukam cos innego. Tylko co...
 

siarah

New member
ja brałem pod uwagę 47lm620, ale skoro lm660 z roku 2012 ma problemy to czego spodziewać się po tańszym lm620 [tez model 2012], który tez nie jest pewnie jeszcze dopracowany :/
testu żadnego z tych tv nie znalazłem :/

a z innych opcji - moze panas 47et5e, jakis 46" sharp - .....? albo toshiba - ..?
 
Ostatnia edycja:

uki80

New member
siarah jesli nie lg to nic innego z pasywnym 3d nie ma. moze philips ale nie ma 2d-3d. ja juz mam material na jutro przygowowany. kolorowe obrazy + rozne farmaty plikow. jak lm620 bedzie czytal wszystkie pliki to biore, jak nie to 660. a jak znajde jakies wady w podswietlaniach to juz nie wiem co
 

micmus

Member
Bez reklam
siarah jesli nie lg to nic innego z pasywnym 3d nie ma. moze philips ale nie ma 2d-3d. ja juz mam material na jutro przygowowany. kolorowe obrazy + rozne farmaty plikow. jak lm620 bedzie czytal wszystkie pliki to biore, jak nie to 660. a jak znajde jakies wady w podswietlaniach to juz nie wiem co

Jest jeszcze Panasonic ET5 z pasywnym.
 

siarah

New member
panas et5e jest pasywny .. http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html

widziałem go na żywo w sklepie konwersja 2d->3d wg mojej opinii bardzo kiepska z tym, że tv nie był kalibrowany więc nie wiem ile można z niego wycisnąć.. cena wyższa jak za 620s, ale myślę że można spodziewać się na pewno lepszego obrazu 2d

co mi nie przypadło do gustu w kwestii 3d to jeszcze okulary - są bardzo wiotkie, jedną ręka nie ma szans na założenie :) taki wywód na koniec
 
Ostatnia edycja:

daniel_l81

New member
Fajnie by było, aby porównać wszystkie aktualnie najnowsze modele pasywne.

Ja zastanawiam się nad jakimś 42'' pasywnym (w cenie 3 tys. +- 500 zł) i któryś chcę w końcu wybrać, który z poniższych Wy byście wybrali:

a) LG 42LM620S (lub ewentualnie 42LM660S)
b) Philips 42PFL4307H/12
c) Panasonic TX-L42ET5
d) Toshiba 42VL963 - ten ma niby być w połowie 2012 roku, ciekawe jak cena.
 

aklys

New member
Otrzymałem odpowiedź z supportu LG (dla przypomnienia - pytałem o różnice między 42LM620S i 42LM660S, w szczególności o LED Plus w 620):
Szanowny Panie,
dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta.

W nawiązaniu do Pana wiadomości informujemy, że wymienione przez Pana modele posiadają identyczne matryce z technologią podświetlenie LED Edge. Poza różnicami, które Pan wymienił - Pilot Magic Motion, oraz obsługa WiFi, urządzenia są takie same. Pobór mocy również jest identyczny.
A teraz porównajmy to z tym, co również pochodzi od oficjalnego supportu LG (wcześniej pisałem, z jakiego wątku):
Informujemy, że LED Plus to 16 bloków podświetlania z tyłu matrycy
(back light). Firma LG ma 3 rodzaje podświetlania:

EDGE LED (krawędziowe - np. LM620S, LM615S, LV375S)
LED PLUS (16 bloków - np. LW570S, LM660S, LM760S, LM860V)
FULL LED (96 bloków - np. modele LM960V, LW980S)
Jak widać powyżej kompetencje osób odpowiadających na pytania w LG nie są najwyższych lotów a udzielanie sprzecznych ze sobą informacji różnym osobom jest u nich na porządku dziennym. Z tego co czytam w tym wątku, to potrafią niezłe teorie budować na temat różnic między tymi modelami :).

Wracając jednak do sedna sprawy - moim daniem jednak linia 620 ma Edge a nie Plus, ponieważ przemawia za tym cena tv z tej serii (porównuję "nowe" LM620S ze "starymi" LW5500/LW570S/LW579S w wielkości 42")
 

uki80

New member
a moim zdaniem 620 to to samo co 660, tyle ze do drozszego dorzucaja bluraya, ma wbudowane wifi, cienka ramka i gniazdo sluchawkowe. to by dawalo lacznie jakies 700zl roznicy. to i tak mniej niz za kazde 5 cali w tych samych modelach. dla przykladu 660 42" kosztuje jakies 3,5tys, a 660 47" juz 4,5 tys.

a co do baranow od lg to nawkrecali mi ze 620 nie ma konwersji 2d do 3d, czyta tylko avi z usb i nie dziala przegladarka internetowa. to pytam sie po jaka cholere oni jezdza na te szkolenia skoro ja wiecej wiem niz oni. i jeszcze im placa za takie pierdoly
 

uki80

New member
no i wszystko jasne. 620 nie ma led plusa ale i tak ja wzialem :) 700 zl zrobilo mi roznice a jak bede kupowal bluraya to przeciez i tak z calym kinem domowym. moja kobita powiedziala nawet ze ten z gruba ramka (620) nawet jej sie lepiej podoba i powiem wam ze wlasnie przez ramke sprawia wrazenie wiekszego od 660. no dobra a teraz cos o tv.

przygotowalem sobie material w roznych formatach do sklepu i odziwo czyta wszystko. nawet pliki z kamer, aparatow i z telefonu htc. mialem pliki z rozszezeniem mkv, mkv z dts, avi, mov, mod, 3gp wmv. ten ostatni chodzi ale zarywa. moze po aktualizacji softu bedzie lepiej. w tv mam ver. 03.03.18 i wlasnie aktualizuje na ver. 03.03.50. co do roznic jakie zauwazylem miedzy 660 a 620 jest cholera to ze w 620 wifi i sterownik do pilota magica jest pod usb wiec po dolaczeniu jeszcze dysku usb nie ma juz miejsca na pendriva :( aktualizacja opr. trwa godzine. zdziwilo mnie wyjscie sluchawkowe o ktorym pisze na stronie lg ze go nie ma a u mnie jest :) kolejna sprawa to w pudelku z okularami nie ma nakladki na zwykle gogle. na szczescie u mnie nie potrzebne. narazie nic wiecej nie sprawdzalem bo impreza byla. ale jak sie pobawie to cos napisze
 

aklys

New member
Czyli jest dokładnie tak jak myślałem - LM620 nie ma LED PLus (a modele >=LM660 mają). Pytanie tylko, czy ma to jakiś zauważalny wpływ na jakość obrazu?
Jak oceniasz jakość matrycy w Twoim egzemplarzu (jak rozumiem wybrałeś 47LM620S)? Sam zastanawiam się poważnie nad 42LM620S - można go kupić za ok 2800 w promocji razem z wi-fi i pilotem magic (a 42LM660S kosztuje ok 3400 najtaniej).

Czy możesz potwierdzić na 100%, że 620 odtwarza mkv z dźwiękiem DTS (bo tv z poprzedniej serii LW na 100% nie radzą sobie z dźwiękiem DTS)?

A z okularami to chyba teraz już tak jest, tylko na początku była dodawana nakładka na okulary korekcyjne, a teraz do wszystkich są 4 "zwykłe" okulary (a mi akurat nakładka by się przydała). Dobrze wiedzieć, że jednak jest gniazdo słuchawkowe (swoją drogą ta informacja o jego braku wydawała mi się dość dziwna).

A jeśli chodzi o pilot magic i kartę wi-fi, to w linii LM660 też chyba każde z tych urządzeń zajmuje slot usb - niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę.
 
Ostatnia edycja:

Youl

New member
Czyli jest dokładnie tak jak myślałem - LM620 nie ma LED PLus (a modele >=LM660 mają). Pytanie tylko, czy ma to jakiś zauważalny wpływ na jakość obrazu?
Jak oceniasz jakość matrycy w Twoim egzemplarzu (jak rozumiem wybrałeś 47LM620S)? Sam zastanawiam się poważnie nad 42LM620S - można go kupić za ok 2800 w promocji razem z wi-fi i pilotem magic (a 42LM660S kosztuje ok 3400 najtaniej).

Czy możesz potwierdzić na 100%, że 620 odtwarza mkv z dźwiękiem DTS (bo tv z poprzedniej serii LW na 100% nie radzą sobie z dźwiękiem DTS)?

A z okularami to chyba teraz już tak jest, tylko na początku była dodawana nakładka na okulary korekcyjne, a teraz do wszystkich są 4 "zwykłe" okulary (a mi akurat nakładka by się przydała). Dobrze wiedzieć, że jednak jest gniazdo słuchawkowe (swoją drogą ta informacja o jego braku wydawała mi się dość dziwna).

A jeśli chodzi o pilot magic i kartę wi-fi, to w linii LM660 też chyba każde z tych urządzeń zajmuje slot usb - niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę.

Wifi jest wbudowane i magic nie ma dodatkowego sterownika zewnętrznego więc 3 porty usb są wolne ;)
 

rychu

New member
Szkoda, że nie wszystkie mają nakładki ale na szczęście nie są one drogie - w MediaExpercie widziałem za 29zł.
Ciekawe czy jest możliwość zastosowania jakiegoś huba USB, jeśli komuś będzie brakować wolnego portu.
 

uki80

New member
dokladnie tak. wybralem model 47lm620s. troche juz moge powiedziec na temat tego tv o czym sie nie dowiecie ze sklepow bo oni tam kompletnie nie ogarniaja tematu.

wiec tak: ja dalem w neonecie 3799zl za tv + 2zl za pilota magica i wifi. co prawda po podlaczeniu dysku pod usb nie mam juz wolnego slotu na pena ale nie szkodzi bo jak sie okazalo tv bardzo ladnie laczy sie z laptopem i telefonem (htc desire) po wifi. trzeba tylko sciagnac jeden program na kompa (tu akurat ze strony lg) a drugi na telefon z marketu androida i wszystko smiga ladnie.

tv ma ladne kolory, sporo ustawien (ciagle cos mieszam), standardowy pilot swieci w nocy, a magic remote fajnie lezy w lapie. 4 pary okularow. solidna podstawa. calkiem ciezka. tv ma dobrze rozmieszczone i podpisane wyjscia z tylu. co wazne wlacza sie bardzo szybko. 100 razy szybciej niz moj poprzedni samsung a551. przegladarka dziala ok, chociaz udalo mi sie znalezc strone na ktorej nie bylo wszystkiego widac (f1 na wp). po zalogowaniu sie w opcjach lg mamy dostep do youtube, allegro, facebook itp. ja tego nie uzywam z tych gotowcow tylko przez normalna strone jak z kompa. jest jakos swojsko.

co do matrycy nie jestem w stanie powiedziec czy na oko rozni sie od 660 bo w sklepie staly na innych polkach i nie widzialem obu obrazow jednoczesnie ale jak dla mnie to specjalnej roznicy nie ma. nie widze zadnych plam w podswietlaniu ale jak ktos chce to moge zrobic fotke i podeslac bo moze sie nie znam. u mnie nawet nie podlaczalem zadnego kabla do netu. wszystko po wifi tv->komp, tv->net, tv->tel. przy instalowaniu programu na kompie (jakies tam nero do dlna ze strony lg) udostepnia sie foldery, natomiast w programie na komorce nic sie nie udostepnia tylko automatycznie widzi wszystko na tv.

dobra to by bylo na tyle o zaletach. nie obejdzie sie takze bez wad. po pierwsze wkurza mnie to ze po wlaczeniu szuka sygnalu antenowego lub hdmi. ja tego nie mam (tylko usb) i musze recznie mu za kazdym razem zapodawac wejsciowy sygnal i katalog z filmami. po drugie nie czyta jednak formatu m2ts. na szczescie takich malo jest. denerwujace jest tez ze kursor pilota remote mimo zmiany wygladu i szybkosci ruchu za szybko zanika jesli nie ma nim ruchu (ok. 5 sec) pozniej trzeba pomachac pilotem zeby sie pojawil. brak przycisku 3d na pilocie magic, a przycisk ok jest pod rolka do przewijania stron i troche ciezko sie go wciska.

3d dziala ale regulacja glebi i odleglosci tv od widza troche ciezka w ustawieniu bo jesli sie zacznie kalibracje to zweza sie obraz po bokach. ja mam wszystko po srodku bo inaczej 3d sie rozdwaja albo jest malo widoczne. moj tv jest jakies 3.5 metra ode mnie i na wysokosci oczow a obraz wychodzi tak mniej wiecej 1-1,5 metra od tv. moze nie umiem ustawic albo tak ma byc. w sklepie gostek mi pokazywal jak dziala zoom w dzwieku 3d i bylem pod wrazeniem, ale w domu jakos tego nie zauwazam. moze mam materialy nie takie bo on mial bluraya. tzw. market z aplikacjami lg to straszna bieda. nic tam nie ma. nawet nie ma skype. i jeszcze jedno. dostep do plikow na usb jest na 2 sposoby: 1 wybierajac port z jakiego jest sygnal i tak jak w windowsowym explorerze wchodzimy coraz glebiej w katalogi, albo sposob 2 wlaczyc z glownego meny "filmy" i juz wszystko jest pod reka. drugi sposob bardzo irytujacy bo wszystkie pliki bez wzgledu na katalogi sa pomieszane w jednym miejscu. np. filmy 3d, 2d i sd sa miedzy soba pomixowane. wkurzajace to. przy wlaczaniu filmu 3d czasem sam sie przestawia na odpowiednia konwersje (sbs, ou) a czasem trzeba to robic recznie. nie wiem od czego to zalezy. konwersja z 2d do 3d prawie niewidoczna, a okularki mimo ze pasywne to i tak troche przyciemniaja.

w srode wieczorem podlacze xboxa i antene do tv naziemnej to zobacze jak to dziala. nagrywanie z tv na dysk jest dostepne ale trzeba hdd sformatowac za pomoca telewizora. a szkoda mi marnowac to co juz na nim mam (1Tb NTFS).

mimo kilku mankamentow jestem zadowolony. z czasem kupie jakies kino domowe z blurayem to dopiero bedzie zabawa. a dla tych co sie zastanawiaja to specjalnie wyboru nie ma jesli chodzi o pasywne 3d. chcialem jeszcze dokupic okulary do dual play ale nie ma ich jeszcze w polsce ponoc. ale z tego co wiem wystarczy przelozyc szkielka ze zwyklych i jest to samo (jedna para z 2 szklami lewymi a druga para ze szklami prawymi).
 
Ostatnia edycja:

mario1288

New member
dokladnie tak. wybralem model 47lm620s. troche juz moge powiedziec na temat tego tv o czym sie nie dowiecie ze sklepow bo oni tam kompletnie nie ogarniaja tematu.

wiec tak: ja dalem w neonecie 3799zl za tv + 2zl za pilota magica i wifi. co prawda po podlaczeniu dysku pod usb nie mam juz wolnego slotu na pena ale nie szkodzi bo jak sie okazalo tv bardzo ladnie laczy sie z laptopem i telefonem (htc desire) po wifi. trzeba tylko sciagnac jeden program na kompa (tu akurat ze strony lg) a drugi na telefon z marketu androida i wszystko smiga ladnie.

tv ma ladne kolory, sporo ustawien (ciagle cos mieszam), standardowy pilot swieci w nocy, a magic remote fajnie lezy w lapie. 4 pary okularow. solidna podstawa. calkiem ciezka. tv ma dobrze rozmieszczone i podpisane wyjscia z tylu. co wazne wlacza sie bardzo szybko. 100 razy szybciej niz moj poprzedni samsung a551. przegladarka dziala ok, chociaz udalo mi sie znalezc strone na ktorej nie bylo wszystkiego widac (f1 na wp). po zalogowaniu sie w opcjach lg mamy dostep do youtube, allegro, facebook itp. ja tego nie uzywam z tych gotowcow tylko przez normalna strone jak z kompa. jest jakos swojsko.

co do matrycy nie jestem w stanie powiedziec czy na oko rozni sie od 660 bo w sklepie staly na innych polkach i nie widzialem obu obrazow jednoczesnie ale jak dla mnie to specjalnej roznicy nie ma. nie widze zadnych plam w podswietlaniu ale jak ktos chce to moge zrobic fotke i podeslac bo moze sie nie znam. u mnie nawet nie podlaczalem zadnego kabla do netu. wszystko po wifi tv->komp, tv->net, tv->tel. przy instalowaniu programu na kompie (jakies tam nero do dlna ze strony lg) udostepnia sie foldery, natomiast w programie na komorce nic sie nie udostepnia tylko automatycznie widzi wszystko na tv.

dobra to by bylo na tyle o zaletach. nie obejdzie sie takze bez wad. po pierwsze wkurza mnie to ze po wlaczeniu szuka sygnalu antenowego lub hdmi. ja tego nie mam (tylko usb) i musze recznie mu za kazdym razem zapodawac wejsciowy sygnal i katalog z filmami. po drugie nie czyta jednak formatu m2ts. na szczescie takich malo jest. denerwujace jest tez ze kursor pilota remote mimo zmiany wygladu i szybkosci ruchu za szybko zanika jesli nie ma nim ruchu (ok. 5 sec) pozniej trzeba pomachac pilotem zeby sie pojawil. brak przycisku 3d na pilocie magic, a przycisk ok jest pod rolka do przewijania stron i troche ciezko sie go wciska.

3d dziala ale regulacja glebi i odleglosci tv od widza troche ciezka w ustawieniu bo jesli sie zacznie kalibracje to zweza sie obraz po bokach. ja mam wszystko po srodku bo inaczej 3d sie rozdwaja albo jest malo widoczne. moj tv jest jakies 3.5 metra ode mnie i na wysokosci oczow a obraz wychodzi tak mniej wiecej 1-1,5 metra od tv. moze nie umiem ustawic albo tak ma byc. w sklepie gostek mi pokazywal jak dziala zoom w dzwieku 3d i bylem pod wrazeniem, ale w domu jakos tego nie zauwazam. moze mam materialy nie takie bo on mial bluraya. tzw. market z aplikacjami lg to straszna bieda. nic tam nie ma. nawet nie ma skype. i jeszcze jedno. dostep do plikow na usb jest na 2 sposoby: 1 wybierajac port z jakiego jest sygnal i tak jak w windowsowym explorerze wchodzimy coraz glebiej w katalogi, albo sposob 2 wlaczyc z glownego meny "filmy" i juz wszystko jest pod reka. drugi sposob bardzo irytujacy bo wszystkie pliki bez wzgledu na katalogi sa pomieszane w jednym miejscu. np. filmy 3d, 2d i sd sa miedzy soba pomixowane. wkurzajace to. przy wlaczaniu filmu 3d czasem sam sie przestawia na odpowiednia konwersje (sbs, ou) a czasem trzeba to robic recznie. nie wiem od czego to zalezy. konwersja z 2d do 3d prawie niewidoczna, a okularki mimo ze pasywne to i tak troche przyciemniaja.

w srode wieczorem podlacze xboxa i antene do tv naziemnej to zobacze jak to dziala. nagrywanie z tv na dysk jest dostepne ale trzeba hdd sformatowac za pomoca telewizora. a szkoda mi marnowac to co juz na nim mam (1Tb NTFS).

mimo kilku mankamentow jestem zadowolony. z czasem kupie jakies kino domowe z blurayem to dopiero bedzie zabawa. a dla tych co sie zastanawiaja to specjalnie wyboru nie ma jesli chodzi o pasywne 3d. chcialem jeszcze dokupic okulary do dual play ale nie ma ich jeszcze w polsce ponoc. ale z tego co wiem wystarczy przelozyc szkielka ze zwyklych i jest to samo (jedna para z 2 szklami lewymi a druga para ze szklami prawymi).
A magica podłaczyles tez przez usb?Ja dokupilem AN-MR200 ,ktory nie obsługuje tego tv/działała tylko czesc funkcji wiec go zwrócilem/i nie musialem go podlaczac przez usb.Co do 2D do 3D to jak poustawiasz dobrze to calkiem fajny efekt najprosciej to w 3d ustawic na opcje "kino".Zdęcia w konwersji 3D tez fajnie sie ogląda.
 

chopers

New member
witam kupilem wlasnie ten LG 42LM620 i jestem w szoku podlaczylem pod niego Telewizje N na hdmi 1080i i masakra kolory jakies blade twarze wygladaja okropnie jak z plasteliny na (tvn24)wszystko jakies tekie bez wyrazu chcialem ustawic wlasne ustawienie ale tyle tam tego jest ze masakra mam do porownania moj stary telewizor samsung UN D8000 i roznica jest kolosalna na plus samsunga jedynie obraz 3D jest fajny na tym LG i tel okularki spoko jesli ktos mam ten tv to prosze o podanie jakie masz ustawienia obrazu plz:)moze to pomoze
 

darrek4

New member
witam kupilem wlasnie ten LG 42LM620 i jestem w szoku podlaczylem pod niego Telewizje N na hdmi 1080i i masakra kolory jakies blade twarze wygladaja okropnie jak z plasteliny na (tvn24)wszystko jakies tekie bez wyrazu chcialem ustawic wlasne ustawienie ale tyle tam tego jest ze masakra mam do porownania moj stary telewizor samsung UN D8000 i roznica jest kolosalna na plus samsunga jedynie obraz 3D jest fajny na tym LG i tel okularki spoko jesli ktos mam ten tv to prosze o podanie jakie masz ustawienia obrazu plz:)moze to pomoze

Na początek wyłącz wspomagacze a zwłaszcza Trumotion...
 
Do góry