LM620s vs LM660s

aklys

New member
Moim zdaniem lm620s nie ma tego LED EDGE PLUS i to akurat łatwo sprawdzić - mam LW570s i tam jest to jako funkcja w menu obrazu "lokalne przyciemnienie LED". Jeśli 620 to ma to powinno być jako opcja bo tę funkcję można wyłączać, włączać z wybranym poziomem nasilenia. Wg mnie włączenie zasadniczo poprawia czerń przy oglądaniu w nocy lub wieczorem.
Prośba do posiadaczy lm620 - jak oceniacie jakośc czerni w tym modelu, czy jest taka funkcja i jaki daje efekt?
LM620S nie ma LED PLUS. Koniec kropka. Temat cały czas powraca. Jestem posiadaczem 42LM620S i nie ma tam opcji "lokalne przyciemnienie LED" - LED PLUS jest w 660S i "wyższych".
 

banker_2

New member
Aklys - a jak oceniasz poziom czerni w 620 i ogólnie jakość obrazu? Pytam bo rozważam przesiadkę z lw570s na większy rozmiar ekranu i boję się, że "ekonomiczny" zakup 620 skonczy się tym że jakość będzie gorsza. Fabryczne marne ustawienia mnie nie przerażają, chodzi o to co mozna z niego wycisnąć... Jesteś zadowolony ze swojego zakupu?
 

aklys

New member
Aklys - a jak oceniasz poziom czerni w 620 i ogólnie jakość obrazu? Pytam bo rozważam przesiadkę z lw570s na większy rozmiar ekranu i boję się, że "ekonomiczny" zakup 620 skonczy się tym że jakość będzie gorsza. Fabryczne marne ustawienia mnie nie przerażają, chodzi o to co mozna z niego wycisnąć... Jesteś zadowolony ze swojego zakupu?
Ja jestem zadowolony z zakupu tego tv, ale ja nie jestem jakimś "wyznawcą jakości". Dodam jeszcze tylko, że "przesiadłem" się na 42LM620S z tv LG CRT 21", więc raczej dziwne by było, gdybym nie był zadowolony ;).

Czy brak tego LED PLUS stanowi istotną różnicę? Nie wiem. Powiem tak - mój brat ma 47LW5500 (a więc w zasadzie to samo co Twój 570S, tylko bez tunera dvb-s), który ma LED PLUS. Czy widzę jakąś różnicę w jakości obrazu na korzyść tamtego modelu? Nie, nie widzę.
W obydwu tych tv można się przyczepić do wyświetlania czarnego obrazu w ciemnym pokoju, ale dla mnie to w żadnym stopniu nie przeszkadza w oglądaniu na nim filmów (z reguły właśnie wieczorem).

Oczywiście to tylko moja subiektywna opinia - każdy ma inne wymagania/preferencje, więc najlepiej sam zobacz go w sklepie w akcji i tyle.
 

Disto

New member
Bez reklam
Mam pytanie odnośnie gniazda scart [lm620s.] Producent podaje że jest to wersja full scart. Czy to znaczy ze wysyłany jest tam też sygnał A/V, i można tam podpiąć nagrywarkę DVD i nagrywać ?
 
Ostatnia edycja:

markozalko

New member
Witam na forum. To mój pierwszy post i nie chcę zaśmiecać i piszę tutaj. Kupiłem 47LM620 i mam mały z nim problem. Czasem jak w tv są większe basy w glosie to głośniki mi drżą. Słychać to jak siedzę na łóżku i mnie denerwuje. Myślałem że jak stoi tv na stoliku rtv to jakieś wibracje wpada i dlatego tak jest. Podłożyłem ręcznik dla przykładu i było oki. Tak myślałem. Niestety też czasem zadrżą głośniki. W czym szukać przyczyny? Już myślałem jakieś gumowe podkładki dać pod te śruby co skręcałem stopkę z tv. Miał ktoś coś podobnego? Dzięki za odpowiedź
 

icemac

New member
Witam na forum. To mój pierwszy post i nie chcę zaśmiecać i piszę tutaj. Kupiłem 47LM620 i mam mały z nim problem. Czasem jak w tv są większe basy w glosie to głośniki mi drżą. Słychać to jak siedzę na łóżku i mnie denerwuje. Myślałem że jak stoi tv na stoliku rtv to jakieś wibracje wpada i dlatego tak jest. Podłożyłem ręcznik dla przykładu i było oki. Tak myślałem. Niestety też czasem zadrżą głośniki. W czym szukać przyczyny? Już myślałem jakieś gumowe podkładki dać pod te śruby co skręcałem stopkę z tv. Miał ktoś coś podobnego? Dzięki za odpowiedź


mam podobnie i na razie mi to nie przeszkadza ;)

zawsze można zmienić ustawienia korektora audio.
 

stalp

New member
a pomoże mi ktoś odnośnie dźwięku w LG42LM660s by z filmów odtwarzanych z usb dzwiek poszedł na zewnętrzne głośniki z telewizji idzie po chichcach a smart tv czy usn cisza jaka rada?? (nie posiada moje kino HDMI)
 

sipap

New member
Jestem przed kupnem Tv i zastanawiam sie nad Lg660 s(ewentualnie 670) a panasem TX-L42ET5E. Czy opłaca sie dopłacic prawie 900 PLN do LG, wczym on jest lepszy od panasonica?
Tv bedzie słuzył do ogladania tv(kabłowka UPC z kanałami HD),filmy z internetu,filmy z BR. Czasami do giercowania na konsoli.
Trochę juz o tych modelach poczytałem i u obydwu wystepują podobne problemy przy szybkich scenach i problemy z internetem.
 

matek451

New member
Gdzie ty znalazłeś taką różnicę w cenach tych TV w rozmiarze 42 cale.Co najwyżej 350-400zł.Sam posiadam LG47LM660 i jestem zadowolony, chociaż jak każdy ma swoje wady.Na jego plus:wbudowane WiFI,pilot Magic,ładny design.Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej to poczytaj test o LM640 i o ET5E.
 

sipap

New member
Czytałem obydwa tematy o tych telewizorach,ale srednio mi one rozjaśniły temat. Co do ceny to tv chcę kupic na raty(najlepiej 0%). ,dlatego zainteresowałem się ofertą Euro-Agd. Tam jest taka różnica w cenie. W sklepach internetowych to co najmniej 550-600 PLN,ale wolałbym obejrzeć TV przed zakupem. A taką mam możliwość w Euro-Agd i wyboru z 2-3 sztuk. Jednak tam tv LG (model 670) jest za 3600 (42"). A panas jest za 2699. To spora różnica i zastanawiam się czy i w czym LG jest lepszy.
 

matek451

New member
Co do zakupu w Euro-AGD to raty 0% są z reguły przy zakupie z ubezpieczeniem, co znacznie podnosi cenę kredytu.Ja próbowałem zakupić lg47lm660 i raty bez ubezpieczenia zaproponowano mi na max.6 miesięcy.Proponuję przeczytaj na forum dział "Gdzie kupić?" wątek o Euro-AGD.Ja ze swej strony polecam sklep Neo-24 ,w którym raty są najniżej oprocentowane.Porównaj na "Skąpcu".Przy 20 ratach kupisz lg42lm660 za ok3300 a ET5E za ok.2950.Nie rozumiem też dlaczego piszesz początkowo o LG42LM660 a porównujesz z ceną LG42LM670, który jest o ok.300 zł. droższy.Chyba ,że zależy ci na tej srebrnej ramce na dole TV.Naprwdę nie warto za to dopłacać takiej kasy.Ja osobiście sklepy stacjonarne traktuję jako miejsce do obejrzenia w "realu" i do testów, a kupuję w sprawdzonych sklepach internetowych.W Neo-24 masz w Warszawie Punkt Odbioru Osobistego , do którego TV dowiozą obecnie za 0zł ,własnym transportem Neo-24 i będziesz mógł go obejrzeć.Ja tak kupiłem w Łodzi kilka produktów RTV i AGD i jestem zadowolony.
 

sipap

New member
A czy ktoś z właścicieli modeli LM660s mogłby sprawdzic, czy w tym modelu występuje problem przy ogladaniu filmów z Kinomaniaka. Chodzi o to,ze film nie odtwarza sie do końca i przegladarka sygnalizuje błąd. Jeśli dobrze pamietam to gdzies czytałem,że ten problem wystepował w modelu 620.
 

slawek2535

New member
Czesc , planuje zakup telewizora LG. Jestem zainteresowany modelem 42LW5400 oraz 42LM620S , ceny sa bardzo podobne. Z pierwszym modelem mialem stycznosc u znajomego , oprocz bialych naroznikow zrobil na mnie niezle wrazenie , jednak w sklepie 42LM620S tez wyglada dobrze. Nie interesuja mnie dodatki typu skype , internet , magic pilot. Lubie obejrzec sobie mecz na canal+ hd i czasem pograc na xboxie z efektem 3D badz nie. Ktory z modeli bedzie dla mnie lepszym , oba maja w zestawie chyba te same modele okularow do 3D.



PS. Ktory Waszym zdaniem ma cieńszą ramke 42LW5400 czy 42LM620S ?
 
Ostatnia edycja:

tomekcl

New member
Ja wczoraj zamowilem 42LM620s i czekam na przesylke, bedzie pewnie jutro. Odpisze czy telewizorek zacny i czy warty uwagi:) ztego co ogladalem w sklepie to niczego sobie.
 
Do góry