LM620s vs LM660s

rychu

New member
Pojechałem dziś do Neonetu z zamiarem kupna 620s. Akurat była dostawa do sklepu i wynosili TV LG. Więc się ucieszyłem, że zdobędę nierozpakowywany model. Niestety okazało się, że akurat 620s już jest zamówiony, na dodatek nie mają na stanie wi-fi i pilota... ach te sklepy.
Próbowali mnie przekonać do 615s za taką samą cenę jak 620s z dodatkami :)

Ale potestowałem ten model 615s i muszę przyznać, że w tych pogłoskach o wyświetlaniu szarego i zielonego jest trochę prawdy - rzeczywiście na tych kolorach można się dopatrzyć jakiś pionowych smug, pasków, nierównomiernego podświetlenia... Na innych kolorach tego nie widać. Niestety nie można było zobaczyć jakiegoś meczu ale wydaje mi się, że nie powinno to przeszkadzać podczas normalnego oglądania TV. Z drugiej strony warunki w domu bedą całkiem inne...
Efekty 3D bardzo fajne ale trzeba oglądać z min 2m, przy 42 calach.
Przekonywali mnie też do Samsunga 6100, bo tych jakoś ludzie nie wykupują masowo.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam kolega prosil sie spytac jak jest z ruchem i z czernia w tym modelu ? Prosze posiadaczy tych modeli cos napisac.
Lolek
 

rychu

New member
Wbudowanej kamerki TV nie posiada, więc trzeba zamontować :)

Sprawdzałem czy w 620S również działa HbbTV i mogę potwierdzić, że po przełączeniu kraju na Niemcy pojawia się opcja HbbTV, którą trzeba włączyć.
Działa na TVP1 HD i CT1 nadawanych naziemnie.

Ktoś wspominał, że mu się TV zresetował. A może tylko sam wyłączył?
Bo dogrzebałem się do opcji automatycznego wyłączania TV, która jest standardowo ustawiona na wyłączanie po 4h.
 
Ostatnia edycja:

uki80

New member
pilot magic jest podlaczony pod usb. ale brak portow mi nie przeszkadza bo mam wszystko po wi-fi
1) router
2) laptop
3) 2 telefony htc
4) xbox.

zero problemow z polaczeniem. czasem tylko z telefonow ciezko doczytuje filmiki

kolejna rzecz jaka zauwazylem to faktycznie ekran jest nierowno podswietlany ale widac to tylko w momencie wlaczenia tv kiedy jest caly czarny obraz. przy normalnym ogladaniu jest extra.

3d zajebiste. gry z xboxa tez ok. nie widze lagow. dual play dziala ale to jeszcze mam w fazie testow. konwersja z 2d do 3d prawie niezauwazalna,

mam jedno zajebiste ale. wejscie do anteny naziemnej jest usytulowane tak, ze nie da sie wlozyc wtyczki bo sie nie miesci. kupilem nowa antene i na dzien dobry musialem obciac jej polowe. tv naziemna daje rade. wszystkie mecze ogladam z naziemnej tvp1 hd i tvp2. w tv nie ma wejscia euro ale na szczescie jest przejsciowka w komplecie

teraz mam kilka pytan do innych posiadaczy tych modeli. po pierwsze o co chodzi z tym true motion. ja czy przy wlaczonym czy przy wylaczonym nie widze roznicy. po drugie dlaczego w filmach 3d nie ma efektu "3d sound zuming"? czy to tylko z bluraya? kolejna sprawa to funkcja pip. chcialbym np. grac na konsoli a w rogu miec obraz z np. tvp i widziec co leci w tv. i pytanie odnosnie okularow. mam 4 pary ale chce kupic jeszcze 2 zeby przerobic na dual play. czy inny model niz an-g315 beda pasowaly?
 

benedetti

New member
Ja widzę u siebie, w 620S różnice w TruMotion:
Wyraźnie widać ten "teatr", co mi się akurat podoba. Niestety nie wiedzieć czemu przy włączonej owej funkcji widoczne jest duże rozmazanie obrazu przy szybkich scenach!!! (oczywiście po wyłączeniu jest już wszystko OK). Moje ogólne wrażenie jest zresztą takie, że te wszystkie wspomagacze tylko pogarszają obraz - z tym, że odnoszę się tylko do materiałów HD.

Wkurza mnie jeszcze jedna rzecz. Telewizor posiada funkcję kreatora obrazu. Po "wykreowaniu" ;) - efekt pojawia się jako tryb "Expert". Problem polega na tym iż nie mogę go ustawić przy oglądaniu filmów przez usb. Kiedy obraz leci po HDMI z kompa, opcja ta jest już widoczna.
 

uki80

New member
to samo jest z ustawieniem dysku pod usb jako domyslnie startujacy. nie da sie i juz. z hdmi oraz anteny naziemnej wszystko jest ok. ja u siebie mam true motion ustawiony na maxa i na meczach nie mam zadnego rozmazania.
 

benedetti

New member
Puść sobie film, np. jakąś sensację. Jak jest jakiś pościg, dużo biegania to u mnie przy włączonym TruMotion obraz jest tak rozmazany że się nie da oglądać (wygląda to jak coś w rodzaju kiepskiej jakości filmu o małym bitrate).
 

betman

New member
Nie rozumiem jednej rzeczy, właśnie się zastanawiam nad wyborem pomiędzy 32LM660S a 32LM620S i szczerze nie obchodzi mnie te wbudowane wifi (ani dołączony magic pilot), ale aby ten 660 ważył aż 5kg więcej? :) Strasznie ciężka ta karta wifi... ;)

I jeszcze pytanie czy są to modele Made in Poland?
 

zbig0

New member
Czesc,
Nie jestem videofilem ale ogolne pojecie mam o technologiach i problemach ktore moga wystapić; porownywalem na stonach producentow,sklepow, testow oraz w sklepie modele 42LM620S vs 42LM660S(670S-srebrna ramka heh) i doszedlem do wniosku ze te 2 TV roznia sie jedynie:
-brak ramki w 660/670s a w 620s dosc cienka ramka(czyli wzglad estetyczny)
-wszystkie maja podswietlanie edge led za pomoca LED plus ;)
-w 660/670S masz wbudowane Wifi oraz w zestawie Magic remote, okulary dual play, nakladki na okulary 3D vs w 620S sa tak jak w 660S 4 pary okularow 3D, trzeba dokupic osobno pod usb Wifi(ok130zl lub zamiennik) Magic remote dokupic 100zl, nakladki na okulary(nie znam ceny dostepne od wrzesnia jak slyszalem).
-LAN oraz WIDI jest 670/660/620S wiec jak masz ruter w poblizu to to nie problem.
-wyglada ze reszta ogolnie jest to samo, jak ktos ma jakies uwagi to prosze o dodanie.

Bawilem sie ustawieniami obu tych tv w sklepie i po skonfigurowaniu ich identycznie obraz na nich byl identyczny jakosciowo (obraz HD), do 620S podlaczylem w sklepie cyfrowke(zwykle kanaly i HD i po custom ustawieniach wygladl obraz jak na TV za 5-6k zl samsunga czy panasa :) bo te tanie TV samsunga to tragedia...TV w nocy nie ocenilem bo w sklepie nie da sie bo maja 1000W swiatla tam heh ale niedlugo bede mogl na swoim sprawdzic...

Wybralem 42LM620S dzis przyjezdza kurierem 2670zl(wraz z przesylka) z neo24.pl Polecam ;)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

banker_2

New member
Otrzymałem odpowiedź z supportu LG (dla przypomnienia - pytałem o różnice między 42LM620S i 42LM660S, w szczególności o LED Plus w 620):
..............
Jak widać kompetencje osób odpowiadających na pytania w LG nie są najwyższych lotów a udzielanie sprzecznych ze sobą informacji różnym osobom jest u nich na porządku dziennym. Z tego co czytam w tym wątku, to potrafią niezłe teorie budować na temat różnic między tymi modelami :).

Wracając jednak do sedna sprawy - moim daniem jednak linia 620 ma Edge a nie Plus, ponieważ przemawia za tym cena tv z tej serii (porównuję "nowe" LM620S ze "starymi" LW5500/LW570S/LW579S w wielkości 42")
Moim zdaniem lm620s nie ma tego LED EDGE PLUS i to akurat łatwo sprawdzić - mam LW570s i tam jest to jako funkcja w menu obrazu "lokalne przyciemnienie LED". Jeśli 620 to ma to powinno być jako opcja bo tę funkcję można wyłączać, włączać z wybranym poziomem nasilenia. Wg mnie włączenie zasadniczo poprawia czerń przy oglądaniu w nocy lub wieczorem.
Prośba do posiadaczy lm620 - jak oceniacie jakośc czerni w tym modelu, czy jest taka funkcja i jaki daje efekt?
 
Do góry