LM620s vs LM660s

slawek2535

New member
@ tomekcl - o to fajnie , czekam na jakieś info ogólnie zobacz jak tam matryca się prezentuje , jak tam obraz z cyfry czy innej telewizji i jak się prezentuje 3D.

@Kleofas11 - dzięki bardzo , moze wiesz dlaczego model 2011 jest droższy ? te okulary z 2011 ( kolorowe ) mi się bardzo podobają , tych od nowego modelu na żywo nie widziałem niestety.

Czy te telewizory maja ta sama matryce mimo modelu na rok '11 i '12 ??
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
dlaczego model 2011 jest droższy ?
okulary z 2011 ( kolorowe ) mi się bardzo podobają , tych od nowego modelu na żywo nie widziałem niestety.

Okulary zobaczysz w każdym sklepie stacjonarnym, który wystawił modele 2012 3D na ekspozycji i prezentuje na nich reklamowe filmiki 3D.

LG 42LW5400 - Ceneo.pl 42LW5400

LG 42LM620S - Ceneo.pl 42LM620S

Nowy model jest tańszy o około 100 - 120 zł od starego, bo jest większa konkurencja miedzy sklepami.
Stary model już wychodzi z rynku i jest dostępny w bardzo małej ilości sklepów.
W sklepie "Nie dla idiotów" 42LM620S był ze 2 tygodnie temu za 2299 zł (pierwsza strona gazetki reklamowej).

42LM620S :

- bardziej rozbudowane ustawianie parametrów obrazu
- zainstalowana aktualna wtyczka Flash Player (więcej dostępnych filmów online w Internecie, stron z "okienkami", Youtube itp.)
- dekoder dźwięku DTS z USB (ważne przy plikach MKV i MKV 3D SBS/OU)
- regulacja głębi efektu 3D, kąta oglądania itp.
- obsługa HbbTV (z naziemnej cyfrowej DVB-T)
- możliwość dokupienia adaptera Wi-Fi i pilota Magic Motion Remote AN-MR300 (model z rolką do przewijania stron w Internecie)
- lepsze czytanie plików multimedialnych (najnowsze kodeki)
- możliwość zmiany koloru czcionki napisów w filmach z USB
- rozbudowane Smart TV (serwisy multimedialne) i serwis 3D World z filmikami trójwymiarowymi online
- 3 x USB (istotne przy oglądaniu plików z dysku lub pendrive`a)
- 4 x HDMI
- nowy model okularów 3D (lepsze pole widzenia)
- trochę niższe zużycie prądu
- przy nowym modelu aktualizacje pociągniesz przez rok - max półtora roku), przy starym modelu zero aktualizacji oprogramowania
- obsługa myszek i klawiatur (przewodowych i bezprzewodowych) podłączanych przez USB (serfujesz po Internecie jak z peceta)
- obsługa kamery do Skype
- możliwość sterowania telewizorem za pomocą smartfona i tabletu
- Dual Play (funkcja dla graczy), okulary do Dual Play (2 pary) do nabycia oddzielnie
- serwis Ipla : darmowy dostęp do masy plików video (seriali, sportu, muzyki i rozrywki)
- w październiku ma być podobno dodany serwis TVN Player
 
Ostatnia edycja:

slawek2535

New member
@ Kleofas11

Dzięki bardzo , pomogłeś mi w wyborze. Okularów nie widziałem bo Elbląg to straszna dziura i nie ma stoisk gdzie są prezentowane możliwości telewizorów 3D

Ceneo już przejrzałem wcześniej jednak porównanie tych telewizor mało dało bo nie ma niektórych istotnych informacji , ogólnie to widzę ze ten model telewizora jest dość zacny jak za te pieniądze.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
ogólnie to widzę ze ten model telewizora jest dość zacny jak za te pieniądze.

"Zacny" to jest każdy telewizor wg. mniemań jego producenta, pamiętaj o tym. ;)
A 42LM620S "nowością" będzie tylko do kwietnia 2013, bo co roku na wiosnę każdy koncern azjatycki wprowadza na rynek nowe modele swych TV ... z coraz to nowszymi bajerami.
 

slawek2535

New member
"Zacny" to jest każdy telewizor wg. mniemań jego producenta, pamiętaj o tym. ;)
A 42LM620S "nowością" będzie tylko do kwietnia 2013, bo co roku na wiosnę każdy koncern azjatycki wprowadza na rynek nowe modele swych TV ... z coraz to nowszymi bajerami.



Dlatego Was pytam o opinie. Jednak tez z coraz wyższą cena itp. Ja nie będę używać smart tv , myślę ze do cyfry i xboxa mi wystarczy.



P.S.

Jeszcze takie pytanie , jaki uchwyt na sciane typu : plyta gipsowa ? Bez regulacji zadnej, w rozsadnej cenie
 
Ostatnia edycja:

tomekcl

New member
Wrazenia to mam jak na razie tylko o NEO24..Zamawialem w srode z samego rana, myslalem ze moze mnie zaskocza i bedzie w czwartek, niestety nie zakoczyli mnie.. Pomyslalem ze w piatek napewno juz bedzie. Przyszedl... ale tylko e mail i tym ze przesylka zostala nadana.Chyba za bardzo niecierpliwie na niego czekam... Ehhh zawsze tak mam jak cos konkretniejszego kupuje ze nstrasznie nie moge sie doczekać. Obecnie jest w Olsztynie i czas dostawy widnieje jako 01.10.2012, wiec jutro MUSI być.. napewno jutro wieczorem po pracy cos juz o nim napisze.. Kurde nie moge sie doczekac:)
 

calebos

New member
Panowie to podsumowując różnica jest :

-cienka ramka
-moduł wifi
-pilot
-kolorowe okulary ?

Czy są jakieś jeszcze różnice?

Czy jak podłączacie te klawiatury to jest niezbędne to radio wifi ? Czy po prostu dongla od klawiatury wpina się do USB i działa?
 

tomekcl

New member
Wrazenia to mam jak na razie tylko o NEO24..Zamawialem w srode z samego rana, myslalem ze moze mnie zaskocza i bedzie w czwartek, niestety nie zakoczyli mnie.. Pomyslalem ze w piatek napewno juz bedzie. Przyszedl... ale tylko e mail i tym ze przesylka zostala nadana.Chyba za bardzo niecierpliwie na niego czekam... Ehhh zawsze tak mam jak cos konkretniejszego kupuje ze nstrasznie nie moge sie doczekać. Obecnie jest w Olsztynie i czas dostawy widnieje jako 01.10.2012, wiec jutro MUSI być.. napewno jutro wieczorem po pracy cos juz o nim napisze.. Kurde nie moge sie doczekac:)

MUSI to na rusi... Nic o Tv dzis nie napisza bo go nie otrzymalem.. Na stronie skledzenia przesylki jest ze od 8.41 paczka jest w drodze bezposrednio do adresata... tiaa... DB Schenker - duży minus:twisted::twisted::twisted: Jakos inni kurierzy prktycznie zawsze sie uwijaja w 24H...
 

slawek2535

New member
MUSI to na rusi... Nic o Tv dzis nie napisza bo go nie otrzymalem.. Na stronie skledzenia przesylki jest ze od 8.41 paczka jest w drodze bezposrednio do adresata... tiaa... DB Schenker - duży minus:twisted::twisted::twisted: Jakos inni kurierzy prktycznie zawsze sie uwijaja w 24H...



Wiesz ostatnio znajomemu DHL W Krakowie dostarczyl paczke o 00:30 budzac go telefonem :D
Ogolnie to moze jeszcze przyjedzie do 19 - 20 jezdza :p cos masz niefarta z tym kurierem ale to chyba regula wiesz ? bo u mnie zawsze tak jest ze jak cos zamowie i jest mi to potrzebne albo bardzo bym chcial szybko to miec bo chcialbym " pobawic " sie weekend to oczywiscie nie przychodzi na czas i trzeba swoje odczekac :D


P.S. takze dalej czekam na Twoja wypowiedz , chociaz juz w sumie jestem zdecydowany. jestem w trakcie modernizacji swojego pokoju , jak wszystko dobrze pojdzie to moze w przyszlym tygodniu zamowie telewizor badz za dwa tyg :) szkoda ze nie na ten weekend bo Real - Barcelona bedzie w Canal + 3D , chetnie bym zobaczyl mecz w trzecim wymiarze bo nie mialem takiej okazji , ale pewnie beda jakies powtorki albo sobie sciagne nagranie
 

tomekcl

New member
Telewizor jednak mi przywiezli;-) byli u mnie o 19stej dopiero ale i tak sie mega ucieszylem;)
Już Ci slawek mowie jakie sa moje wrazenia po kilku godzinach z tym TV.

Pierwsze wrazenia po zamontowaniu Tv na miejscu - 'kurde jaki on wielki!';) Sporo wiekszy od mojego starego kineskopa, teraz stojąc na półce robi wrazenie. Sam wyglad zewnetrzny TV jest bardzo fajny ale bez fajerwerkow. Fajne dotykowe sterowanie na dolnym panelu - bardzo mi sie podoba.
Menu w TV bardzo intuicyjne, ładne i łatwe w obsludze.
TV podlaczony poprzez zalaczona przejsciowke scart do starego dekodera Cyfrowego Polsatu ( w srode bede mial juz nowy HD) i obraz po ustawienu wg ustawien z AVS forum jest nawet na SD bardzo mily dla oka. Lepszy niz kiedy ogladalem go w mixelectronics. Nie ma poxelozy czego sie obawialem, i nawet z bliskiej odleglosci ladnie wszystko wyglada. Tutaj mam maly problem ze skalowaniem, bo myslalem ze na kazdym kanale bede mial obraz na calym ekranie a na wiekszosci kanalow mam nadal czarne pasy u gory i na dole i musze zmieniac proporcje. Ale moze zapytam o to w watku o lm620s.
Czesto ludzie piszą o bandingu, u mnie nic takiego nie ma, zadnych poziomych ani pionowych pasow,pilke oglada sie fajnie, nie mam narazie zastrzeżeń.
Zadnych zacięć i ani utrzty plynnosci nie zauwazylem, wszystko w tej kwestii ok.
Jestem pod duzym wrazeniem co do podswietlenia matrycy bo na jednolitym czarnym tle nie widac zadnych chmurek, nawet w rogach co mnie bardzo pozytywnie zaskoczylo;)
I 3d wyglada bardzo fajnie, przelecialem szybko film IMAX Legends of Flight - efekty robią wrazenie.

Kurde jak na razie nie bardzo mam sie do czego przyczepic.

Mam tylko małą zagwostke poniewaz matryca ma niewielka ok 2,5 cm jakby ryske, tak centymetr pod gorna listwą..:/ nie wplywa to w zaden sposob na obraz, poprostu jej nie widac jak TV jest wlaczony ale sam fakt ze jest mnie denerwuje. Nie chce go oddawać przez takie gówienko. co myslicie przymknać na to oko? co byscie zrobili? moze jutro cykne fotke i pokaze...


Jak na razie TV bardzo mi sie podoba:) jak cos to mozesz Slawek pytać, chętnie odpisze
 
Ostatnia edycja:

slawek2535

New member
dzieki za wypowiedz , ogolnie ile zaplaciles za niego ? co do ryski to powiem Ci ze faktycznie mozna zrobic zdjecie chociaz jesli nie sprawdziles tego przy kurierze to nikle szanse na zwrot ale zawsze mozna sprobowac wytargowac jakis rabat.

Co do proporcji , dekoder nie ma ustawienia proporcji gdzies w menu ? mysle ze wystarczy w nim tylko przestawic zeby kazdy obraz mial takie same proporcje i bedzie ok :p ( tak mialem z cyfra+ )
 

tomekcl

New member
Kupilem go w neo24 za 2357zł z pakietem bwztroski+ ktory zapewnia mozliwosc zwrotu po zauwazeniu uszkodzeń w ciagu siedniu dni
Otrzymujesz dodatkowe ubezpieczenie przesyłki od uszkodzeń mechanicznych, które mogą… powstać‡ w trakcie transportu. Dzięki temu, w cią…gu 7 dni, możesz zgłosić‡ usterkę, którą… zauważysz dopiero po rozpakowaniu przesył‚ki.
no i zawsze mam te ustawowe 10 dni na zwrot.

no z tymi proporcjami bede jeszcze kombinował, ale np zwykle filmy ripy avi z USB skaluje ładnie na caly ekran i wyglądają nieźle, nadspodziewanie dobrze.

Chimba tu masz te ustawienia:
Kod:
ISF Expert 1

Backlight 80
Contrast 88
Brightness 50
H sharpness 23
V sharpness 18
Colour 52
Tint R11

Expert control
Dynamic contrast off
Super resolution on 
Color gamut standard
Edge enhancer high
Colour filter off
Expert pattern off
Gamma 2.2
White balance. Unchanged with colour temperature cool

Colour management system 
Red 
Saturation -10
Tint -6
Luminance - 2
Green 
Saturation 2
Tint. 2
Luminance 0
The rest 0

Picture Option
Noise reduction off
Mpeg noise reduction off
Black level Auto - greyed
Real cinema on
Eye care off - greyed
Trumotion user 
Dejuder 4

Edit:
Problem ze skalowaniem usunięty, dogrzebalem sie do zmiany proporcji obrazu w dekoderze. Teraz obraz jest taki jak powinien, bez zadnych pasów:)
 
Ostatnia edycja:

tomekcl

New member
Do swoich wrazen musze dzis dodac malo pozytywną ceche TV. Dopatrzylem sie dzis bandingu. :-/ Przynajmniej wydaje mi sie ze to banding. Dzis ogladając mecz LM Borussia - Man City na TVP 1 HD too zauwazylem. Wyraznie widze jeden ciemniejszy pionowy pas(ok 4-5cm szerokosci) z lewej prawej srtony ekranu ok 2=3 cm od krawędzi.Na filmiku widać go w miejscu gdzie konczy sie tabelka z wynikiem. I chyba na srodku sa jeszcze dwa takie delikatne, mniejsze na upartego ozna je zauwazyć ale ciezko. Ten z boku widzi i moj Ojciec więc niezaprzeczalnie tam jest.... http://www.youtube.com/watch?v=E2V6NwZXgik&feature=youtu.be

Musze sie powaznie zastanowic w tej wytuacji co dalej z Tv.. Oddać? jesli tak to co dalej? znowu kupować LG? bo ogolnie bardzo mi sie podoba ten model i obraz jest wg mnie super... czy szukać znowu czegos innego? ehhhh...
 
Ostatnia edycja:
Do góry