LM620s vs LM660s

mlodzian

New member
Lg ze wszystkim się tak spóźnia, ze nie zdziwiłbym się. Tvn plater miał być na wiosnę, potem chyba we wrześniu... Z softem do telefonów jest podobnie. Pozdrawiam, mlodzian

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 

BiegiHD

New member
A gdzie była taka promocja jeśli można spytać? Ile cali za taką cenę?

MediaMarkt w Gdyni ale to chyba tylko na otwarcie sklepu, inne ciekawe które zauważyłem to

Sharp 40LE540E za niecałe 1700 zł
40EH6030 za niecałe 1900 zł

PS. Obraz całkiem całkiem na tym LG z tego wątku ale niestety ta płynność pozioma to skandal. Obok stał starszy LS570S i na nim literki w wiadomościach polsat news były wyraźne a na LM620S porażka. Co innego LM670S tam było wszystko jak należy.
 
Ostatnia edycja:

andreas2012

New member
MediaMarkt w Gdyni ale to chyba tylko na otwarcie sklepu, inne ciekawe które zauważyłem to

Sharp 40LE540E za niecałe 1700 zł
40EH6030 za niecałe 1900 zł

PS. Obraz całkiem całkiem na tym LG z tego wątku ale niestety ta płynność pozioma to skandal. Obok stał starszy LS570S i na nim literki w wiadomościach polsat news były wyraźne a na LM620S porażka. Co innego LM670S tam było wszystko jak należy.

zgadza sie skandal z ta plynnoscia, ciekawe czy cos sie da poprawic w tym aspekcie?
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

electro69

New member
PS. Obraz całkiem całkiem na tym LG z tego wątku ale niestety ta płynność pozioma to skandal. Obok stał starszy LS570S i na nim literki w wiadomościach polsat news były wyraźne a na LM620S porażka. Co innego LM670S tam było wszystko jak należy.
To ciekawe bo ponoć cala seria 6xx LG ma problemy z płynnością więc jakim cudem 670s był "super" pod tym względem ... zarówno 620s i 670s to są 100 Hz telewizory (raczej 670s nie ma innej lepszej matrycy) nawet konfiguracja ustawień obrazu na forum jest taka sama do nich (nie ma jakiś specjalnych do konkretnego modelu) ... 670s różni się od 620s głównie tym że ma "local dimming" a to na pewno nie wpływa na czytelność literek ...
Pozdrawiam
 

bazyl12

New member
Przecież jest True Motion, i jak się weźmie na gładki to już jest idealnie płynne, można też opcje, Użytkownika ustawić od 1 do 10. Mam 47LM670S.
W LM620S też jest True Motion ?

A w marketach, to mają różne sygnały. Byłem w Media M. i zauważyłem że jakaś tam reklamówka idzie i na wszystkich TV obraz nie jest płynny, na pytanie czemu tak jest odpowiedzieli taki sygnał.
A przecież TV każdy można inaczej ustawić, a ludzie jak oglądają to kręcą w ustawieniach a później są dziwne różnice.
 
Ostatnia edycja:

electro69

New member
Przecież jest True Motion, i jak się weźmie na gładki to już jest idealnie płynne, można też opcje, Użytkownika ustawić od 1 do 10. Mam 47LM670S.
W LM620S też jest True Motion ?

A w marketach, to mają różne sygnały. Byłem w Media M. i zauważyłem że jakaś tam reklamówka idzie i na wszystkich TV obraz nie jest płynny, na pytanie czemu tak jest odpowiedzieli taki sygnał.
A przecież TV każdy można inaczej ustawić, a ludzie jak oglądają to kręcą w ustawieniach a później są dziwne różnice.
Dokładnie zgadzam się z Tobą :D ... znając życie do by trzeba było każdy z tych telewizorów ustawić na takie same ustawienia i dopiero wtedy wydawać opinie ... bo tam mogą się "cuda" dziać w ustawieniach obrazu jak tak każdy sobie zacznie "testować" te Tv to się też nie ma co dziwić że są takie sytuacje a nie inne ... co do jakości sygnału to druga kwestia patrząc nawet na swoim przykładzie oglądałem 2 stacje informacyjne na monitorze (LG z panelem IPS) na jednej literki przesuwające się w tabelce tak jakby "skakały" nie było to płynne ... natomiast na drugim kanale już nie było żadnego problemu wszystkie literki ładnie się przesuwały ... więc jakość nadawanego obrazu ma tutaj też duże znaczenie.
LM620s ma też opcje Trumotion jest to też 100 Hz telewizor jak Lm670s
ps. może ktoś z posiadaczy tego Tv (Lm620s) wypowie cię co do płynności i czytelności literek w przesuwającym się pasku informacyjnym np. na Tvn24
Pozdrawiam
 

haxigi

New member
Czesc,
Nie jestem videofilem ale ogolne pojecie mam o technologiach i problemach ktore moga wystapić; porownywalem na stonach producentow,sklepow, testow oraz w sklepie modele 42LM620S vs 42LM660S(670S-srebrna ramka heh) i doszedlem do wniosku ze te 2 TV roznia sie jedynie:
-brak ramki w 660/670s a w 620s dosc cienka ramka(czyli wzglad estetyczny)
-wszystkie maja podswietlanie edge led za pomoca LED plus ;)
-w 660/670S masz wbudowane Wifi oraz w zestawie Magic remote, okulary dual play, nakladki na okulary 3D vs w 620S sa tak jak w 660S 4 pary okularow 3D, trzeba dokupic osobno pod usb Wifi(ok130zl lub zamiennik) Magic remote dokupic 100zl, nakladki na okulary(nie znam ceny dostepne od wrzesnia jak slyszalem).
-LAN oraz WIDI jest 670/660/620S wiec jak masz ruter w poblizu to to nie problem.
-wyglada ze reszta ogolnie jest to samo, jak ktos ma jakies uwagi to prosze o dodanie.

Bawilem sie ustawieniami obu tych tv w sklepie i po skonfigurowaniu ich identycznie obraz na nich byl identyczny jakosciowo (obraz HD), do 620S podlaczylem w sklepie cyfrowke(zwykle kanaly i HD i po custom ustawieniach wygladl obraz jak na TV za 5-6k zl samsunga czy panasa :) bo te tanie TV samsunga to tragedia...TV w nocy nie ocenilem bo w sklepie nie da sie bo maja 1000W swiatla tam heh ale niedlugo bede mogl na swoim sprawdzic...

Wybralem 42LM620S dzis przyjezdza kurierem 2670zl(wraz z przesylka) z neo24.pl Polecam ;)
Pozdrawiam

@up nie zgodzę się z kolegą
620 ma edge led
660 ma edge led plus

Sam stoję przed wyborem kupna i zastanawiam się nad 620 a et5e.
Interesuje mnie:
ostrość, kolor, konwersja z 2d->3d, sygnał SD (w 570 nawet mi się podoba) no i oczywiście gdzie banding/clouding jest mniejszy?
 

kekesuw

New member
LM620 ma inna matryce niz LM660

Jeden i drugi model posiada taki sam procesor, 512 MB ramu i wejscia takie same.

Zreszta LM660 mozna przerobic w bardzo prosty sposob by uzyskac model LM760.

LM760 rozni sie tym od LM660 ze ma dodatkowa sekcje podswietlania LED i czestotliwosc
odswiezania 800 Hz.

Podswietlenia led nie da sie dolozyc, ale mozna powiekszyc czestotliwosc z 400 Hz do 800 Hz.

Wystarczy przestawic rezystor na plycie glownej z pozycji R107 na R106.

Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

Grinch

New member
A gdzie była taka promocja jeśli można spytać? Ile cali za taką cenę?


Przepraszam, ze dopiero teraz pisze.

Promocja byla w EURO RTV z okazji... otwarcia Media Markt w Gdyni :D
W MM nie było nic ciekawego. W euro w 3 sklepach rzucili kilka sztuk 42 cali wlasnie za 1990zl. Za ta cene wydaje sie dobrym zakupem. Niestety martwi mnie widoczny banding. Reszta jest akceptowalna.

Moja wiedza jest slaba w zakresie paneli LCD ale czy banding mozna zredukowac w jakis sposob. Czy jest to mozliwe za pomoca oprogramownia telewizora czy to juz wada samej matrycy?
Z tego co wyczytalem LEDy od LG maja matryce IPS - i to chyba ona robi takie "jaja"?
 

dawidw1705

New member
TRYB OBRAZU - Ekspert1:
1)
Podświetlenie: 80
Kontrast: 90
Jasność: 55
Ostrość poz.:50
Ostrość pion.: 50
Kolor: 55
Odcień: 0

2a) KONTROLA ZAAWANSOWANA:
Kontrast dynamiczny:wyl
Super rozdzielczość:wl
Gama kolorów:szeroka
Popr. krawędzi:min
Filtr koloru:wyl
Gamma:2.4

2b) BALANS BIELI
Temp. barw:ciepla
Metoda:2 punkty
Wzór:zewn
Punkty:min- max
Czerwony:0-18
Zielony:0-25
Niebieski:0-20

2c) SYSTEM ZARZĄDZANIA KOLORAMI
Kolor: niebieski-8/-4/1
turkusowy; 3/5/1
purp; -2/0/10
zolty; -5/-1/0
czerw; 5/3/2
Nasycenie:
Odcień:
Oświetlenie:
3) OPCJE OBRAZU:
Redukcja szumu:wyl
Redukcja szumów MPEG:wyl
Poziom czerni:min
Realne kino:wyl
Ochrona oczu:wyl
TruMotion:uzytk 5


2 miesiace grzebalem w ust i takie pozostaly pozdro
najwazniejsze jest oczywiscie aktualizowanie oprogramowania ze strony LG; pobierasz plik .zip rozpakowujesz go w np.winRAR i wrzucasz do folderu LG_DTV (na pendrivie robisz taki folder). Bez aktualizacji obraz jest gorszy.
 

kekesuw

New member
Jestem serwisantem LG.

Modele LM640,LM660,LM670,LM760,LM765 maja taka sama plyte glowna.

Duzo ludzi narzeka na brak plynnosci w dynamicznych obrazach w modelach LM660 i LM640. Przestawiajac dany rezystor zalacza sie dodatkowe funkcje w procesorze.
Modele LM6xx maja ta funkcje wyłączoną, a LM7xx włączona.

Zmiana nie ma zadnego wplywu na elektronike.
 

electro69

New member
Jestem serwisantem LG.

Modele LM640,LM660,LM670,LM760,LM765 maja taka sama plyte glowna.

Duzo ludzi narzeka na brak plynnosci w dynamicznych obrazach w modelach LM660 i LM640. Przestawiajac dany rezystor zalacza sie dodatkowe funkcje w procesorze.
Modele LM6xx maja ta funkcje wyłączoną, a LM7xx włączona.

Zmiana nie ma zadnego wplywu na elektronike.
Witaj
Pisałeś że Lm620s ma inną matrycę czy ona jest dużo gorsza od wyższych modeli (Lm640s,660s) ?
... druga kwestia jeśli Jesteś serwisantem to może wiesz skoro jest dużo problemów z tą płynnością czy da się ją jakoś "poprawić" poprzez zmianę oprogramowania czy już nic się nie da w tej kwestii zrobić oprócz tego co pisałeś w poście cytowanym ?
Pozdrawiam
 

dawram

New member
Jestem serwisantem LG.

Modele LM640,LM660,LM670,LM760,LM765 maja taka sama plyte glowna.

Duzo ludzi narzeka na brak plynnosci w dynamicznych obrazach w modelach LM660 i LM640. Przestawiajac dany rezystor zalacza sie dodatkowe funkcje w procesorze.
Modele LM6xx maja ta funkcje wyłączoną, a LM7xx włączona.

Zmiana nie ma zadnego wplywu na elektronike.

Prosze opisz mozliwosc dokonania owej operacji, krok po kroku co jest potrzebne, chyba, ze ten rezystor ma przelaczik w co watpie. Wiemy, ze jest to ingerencja i mozliwosc utraty gwarancji, ale GRA WARTA RYZYKA.
Napisane z 660-ki.:eek:k:
 
Do góry