LG 42LM660S - opinie, porady, testy

ali69

New member
Po pierwsze: NIE OBRAŻAJ :) TO FORUM NIE SŁUŻY TYM CELOM :)
JEŻELI SZUKASZ EMOCJI TEGO TYPU ZAPISZ SIĘ DO PEWNEJ PARTII Z PRAWEJ STRONY SCENY POLITYCZNEJ W PL, TAM MOŻE SPEŁNISZ SIĘ :)
A sklep to : MM, jest w każdym większym mieście :)

A jednak jesteś blondynką :grin:, bo się zastanawiałem facet czy kobieta. Oczywiście oceniam po twoich wypowiedziach :
1."G i GT ponoć znacznie dają znać o swojej obecności tj.buczą. I tego w plazmach boję się najbardziej, a doświadczenia z nimi nie mam [tylko LCD], LED-a nie chcę:) Sama rozważam jeszcze jakiego". - tutaj wypowiadasz się jako kobieta
2."Ja natomiast prowadzę porównanie w następujący sposób:................
I kto tu więcej straci PLN kupujący plazmę czy LED-a?
Oczywiście są różne argumenty za i przeciw:) ja wybrałem takie :)
PS. plazmy jeszcze nie mam (zastanawiam się w świetle Euro na ok. 50 "), mam 32"LCD CCFL już 5 letni:)" - tutaj robisz za faceta

A może posiadasz dwie osobowości:confused:
Dalej uważam że nie byłaś w żadnym sklepie, tym bardziej że w większych miastach to jest, ale po dwa MM :hihi:

Pozdrawiam i życzę znalezienia tego JEDYNEGO ......................telewizora ;)
 

lubowski

New member
Witam mam pytanie do posiadaczy tego tv, czy clouding jest do zaakceptowania, bo mój kolega ma samsunga d8000 i jest masakra, podoba mi sie ten lg ale boje sie go kupić.Wcześniej miałem brać samsunga ale ma straszne białe plamy na ciemnym tle.
 

jachuwks

Klub HDTV.com.pl
vip
Panowie i Panie - nie ma co się złościć i sobie wytykać, jak będę miał też trochę więcej czasu to jeszcze raz zgłębię ten filmik z yt. Ali69 nie trzeba było ściągać wystarczyło wyszukać go w aplecie yt. Ale nawet jak występuje jakiś problem (choć ja na razie go nie zauważyłem w takim stopniu jak go niektórzy przedstawiają) to mam nadzieje, że jest to wina softu i szybko zostanie to naprawione.
 

ali69

New member
W chacie mnie nie ma to sobie ściągnąłem dla pamięci - tak sobie to tłumaczę. A o skorzystaniu z YT w tv nie pomyślałem, jeszcze do mnie nie dociera że internet jest nie tylko w komputerze :lol:

Na Samsunga to ja znam inne potoczne wyrażenie ..........., dlatego nie skumałem Sorki!!!:popcorn:

Pifko na ochłodę ,whisky na rozgrzewkę :mrgreen: pijam. Oczywiście jak żonka pozwoli.

A żeby coś o naszym TV też było to pozwolę sobie wkleić posta kolegi Ramzesa72 z forum o 47lm670:
"Nie wiem czy ktoś o tym pisał - ale warto wspomnieć że Tv obsługuje myszki zarówno bezprzewodowe jak i przewodowe. Steruje się wygodniej niż pilotem magic".
Ciekawe czy klawiaturę też obsłuży?
 

al-aksa

New member
ja tam cloudingu się nie dopatrzyłem ..
oglądam własnie final LM... smużenia nie widac też
wkurza mnie tylko, bo nie mogę podłaczyc go do neta przez Wifi..
 

al-aksa

New member
no nie mogę... mam lapka na Viście udostepniłem sygnal wifi, stworzylem siec ad-hoc, komp łaczy się z tv, ale tv nie ciągnie neta... pokazuje ze niby siec odłaczona... nie moge tego ogarnąc..
 

jachuwks

Klub HDTV.com.pl
vip
Może ci zapora trzyma wyjście internetu?
Spróbuj pokombinować z ustawieniami. Ktoś już pisał tylko nie wiem czy w tym temacie, że też miał taki problem i później opisał, że mu blokowało na kompie wyjście.
Ja osobiście takiego problemu nie miałem, tylko że ja łapie sygnał z routera WiFi, a muszę jeszcze nadmienić, że bardzo ładnie chwyta sygnał WiFi, nawet lepiej niż mój SGSII:grin:. Mieszkam w bloku i wszystkie dostępne sygnały od sąsiadów połapał :mrgreen:

A co do cloudingu to też nie zauważyłem. A meczyk oglądało się zajebiście, żadnych smug nic
 

lubowski

New member
Może ci zapora trzyma wyjście internetu?
Spróbuj pokombinować z ustawieniami. Ktoś już pisał tylko nie wiem czy w tym temacie, że też miał taki problem i później opisał, że mu blokowało na kompie wyjście.
Ja osobiście takiego problemu nie miałem, tylko że ja łapie sygnał z routera WiFi, a muszę jeszcze nadmienić, że bardzo ładnie chwyta sygnał WiFi, nawet lepiej niż mój SGSII:grin:. Mieszkam w bloku i wszystkie dostępne sygnały od sąsiadów połapał :mrgreen:

A co do cloudingu to też nie zauważyłem. A meczyk oglądało się zajebiście, żadnych smug nic
Więc ciesze się że nie smuży i nie ma cloudingu.
 

jinx888

New member
Do posiadaczy LM660s: czy ten tv ma funkcję AVL (wyrównywanie dźwięku) i czujnik oświetlenia zewnętrznego?
 

duzy213

Member
witam ,w końcu się doczekałem i we wtorek doszedł do mnie ,,42,, 660 , pierwsze wrażenie rewelacyjne, tv piękny, net pięknie chodzi bez problemu a z,,pena,, wszystko mi czyta, 3d ujdzie , ale mam małe ale...matryca niestety ,,lustro,, muszę zasuwać rolety, matryca u mnie na czarnym tle świeci we wszystkich rogach a w prawym górnym to porażka...mój stary lx70 lepiej wypadał..., druga sprawa to nie mogę ogarnąć ,,list,, zrobiłem skana kablówki astry plus hotbirda pozaznaczałem swoje programy wrzuciłem do swojej listy ,,FAV A ,,niby lista jest ,programy moje wybrane są ale jak przerzucam programy dochodzę do ostatniego i następny nie jest pierwszy z mojej listy tylko leci dalej jak z ,,ALL,,
 

mickaellos

New member
DLNA w LG LM660s i Ubuntu

MAm problem z DLNA w LM660s. TV podłączyłem do routera kablem, ale nie widzą sie z lapkiem. Mam Ubuntu 12.04, zainstalowałem Plexa (plexapp.com) zgodnie z zaleceniami producenta. Komputer "nie widzi" telewizora a telewizor nie odnajduje komputera. Na czym może polegać problem? Czy Widi działa z Linuxem? Komus udało się udostępnienie plików z kompa (z Ubuntu) na LG?
 

Speedstar

New member
Od paru dni jestem posiadaczem modelu 47lm660s ogólnie jestem zadowolony ale jest parę "ale"

Zalety jak dla mnie
-obraz naprawdę ładny w szczególności kanały HD (niemieckie z SAT)
-dźwięk też niczego sobie , mam 7 letnie lcd 32 cale też LG i różnica jest kolosalna.
- bardzo duże możliwości multimedialne
- kanały z DVB-T wyglądają dobrze ale wiadomo to tylko SD ,wszystko zależy w jakiej jakości nadadzą sygnał.
Mój stary LG spokojnie może się schować przy tym nowym modelu.
I co zauważyłem to wbudowany tuner DVB-T jest dobrej jakości, sygnał jest czysty nie wyskakują żadne artefakty.
Dla przykładu tuner w moim kombajnie multimedialnym EMTECU S800H już nie jest taki idealny i od czasy do czasu wyskoczy jakiś artefakt a wszystko leci na tej samej antenie.

- 3D jest dobrze a nawet bardzo dobrze. oglądane Avatar,tintin i trochę pokazówek z kan.Astra 3D

- z netem TV połączony jest po kablu, połączenie rozpoznane od ręki, wszystko chodzi ok tzn.
z kompa,z komórki (neo V) wszystko to poprzez Ps3 Media Server. Za wiele filmów nie testowałem ,troche mało czasu.


Co do wad
- lustro i jeszcze raz lustro, pokój mam północno-zachodni w ciągu dnia odbicia nie powiem ale są widoczne na TV, wieczorem odbicia zanikają.
za dnia po wyłączeniu TV można się w nim pięknie poprzeglądać.

- co mnie najbardziej denerwuje to Flashlight czyli widoczne z boku podświetlenie i co gorsza nie równomierne, wszystko to widoczne jest jedynie wieczorem przy wyłączonym świetle

Najbardziej świeci u mnie z prawej strony jakieś 3 punkty tak jakby ktoś delikatnie to mała latarką podświetlał z boku z lewej też jakieś 3 punkty ale delikatnie słabiej.
Oczywiście w trakcie oglądanie TV tego nie widać pojawia się to jedynie podczas np. przełączania kanałów, przeglądania Smart TV, nie powiem ale to mnie denerwuje najbardziej.
Spróbuje powalczyć troche z ustawieniami obrazu może coś uda mi się zmienić.

Sądziłem że coś takiego nie powinno mieć miejsca w tak nowoczesnym TV

- można też i zauważyć delikatny Banding (paski pionowe) ale naprawdę zdarza się to niezwykle rzadko na konkretnych tylko scenach i w sumie gdybym się nie starał to nie zauważyłbym nawet tego.

No ale czytając forum hifi-forum . de to niestety ale takie problemy mogą się pojawić i generalnie ciężko jest znaleźć idealny LCD bez FL i lekkiego Bandingu.

Na początku miałem problem ze złapaniem sygnału z satelity Astry, Hotbirda złapał od razu do astry musiałem ręcznie dodać parę niemieckich transponderów no i wtedy już nie było problemu.
Kanały układa się w miarę ok, wiadomo nie jest to tak bardzo rozbudowane jak w tunerze SAT ale nie ma tragedii można ułożyć,poprzesuwać, zablokować kanały.

Ogólnie jestem zadowolony Banding jak dla mnie pomijalny jedynie ten nieszczęsny Flashlight mógłby być nieco mniejszy ale jak pisałem widoczny jedynie późnym wieczorem i przede wszystkim podczas przełączania kanałów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry