LG 42LM660S - opinie, porady, testy

jachuwks

Klub HDTV.com.pl
vip
Co do 3D to ja efektu rozjeżdżania nie widzę, na początku z oryginalnymi ustawieniami 3D było takie sobie, ale jak ustawiłem na większą głębie 3D to obraz wyłazi na mnie że hoho. 3D oglądałem już na Avatarze i Starcie Tytanów, a Transformersa zdążyłem jak narazie tylko przelecieć po łebkach. Więc uważam, że mam już jakieś odniesienie.

Co do PVR - to mój dysk WD 2TB widzi spokojnie, problemu nie ma. Tak jak wcześniej ktoś pisał telewizor formatuje po swojemu i na kompie później go nie widać. Więc nie można go używać do trzymania tam filmów i używania jako PVR. Chciałem to jakoś obejść i zrobiłem dwie partycje ale też nic z tego. Więc PVR jest u mnie nadal w dekoderze z UPC z twardzielem. A dysk jako centrum multimediów.

Dekoder DVB-T. Kupiłem Arive T65. Nie wiem czemu ale przez wejście hdmi nie widzi sygnału, a już przez euro-złącze widzi bez problemu. Myślałem, że może jest wyjście w dekoderze walnięte ale w starym telewizorze LCD Samsunga widzi go bez problemu. Więc nie wiem o co kaman.:x
 

ali69

New member
Moje obserwacje co do 3D jednak nie są bezpodstawne coś tu jest nie tak. Znalazłem taki wpis użytkowników tego TV na innym forum:
"marzena
2012/05/07 o 08:40
Witam .
A ja mam takie pytanko ,czemu jak oglądam 3D w trybie kino to rozjeżdza się obraz patrząc przez okulary ?Próbowałam ustawić coś tam ale mi nie wyszło .Prosze o instrukcje wielkie dzięki.
Mam tv LG LM670 s.
Odpowiedz
Tom
2012/05/13 o 07:56
Najwyraźniej to jakiś problem tego modelu, widziałem ten efekt na 42lm670s w jednym ze sklepów i wyglada to tragicznie, nie da się ogladać. Ewidentnie to jakiś błąd. Może aktualizacja oprogramowania coś pomoże, jeśli nie to serwis…
"

I tak powstaje plotka:shock:.
Jak mi się nic nie rozjeżdża!!! to się tym nie chwale bo po co? Zresztą tak powinno to wyglądać!!!
Ja bardzo proszę osoby którym się to przytrafiło o podanie pełnego tytułu filmu, a najlepiej torenta, rapidshera itp itd do tego filmu. Przedział czasowy w filmie ,bo nie wierzę że cały film tak się rozjeżdżał, i my posiadający już te TV, w domowym zaciszu to sprawdzimy.
Bez tego to tylko rozmowa typu: "ktoś, coś widział, słyszał ,nie wiadomo gdzie i kiedy"

Micmus do ciebie prośba :blagam:
Miałeś okazję ten efekt zauważyć w sklepie jak porównywałeś LG z Panasem,ale sam przyznałeś że materiał nie leciał ten sam na obu . Może masz ochotę na jeszcze jedną wędrówkę do tego sklepu ,poprosić szanownych sprzedawców o zamienienie plików z jednego tv na drugi i zobaczyć czy to samo sie dzieje????
Nigdy nie pytałem, ale może wiecie czy te dema 3D puszczane w sklepach są z PENA, płyty BR czy jak??
 

emdeno1

New member
Jak ktoś ma jakieś pytania czy coś chce żebym sprawdził to nie ma problemu.


pozdrawiam




zauwazyles moze jakis inpud lag przy ps3?jakies opoznienia? tzn podobno w grach fpp cos jest nie tak, albo w sportowych typu PES I FIFA, a jakies trasmisje meczow w HD? wszystko ok? gdzies czytalem ze ten tv w porownaniu do innych z tej polki cenowej ma strasznie duzy inpud lag na poziomie 100ms, w trybie gra jakos mniej ale i tak gorzej niz inne?jak sa twoje odczucia z tym zwiazane?grasz tylko na trybie gra?jesli tak to moglbys sprobowac na innej opcji jak to wyglada?
 

micmus

Member
Bez reklam
Plotka plotką opisałem co widziałem. Ty możesz to bez problemu zweryfikować bo masz ten TV i jeśli rzeczywiście nie ma takich problemów to tylko się cieszyć :) tym bardziej, że też mam ten TV na liście zakupów stąd drążę temat.

Może w weekend będę miał czas to podjadę ze swoim materiałem 3D i jeszcze się temu przyjrzę.

Wklejam jeszcze link do demo z LG gdzie występował wspomniany problem LG 3D Demo 1080p Global LG LED CINEMA SCREEN 3D JOHN FM - YouTube tu prośba do Ciebie ali69 sprawdź jak to wygląda? Najbardziej ten efekt było widać w demo gdy min wysypywano piłki basbolowe z pojemnika (2.30min).
 
Ostatnia edycja:

ali69

New member
Ja oglądałem avatara 3D i kilka krótkich DEMO i nic mi się takiego nie robiło, dlatego też to drążę.
Ściągnę to demo LG i posprawdzam ale dopiero za 2tyg, bo poza domem jestem.
I o takie konkrety mi chodziło. Reszta panów z TV też działać !!!!
Oby spostrzeżenia kolegi Micmusa się nie potwierdziły :blagam:
 

jachuwks

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie mam czasu teraz obejrzeć całego demo (ide do pracy:() ale zobaczyłem do 4 minuty. ja tam nic nie zauważyłem zbytnio, co do piłek to patrzyłem z dwóch różnych pozycji i przy przejściu tzn. jak wstawałem z jednego fotela i siadałem na drugi to był obraz lekko rozmyty(ułamek sekundy), ale jak siadłem to już tego efektu nie zauważyłem, jak na 1 i na 2 fotelu:) Więc uważam że może to jest wina głębi jak coś takiego się dzieje. A tak poza tym to miałem wrażenie że nie ogarniam wszystkich piłek:) tzn. tych na skraju ekranu ale jak skupiłem wzrok właśnie tam to było OK.
 

surfline

New member
W zeszły weekend byłem w jednej z sieciówek, wiszą obok siebie 42lm670s i 47 cali (nie pamietam dokładnie który model, chyba 620-stka) leci to samo demo LG, oba tv z włączonym trybem 3D, na "620" wszystko ok, na "670" obraz rozjechany... więc problem występuje. Nie wiem czy to kwestia ustawienia trybu tv czy ustawień 3D ponieważ nie miałem czasu drążyć tematu, ale efekt jest.
 

surfline

New member
Obiektywnie dodam, że ten efekt zaobserwowałem tylko na jednym egzemplarzu 42lm670s natomiast szukając tego tv (w najlepszej cenie) odwiedziłem wiele sklepów i widziałem sporo modeli głównie 47lm670s i tam nic niepokojącego się nie działo.
 

Adamson_PL_

New member
OK, to ja mogę dodać coś od siebie - po wczorajszym seansie Tin Tina w 3D :)
Obraz rewelacja, praktycznie brak cross-talku (jedynie małe elementy "wystające" przed pierwszy plan, ale to czepialstwo, bo naprawdę jest bardzo dobrze).
Bawiąc się suwakiem "głebi 3D" faktycznie można doprowadzić do nieprzyjemnego rozjazdu głównego planu - bawiłem się tym na samplach 3D. Tin Tina obejrzałem już na standardowej głębi i wszystko trafiało w punkt. Przez weekend zajmę się ustawieniami obrazu, bo faktycznie jest sporo opcji regulacji i na ustaweniach @default jest co poprawiać ;-)
Pilot magic - jak wziąłem do ręki to już w ręce został do końca dnia. Standardowego nie musiałem używać. Magic jest bardzo intuicyjny, ergonomicznie ok (nie idealnie, rozstaw przycisków pod małe dłonie). Źle wyprofilowana jest podstawka - lubi się przewrócić. W dłoni leży za to bardzo dobrze.
 

micmus

Member
Bez reklam
W takim razie wygląda na to, że problem z rozjazdem 3D jest nieistotny gdyż występuje tylko w prezentowanych TV w sklepach pewnie ze względu na ustawienia.

Wszyscy posiadacze nie potwierdzają tego problemu :)
 

al-aksa

New member
muszę i ja wypozyczyć jakiś film 3D i zobaczyć czy wszystko w porządku, bo tu jakies opowieści z krypty nadajecie :D
 

walosek

New member
47LM660S

1. czy obsługuje napisy txt?
2. jeśli napisy idą na filmie który jest w panoramie, to pojawiają się na obrazie, czy na czarnym tle na dole ramki tv, czy po części tu i tu?
3. czy są jakieś ustawienia wielkości napisów? Czy napisy są wyraźne *tak jak w samsungu, czy maleństwa jak w sony)?
4. czy są jakieś tła do napisów?
5. czy da się wybierać napisy zewnętrzne i wewnętrzne z plików MKV?
6. jak w końcu z tą czernią jest clouding?
7. czy ktoś może wrzucić na forum fotki w nocy przy zgaszonym świetle na początku filmu zanim się uruchomi by zobaczyć jak matryca świeci. ważne by zdjęcie zrobić na wprost tv (nie z boku).
8. lepszy wybór to ten Lg czy Samsung D7000 (D8000) ? Choć te mają małe chmurki na czarnym tle widoczne na ciemnych scenach w nocy.
9. jak płynność filmu (judder) (szczególnie widać to na filmie Posejdon na pcoczatku gdy zaczyna się scena ze statkiem, gdy klatkują okna kajut ;)
- można robić testy jak ktoś ma dostęp do Posejdona ;)

Tyle pytań. Z góry dziękuję za szczere odpowiedzi :)
 

lm648

Banned
.................na "670" obraz rozjechany... więc problem występuje ......
W celu zbadania tematu byłem dzisiaj w jednej z sieciówek obok siebie stały: 47LM670 oraz 47LM860 i zauważyłem to samo niepokojące zjawisko odnośnie 3D na "670", natomiast na "860" wszytko OK (jakby całkiem inny TV), a więc problem jest (zaczyna widzieć to coraz więcej osób) i nie sądzę aby wynikało to z ustawień :(
 

ali69

New member
W celu zbadania tematu byłem dzisiaj w jednej z sieciówek obok siebie stały: 47LM670 oraz 47LM860 i zauważyłem to samo niepokojące zjawisko odnośnie 3D na "670", natomiast na "860" wszytko OK (jakby całkiem inny TV), a więc problem jest (zaczyna widzieć to coraz więcej osób) i nie sądzę aby wynikało to z ustawień :(

To podaj miasto, ulicę i nazwę sklepu tu nikt nie bije, a nie jeden poszedłby i sobie to pooglądał.
Bo narazie dla mnie to g..... widziałeś i takie posty to ja mogę pisać nie wychodząc z domu.
Sorry, ale lubię konkretnych ludzi :x:x:x
 

Adamson_PL_

New member
To podaj miasto, ulicę i nazwę sklepu tu nikt nie bije, a nie jeden poszedłby i sobie to pooglądał.
Bo narazie dla mnie to g..... widziałeś i takie posty to ja mogę pisać nie wychodząc z domu.
Sorry, ale lubię konkretnych ludzi :x:x:x

Ja bym to wziął na chłodno, bez emocji. Jeżeli jest sygnał że coś jest nie tak, to należy się temu przyjrzeć. Warto zaznaczyć że właściciele tego TV mają już nową wersję oprogramowania (czy ktoś widział changelog?). Nie wiem jak reszta, ale ja zacząłem zabawę z tym odbiornikiem właśnie od aktualizacji.

Przez weekend obadam te 3D z youtube'a, wczoraj nie miałem czasu :(
 

ali69

New member
Nie dałem rady, dopiero po browarku mi się chłodniej zrobiło 8). Zauważ że dziwne "zmiany nastroju" tego TV zauważają tylko ludzie którzy go nie posiadają. Jakoś, nikt z posiadaczy na tym forum - ty, ja i reszta, a także "sąsiedzi" posiadający i piszący o modelu 47" LM670 tego nie widzą.
A coś takiego ,cytuję:
"i nie sądzę aby wynikało to z ustawień" świadczy o totalnym ignoranctwie.
Ja nie twierdzę że na 100% wszystko działa jak należy ,ale na pewno bardziej skłaniam się ku teorii, że w sklepie Nasz TV ustawiony jest w trybie "sklepowym" i podkręcony z ustawieniami na maxa co był ,sorki za wyrażenie, "oczojebny" dla kupujacych. A że efekt/defekt nie występuje stale to sprzedawacy się tym nie przejmują.
Sam zresztą zauważyłeś że jak się przegnie z ustawieniami to obraz się rozjeżdża, kolega Jachuwks pobieżnie sprawdzał,ale też stwierdził że problemu nie zauważa. Jestem dobrej mysli, a ponieważ nie mam dostępu do TV, to czekam na spostrzeżenia reszty POSIADACZY tego telewizora, a na koniec i tak sam sprawdzę jak na chatę zajadę - pliczek polecany już z Youtuba ściągnąlem :smile:
 

lm648

Banned
Bo narazie dla mnie to g..... widziałeś i takie posty to ja mogę pisać nie wychodząc z domu.
Sorry, ale lubię konkretnych ludzi :x:x:x

Po pierwsze: NIE OBRAŻAJ :) TO FORUM NIE SŁUŻY TYM CELOM :)
JEŻELI SZUKASZ EMOCJI TEGO TYPU ZAPISZ SIĘ DO PEWNEJ PARTII Z PRAWEJ STRONY SCENY POLITYCZNEJ W PL, TAM MOŻE SPEŁNISZ SIĘ :)
A sklep to : MM, jest w każdym większym mieście :)

PS. do ali69 - radziłbym czytać ze zrozumieniem, jednak wątpię w to abyś po piwku cokolwiek zrozumiał:) W kwestii wyjaśnienia cytowane słowo Sam (Sama) jest to skrót potoczny do Samsung :)
Jestem facetem i jak każdy prawdziwy facet piję whisky a nie piwko :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry