LG 42LM660S - opinie, porady, testy

picia11

New member
Mam pytanie następujące: Czy Panasonic TX-L42ET5 i LG 42LM660S mają taką samą matrycę ? Jestem już raczej zdecydowany na jeden z tych modeli.

Kiki pytam Ciebie jako fachowca proszę o opinie i pomoc w wyborze. który lepszy ?
 

Pfk

New member
42LM660S nie ma takiej samej matrycy. Ma powłokę wysokokontrastową przed matrycą, więc czerń może być lepsza niż w Panasie:) Do tego oba TV są na matrycy IPS więc kąty będą podobne. LM660S ma wbudowane WiFi i Magic Motion pilota w zestawie, więc wolałbym LG:) Nie wiem jak w Panasie z WiFi i Smartem, który chyba jest nieco uboższy niż w LG:) Do tego LG ma dual Play - granie na dwóch na jednej konsoli bez podzielonego ekranu:)
 

MatiX2707199

New member
Zdecydowanie LG, nowe Panasy są robione na starszych matrycach LG, co nie niweluje efektu przebijania podświetlenia. Funkcja konwersji w Panasie ET5 działa jak w Mancie, czyli nie działa. W LG mamy dość konkretne dodatkowe menu do 3D co pozwala zwiekszyc efekty, glebie 3D. Funkcja DUAL PLAY, MAgic remote w zestawie, 2nd display, MHL, co ważne MPC!!, znacznie lepszy design, 3x usb pod dyski HDD, mzoliwosc nagrywanai aplikacji na uzadzenai zewnetrzne i odtwarzanie ich na tv, nei ogranicza nas jzu ilosc miejsca wbudowanego w tv, mzoliwosc podlaczenia grzbyka, co zwieksza ilosc wejsc usb, dobra płynność obrazu, DVR ready, WiFI wbudowane, wyjatkowo dobry dzwiek, 3D sound zooming, DVB-T/C/S, VOD i wiele innych , nie bede wypisywał podstawowych wejsc i funkcji, ktore wiekszosc tv posiada. Najlepiej na zywo porównac sobie obraz obu TV, zeby nei bylo ze napedzam na 1 firme. Człowiek nie mający stycznosci z branżą jest w stanie dostrzec ogromna roznice. Pozdrawiam
 

picia11

New member
Dziękuję za dość obszerną wypowiedź, po świętach pojadę do MM porównać oba modele byłem prawie zdecydowany na tego panasa ale teraz to przewaga po stronie LG. W końcu LG ma większe doświadczenie w technologii pasywnej, lepszy desing, nowe matryce. Co oznacza MPC, MHL ?
 

Frakkor

New member
LG 42LM660S jakie 3D

Pozwalam sobie włączyć się do dyskusji na temat technologi 3D i zaczynam skłaniać się do technologii pasywnej oferowanej przez LG. Model LG 42LM660S jest zgodnie z opinią PFk zbudowany na nowej matrycy, tak więc myślę że bardziej dopracowany jeśli chodzi o technologię 3D. Bliski jestem decyzji kupna tego modelu. Proszę o opinię o tym modelu za i przeciw.:kom:
 

tojamarcin

New member
Pozwalam sobie włączyć się do dyskusji na temat technologi 3D i zaczynam skłaniać się do technologii pasywnej oferowanej przez LG. Model LG 42LM660S jest zgodnie z opinią PFk zbudowany na nowej matrycy, tak więc myślę że bardziej dopracowany jeśli chodzi o technologię 3D. Bliski jestem decyzji kupna tego modelu. Proszę o opinię o tym modelu za i przeciw.:kom:

Byłem w media kilka miesiecy temu ogladajac 570s i te 3d bylo jak bylo - kupilem D7000 Samsunga i ok . Kilka dni temu bylem ponownie w media i zobaczylem to samo testowe demo co bylo puszczone na 570s tym razem obejrzalem je na 660s i powiem szczerze ze jakość wyswietlanego obrazu jest wyraznie i bardzo zauwazalnie lepsza niz w poprzednich modelach - krok do przodu.
 

MatiX2707199

New member
MPC= Micro Pixel Control, czyli możliwość sterowania poszczególnymi pixelami, co daje nam możłiwość uzyskiwania obok siebie najbardziej kontrastowych kolorów, praktycznie bez przebijania ,,chmurek", jak to bywało w starych ledach. MHL= Mobile HD Link, czyli możliwość nagrywania filmow robienia zdjęć np przez Smartfon w najwyższej jakości i bezpośrednie odtwarzanie tego w pełnym formacie na dużym ekranie. Jeszcze wszystkiego nie wytestowałem bo od 1 kwietnai mam te modele u siebie :p Dodatkowo co mi sie przypomniało, telewizor automatycznie wychwytuje sygnał 3D i sam się przełącza w odpowiedni tryb, bez zmieniania ustawien w opcjach. Oraz fajna sprawa, SD-->HD, czyli podłączając np przez pendrive'a film w gorszej jakości, telewizor sam w czasie rzeczywistym podkręci, podbije jakość obrazu. No w tym roku LG zrobiło przepaść technologiczną oraz jakościową produktów, ehhh szkoda że kupiłem już model zeszłoroczny i nei wstrzymałem się do nowej serii. Ale skąd człowiek mógł wiedzieć :)
 

Pfk

New member
LM670 ma srebrną podstawę:) W tym roku powinniście zobaczyć bardzo duży postęp w produktach LG:) Poza zmianami wypisanymi wcześniej pamietajcie, że w nowych Smart wygląda i hula o niebo lepiej:)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
MPC= Micro Pixel Control, czyli możliwość sterowania poszczególnymi pixelami, co daje nam możłiwość uzyskiwania obok siebie najbardziej kontrastowych kolorów, praktycznie bez przebijania ,,chmurek", jak to bywało w starych ledach. MHL= Mobile HD Link, czyli możliwość nagrywania filmow robienia zdjęć np przez Smartfon w najwyższej jakości i bezpośrednie odtwarzanie tego w pełnym formacie na dużym ekranie. Jeszcze wszystkiego nie wytestowałem bo od 1 kwietnai mam te modele u siebie :p Dodatkowo co mi sie przypomniało, telewizor automatycznie wychwytuje sygnał 3D i sam się przełącza w odpowiedni tryb, bez zmieniania ustawien w opcjach. Oraz fajna sprawa, SD-->HD, czyli podłączając np przez pendrive'a film w gorszej jakości, telewizor sam w czasie rzeczywistym podkręci, podbije jakość obrazu. No w tym roku LG zrobiło przepaść technologiczną oraz jakościową produktów, ehhh szkoda że kupiłem już model zeszłoroczny i nei wstrzymałem się do nowej serii. Ale skąd człowiek mógł wiedzieć :)

Kolego jako że mnie interesuje zakup telewizorka LG 55LM960V lub LG55LM860V , nie mogę się doczekać opinii kogoś bezstronnego . Miałeś może do czynienia z którymś z tych telewizorków? Z opisu na innych forach wynika że te dwa modele praktycznie są identyczne i tylko podświetlanie niby nano led w modelu 960 je różni ale Ci co je porównywali na forach zagranicznych mówią że postęp jest tak niesamowity w kwestii EDGE LED że różnica między tymi modelami jest praktycznie zatarta , tym bardziej że LG znowu zmniejszyło liczbę stref z 96 do 72 na 55 calach , lub nawet do 24 stref . Różnica wynika ze słabego tłumaczenia przez Google , więc nie wiem dokładnie czy ma wogóle te 24 strefy model 960 czy ma mniej o 24 strefy . Mniejsza . Jak miałeś okazje się bawić w/w telewizorkami to napisz coś nie coś . :) Pozdrawiam
 

MatiX2707199

New member
Miałem okazję bawić się się modelem 47"LM860V, a model 55"LM960V widziałem w wersji SAMPLE, ale nawet niedopracowany, jednorazowy sample jeśli chodzi o obraz grał naprawdę rewelacyjnie, stały obok modele niższe, które nie były nano full ledem, wiec była różnica. Jesli chodzi o 860 mogłem się pobawić kompletnym modelem i przetestować obraz i funkce w różnyh ustawieniach. Gdybym miał kase, kupiłbym go od razu!!! Rewelacyjna czerń, co się nie zdarza w ledach, mnóswo funkcji + procesor Dual Core Triple XD Engine, 800Hz MCI, MHL, 2nd display wifi wbudowane, DVB-t/c/s, 2nd displa, dual play, usb x 3, głośniki z tego co wiem 2x 20w, WiDi, smart share, przegladarka, 2d/3d + najbardziej rozwiniete menu do kontroli głebi i efektow 3d w obrazie 3D i konwertowanym, pilot magic remote II, w porównaniu z niższymi modelami bez koncówki V ma jeszcze funkcje jak w samsungu, moza sterowac telewizorem poprzez głos, super plynnosc obrazu, MPC, okulary 4x + nakladka + 2x okulary do dual play.

960V- w porownaniu z tamtym bedzie maił dużo lepszą jakość dzwięku bo ma wbudowany subwoofer, jest nano ledem i rzeczywiscie jakość obrazu jest znacznie lepsza + 1000Hz (mci) zamiast 800. To bodajrze główne różnice, innych nie dostrzegłem. Pisałem do znajomego z LG i mówił, że sam dokładnie nie wie ile jest stref, zresztą czy ważna jwset ilość stref?? Nawet jeśli te modele mają 2x mniej stref to ich obraz jest kosmiczny, cięzko porównać go do innego modelu konkurencji z tego roku. Wykonali kawł dobrej roboty. Pozdrawiam

PS: 55LM960 ma kosztować ok 15-16 tys
55 LM 860................... ok 13 tys
 

lm648

Banned

Pfk

New member
Miałem okazję bawić się się modelem 47"LM860V, a model 55"LM960V widziałem w wersji SAMPLE, ale nawet niedopracowany, jednorazowy sample jeśli chodzi o obraz grał naprawdę rewelacyjnie, stały obok modele niższe, które nie były nano full ledem, wiec była różnica. Jesli chodzi o 860 mogłem się pobawić kompletnym modelem i przetestować obraz i funkce w różnyh ustawieniach. Gdybym miał kase, kupiłbym go od razu!!! Rewelacyjna czerń, co się nie zdarza w ledach, mnóswo funkcji + procesor Dual Core Triple XD Engine, 800Hz MCI, MHL, 2nd display wifi wbudowane, DVB-t/c/s, 2nd displa, dual play, usb x 3, głośniki z tego co wiem 2x 20w, WiDi, smart share, przegladarka, 2d/3d + najbardziej rozwiniete menu do kontroli głebi i efektow 3d w obrazie 3D i konwertowanym, pilot magic remote II, w porównaniu z niższymi modelami bez koncówki V ma jeszcze funkcje jak w samsungu, moza sterowac telewizorem poprzez głos, super plynnosc obrazu, MPC, okulary 4x + nakladka + 2x okulary do dual play.

960V- w porownaniu z tamtym bedzie maił dużo lepszą jakość dzwięku bo ma wbudowany subwoofer, jest nano ledem i rzeczywiscie jakość obrazu jest znacznie lepsza + 1000Hz (mci) zamiast 800. To bodajrze główne różnice, innych nie dostrzegłem. Pisałem do znajomego z LG i mówił, że sam dokładnie nie wie ile jest stref, zresztą czy ważna jwset ilość stref?? Nawet jeśli te modele mają 2x mniej stref to ich obraz jest kosmiczny, cięzko porównać go do innego modelu konkurencji z tego roku. Wykonali kawł dobrej roboty. Pozdrawiam

PS: 55LM960 ma kosztować ok 15-16 tys
55 LM 860................... ok 13 tys


Kolega widzę był na szkoleniu LG :)
 

FireX

New member
Witam, jaki jest InputLag na tym modelu?

Mam nadzieję,ze max do 40 ms bo mnie krew zaleje ,czekam na ten TV ale nie ma go w sklepach jeszcze aby samemu przetestować
 
Do góry