LG 42LM660S - opinie, porady, testy

al-aksa

New member
Ja zamówiłem telewizor w poniedziałek wieczorem (bo tak gdzieś się pojawiła promocja), i wziąłem zapłata przy odbiorze. Telewizor dostałem dzisiaj przywieziony przez panów z RtvEuroAgd:) Jak na razie to moge powiedzieć, że dodatkowo do 4 par okularów 3d, w kartonie z telewizorem były nakładki z klipsem na szkła korekcyjne (nigdzie o tym nie pisali - nawet na kartonie nie ma takiej informacji)
Czyli ja jestem pierwszy co dostał telewizor na forum :)

GRATULACJE!! mam nadzieję, że do mnie też trafi! ja zamówiłem o 1 w nocy z pondz/wtorek :)
troche mnie zdziwiłeś z tymi nakładkami bo ja zamówiłem dodatkowo! najwyzej zwróce, grunt aby TV dojechał!
 

micmus

Member
Bez reklam
Dokładnie bardzo chętnie też poczytam o tym modelu, który jest niezwykle interesujący multimedialnie. Boje się tylko czarności czerni i podświetlania równomiernego (już nie chodzi mi nawet o czarne plansze tylko czy razi przy oglądaniu ciemnych scen).

Cały czas myślę czy postawić na jakość samego obrazu plazmy 42ST50 (już nawet kupiłem, ale sklep poleciał i się wycofał także nie mam heh) czy kupić mega multimedialny i gadżeciarski LG 42LM660 :)
Tym bardziej, że dużo będę dużo korzystał w TV z netu i używał go jako monitor przez WIDI.

Jak sie już nacieszycie nowymi nabytkami koniecznie coś napiszcie o nich.

Dzięki
 
Ostatnia edycja:

jachuwks

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja naprawdę do czerni nie moge się doczepić, wiadomo nie jest to plazma, ale na pewno lepiej widać czerń niż na moim starym LCD. Jak oglądałem tamtego to się tak nie zastanawiałem czy czerń to czerń, czy szarość. Ale jak już patrze na nowy nabytek to specjalnie się przyglądam bo się każdy o to pyta i jest według mnie OK, a na pewno o niebo lepiej niż na tamtym. Wiadomo jak ktoś się będzie chciał doczepić i coś znaleźć to zawsze mu nie będzie pasowało. A dodatkowo plazma pobiera dwa razy więcej prądu, a u mnie telewizor chodzi prawie cały dzień więc względy oszczędnościowe też są ważne.
 

al-aksa

New member
ale ja jeszcze nie dostałem go! chodziło mi o rekację tych szczęśliwców co uż go odpalili u siebie :)
 

ali69

New member
JA już się cieszę Tv :mrgreen::-D
Pierwszy babol sklepu: nie dostałem naklejki z pieczątką sklepu do gwarancji. Więc na razie napisałem do OleOle po naklejkę bo tv jest puki co bez gwarancji
 

ali69

New member
Mam w chacie oprócz LM 660 drugiego LG LE 5300 i sobie porównuję:
Matowość matrycy - wygrywa LE 5300
Podświetlanie/równomierność - LM 660
Design - LM660, bez tej ramki od przodu robi niesamowite wrażenie
Sygnał SD kablówka - LM660, choś wszystko zależy od sygnału programu ,np TELE 5 to taka kicha że prawie nie idzie oglądać , a tvn miodzio
Filmiki AVI - LE 5300 ( nie poprawili rozjeżdżania się napisów TXT w filmach z 23.976 klatek na sekundę, ratuje wklejenie w pierwszą linijkę {1}{1}23.976 )
Filmiki RMVB nie działają, w LE5300 zmieniam końcówkę z rmvb na avi i chodzą , w LM 660 nie da rady

Jak macie pliki z dziwnymi rozszerzeniami do wrzućcie na serwer, dajcie linka to potestuję, JEST TV ALE NIE MAM KINA DOMOWEGO ANI BR

Dodatkowy pilot Magic - w zasadzie niezbędny i to nie tylko do internetu.Ale kształt to bardzo dyskusyjny element bo: w dłoni leży idealnie , ale żeby leżał "normalnie" na stole to prawie niemożliwe - ciągle się wywraca, wystarczy lekkie dotknięcie stołu :x , strzałka na tv potrafi być w innym miejscu niż skierujemy pilota

Internet mam 6,00Mb/s, przeglądarka jest "pełna" ale obsługuje tylko flash 10.0 nie robiłem aktualizacji oprogramowania, mam 03.03.18. IPLa śmiga że hey, ale próbowałem oglądać sport np. ze stronki meczyki.pl oraz innych/podobnych "online" i są duże problemy : wolno wczytuje, często wiesza i nie można rozciągnąć na cały ekran :( .Muszę zapytać w kablówce czy można zwiększyć łącze do testowania np.na 1-2 dni.
YTube nie testowałem jeszcze.

Funkcja ECO dla mnie porażka - za bardzo ściemnia obraz,
True Motion jest już regulacja
InputLag - nie mam jak sprawdzić

3D - nie poszły mi takie filmiki z chomika:
3D+sbs+NASCAR+RaceBuddy3D.avi
The 3D Samurai Demo Reel 2 (Anaglyph)_(FullHD).avi
i dalej testuję ...........

Podstawka jest plastikowa i czarna, choć w prospektach pokazują niby szarą

PVR - próbowałem podpiąć PENDRIVE od 1do 32GB ,zmieniałem formaty na exFat, NTFS, FAt - nie działa:(:(:(
Niby musi być HDD i min 40gb. Ale znalazłem na innym forum jak "przerobić" PENa na HDD :
http://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/bootzpena.htm
Może ktoś ma PENa 64gb to może spróbować.


W razie dodatkowych pytań "dzwońcie" ,idę cieszyć się dalej TV
 

al-aksa

New member
ali69 cieszę się, że już go masz!
czy ekran mocno odbija światło czy daje radę?
z tym pilotem Magikiem słyszałem, że ni cholery nie chce leżeć normalnie :D
co do PVR to ja podepne mu twardego i zobacze..
a jak wrazenia z 3D?
czy kanały przełączają się w miarę sprawnie <1sek?
 
Ostatnia edycja:

ali69

New member
Następne wrażenia::wink:
Co do odbijania światła:
Lustro jest - ale ciemne,
Światło dzienne nie robi u mnie problemu bo TV tyłem do okna :bober:
Żyrandol włączony nie przeszkadza przy zwykłej TV ale żeby zapuścić jakiś filmik wieczorem to lepiej na wyłączonym świetle,chyba że coś włączymy za Tv ( u mnie stoi na szafce a nie wisi) - to tak.

3D - Odpaliłem wczoraj :
loander -avatar.3d.1080p.x264 LEKTOR PL.mkv 12gb czyli wcale nie duży pliczek ;)
dziadkom szczena opadła, mnie zresztą też ,bez porównania z wersją 2D i okularki nie "parzyły" na koniec a film długi .

Obraz ogólnie nadaje się do kalibracji ,trochę czarnego mi brakuje. Jest multum możliwości zmian ustawień obrazu, dla mnie nie do opanowania :???: Czekam może ktoś wrzuci jakieś ustawienia.
Profesjonaliści i tak na koniec polski nie przyjadą, albo bedą krzyczeli milion złotych :razz:

Na koniec powiem tak, na pewno kupiłbym go jeszcze raz ,za te pieniądze 3084zł nie ma lepszego ( jak wiemy wszyscy, jest tak dobry że aż mu cenę podnieśli :mrgreen::mrgreen::mrgreen:)

YTube wieczorem potestuję bo jeszcze nie dosłali routera wifi i muszę wybierać komp albo tv z internetem
 

al-aksa

New member
a jak z przełączaniem kanałów? nie trwa to dłuzej niż sekunde?
kanały SD mówisz dobrze grają? ty masz dvb-t z naziemnej?
 

ali69

New member
a jak z przełączaniem kanałów? nie trwa to dłuzej niż sekunde?
kanały SD mówisz dobrze grają? ty masz dvb-t z naziemnej?

Powiem tak ,jeśli przewijasz kanał po kanale przyciskiem "P" to ok 1s, jeśli wystukujesz kanały klawiaturą numeryczną to 4s. i tak lepiej od thomsonów bo tam nawet przewijanie jest powyżej
4s.

Mam kablówkę, kanały znalazł jako cyfrowe jak i analogowe. Jadę z cyfrowych ,z jakością to jest bardzo różnie, np program N3 premium SD, jak puszczą starszy film to kiszka ale puszczą reklamy po skończonym filmie i jest OK,
1tvp, polsat , tvn naprawdę super ,ale np. tele5 ,13street to w zależności od filmu raz lepiej raz gorzej ze wskazaniem na gorzej - ale tam w większości puszczają naprawdę wiekowe filmy.

KANAŁY SPORT - posprawdzam dzisiaj , Dla mnie NAJWAŻNIEJSZE bo pod ME 2012 tv kupowany.
 

ali69

New member
Rozmowa z konsultantem LG

TAk sobie pogadałem:

"Roman: Witamy, Ali69. Jak możemy Ci pomóc?
Ali69: Posiadam TV 42"lm660s ,czy kamerka LG AN VC300 SKYPE, będzie współpracowała z tym TV??
Roman: Nie, do nowej serii telewizorów dedykowana będzie nowy model kamery.
Ali69: Czyli nie ma go jeszcze w ofercie?
Roman: Na chwile obecną nowe kamery nie są jeszcze dostępne na rynku.
Roman: Czy ma Pan jakieś dodatkowe pytania ?
Ali69: Kiedy będzie dostępna szczegółowa instrukcja do tego TV do pobrania ze strony LG,bo ta co jest na papierze jest niewystarczająca a u was na stronie jest taka sama,
Roman: Szczegółowa instrukcja jest elementem oprogramowania telewizora Home-Wsparcie-Podręcznik Obsługi. W formie elektronicznej dostępna jest tylko ta która znajduje się na stronie.
Ali69: Czyli ta elektroniczna z TV nie bedzie dostępna w formacie PDF na waszej stronie ???
Roman: Na chwile obecną nie jest to przewidywane.
Ali69: Dzięki za odpowiedź. Uważam że jednak powinna być dostępna w formacie PDF.
Ali69: Do widzenia
Roman: Dziękuję za rozmowę. W przypadku jakichkolwiek pytań serdecznie zapraszamy do ponownego kontaktu. Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 18:00"

Obsługa LG jest DO BANI !!!!!!!:evil::evil::evil:
Nie pierwszy raz z nimi gadam a odpowiedzi te same: jest w przygotowaniu , będzie kiedyś itd.
Naprawdę już na forum więcej się człowiek dowie.
Jak ktoś myśli o zakupie LM 620 to dołączane WIFI i pilot Magic(ten starszy) nie działają według LG z tym telewizorkiem. A nowych na razie brak tak samo jak kamerki :x
Instrukcja naprawdę jest do bani - mówię o papierowej, a szukanie w tej elektonicznej to mordęga.
Piszcie/molestujcie do LG, bedzie nas więcej to może wrzucą PDFa na stronkę.
 
Do góry