Homatics Box R 4K Plus

jaworznianin3

New member
Homatics Box R 4K Plus to najnowszy odtwarzacz multimedialny, który powstał w laboratoriach chińskiej firmy SEI Robotics, znanej m.in. z robionych na rynek amerykański produktów TiVo, czy też dość popularnego u nas odtwarzacza Nokia Streaming Box 8000.

Na co przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę? Ano na to, że to pierwszy box z SoC Amlogic S905X4, 4GB RAM i 32GB ROM, z HDMI 2.1, WiFi 6, AV1, Dolby Vision i Atmos, HDR10, HDR10+, certyfikowany przez Google i Netflix, więc pośrednio również przez inne największe platformy streamingowe. Android TV 11.

Imponująca jest też liczba złączy: USB 2.0 i 3.0 i USB C (chyba do ładowania zewnętrznych urządzeń – nie sprawdziłem), Gigabit LAN, HDMI, AV Out, optical. WiFi 6 faktycznie działa i ostro śmiga (router TP-Link Archer AX72 AX5400). Bluetooth 5.0.

Na temat sprzedaży jeszcze niewiele wiadomo. Ponoć pojawił się w lipcu na krótko na chińskich platformach sprzedażowych, ale szybko zniknął i na razie cisza. W skrócie: nikt nic nie wie i na forach cisza.

Miałem okazję pobawić się z nim przez godzinkę u znajomego, który dostał go od brata mieszkającego w Chinach i związanego z branżą IT, więc mogło to być jakieś urządzenie testowe.

Reasumując w dwóch słowach: jest moc! Na poważniejsze testy nie było czasu, więc nie pytajcie o szczegóły, niemniej po podłączeniu dysku z mocnymi plikami testowymi „łyknął” wszystko, co dostał bez najmniejszego zająknienia. Również szybkie odtwarzanie z Netfliksa, HBO MAX, PrimeViedeo i Disney+ nie pozostawiło żadnego niedosytu. AV1, Dolby Vision i Atmos daje radę, dźwięk cudo emitowany był przez soundbar Samsung HW-Q930B EN. Chromecast pięknie współpracuje z Google Nest Hub.

Moim zdaniem dużym plusem jest dziurka „recovery”, która w przypadku poważniejszych awarii pozwoli przywrócić sprzęt do życia.

Pilot dobrze zaprojektowany i wykonany (patrz zdjęcie), bardzo funkcjonalny, z wolnym klawiszem, któremu możemy przypisać dowolne działanie. Paruje się bez problemu. Oczywiście działa Google Assistant. Urządzeniem można też w pełni sterować pilotem z smartfona z użyciem Google Home.

To tak najkrócej po króciutkich testach. Mam wrażenie, że gdy urządzenie w rozsądnej cenie będzie na rynku to szybko stanie poważną konkurencją dla największych graczy w tej branży. Poprosiłem brata znajomego o zakup, gdy będzie taka możliwość.

Jeżeli wiecie coś więcej na temat tego sprzętu to piszcie.

Na Allegro można obecnie spotkać wersję bez „plusa”, którą wyposażono tylko w 2 GB pamięci DDR RAM i 16 GB eMMC Flash, WiFi 5, nic nie wiadomo o Dolby i Atmos, obsługuje AV1.
Elo ja mam xiaomi o play tvbox kumpel ma canal+ i ten od vectry,wszystkie 4 chodza plynnie nic sie nie zawiesza,a ten co prezentujesz tez chodzi plynnie apki sie nie wieszaja? bo mialem savio szkoda slow.
 

telkab24

New member
Elo ja mam xiaomi o play tvbox kumpel ma canal+ i ten od vectry,wszystkie 4 chodza plynnie nic sie nie zawiesza,a ten co prezentujesz tez chodzi plynnie apki sie nie wieszaja? bo mialem savio szkoda slow.
Tylko Savio nie ma certyfikacji jak dobrze pamiętam kiedyś myślałem żeby wykonać jego test. U mnie działa jako box pierwsze wyboru, wszytko działa płynie ( nie biorę pod uwagę aplikacji Viaplay bo ona działa jak mam ochotę :( ). Nie wiem czy widziałeś prezentacja a tu link -
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tym boxem używam dyski:
  • zewnętrzny Toshiba canvio basics 2tb sformatowany w NTFS i odtwarza bez problemu filmy w 4K z HDR np. Happy death day 1 i 2 każda po ok. 60GB.
  • zewnętrzny ssd Crucial x6 portable 1tb sformatowany exFat
  • pendrive Samsung bar plus 128gb sformatowany exFat.
Z każdego można odtworzyć te przykładowo wymienione filmy.
Użyty odtwarzacz: Kodi 19.5 i 20.0
 

tomwega

Member
Dzięki wielkie za odpowiedz.
Czy odtwarzałeś też jakieś pliki z Atmosem?
Dopytuję bo dla mnie to ważne przed decyzja o zakupie.Szczególnie te dwie rzeczy atmos i wielkość dysków.
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dolby Atmos w filmach jest przekazywany zgodnie z informacją zawartą w specyfikacji urządzenia. Sprawdzone na telewizorze TCL ze wsparciem tego dźwięku - pojawia się ma ekranie odpowiednia informacja, oraz na amplitunerze Pioneer, gdzie zapalił się odpowiedni wskaźnik informujący że odbiera sygnał w Dolby Atmos. Aplikacja Amazon Prime także przekazuje ten dźwięk, jeśli film został zakodowany z użyciem tego systemu. Dysków ponad 2TB nie używam z obawy o to, że gdyby uległ on awarii zbyt dużo rzeczy można stracić.
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten box nie obsługuje tru-hd, zapewne ograniczenia procesora. Procesor HiSilicon Hi3798C V200 użyty w boxie HiMedia Q10 Pro i HiMedia Q5 Pro obsługuje ten rodzaj dźwięku.
 

winforGD

New member
Działa bo słyszę dźwięk :D Sprawdziłem inny plik i również działa TrueHD + Atmos i jest aktywna opcja Passthrough. Kolega wyżej twierdzi, że mu działa na ampli.

222.jpg


111.jpg
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Apple TV nie przesyła bitstreamu gestych formatów.
Gry również mnie nie interesują , jednak mam Shielda i moim zdaniem to nadal (niestety) najlepszy odtwarzacz multimedialny ,szczególnie gdy korzystamy ze streamu.

Nie wiadomo ,czy będą nowe wydanie , nie wiadomo czy w ogóle będą jeszcze powstawały jakiekolwiek box-y posiadające Widevine i obsługujace gęste formaty audio.Platformy streamingowe takich formatów nie obsługują ,max to DD+ Atmos , więc im na tym nie zależy.
 

tomwega

Member
Czyli złotego środka nie ma.
Do obsługi gęstych formatów np.Zidoo lub jak wyżej HiMedia.
A do streamu opisywany tutaj box.
No chyba ,że komuś nie zależy na tym to zostaje ten i temu podobne boxy.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nadal jedynym złotym środkiem NVIDIA Shield ,właściwie jedyny minus to brak obsługi HDR10+.Przy czym to i tak format coraz częściej zastępowany przez Dolby Vision.
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP

Homatics_4_1956_900.jpg

Dane techniczne​

Procesor multimediów: Amlogic S905X4-K
RAM: 4 GB
Pamięć Flash: 32 GB
Ethernet: 10/100/1000 Mbit/s
Wi-Fi: 802.11b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6), dwuzakresowe 2.4+5 GHz, 2T2R
Bluetooth: Bluetooth 5.0
Obudowa: plastikowa
Zasilanie: zasilacz zewnętrzny AC 100-240V – 12V / 1,5A DC
Wymiary: 114 mm x 28 mm x 114 mm (szer. * wys. * gł.)
Masa brutto: 1,21 kg
Pobór mocy: 12V/1,5A DC
System operacyjny: Android TV 11.0 + oparty na systemie Linux Dune HD OS (dostępny jako aplikacja app)

Certyfikaty: Netflix, Google Android TV
Obsługiwane serwisy streamingowe: Netflix, Amazon Prime Video, Disney+, Apple TV+, HBO Max, YouTube i wiele innych (dostępne przez Android TV w sklepie Google Play) (dostępność może być różna w zależności od regionu).
Audio w serwisach streamingowych: włącznie z Dolby Atmos (w zależności od serwisu).

Komunikacja:​

Złącza:

  • 1x USB 3.0, 1x USB 2.0
  • wyjście HDMI 2.1 – zgodne z 4K UHD i HDR,
  • kompozyt wideo i analogowy dźwięk stereo (mini jack),
  • optyczne SPDIF,
  • port USB-C (do zastosowania w przyszłości)
  • Ethernet 10/100/1000 Mbit/s,
  • złącze zasilania 12V DC IN
Źródła nośników:

  • Dyski twarde (USB),
  • Urządzenia USB (pendrive itp.)
  • Zewnętrzne napędy optyczne (USB)
  • PC i NAS w sieci lokalnej (SMB, NFS, UPnP / DLNA, HTTP), inne internetowe i lokalne źródła mediów sieciowych
Systemy plików:

  • FAT16 / FAT32 (odczyt-zapis), NTFS (tylko odczyt), exFAT (odczyt-zapis)
Wyjście HDMI 2.1:

  • przesyłaj dowolny sygnał wideo do najnowocześniejszych odbiorników 4K 60p HDR / HDR10+ / Dolby Vision, HDCP 2.2
Wyjście A/V:

  • kompozyt wideo + analogowy dźwięk stereo: podłącz do dowolnego sprzętu A / V
Wyjście optyczne S/PDIF:

  • wyjście cyfrowego dźwięku do amplitunera A / V lub zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego przez S/PDIF
Ethernet:

  • 10/100/1000 Mbit/s: zapewni najlepszą wydajność podczas łączenia się z siecią lokalną za pomocą kabla
Dwuzakresowe Wi-Fi 6

  • 802.11b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6), dwu-zakresowe 2.4+5 GHz, 2T2R: zapewniają najlepszą wydajność podczas łączenia się z siecią lokalną drogą powietrzną
Bluetooth 5.0:

  • podłącz pilot Bluetooth, klawiatury bezprzewodowe, myszy, joysticki, głośniki audio, słuchawki, zestawy słuchawkowe i inne urządzenia.
Pilot:

  • pilot Bluetooth z mikrofonem (wyszukiwanie głosowe) i programowalnym przyciskiem do szybkiego uruchomienia wybranej aplikacji; pilot posiada też nadajnik IR do sterowania telewizorem, sprzętem A/V oraz odtwarzaczem Dune, gdy nie ma włączonej funkcji Bluetooth (z użyciem kodów Google IR).
Kontrola IR:

  • odtwarzacz Dune ma wbudowany odbiornik IR, który wspiera tylko kody Google IR (kody IR Dune’a nie są wspierane ze względu na certyfikacje Android TV).

Odtwarzanie multimediów​

Sygnał wyjściowy Dolby Vision: format Dolby Vision odtwarzany jest bez problemu na odbiornikach wspierających ten format. Wsparcie: 5, 7 (MEL / FEL), 8; różne kontenery (ISO, struktura folderów, MKV, MP4, M2TS); DTDL (double-track double-layer), STDL (single-track double-layer), STSL (single-track single-layer). Wideo double-track/double-layer (profile 7 FEL/MEL) jest odtwarzane z użyciem danych z obu ścieżek/warstw — dane wideo z pierwszej ścieżki/warstwy (10-bitowa głębia koloru), rozszerzone informacje Dolby Vision (metadane RPU) z drugiej ścieżki/warstwy.

HEVC: odtwarzaj wideo zakodowane przy użyciu najnowszego kodeka H.265. Dwukrotny wzrost jakości obrazu w porównaniu z H.264

Profil VP9 2: odtwarzaj zawartość YouTube 4K HDR

10-bitowe kodowanie kolorów: odtwarzaj wideo zakodowane przy użyciu najnowszych standardów, z obsługą 1 miliarda kolorów

HDR: odtwarzaj wideo w najnowszym formacie HDR (High Dynamic Range). Znakomity kontrast i szczegóły obrazu

HDR10+: najnowsza i najbardziej zaawansowana technologia HDR firmy Samsung. Więcej szczegółów w jasnych i ciemnych scenach

Automatyczne przełączanie liczby klatek na sekundę / rozdzielczości bez migotania: przełączanie trybu wideo HDMI dokładnie przed rozpoczęciem odtwarzania, a nie po

Formaty plików wideo: MKV, MPEG-TS, MPEG-PS, M2TS, VOB, AVI, MOV, MP4, QT, ASF, WMV, ISO, struktura folderów

Kodeki wideo: MPEG1, MPEG2, MPEG4, VC1, AV1, H.264 (AVC), H.265 (HEVC), VP9 profile 2

Skalowanie wideo: wysokiej jakości skalowanie DVD i innych treści wideo SD do 4K, Full HD 1080p i innych rozdzielczości HD

Wideo 3D: Side-by-Side, Top-and-Bottom

Kodeki audio: MPEG-1/2 warstwa I / II / III, AAC, LPCM, FLAC, wielokanałowy FLAC, Vorbis, WavPack, APE (Monkey’s Audio), ALAC (Apple bezstratne), SACD DSD (stereo i wielokanałowe), PCM wielokanałowe (do 7.1), formaty Dolby i DTS.

Formaty Dolby i DTS: obsługiwane – Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Digital Plus with Atmos, Dolby TrueHD, Dolby TrueHD with Atmos, DTS, DTS HD HRA, DTS HD MA, DTS X. Wszystkie formaty mogą być dekodowane na wyjście HDMI jako wielokanałowe nieskompresowane PCM (do 7.1, 48 kHz). Następujące formaty mogą być podawane na wyjście jako strumień bitów: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Digital Plus with Atmos, Dolby TrueHD, Dolby TrueHD with Atmos, DTS. Formaty Dolby mogą też być podawane na wyjście jako audio wielokanałowe z użyciem technologii Dolby MAT (wielokanałowe PCM z Dolby Atmos) jeżeli odbiornik posiada wsparcie tej technologii.

Formaty plików audio: MP3, MPA, M4A, AAC, WAV, FLAC, Ogg / Vorbis, WavPack, APE (Monkey’s Audio), ALAC (bezstratne Apple), SACD ISO (stereo i wielokanałowe), SACD DSF (stereo i wielokanałowe), SACD DFF (stereo i wielokanałowe), AC3, DTS, DTS-WAV

Formaty napisów: SRT (zewnętrzne), SUB (MicroDVD) (zewnętrzne), text (MKV), SSA/ASS (MKV, zewnętrzne), VobSub (MP4, MKV, zewnętrzne SUB/IDX), PGS (ISO, TS, MKV)

Napisy online: automatycznie pobieraj napisy z Internetu

Formaty plików graficznych: JPEG, PNG, BMP

Funkcje przeglądarki zdjęć: pokaz slajdów, efekty przejścia, obracanie obrazu, powiększanie, przeglądanie listy odtwarzania, powtarzanie, losowe odtwarzanie

Formaty plików list odtwarzania: M3U, PLS, CUE

Widevine Level 1 DRM: ciesz się najwyższej jakości usługami wideo online z jakością wideo High Definition

Prawdopodobnie czyta gęste formaty audio. Cena na polskim amazonie 703 zł.
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten czarny box z postu wyżej nazywa się:

Dune HD Homatics Box R 4K Plus.​

Ma nowszy procesor Amlogic S905X4-K i posiada nakładkę producenta odtwarzaczy znanego pod marką Dune. Nakładkę tę (program) można zainstalować tylko na tym odtwarzaczu, ponieważ tylko procesor Amlogic S905X4-K pozwala na jej obsługę. Nie obsłuży jej procesor Amlogic S905X4 z boxa Homatics Box R 4k Plus. I to jest zasadnicza różnica między tymi boxami. Rożnią się funkcjonalnością. Nakładka ta jest stale udoskonalana. Zobaczymy jak będzie się sprawował i jakie będą opinie jak odtwarzacz potestuje więcej osób.
 
Do góry