Homatics Box R 4K Plus

Ka12

New member
Kupiłem i jestem niezadowolony z dwóch powodów. Nie mogę zainstalować HBO MAX
Prędkość wejścia LAN miała być 1Gb
Prędkość jaką osiąga na kablu to 80Mbps podobnie na Wi Fi.
Po rozmowie z działem producenta i odesłaniem mnie do artykułu jak poradzić sobie z tym problemem ( HBO max) nie udało mi się ogarnąć tego tematu. Na pytanie dlaczego nie śmiga to z prędkością jaka jest deklarowana na produkcie, zadali mi pytanie czy aplikacje się zacinają🤔. Netflix nie będzie w 4k. Prime Video działa w 4k HDR nie aktywny, możliwe że trzeba mieć tv z HDR. Rozmawiałem z właścicielem takiego samego boxa i u
nie nie było podobnych problemów, znaczy że mam pecha. Pozdrawiam Karol.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ograniczenie 80Mbps na kablu może być spowodowane wieloma przyczynami. Tylko jedną z nich urządzenie końcowe. Może być np. kabel na drodze sygnału (np 2-parowa skrętka zamiast 4-ro parowej lub brak przejścia na jednej z ośmiu żył) czy np router (problemy sprzętowe lub błędy konfiguracyjne) lub switch (jeśli jest) ograniczony do 100 Mbps.
Sprawdziłeś wszystko? Przedzwoniłeś kabel? Jaką masz prędkość na wyjściu z routera?

Przy okazji - Netflix w 4K HDR łyka max 25 Mbps. Szybsze łączce nie da już żadnych korzyści, tak więc 80 Mbps to aż nadto dużo.
Oczywiście zgadzam się, że jak producent zadeklarował 1Gbps to urządzenie ma taki transfer oferować.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Szybsze łączce nie da już żadnych korzyści, tak więc 80 Mbps to aż nadto dużo.
W przypadku Netflix-a owszem .Nie śadze jednak by ktos kupował takie urzadzenie specjalnie dla Netflix-a .Dla w pełni swobodnego korzystania ze streamingu to zdecydowanie zbyt mało- wiem to z praktyki.

Ps. Szczerze mówiąc dziwię się ,że ludzie obracający się na forach nadal z jakąś przyswiecajacą im ,nieznaną myslą przewodnią wpier..lają sie w zakup tych wszystkich "chinoli".....
Na dzień dzisiejszy najlepszymi urządzeniami do streamingu są :
-jesli komus nie zalezy na gestych formatach audio - Firestick 4k Max , pod wzgledem relacji cena/funkcjonalnosć/wydajność nie do pobicia
-jeśli komuś nie zależy na gestych formatach audio ale koniecznie musi mieć USB (moim zdaniem obecnie zbedne) -nowy Fire Cube
- jeśli komuś zalezy na gęstych formatach audio - Nvidia Shield pro 2019 (przy czym to nie jest urzadzenie idealne ale lepszego nie ma)
-jesli ktos jest fanem "jabłka" - Apple TV

Inne rozwiązania są dla eksperymentatorów ,którzy lubią hazard i potwierdzi to analiza każdego sensownego forum.
 

Ka12

New member
Ograniczenie 80Mbps na kablu może być spowodowane wieloma przyczynami. Tylko jedną z nich urządzenie końcowe. Może być np. kabel na drodze sygnału (np 2-parowa skrętka zamiast 4-ro parowej lub brak przejścia na jednej z ośmiu żył) czy np router (problemy sprzętowe lub błędy konfiguracyjne) lub switch (jeśli jest) ograniczony do 100 Mbps.
Sprawdziłeś wszystko? Przedzwoniłeś kabel? Jaką masz prędkość na wyjściu z routera?

Przy okazji - Netflix w 4K HDR łyka max 25 Mbps. Szybsze łączce nie da już żadnych korzyści, tak więc 80 Mbps to aż nadto dużo.
Oczywiście zgadzam się, że jak producent zadeklarował 1Gbps to urządzenie ma taki transfer oferować.
Na kablu mam 700Mbps do komputera i dla pewności podpinam w ten sam kabel i nic. Wifi 6 uzyskuje podobną szybkość.
Wi Fi 6 może zdaje się dobić do 300Mbps.
 

sielik

New member
Na kablu mam 700Mbps do komputera i dla pewności podpinam w ten sam kabel i nic. Wifi 6 uzyskuje podobną szybkość.
Wi Fi 6 może zdaje się dobić do 300Mbps.
Tak tylko dla pewności: masz wersje Plus z 4GB Ram? Jeśli tak to producent leci w ch…, jak masz 2GB to ta ma niestety tylko 100 Mbit, czyli realnie jakieś 70-80.
Zawsze mozna podłączyć adapter USB 3.0 do Gbit. Używałem tak przez chwilę z Mi box S 4K i remuxa można było odtworzyć z nas. W testach wyciągał prawile 900 Mbit/s.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Remuxy beda chodzic na karcie 100Mbps bez problemu. Wynalazki z realdebrid po 130GB w pliku 3 godzinnym moga przyciac.
Chyba ze potrzebujesz sie bawic w testy high bitrate jelly to musisz zaopatrzyc sie w karte 1Gbps ;)
 

Ka12

New member
Tak tylko dla pewności: masz wersje Plus z 4GB Ram? Jeśli tak to producent leci w ch…, jak masz 2GB to ta ma niestety tylko 100 Mbit, czyli realnie jakieś 70-80.
Zawsze mozna podłączyć adapter USB 3.0 do Gbit. Używałem tak przez chwilę z Mi box S 4K i remuxa można było odtworzyć z nas. W testach wyciągał prawile 900 Mbit/s.
IMG_20221219_215051.jpg
IMG_20221219_215040.jpg

Takie dane.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Remuxy beda chodzic na karcie 100Mbps bez problemu. Wynalazki z realdebrid po 130GB w pliku 3 godzinnym moga przyciac.
Sporo ważą remuxy The Lord of the Rings i Justice League,robione z dwupłytowych wydań UHD,ale to nie jest tak,że bardziej będzie przycinał krótszy film,ale z większą ilością danych/sek. ? ;)
 

sielik

New member
Mi BOX S ma USB 2.0 a realny transfer na USB 2.0 to max 280 Mbps.
Wiec pewnie jakieś przekłamanie testu pod Androidem, fakt jednak, ze nic nie przycinało.
W pliki testowe z dużym br się nie bawię, tym bardziej jellyfish, jednak w jednym z filmów który mam chwilowy transfer przekracza 110 Mbit /s wolę mieć ten zapas. Kiedyś miałem boxa jeszcze pod Libre, co miał niby 100, realnie 60 i przycinał.
Mi boxa wrzucilem już na portal z ogłoszeniami, ale w salonie leży jeszcze Thomson THA100 (brand Strong Leap S1) Ma kartę 100, sprawdzę jak mu idzie remux z nas’a w wolnej chwili.
 
Ostatnia edycja:

walsl

New member
Brak możliwości sterowania głośnością urządzeń bluetooth. Testowałem na dwóch różnych głośnikach. (JBL Flip 5, Samsung q930B).
 

Waldi_82

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie jak tam sprawuje wam się ten box? Była jakaś aktualizacja? Dalej jest problem z DTS HD master? Jak inne kodeki?
 

newerback

New member
Witam, Panowie już myślałem żeby kupić Homatics box ale coś nie bardzo polecacie.... muszę kupić coś co da mi dvbt2 i YouTube może netflix czy disney, bez ampli bez soundbar.... czy jest coś lepszego?
 

winforGD

New member
Były już dwie/trzy aktualizacje systemu odkąd mam tego boxa, także jakieś tam wsparcie producenta jest. Nie mam jak sprawdzić zmian, bo nie mam soundbara. Tak samo ze sklepu play instaluje się już Kodi 20.
 
Do góry