Homatics Box R 4K Plus

winforGD

New member
705 zł. Sprzedam swojego starego boxa za ~200 zł i będę miał nowego za 500 zł dopłaty. Zależało mi na tym modelu, bo jest certyfikowany, wspiera AV1, ma ethernet 1 Gb/s i 4 GB RAM więc ten box powinien starczyć na wiele lat użytkowania i przez wiele lat nie będę go wymieniał :)
 

winforGD

New member
Na to wychodzi XD ale jestem ciekawy nowego urządzenia, a czekam na niego kilka miesięcy odkąd o nim usłyszałem. Dam znać jak dojdzie i dam znać, czy zapłaciłem VAT.
 

winforGD

New member
U mnie dzisiaj była dostawa. Włączyłem i działa. 705 zł, brak opłat celnych. Pudełeczko jest znacznie mniejsze niż mój starszy KSTB6077 od T-Mobile. Pierwsza wada jaką zobaczyłem jest taka, że ma spore oświetlenie ledowe na froncie i nie da się tego wyłączyć. Ogólnie chodzi jak burza, bardzo płynnie. Urządzenie jest certyfikowane, ma certyfikat Google widoczny w Sklepie Play.

20221003_143554.jpg
 

winforGD

New member
Ekspertem nie jestem i nie wiem jak się robi testy, ale na szybko odpaliłem Kodi 19.3 i przetestowałem 4 różne pliki:
  • DTS-HD MA 7.1 odtwarza plik i jest dźwięk,
  • DTS:X 7.1 odtwarza plik i jest dźwięk,
  • TrueHD 7.1 odtwarza plik i jest dźwięk,
  • TrueHD + Atmos 7.1 odtwarza plik i jest dźwięk.
 
Ostatnia edycja:

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
A w kodi ustawione na przekazywanie dzwieku? 😉 Puszczone w tv czy na ampli/soundbar?
Zeby bylo pewne musisz zobaczy dekodowany sygnal na ampli. Atmos-truehd lub dts:x
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ekspertem nie jestem i nie wiem jak się robi testy, ale na szybko odpaliłem Kodi 19.3 i przetestowałem 4 różne pliki:
  • DTS-HD MA 7.1 odtwarza plik i jest dźwięk,
  • DTS:X 7.1 odtwarza plik i jest dźwięk,
  • TrueHD 7.1 odtwarza plik i jest dźwięk,
  • TrueHD + Atmos 7.1 odtwarza plik i jest dźwięk.

Niestety to o niczym nie świadczy.
 

MaTTiQ

New member
SEI Robotics wydał lub wyda w najbliższym czasie kilka urządzeń na tym samym układzie co Homatics Box R 4K Plus. Jednym z nich będzie Nokia Streaming Box 8010, którego cena ma być wysoka i wynosić ok. 160 EUR (ok. 770 zł na dzień dzisiejszy). Dostępny ma być pod koniec listopada. Tutaj można sobie zerknąć na listę sprzętu od SEI Robotics. Wyszukując frazę 'SEI804' znajdziemy urządzenia z układem zastosowanym w Homatics Box R 4K Plus, wersja 'nie-Plus' to model 'SEI800', który też swoją drogą ma kilku bliźniaków najczęściej na rynkach lokalnych.

Co do passthrough to też jestem ciekawy. Na Reddicie, ktoś wrzucił link do filmiku z Korei z SEI804HM czyli dokładnie modelem Homatics Box R 4K Plus i wygląda na to, że w po przełączeniu z Kodi IEC packer na Android IEC packer pojawiła się opcja Dolby TrueHD, jednakże sam filmik bazuje na nieoficjalnej wersji Kodi a poza tym to sama opcja wyświetlona w Kodi to za mało, realny test pod amplitunerem zweryfikowałby to. Z wpisu na Reddit wynika, że passthrough Dolby TrueHD i DTS-HD MA w Plex nie działa. Dolby Atmos i Dolby Vision działa w aplikacjach Netflix, Prime Video, Apple TV+, HBO Max. DV w Disney+ działa, ale dźwięk jest stereo. Więcej we wpisie na Reddit, jest sprzed 8 dni więc przedstawia świeże informacje - link.
 

adi1

Member
Kupiłem słabszego brata Homatics Box R i jest problem z dźwiękiem przez spdif (optyczne) tylko i wyłącznie stereo. Ciekawi mnie czy w wersji plus ten problem występuje. Możesz sprawdzić u siebie?
 

telkab24

New member
Przydałyby się testy wydajności przy odtwarzaniu "ciężkich" plików 4K - wysoki bitrate, kilka ścieżek dźwiękowych itp.
Dziś obejrzałem film w 4K który był ściągnięty na serwer domowy wszytko ładnie działało :
Video Bitrate....: 14.3 Mb/s
Audio Bitrate....: 640 kb/s
Czy sprawdzić na jakimś innym filmie ? Jeśli tak podaj tytuł to może obejrzę coś czego jeszcze nie oglądałem i jest ciekawe :)
 
Do góry