Homatics Box R 4K Plus

slawkor

Member
Bez reklam
Najbardziej to wszystkich ciekawi, czy ten player uciągnie audio w formacie gęstym, jak Dolby Atmos i DTS X np. z plików zewnętrznych np. z dysku lub serwera?
Już wiemy z grafiki na pudełku, że odtworzy on Atmos i DTS X z serwisów streamingowych . Ale to to już potrafi zwykły Chromcast 4k.
A z plików zewnętrznych potrafi to Nvidia Shiled Pro.
Dziś obejrzałem film w 4K który był ściągnięty na serwer domowy wszytko ładnie działało :
Video Bitrate....: 14.3 Mb/s
Audio Bitrate....: 640 kb/s
Czy sprawdzić na jakimś innym filmie ? Jeśli tak podaj tytuł to może obejrzę coś czego jeszcze nie oglądałem i jest ciekawe :)
Najbardziej to wszystkich ciekawi, czy ten player uciągnie audio w formacie gęstym, jak Dolby Atmos i DTS X np. z plików zewnętrznych np. z dysku lub serwera?
Już wiemy z grafiki na pudełku, że odtworzy on Atmos i DTS X z serwisów streamingowych . Ale to to już potrafi zwykły Chromcast 4k.
A z plików zewnętrznych potrafi to Nvidia Shiled Pro.
 

winforGD

New member
Nie wiem czy ci o to chodzi ale odtwarzam film 2160p z zewnętrznego pendrive i pliku mkv:
Video HEVC, HDR10, Bitrate 65,1 Mb/s,
Audio MLP FBA 16-ch (Dolby Audio with Dolby Atmos) Bitrate 3752 kb/s.
Działa płynnie i odpala się bez problemu w Kodi 19.3.
 

pupil

Member
Tego spróbuj:

Top Gun: Maverick (2022) MULTi.IMAX.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HEVC.TrueHD.7.1-LTS ~ Lektor i Napisy PL
Format : Matroska at 72,6 Mb/s
Length : 66,1 GB for 2 h 10 min 15s 72 ms

Video #0 : HEVC at 67,2 Mb/s
Aspect : 3840 x 2160 (1.778) at 23.976 fps

Audio #0 : AC-3 at 384 kb/s
Infos : 6 kanałów, 48,0 kHz
Language : pl

Audio #1 : TrueHD at 4.304 kb/s
Infos : Object Based / 8 kanałów, / 48,0 kHz
Language : en

Audio #2 : AC-3 at 640 kb/s
Infos : 6 kanałów, 48,0 kHz
Language : en
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem czy ci o to chodzi ale odtwarzam film 2160p z zewnętrznego pendrive i pliku mkv:
Video HEVC, HDR10, Bitrate 65,1 Mb/s,
Audio MLP FBA 16-ch (Dolby Audio with Dolby Atmos) Bitrate 3752 kb/s.
Działa płynnie i odpala się bez problemu w Kodi 19.3.
Jestes w stanie sprawdzić jak takie pliki chodzą ze streamu ? (uzywasz RD/AD lub cos podobnego ?)
 

adi1

Member
Witaj

Możesz sprawdzić czy po przełączeniu w opcjach urządzenia - wyświetlacz i dźwięk - zaawansowane ustawienia dźwięku - i zaznaczeniu spdif output oraz wybierz format na automat.
Wskoczy w Netflixie dźwięk 5.1 wskaźnik przy tytule.

Możesz dać kilka screenów z ustawień zaawansowanych dźwięku.
Wchodzisz w ustawienia urządzenia - informacje - kompilacje systemu operacyjnego i naciskasz kilka razy, wyskoczy że jesteś programistą.
Potem wchodzisz w ustawienia urządzenia - opcje programistyczne i na samym dole opcja "More Settings" i tam są opcje dżwięk oraz zaawansowane ustawienia dżwięku.
 

Attachments

  • YDQnzkVbJbaNGpQfuN6co4-1200-80.jpg
    YDQnzkVbJbaNGpQfuN6co4-1200-80.jpg
    146,5 KB · Wyś: 138
  • IMG_20221017_163313.jpg
    IMG_20221017_163313.jpg
    257,2 KB · Wyś: 138
  • IMG_20221017_163334.jpg
    IMG_20221017_163334.jpg
    1,1 MB · Wyś: 141
  • IMG_20221017_163353.jpg
    IMG_20221017_163353.jpg
    1,1 MB · Wyś: 136

winforGD

New member
Przetestowałem inny film.

Zewnętrzny pendrive, plik mkv.
Wydanie: MULTi.2160p.UHD.BluRay.REMUX.DoVi.HDR.HEVC.TrueHD7.1.Atmos
Video: 67,2 Mb/s
Audio 1: AC3 640 Kb/s (5.1 pl)
Audio 2: AC3 640 Kb/s (5.1 en)
Audio 3: MLP FBA 4304 Kb/s (7.1 en)
Plik odtwarza się bez problemu w Kodi 19.3. Wszystkie ścieżki audio działają.

Później podłączyłem pendrive do routera, a na routerze uruchomiłem serwer Samba. Plik się uruchamia w Kodi i działa płynnie, wszystkie ścieżki audio działają.
Netflixa nie mam, ale mam Prime Video. W jednym serialu mam ikonkę 5.1, a w drugim serialu mam ikonkę DolbyAtmos - szczegóły na zdjęciach.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    629,7 KB · Wyś: 129
  • 2.jpg
    2.jpg
    457,2 KB · Wyś: 120
  • 3.jpg
    3.jpg
    192,9 KB · Wyś: 119
  • 4.jpg
    4.jpg
    123,8 KB · Wyś: 121
  • 5.jpg
    5.jpg
    41,2 KB · Wyś: 126
Ostatnia edycja:

adi1

Member
Wielkie dzięki za info.
Czy w opcjach urządzenia - wyświetlacz i dźwięk - zaawansowane ustawienia dźwięku - wybierz formaty, masz dostępną opcje passthrough czy dopiero w opcjach programistycznych?

Warto wspomnieć o pilocie gdyż jest 2 zakresowy, Bluetooth i IR. Przyciski włączenia, głośności oraz wyboru źródła po sparowaniu z TV przechodzą w opcję IR.
 
Ostatnia edycja:

winforGD

New member
W "zaawansowane ustawienia dźwięku - wybierz formaty" jest dostępna opcja passthrough. Nie trzeba uruchamiać opcji programistycznych.
Kodi instaluję ze sklepu Play, więc nie wiem czy to wersja 32 czy 64. W ustawieniach Kodi nie widzę takiej informacji.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Kodi instaluję ze sklepu Play, więc nie wiem czy to wersja 32 czy 64.

A nie chce Ci się przypadkiem zainstalować wersji zmodyfikowanej (odpalajacej Dolby Vision w mkv ze streamu ) ? ;)
Tu masz link do wersji 64- bitowe Matrix-a i Nexus-a.https://repo.kodinerds.net/index.php?action=list&scope=cat&item=Binary%20(arm64-v8a)
Instalują się "obok" wersji sklepowej nie wchodząc z nia w żadną interakcję , nie musisz się wiec bać o stratę jakiś ustawień etc.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki za testy winfor! Masz to zapięte do ampli/soundbara ? Zweryfikowałeś czy kodi puszcza dalej formaty bezstratne ? Jest w opcjach kodi przekazywanie dźwięku DTS-HD i dolby truehd? 😉
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Cały ten wątek własciwie skupia sie wokół tego czy to urzadzenie jest konkurencja dla Nvidii.Jak widzisz jednoznacznej odpowiedzi nie ma.
Na pewno,niestety nie obsługuje 64 bitowego Kodi, zaś co do AFR- odpowiedż też najprawdopodobniej nie będzie jednoznaczna.Nawet jesli taką funkcje posiada to nie znaczy ,że bedzie ona wspołpracowała z każdą aplikacją .Tyle ,że to mozna również obejść poprzez Kodi.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Czyli : Kodi tylko 32- bit, Dolby True HD niby wspiera ale tylko w niektórych aplikacjach brak wsparcia w Kodi, brak wsparcia dla DTS HD MA.
Biorąc to pod uwagę ,nie jest to żadna konkurencja dla Nvidii pro , może być co najwyżej konkurencja dla Firesticka 4k Max , tyle że jest kilkukrotnie droższy.
Czyli jak w większości "chinoli" - miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze.....
 
Do góry