Homatics Box R 4K Plus

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Homatics Box R 4K Plus to najnowszy odtwarzacz multimedialny, który powstał w laboratoriach chińskiej firmy SEI Robotics, znanej m.in. z robionych na rynek amerykański produktów TiVo, czy też dość popularnego u nas odtwarzacza Nokia Streaming Box 8000.

Na co przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę? Ano na to, że to pierwszy box z SoC Amlogic S905X4, 4GB RAM i 32GB ROM, z HDMI 2.1, WiFi 6, AV1, Dolby Vision i Atmos, HDR10, HDR10+, certyfikowany przez Google i Netflix, więc pośrednio również przez inne największe platformy streamingowe. Android TV 11.

Imponująca jest też liczba złączy: USB 2.0 i 3.0 i USB C (chyba do ładowania zewnętrznych urządzeń – nie sprawdziłem), Gigabit LAN, HDMI, AV Out, optical. WiFi 6 faktycznie działa i ostro śmiga (router TP-Link Archer AX72 AX5400). Bluetooth 5.0.

Na temat sprzedaży jeszcze niewiele wiadomo. Ponoć pojawił się w lipcu na krótko na chińskich platformach sprzedażowych, ale szybko zniknął i na razie cisza. W skrócie: nikt nic nie wie i na forach cisza.

Miałem okazję pobawić się z nim przez godzinkę u znajomego, który dostał go od brata mieszkającego w Chinach i związanego z branżą IT, więc mogło to być jakieś urządzenie testowe.

Reasumując w dwóch słowach: jest moc! Na poważniejsze testy nie było czasu, więc nie pytajcie o szczegóły, niemniej po podłączeniu dysku z mocnymi plikami testowymi „łyknął” wszystko, co dostał bez najmniejszego zająknienia. Również szybkie odtwarzanie z Netfliksa, HBO MAX, PrimeViedeo i Disney+ nie pozostawiło żadnego niedosytu. AV1, Dolby Vision i Atmos daje radę, dźwięk cudo emitowany był przez soundbar Samsung HW-Q930B EN. Chromecast pięknie współpracuje z Google Nest Hub.

Moim zdaniem dużym plusem jest dziurka „recovery”, która w przypadku poważniejszych awarii pozwoli przywrócić sprzęt do życia.

Pilot dobrze zaprojektowany i wykonany (patrz zdjęcie), bardzo funkcjonalny, z wolnym klawiszem, któremu możemy przypisać dowolne działanie. Paruje się bez problemu. Oczywiście działa Google Assistant. Urządzeniem można też w pełni sterować pilotem z smartfona z użyciem Google Home.

To tak najkrócej po króciutkich testach. Mam wrażenie, że gdy urządzenie w rozsądnej cenie będzie na rynku to szybko stanie poważną konkurencją dla największych graczy w tej branży. Poprosiłem brata znajomego o zakup, gdy będzie taka możliwość.

Jeżeli wiecie coś więcej na temat tego sprzętu to piszcie.

Na Allegro można obecnie spotkać wersję bez „plusa”, którą wyposażono tylko w 2 GB pamięci DDR RAM i 16 GB eMMC Flash, WiFi 5, nic nie wiadomo o Dolby i Atmos, obsługuje AV1.
 

Attachments

  • boxr4kplus_01_20220714.jpg
    boxr4kplus_01_20220714.jpg
    34,7 KB · Wyś: 94
  • mainimage1000x1000_20220613.jpg
    mainimage1000x1000_20220613.jpg
    28,9 KB · Wyś: 92
  • boxr4kplus_03_20220714.jpg
    boxr4kplus_03_20220714.jpg
    47,2 KB · Wyś: 82
  • Box-R-4k-plus.jpg
    Box-R-4k-plus.jpg
    170,5 KB · Wyś: 98
  • Box-R-4k-plus pilot.jpg
    Box-R-4k-plus pilot.jpg
    309,6 KB · Wyś: 107

PAdrian

New member
Dostałem info z sklepu hollex_tv-sat, który znajduje się na Allegro, że powyższy box tv będzie dostępny w ich sprzedaży za około miesiąc, ale cena na dziś dzień jeszcze nie jest znana.

Czy warto się przesiąść z Mi Box-a 3 4K na ten Homatics? urządzenie służy mi głównie do oglądania C+ Online, Viaplay, UPC GO, Netflix itp.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Czy to urządzenie obsługuje formaty bezstratne audio bo nie znalazłem nigdzie takiej informacji ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Cena dość wysoka, może spadnie trochę z upływem czasu. Dla wielu osób, które planują obecnie zakup dobrego boxa i rozważają np. Nvidię Shield, może być nawet pierwszym wyborem. Choć układ Nvidia Tegra X1 ma już dobre siedem lat (Amlogic S905X4 to konstrukcja ubiegłoroczna) to trzyma się naprawdę nieźle i jest ciągle nr 1 na rynku tego rodzaju odtwarzaczy.

Trzeba poczekać na pierwsze solidne testy Homaticsa i wówczas będzie mogli coś wiedzieć więcej. A może ktoś z foumowiczów się skusi na zakup i opublikuje obszerny opis funkcji i ich działania...
 

winforGD

New member
Ja zamówiłem. Lubię życie na krawędzi XD Tylko martwi mnie, że na stronie producenta nie ma nic o certyfikacie Google w Sklepie Play :(
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Wszystko zależy od tego czy obsługuje HD audio.j.Jezeli tak to cena jest atrakcyjna ibedzie poważna konkurencja dla Nvidii ,jeśli nie obsługuje to cena jest przegięta a oferta nie warta zainteresowania.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem co idzie w parze- obsługa formatów bezstratnych czy sklep Play , w każdym razie certyfikat Netfliksa nie ma nic wspólnego ani z jednym ani z drugim.;-)
W podanym zestawieniu co najmniej 3/4 tych urządzeń nie obsługuje dzwięku HD.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Nie wiem co idzie w parze- obsługa formatów bezstratnych czy sklep Play , w każdym razie certyfikat Netfliksa nie ma nic wspólnego ani z jednym ani z drugim.;-)
W podanym zestawieniu co najmniej 3/4 tych urządzeń nie obsługuje dzwięku HD.

Nie pisałem o dźwięku, ale o certyfikowaniu boxów (na poziomie sprzętowym) przez dostarczycieli treści. Wymienione na wspomnianej stronie odtwarzacze, zdaje się, że wszystkie, są certyfikowane przez Google w Program Certified Widevine Implementation Partner. Mają Widevine L1, czyli, skrótowo, umożliwiają odbiór strumieniowanych treści w wysokiej rozdzielczości (HD, Full-HD, QHD, 4K).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie pisałem o dźwięku, ale o certyfikowaniu boxów (na poziomie sprzętowym) przez dostarczycieli treści. Wymienione na wspomnianej stronie odtwarzacze, zdaje się, że wszystkie, są certyfikowane przez Google w Program Certified Widevine Implementation Partner. Mają Widevine L1, czyli, skrótowo, umożliwiają odbiór strumieniowanych treści w wysokiej rozdzielczości (HD, Full-HD, QHD, 4K).

Apple TV box i wszystkie urządzenia 'Firexxx" są również certyfikowane na poziomie sprzętowym przez dostarczycieli treści (tych samych) i w żaden sposób nie wiąże się to z dostepem do Sklepu Play ;)
W każdym razie obecność lub jej brak w przypadku Sklepu Play nie zmienia zbyt wiele,to jest do przejscią.Dzwięk jest ważniejszy (szczególnie przy tej cenie).
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Wersja podstawowa, czyli z mniejszym RAM (2GB) i mniejszą pamięcią stałą (16GB) ale za to w dużo lepszej cenie (429 zł) jest do kupienia u nas w Hollex: https://hollex.pl/mini-pc-homatics-box-r-p-4786.html

Mnie bardziej interesuje, czy producent dba o aktualizacje systemu i jak długo planuje to robić. Nawet najlepszy sprzęt bez aktualizacji jest niewiele wart.
 
Ostatnia edycja:

winforGD

New member
Dzisiaj wysłali do mnie paczkę z Chin za pomocą Yun Express. Pewnie będę musiał zapłacić VAT w Polsce.
 
Ostatnia edycja:
Do góry