Homatics Box R 4K Plus

slawkor

Member
Bez reklam
Właśnie a jak z obslugą gęstych formatów ze stremingu jak i z plików zewnętrznych? Jak obsluguje duże pliki Z HDR i DAtmos, nic sie nie przycina? Nvidia podobno sobie z tym radzi.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Tylko teraz pozostaje kwestia czy wybrać urządzenie, które jest nowsze i ma teoretycznie HDMI 2.1 oraz obsługuje wszystkie formaty HDR i kodeki łącznie z AV1 ( nie wiem jak z audio gęstych formatów) czy wybrać sprawdzone takie jak Nvidia bez obsługi HLG i HDR 10+?
Jak długo Nvidia będzie jeszcze wspierana programowo?
Z nowych playerów znalazłem jeszcze Dune HD Premier 4K Pro https://www.dune-hd.com/products/dune-hd-premier-4k-pro ,ale różni on się od Dune HD Homeatics Box R 4K plus https://www.dune-hd.com/collections/frontpage/products/homatics-box-r-4k-plus chyba tylko możliwością obsługi wewnętrznego dysku HDD lub SDD 2,5 cala i metalowa obudową oraz ma 2 porty usb 3.0 zamiast po jednym 2.0 i 3.0

Zarówno Dune jak i Nvidia ma na pokładzie andka 11 i ma certyfikaty na streaming dla Netflix itd.

Najbardzie ciekawi mnie obsługa plików z poziomu wbudowanej aplikacji Dune Media Center na linuxie bo ta firma robiła to już dobrze kiedyś.

Oprócz tego na rynku nie ma nic ciekawego do wyboru pomijając chińskie Zidoo, ale jakoś nie mam zaufania do tej marki.

 

winforGD

New member
Mega wtopa z tym boxem. Mam Box R 4K Plus (srebrny). Po zainstalowaniu aktualizacji Androida IPTV w aplikacji OTT Navigator zaczęło działać tragicznie. Był całkowity out of sync. Dźwięk leciał prawidłowo, a obraz był wyraźnie spowolniony, jakby 0,5x zamiast 1x (slowmotion). Robiłem cuda na kiju, reinstalowałem aplikacje, robiłem reset całego boxa do ustawień fabrycznych i nic nie pomagało. Napisałem do supportu i odpisali, że znają problem, ale... nie wiedzą jak go naprawić. Musiałem kupić przewód USB-A/USB-A i za pomocą supportu wgrać awaryjnie starą wersję Androida. Po wgraniu starej wersji problem całkowicie ustąpił. Niedawno napisałem do supportu, czy naprawili problem i czy mogę zaktualizować boxa, ale odpisali, że wydali już 2 aktualizacje, ale problemu slowmotion obrazu w IPTV nie naprawili bo nie wiedzą jak.
 

Drzymek

Member
Czy box obsługuje YouTube w HDR?

Zamierzam kupić tego boxa z możliwością zwrotu i przetestować go na BD Remuxach po 80gb.
O dziwo wszystkie ciężkie formaty łyka bez problemu stara poczciwa Himedia Q5pro, która wypuszcza passthrough atmos true HD do amplitunera. Maverick 80Gb bez najmniejszego zacięcia w Atmos True HD.

Miałem Nvidie shield i np. nie obsługiwała YouTube w HDR.

Ja "zbieram" filmy na dyski zewnętrzne, a streaming to tylko Neitflix i HBO max (jakość nie ma podjazdu do BD remix, no i bieda Atmos DD+). Nie interesuje mnie streaming z kodi. Z w/w powodów pokładam duże nadzieje w tym boxie. Oby tylko obsługiwał dyski po 5TB.
 

GBH

New member
Cześć wszystkim. Nie jestem specjalista w dziedzinie boxów, chociaż przeżyłem już trzy. Przymierzam się do zakupu Homatics Box R 4K (bez plusa). Mam do Was takie pytanie. Czy to prawda, że jeśli podepnę tego boxa po HDMI do telewizora, który nie obsługuje dźwięku przestrzennego i box to wykryje, to wyjściu optycznym też będzie tylko stereo? Jeśli tak, to czy dotyczy to tylko aplikacji steamingowych Netfilx, Prime etc, czy również Kodi i będę miał problem z wysłaniem z KODI dźwięku przestrzennego na amplituner?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Przede wszystkim- do czego cchesz ten box używać ?
Jeżeli do platform cyfrowych i Kodi w streamie ,to w twojej obecnej konfiguracji ,jego zakup jest "ekonomicznie nieuzasadniony" .
Wepniesz w TV sticka, platformy cyfrowe i tak nadają tylko w wariacjach DD (telewizor za pewne nie obsługuje DTS) w Kodi wyłaczysz przekazywanie DTS i konwersje do AC3 i wszystko będzie hulac.
 

GBH

New member
Nie rozumiem dlaczego miałbym wpinać sticka i rezygnować z DD i DTS na kinie domowym. Ponadto czasem korzystam z materiałów na nośnikach zewnętrznych.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie zrozumiałes mojej wypowiedzi- gdzie napisałem o rezygnacji z DD ?! Własciwie napisałem dokładnie cos innego.
Jeżeli chcesz mieć DTS to musisz szukać box-a z wyjściem optycznym, przy czym pod duzym znakiem zapytania pozostaje ,czy z materiałami zabezpiczonymi DRM (platformy streamingowe) bedzie pełna pełna kompatybilność takich boxów.
Najlepiej byłoby zacząć od wymiany amplitunera.
Co znaczy "czasem" w przypadku nosników zewnętrznych i jakiego typu są to materiały ? Własne nagrania ,czy remuxy BD po 80 GB ?
Jaką masz predkosc internetu ?
Preferujesz w filmach napisy czy wolisz "gadułę" ?
 
Do góry