Homatics Box R 4K Plus

GBH

New member
Jeżeli chcesz mieć DTS to musisz szukać box-a z wyjściem optycznym
Jak pisałem na wstępie chodzi mi o Homaticsa R 4K, czyli ma takie wyjście. Poprzednik Ferguson FBOX ATV i jeszcze wcześniejszy MEASY też miały, więc wiem jakim złączem wysyłać sygnał do amplitunera. Oczywiście urządzenie mysi go chcieć wysłać. Na marginesie mam tego Homaticsa od wczoraj i jestem i zadowolony - obsługa i prędkość działania - i załamany - o tym za chwilę.
Co znaczy "czasem" w przypadku nosników zewnętrznych i jakiego typu są to materiały ?
Czasem to znaczy czasem, nie liczę. Zwykle są filmy, ale też na nośniku mam np. wtyczki (repozytoria zip) i backupy do KODI.
Jaką masz predkosc internetu ?
750 Mb/s po kablu. Po wifi ze 150. Uroki UPC.
Preferujesz w filmach napisy czy wolisz "gadułę" ?
Jeśli pisze o DD czy DTS to raczej widomo, że preferuję napisy. Filmy w DD z polskim lektorem to zwykle dramat. Lektor - tak, przy serialach (szczególnie gadanych).

A teraz o problemach z moim Homatics R 4K.
Dźwięku przestrzennego z NETFIXA i PRIME wzmacniacz nie wykrywa, no ale tego się spodziewałem. Podobno powodem jest to, że TV nie przyjmuje takich sygnałów, więc nie wykrywając możliwośc przesyłania dźwięku po HDMI automatycznie na optyka puszcza sygnał PCM stereo, ale nie wiem czy to prawda stąd moje pytanie na tym forum na które zresztą nadal nie mam odpowiedzi

Nie odczytuje mi danych zapisanych na pendrive, przez co nie mogę ani włączyć filmu ani skorzystać z wtyczek i backupów KODI, które się na nim znajdują. Dysk jest sformatowany na NTFS. Urządzenie go wykrywa, dogrywa jakieś adroidowe katalogi i pliki i tyle.

Widzi moją sieć WIFI i 5GHz i 2,4 GHz ale nie jest wstanie się z nią połączyć. :(
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Na marginesie mam tego Homaticsa od wczoraj i jestem i zadowolony
Gratuluje zadowolenia ,choc prawde mówiąc niezbyt je rozumiem skoro jak na razie ten box nie spełnia żadnych oczekiwań.;)

Czasem to znaczy czasem, nie liczę. Zwykle są filmy, ale też na nośniku mam np. wtyczki (repozytoria zip) i backupy do KODI.
Przy takim łączu internetowym i chcocby pobierznej znajomości Kodi , przejdż na stream .Będziesz miał dostep do materiałów w wysokiej jakosci , bez pierniczenia się z dyskami, pendrivami etc.

Jeśli pisze o DD czy DTS to raczej widomo, że preferuję napisy. Filmy w DD z polskim lektorem to zwykle dramat. Lektor - tak, przy serialach (szczególnie gadanych).
Stream to w 99% napisy. (btw.DD i DTS nie wyklucza lektora)

Dźwięku przestrzennego z NETFIXA i PRIME wzmacniacz nie wykrywa, no ale tego się spodziewałem. Podobno powodem jest to, że TV nie przyjmuje takich sygnałów, więc nie wykrywając możliwośc przesyłania dźwięku po HDMI automatycznie na optyka puszcza sygnał PCM stereo, ale nie wiem czy to prawda stąd moje pytanie na tym forum na które zresztą nadal nie mam odpowiedzi

Na 99% to nieprawda. Jesli twój TV ma mniej niż 20 lat to raczej nieprawdopodobne by nie wspierał DD , te platformy streamingowe i tak opierają się na DD , nie wypuszczają materiałow w DTS.
Problem polega na tym ,że Widevine nie pozwala wypuścić jednoczesnie w pełnej jakosci sygnału przez HDMI i wielokanałowego dzwięku po optyku.
Jedyne rozwiazanie to przerzucenie dzwięku przez TV i wyprowadzenie z niego po optyku.

Nie odczytuje mi danych zapisanych na pendrive, przez co nie mogę ani włączyć filmu ani skorzystać z wtyczek i backupów KODI, które się na nim znajdują. Dysk jest sformatowany na NTFS. Urządzenie go wykrywa, dogrywa jakieś adroidowe katalogi i pliki i tyle.

Zapewne zainstalowałeś Nexusa z Google Play- musisz w uprawnieniach aplikacji przestawić dostęp do plików z defaultowego "zezwalaj podczas korzystania z aplikacji" na "zawsze zezwalaj".

Widzi moją sieć WIFI i 5GHz i 2,4 GHz ale nie jest wstanie się z nią połączyć.
Z tym nie pomogę.
 

GBH

New member
bez pierniczenia się z dyskami, pendrivami etc.
z doświadczenia wiem, że czasem steaming nie działa, a pobrać materiał się da.
DD i DTS nie wyklucza lektora
owszem nie wyklucza, tylko że lektor morduje cały efekt przestrzenny
Na 99% to nieprawda. Jesli twój TV ma mniej niż 20 lat to raczej nieprawdopodobne by nie wspierał DD , te platformy streamingowe i tak opierają się na DD , nie wypuszczają materiałow w DTS.
Problem polega na tym ,że Widevine nie pozwala wypuścić jednoczesnie w pełnej jakosci sygnału przez HDMI i wielokanałowego dzwięku po optyku.
Jedyne rozwiazanie to przerzucenie dzwięku przez TV i wyprowadzenie z niego po optyku.
Fakt. TV ma DD plus i wyjście optyczne. Tak spróbuję zrobić, jak piszesz. Wprawdzie szkoda mi będzie DTSu ze steamingu w KODI, ale jak nic innego się nie uda to tak zrobię. Myślałem też o ekstraktorze HDMI. Jak myślisz to może pomóc?
Tak czy siak dziwi mnie, że R 4K nie wypuszcza mi dźwięku przestrzennego po optyku w KODI. Poprzedni Ferguson FBOX czy jeszcze wcześniejsze Measy nie miały z tym problemu. Podpięte HDMI do TV i optykiem do aplitunera działały przez KODI bez problemu najwyżej na DTSie telewizor wydawał z siebie cyfrowe piski, ale i tak go wyciszam przy kinie domowym. Nie sprawdzałem wtedy Netflixa czy Prime'a, bo urządzenia były niecertyfikowane i nawet obraz był żenujący.
Zapewne zainstalowałeś Nexusa z Google Play- musisz w uprawnieniach aplikacji przestawić dostęp do plików z defaultowego "zezwalaj podczas korzystania z aplikacji" na "zawsze zezwalaj".
Wprawdzie nie instalowałem żadnego Nexusa, ale i tak okazało się, że defaultowo był zblokowany odczyt i zapis na USB, odblokowałem w ustawieniach aplikacji i działa. Naprowadziłeś mnie. Dzięki. :)
Niemniej to jest trochę chore. Te urządzenia powinny być dla ludzi, niekoniecznie informatyków. Jak jest USB to powinno działać od kopa.
Poradziłem sobie też z WiFi. Mogę połączyć się z WiFi gdy odłączony jest kabel Ethernet. To też dla mnie dziwne. Na obu poprzednich urządzeniach oraz na budżetowym H20 za 60 zeta z Ali nie ma z tym problemu.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
z doświadczenia wiem, że czasem steaming nie działa, a pobrać materiał się da.

Z jaka usługą miałeś do czynienia ,że masz tak negatywne doświadczenia ?
Mam RD i Easynews jako backup , miałem również AD - nie zdarzyła mi się sytuacja bym był odciety od streamu jesli miałem internet.

owszem nie wyklucza, tylko że lektor morduje cały efekt przestrzenny

Lektor morduje wszystko ;).

Fakt. TV ma DD plus i wyjście optyczne. Tak spróbuję zrobić, jak piszesz. Wprawdzie szkoda mi będzie DTSu ze steamingu w KODI, ale jak nic innego się nie uda to tak zrobię. Myślałem też o ekstraktorze HDMI. Jak myślisz to może pomóc?
Może być nadal problem z Netflix i Prime , tu wchodzi w grę HDCP 2.2 ,więc z tymi ekstraktorami moze być różnie.
Sprawdż dobrze w ustawieniach androida , moze jest mozliwość przekierowanie sygnału dzwiekowego z HDMI na wyjście optyczne.Nie pomoge wtym wzgledzie bo mam Nvidię , która wyjscia optycznego nie ma.

Tak czy siak dziwi mnie, że R 4K nie wypuszcza mi dźwięku przestrzennego po optyku w KODI.
Mnie to równiez dziwi- powinna być taka mozliwość.Powtórzę - sprawdż ustawienia androida.

Wprawdzie nie instalowałem żadnego Nexusa, ale i tak okazało się, że defaultowo był zblokowany odczyt i zapis na USB, odblokowałem w ustawieniach aplikacji i działa.
Jesli instalowałes Kodi przez Google Play , to jest to właśnie 20-Nexus ;).
Niemniej to jest trochę chore. Te urządzenia powinny być dla ludzi, niekoniecznie informatyków. Jak jest USB to powinno działać od kopa.
Jedna sprawa to urządzenie , druga to zaawansowana platforma multimedialna jaką jest Kodi.;)
 

GBH

New member
Z jaka usługą miałeś do czynienia ,że masz tak negatywne doświadczenia ?
TB7. Korzystam z niego bo dobrze współpracuje z Fanfilmem, ale powoli mam ich dość. Znam też RD, zwykle działa świetnie, ale też sporadycznie coś tam nie zaskoczy.
Mnie to równiez dziwi- powinna być taka mozliwość.Powtórzę - sprawdż ustawienia androida.
Przegrzebałem co się da, uwzględniając opcje programistyczne. Ustawiłem wyjście spdif na passthrough (inna opcje to auto lub brak dźw. przestrzennego). I nic.
Jesli instalowałes Kodi przez Google Play , to jest to właśnie 20-Nexus

Niezajarzyłem. Fakt najnowsze kodi to Nexus:) Nie wgrywałem go on już jest wgrany.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
TB7. Korzystam z niego bo dobrze współpracuje z Fanfilmem, ale powoli mam ich dość.

Jeśli twoja opinia opiera się głównie o korzystanie z TB7 i FanFilmu , to ja się wcale nie dziwię twojemu sceptyzmowi.... :-D
Daj sobie z tym spokój, szanuj swoje zdrowie i przejdż na inną wtyczkę + RD a twój komfort życia zdecydowanie wzrośnie ;)

Przegrzebałem co się da, uwzględniając opcje programistyczne. Ustawiłem wyjście spdif na passthrough (inna opcje to auto lub brak dźw. przestrzennego). I nic.

Więc jesli chcesz uzyskać DD z netflix i Prime musisz przejść całkowicie na DD (rezygnując z DTS) ,wyprowadzić dzwięk z TV do amplitunera w Kodi włączając konwersję do AC3.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Tyle,ze jak wrzuci w chmurę RD to bedzie miał pewnośc ,że plik odpali i to włąsnie ten ,który wskaże ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
I jeszcze może powiesz,że z prywatnych,bo na otwartych,nie można znaleźć wielu starych pozycji z polskim dźwiękiem ? :grin:
 

GBH

New member
Jeśli twoja opinia opiera się głównie o korzystanie z TB7 i FanFilmu , to ja się wcale nie dziwię twojemu sceptyzmowi.... :-D
Daj sobie z tym spokój, szanuj swoje zdrowie i przejdż na inną wtyczkę + RD a twój komfort życia zdecydowanie wzrośnie ;)
Korzystam też z Asgardu + RD i zgoda, tu komfort szybkość, jakość i ilość materiałów jest większa. Niemniej jak chce sobie zapuścić coś np. z polskim lektorem to raczej Fanfilm.
A może chce obejrzeć coś z młodszym widzem i nie wrzucać torrenta w chmurę RD :wink:
Może się mylę, ale już w kilku miejscach czytałem, że przy RD nie wysyła się żadnych torrentów. 🤔
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
I jeszcze może powiesz,że z prywatnych,bo na otwartych,nie można znaleźć wielu starych pozycji z polskim dźwiękiem ? :grin:

Nie wiem- nie mam takich potrzeb ;)

Korzystam też z Asgardu + RD i zgoda, tu komfort szybkość, jakość i ilość materiałów jest większa. Niemniej jak chce sobie zapuścić coś np. z polskim lektorem to raczej Fanfilm.
Nie uznaję lektora. Niszczy nie tylko "efekciarstwo" w kinie ale również całą ściezke dzwiekową , dialogi etc.
Nawet skandynawskie produkcje oglądam w oryginalnej scieżce dzwiekowej.

Może się mylę, ale już w kilku miejscach czytałem, że przy RD nie wysyła się żadnych torrentów
Korzystający z RD nie wysyła żadnch torrentów.Korzystając z RD nie łaczysz się z siecią bittorrent.

Co nie znaczy ,że z tej sieci nie idzie korzystać....:-D
 

KillyG

New member
Przesiadłem się na tytułowego boxa z Shield TV(wersja "tube") i ze swojej strony uważam że urządzenie pomimo wolniejszego CPU jest o wiele bardziej responsywne. Pewnie jest to kwestia dodatkowego RAMu. Po kilku dniach mam z nim tylko 1 problem. W aplikacji Canal + na kanałach 4k maksymalna dostępna rozdzielczość to 1080p z bitrate 10 mb/s. Shield miał dodatkowo do wyboru 4k 17 mb/s. Orientujecie się czy Canal + to jakoś limituje i udostępnia 4k tylko na określonych urządzeniach?
 

cola0760

Member
dobry!

pytanko,
czym się różnią

Dune HD Homatics Box R 4K Plus od Homatics Box R 4K Plus​

bo widzę, że znacząco ceną, i kolorem (czarny vs srebrny)
szukam czegoś z hdmi 2.1 co ogarnie mi wszystkie formaty audio i video i przepuści nowoczesne formaty na amplituner bez ściemniania :)

pozdrawiam
 

farben

Member
Przesiadłem się na tytułowego boxa z Shield TV(wersja "tube") i ze swojej strony uważam że urządzenie pomimo wolniejszego CPU jest o wiele bardziej responsywne. Pewnie jest to kwestia dodatkowego RAMu. Po kilku dniach mam z nim tylko 1 problem. W aplikacji Canal + na kanałach 4k maksymalna dostępna rozdzielczość to 1080p z bitrate 10 mb/s. Shield miał dodatkowo do wyboru 4k 17 mb/s. Orientujecie się czy Canal + to jakoś limituje i udostępnia 4k tylko na określonych urządzeniach?
Tak, kanały 4K w C+ Online działają tylko na wybranych urządzeniach np ichniejszy box, Fire Stick 4K Max i niektórzy twierdzą że Chromecast4 ale na moim 4K nie było.
 

Zyga123

New member
Gratuluje zadowolenia ,choc prawde mówiąc niezbyt je rozumiem skoro jak na razie ten box nie spełnia żadnych oczekiwań.;)


Przy takim łączu internetowym i chcocby pobierznej znajomości Kodi , przejdż na stream .Będziesz miał dostep do materiałów w wysokiej jakosci , bez pierniczenia się z dyskami, pendrivami etc.


Stream to w 99% napisy. (btw.DD i DTS nie wyklucza lektora)



Na 99% to nieprawda. Jesli twój TV ma mniej niż 20 lat to raczej nieprawdopodobne by nie wspierał DD , te platformy streamingowe i tak opierają się na DD , nie wypuszczają materiałow w DTS.
Problem polega na tym ,że Widevine nie pozwala wypuścić jednoczesnie w pełnej jakosci sygnału przez HDMI i wielokanałowego dzwięku po optyku.
Jedyne rozwiazanie to przerzucenie dzwięku przez TV i wyprowadzenie z niego po optyku.



Zapewne zainstalowałeś Nexusa z Google Play- musisz w uprawnieniach aplikacji przestawić dostęp do plików z defaultowego "zezwalaj podczas korzystania z aplikacji" na "zawsze zezwalaj".


Z tym nie pomogę.
Właśnie dostałem w prezencie na Święta, Homatics Box R4k razem z dekoderem na USB C, Tv naziemnej. Pomyślałem że zamiast kupować żonie nowy Tablet (bo stary 8 lat) ten pomysł będzie idealny. Myślałem i się trochę zawiodłem. Od paru dni zaprzyjaźniam się z nim. Ma wiele zalet ,duży ekran i programy TV i mnóstwo mediów. Ale zawsze musi być jakieś ale. Mając stary dekoder T2 Skymaster po uaktualnieniu, działa bardzo dobrze na każdym nowym i starym TV. Obecny BoxR4K stracił w moich oczach bo obraz jest ostry i czysty na każdy TV, ale dźwięk to już makabra. Na starszym LG 42 dostaje czkawki ,na nowszych LG 32 i Samsungu 75 3D faluje, jakby ktoś jęczał albo fałszował. Próbuje od paru dni kombinować w ustawieniach, ale oprócz nauki nić nie wskórałem. Niektóre programy Tv z dostępnych, odbiera czysto a w niektórych właśnie tak jak wyżej opisałem. Na 32 kanały tylko 8 odbiera ok . Ciekawi mnie jak u Was jest ,czy ktoś to miał ,czy jest to wada mojego egzemplarza?, Ciekawi mnie Wasza opinia. Mam kilka dni na zwrot lub na wymianę dekodera na USB C .
 

mruczek66

New member
Dune HD Homatics Box R 4K Plus jest na amazon.pl za 645. sporo ma negatywnych komentarzy. faktycznie jest aż tak źle?
 
Do góry