Filmy 3D "side-by-side" z laptopa na TV 3D

TechnoDream

New member
Dołączam się do tematu.

Zaczne od tego, że kabel hdmi zakupilem jakies 4 lata temu - 15metrowy.

Mialem sporo problemow bo przy tej odleglosci czesto zanikal sygnal albo wogole sie nie pojawial obraz w 1*********p. Wymienilem chyba z 5 kabli i najlepsze jest to, ze jedyny, ktory dziala - byl jednym z tanszych i watpie, zeby byl hdmi1.4

Dwa dni temu zakupilem projektor optoma hd33 oto konfiguracje jakie przetestowalem:

laptop (ati hd2600) dvi-ampli-hdmi-projektor - nie ma aktywnej funkcji 3d w projektorze.

stacjonarka (gts450) dvi-ampli-hdmi-projektor - nie ma aktywnej funkcji 3d

stacjonarka (gts450) przez hdmi - funkcje 3d są dostepne :) bez problemu odtwarzam w MPC HC // Stereoscopic // i innych playerach

Jak chce wlaczyc stereo w sofcie nvidia lub klikam test pojawiaja sie 2 obrazy i wywala blad stereo error... pozniej wylaczylem szybko projektor bo zwariowal.
Co mi da wlaczenie stereo w sofcie nvidia?

hmm tak sie zastanawiam bo jesli sbs maja 1920x1********* i wyswietla dwa obrazy to po zlaczeniu daje nam 960x540, dobrze mysle?

Z moich doświadczeń wiem jedno im krótszy kabel HDMI tym lepszy

Jesli posiadasz kabel HDMI 1.4 musisz posiadać również karte graficzną wspierającą ten numerek :)

W moim przypadku jest to Kabel HDMI 1.4 1 metr plus do tego karta graficzna Geforce 430 GT wspierająca kabel 1.4a i problemów z 3D nie mam :) Każdy film działa mi poprawnie.
 

pumadruid

New member
z tego co wiem program 3DSubtitler ma problemy z windows 7 64, ja innego programu nie znam i korzystam tylko z niego bo jest prosty i po prostu działa tak jak należy , czy są inne? nie wiem pytaj wujka google :) Jesli masz windows 7 64 bitowego to raczej go nie odpalisz, natomiast jesli masz innego windowsa i masz problem to napisz jaki dokładnie :)



Odpalałem na windowsie 7 64 i na XP Professional na obu kompach było to samo...Problem rozwiązałem poprostu trzeba zainstalować framework którego nie miałem....Pozdro


Mam jeszcze pytanko jak się korzysta z tego programu ? i przerabia te napisy ? trzeba coś ustawiać ? jak tak to co i jak... ? z góry dzięki
 
Ostatnia edycja:

michal.k1

New member
Witam! Rozwiązał ktoś ten problem z filmami sbs z lapka na lw4500?
Mam ten sam problem i nie znalazłem rozwiązania:(
Mam hp z radeonem 5430 połączonego z 42lw4500 kablem hdmi 1.3a. Filmy w w wysokiej rozdzielczości chodzą elegancko jednakże tak jak niektórym po scaleniu filmu sbs widać przesunięcie. Jeżeli chce film sbs oglądać w 2d to obraz ucieka w prawo. próbowałem używać różnych programów w tv mam ustawione hdmi pc, obraz 16:9 w programie i na tv i nic.
 

daroz078

New member
Witam - są dwie wersje filmów 3D.
SBS - (Side by Side) ---> (Obraz obok siebie)
OU - (Over Under) ---> (Obraz pod obrazem)
Moje pytanie brzmi:
Jaka jest różnica między SBS a OU?
Pozdrawiam
 

TechnoDream

New member
Witam - są dwie wersje filmów 3D.
SBS - (Side by Side) ---> (Obraz obok siebie)
OU - (Over Under) ---> (Obraz pod obrazem)
Moje pytanie brzmi:
Jaka jest różnica między SBS a OU?
Pozdrawiam

Najpopularniejszym formatem 3D jest SBS, a czym się różnią tym czym wymieniłeś

SBS - (Side by Side) ---> (Obraz obok siebie)
OU - (Over Under) ---> (Obraz pod obrazem)

i tym że w pilocie TV w opcjach 3D musisz wybrać odpowiedni format dla danej wersji filmu 3D :)
 

daroz078

New member
TechnoDream dzięki za odp.
Jest jeszcze jedna sprawa.
Mam pena o poj. 16gb z czego 1gb jest dla systemu więc mam dokładnie do wykorzystania 14,9gb.
Mam film 12gb mkv i chciałem skopiować do pena i zamiast tego wyświetla mi komunikacik że dysk docelowy jest pełny.
Zaznaczam że pen jest chyba sprawny bo mniejsze pliki bez problemu kopiuje do "pełna".
;-)
 

daroz078

New member
Jak możesz to proszę o info - czym się różnią Fat32 od exFat (domyślam się że exFat i NTFS to chyba to samo)
I w TV Samsunga mam coś takiego jak Anynet - do czego to jest?

Po sformatowaniu pena na exFat skopiowalem ten mega plik ale okazało się potem że TV tego nie widzi :-(
 
Ostatnia edycja:

TechnoDream

New member
exFAT (Extended File Allocation Table, znany również jako FAT64) jest systemem plików stworzonym przez Microsoft specjalnie na potrzeby nośników zewnętrznych (np.: pamięci flash, dyski SSD, zewnętrzne dyski magnetyczne). Został zawarty w następujących systemach operacyjnych: Windows Embedded CE 6.0, Windows Vista z dodatkiem Service Pack 1, Windows 7 i Windows Server 2008. Ponadto dla Windows XP i Windows Server 2003 Microsoft opublikował stosowną aktualizację[1]. exFAT może być używany wszędzie tam, gdzie system plików NTFS nie jest najlepszym rozwiązaniem, na przykład ze względu na dużą nadmiarowość struktury danych i zaawansowany systemem zarządzania prawami dostępu i własności.

Unowocześnienia względem systemu plików FAT32:

Skalowalność do dużych rozmiarów dysków
Limit wielkości pliku wynosi 264 bajtów (16 eksabajtów), dla FAT32 limit wynosił 232 bajtów (4 gigabajty)
Rozmiar klastra można zwiększyć do 32 MB
Udoskonalono wydajność przy kopiowaniu/usuwaniu plików dzięki wprowadzeniu funkcji "free space bitmap"
Nieograniczona liczba plików w pojedynczym katalogu

Niedogodności związane z użytkowaniem exFAT:

Brak zarządzania prawami dostępu do danych
Niemożność użycia funkcji "ReadyBoost" w Windows Vista na nośniku sformatowanym w exFAT, przy czym można korzystać z "ReadyBoost" w systemie Windows 7
System plików obsługiwany jedynie w Windows Vista SP1, Windows 7, Windows Server 2008, Windows Embedded CE 6.0, a w systemach Windows XP SP2/SP3, Windows Server 2003 (tylko po wgraniu odpowiedniej aktualizacji[1]), oraz na Mac OS X od wersji 10.6.5


Anynet+ (HDMI-CEC)-Samsung.

Inteligentny system CEC (Consumer Electronic Control) umożliwia przesyłanie sygnałów sterujących między wszystkimi urządzeniami audio wideo z interfejsem HDMI-CEC. Po podłączeniu kablem HDMI, urządzenia audio/wideo, takie jak odtwarzacz BD, amplituner lub system kina domowego, można stworzyć zintegrowany system domowej rozrywki, który daje się łatwo obsługiwać przy użyciu jednego pilota zdalnego sterowania.
 

daroz078

New member
Wiadomo że to może nieodpowiedni dział ale spróbuje.
Otóż to ściągam filmy mkv 3D z największą rozdzielczością 1920:1080, jedne są z czarnymi pasami u góry i dołu a drugie nie.
Wolałbym te bez tych pasków i jak można rozpoznać czy ten film nie posiada pasków? - mało który film dysponuje sample'm żeby można było sprawdzić.A czy w parametrach można coś wyczytać? Bo zauważyłem coś takiego w parametrach filmu jak np: PROFIL FORMATU HIGH @L5.1 czy @L4.1 - co to oznacza? Pozdrawiam.
 

TechnoDream

New member
Mało jest filmów na pełnym ekranie bez czarnych pasków po prostu tak jest.

Z wszystkich obejrzanych filmów to chyba tylko Avatar był tak zrobiony i parę filmów dokumentalnych od IMAXA, pytałem się też znajomych którzy kupują filmy na płytach bluray 3D i tak samo jest :)

Też wolałbym filmy bez tych pasków ponieważ film 3D na pełnym ekranie lepiej się prezentuje. Oczywiście można też kombinować w playerach, ale znowu po takim kombinowaniu efekty 3D uciekają :(

więcej na ten temat możesz poczytać tutaj http://www.kmf.org.pl/fx/klatka3.html
 
Ostatnia edycja:

kjan11

New member
3D z laptopa na tv

posiadam tv sony brawia hx800 3d,kupiłem ostatnio laptop asus g73 z kartą graficzną radeona 5870 kabel 1.4 .Jak teraz to skonfigurować aby film z laptopa 3d dostać na tv w formacie 3d.Okulary także posiadam firmy sony.Jestem nowy w tym temacie i proszę o pomoc.
 

dadus18

New member
Witam podłączę się do tematu, posiadam LG 42PW450, i niestety po przesłaniu obrazu przez HDMI z lapka nie mam żadnej funkcji HD oprócz filtra 2D>3D, a to chyba nie to samo. Usb nie czyta mkv niestety, nie mam blue ray i nie wiem co ściągnąć żeby chociaż zobaczyć jak ma to wyglądać poprawnie :/
 

luniopl

New member
posiadam tv sony brawia hx800 3d,kupiłem ostatnio laptop asus g73 z kartą graficzną radeona 5870 kabel 1.4 .Jak teraz to skonfigurować aby film z laptopa 3d dostać na tv w formacie 3d.Okulary także posiadam firmy sony.Jestem nowy w tym temacie i proszę o pomoc.

Mam tego samego laptopa i w sumie oprocz podlaczenia kabla nic nie musialem robic:)
Trzeba zadbac tylko o wyswietlanie obrazu na tv bez klonowania(klawisz FN + f6 bodajrze - taki z ekranem) odtwarzalem filmy z kmplayer (scalilem obraz na tv funkcja 3d sbs) oraz progr. Powerdvd 11, gdzie tv sam wykryl obraz 3d i automatycznie scalil do 3d.
 

dadus18

New member
Witam ponownie, już sprawdziłem filmy z rozszerzeniem ts idą przez pena, ale nadal nie radzę sobie z przesyłem z laptopa(lg nie ma opcji 3d podczas przesyłu z laptopa), kartę mam Radka HD 5650, może ktoś ma podobnie??
 

luniopl

New member
Witam ponownie, już sprawdziłem filmy z rozszerzeniem ts idą przez pena, ale nadal nie radzę sobie z przesyłem z laptopa(lg nie ma opcji 3d podczas przesyłu z laptopa), kartę mam Radka HD 5650, może ktoś ma podobnie??

Mój lg (tyle że LW4500) nie ma problemu, a wysyłam z karty ati hd 5870. Pamiętaj że musi być obraz wyświetlany tylko na tv(jako główny i jedyny wyświetlacz), bez klonowania na ekran laptopa. Gdzieś na forum były jeszcze wzmianki o kablu HDMI min. v1.3.
Jeśli masz dostęp do Cyberlinka PowerDVD 11 to jak program wykryje po HDMI TV 3d udostępni programową opcję 3d. Jak uruchomisz film na powerdvd z włączoną opcją 3d to program da sygnał do tv żeby uruchomił scalanie obrazu...u mnie bynajmniej tak było w przypadku tego programu.
 
Ostatnia edycja:

dadus18

New member
Mój lg (tyle że LW4500) nie ma problemu, a wysyłam z karty ati hd 5870. Pamiętaj że musi być obraz wyświetlany tylko na tv(jako główny i jedyny wyświetlacz), bez klonowania na ekran laptopa. Gdzieś na forum były jeszcze wzmianki o kablu HDMI min. v1.3.
Jeśli masz dostęp do Cyberlinka PowerDVD 11 to jak program wykryje po HDMI TV 3d udostępni programową opcję 3d. Jak uruchomisz film na powerdvd z włączoną opcją 3d to program da sygnał do tv żeby uruchomił scalanie obrazu...u mnie bynajmniej tak było w przypadku tego programu.

No dokładnie, przenoszę obraz na tv, odpalam PowerDVD 11, włanczam filmik w 3d, ale lipa bo w opcjach tv nie mogę uruchomić opcji 3d:/, a co za tym idzie nie włączą się okularki, nawet jeśli PowerDVD wyświetla w trybie 3d:/. A mam 2 kable HDMI ale nie wiem w jakim standardzie, na obydwu nie dziala:/
 

luniopl

New member
No dokładnie, przenoszę obraz na tv, odpalam PowerDVD 11, włanczam filmik w 3d, ale lipa bo w opcjach tv nie mogę uruchomić opcji 3d:/

A masz aktywną w powerdvd opcję 3d enable/disable ? U mnie przy disable puszcza 2 obrazy SBS a przy enable wymusza aktywność już samego TV.
Jedna rzecz jeszcze jaka przychodzi mi do głowy to przypisanie złącza HDMI jako PC bądź urządzenie HD (u mnie wybiera się na pilocie source a potem bodajrze zielony albo niebieski guzik i można przypisać złącze do różnych konfiguracji). Zauważyłem że tv po podpisaniu poszczególnych trybów pod złącze zmienia chyba parametry, bo obraz się na chwile wyłącza i włącza ponownie - jakby się restartował. Spróbuj jeszcze tego, jeśli nie pomoże to ja wysiadam bo przekazałem Ci już wszystko co wyczytałem tu na forum i to co wiem z własnego doświadczenia.

Co do kabla to sprawdź czy na którymś nie pisze High speed Cable, czy coś takiego.
U mnie na takim śmiga, a też znalazłem go po jakimś innym sprzęcie-nie był specjalnie kupowany do 3d czy coś takiego.
 
Ostatnia edycja:

dadus18

New member
A masz aktywną w powerdvd opcję 3d enable/disable ? U mnie przy disable puszcza 2 obrazy SBS a przy enable wymusza aktywność już samego TV.
Jedna rzecz jeszcze jaka przychodzi mi do głowy to przypisanie złącza HDMI jako PC bądź urządzenie HD (u mnie wybiera się na pilocie source a potem bodajrze zielony albo niebieski guzik i można przypisać złącze do różnych konfiguracji). Zauważyłem że tv po podpisaniu poszczególnych trybów pod złącze zmienia chyba parametry, bo obraz się na chwile wyłącza i włącza ponownie - jakby się restartował. Spróbuj jeszcze tego, jeśli nie pomoże to ja wysiadam bo przekazałem Ci już wszystko co wyczytałem tu na forum i to co wiem z własnego doświadczenia.

Co do kabla to sprawdź czy na którymś nie pisze High speed Cable, czy coś takiego.
U mnie na takim śmiga, a też znalazłem go po jakimś innym sprzęcie-nie był specjalnie kupowany do 3d czy coś takiego.

No ustalone:D:D:D ten motyw z przypisaniem to świetna rzecz:D, błąd leżał po stronie ustawień laptopa bo wysyłany był obraz standartowy w rozdzielczości 1024, dopiero po zmianie na HD tv udostępnia wyświetlanie 3d :bober:, teraz tylko nie mogę zgrać rozdzielczości żeby na tv wyświetlał na całym ekranie pulpit (coś nie chce) :/, dałem na powiększenie kinowe i przy odtwarzaniu filmiku sbs IMAX w 3d nakłada obraz tak że są paski po bokach, ale nie czarne tylko jakby obraz był źle nałożony:/
 
Do góry