Filmy 3D "side-by-side" z laptopa na TV 3D

tomekb19

Member
testowany na panasie 42vt20 i sony vaio
połączenie hdmi, na lapku obraz obok obrazu, wyświetlanie tylko na tv obraz obok obrazu
wchodzę w ustawienia - opcje 3d - zmiana na SBS i banan to jest to (niestety dzwiek nie "idzie" przez hdmi, tylko z wyjścia słuchawkowego, na razie nie wiem jak to obejść)
nie kupuje juz stacjonarnego odtwarzacza ( moj lapek ma tez blu ray)
próbowałem na pamięci USB sample mkv 3D, ale tv odtworzył tylko ok 30% z nich ( tylko te co miały dźwięk w AC3), na lapku chodzą wszystkie

z PS3 gry 3D także full wypas, trzeba zmienić ustawienia wyświetlania w konsoli i mieć kabel hdmi 1.4 i soft co najmniej 3.5 chyba

Żeby dźwięk szedł po HDMI musisz wejść w panel sterowania, ustawienia dźwięku i na takiej liście powinieneś mieć jakąś pozycję z HDMI (pewnie coś z Ati):
sounds.jpg

Klikasz na to z hdmi prawym i ustawiasz jako defaultowe.
Powinno działać.
 

sid1969

New member
do kubotek

konfiguracja - ustawienia 3D - dostep - wybierasz "dwa kwadraciki obok siebie" to jest własnie SBS - strona 30 i 31 instrukcji ( pdf ze strony panasa)
 

kubotek

New member
do kubotek

konfiguracja - ustawienia 3D - dostep - wybierasz "dwa kwadraciki obok siebie" to jest własnie SBS - strona 30 i 31 instrukcji ( pdf ze strony panasa)
No zrobilem, wreszcie odezwal sie ktos z pojeciem a nie nabijacze postow. Poprostu nie zorientowalem sie ze nacisniecie czerwonego przycisku rozwija dalsze opcje wyswietlania 3D. Bardzo dziekuje Ci za pomoc!:)
 

buszi

New member
Witam.
Czy przez konsole ps3 z dyskiem 80gb czyli pierwszy model,moge obejrzec film w 3d?mam panasa 42vt30 i film resident evil afterlife 3d i jak wlaczam play to sie pojawia czy chce ogladac w 2d czy w 3d,wiec biore w 3d i mi wyskakuje taki napis:3d experience requires 3d enabled tv&player.
Prosze Was pomozcie!
 

buszi

New member
Juz nie pamietam co to za kabelek ale jakies 3 lata temu dalem za niego 130zl.To co mowisz ze jak kupie ten kabel co podales to wszystko bedzie smigac?Wielkie dzieki za rade.Pozdro
 

sid1969

New member
Witam.
Czy przez konsole ps3 z dyskiem 80gb czyli pierwszy model,moge obejrzec film w 3d?mam panasa 42vt30 i film resident evil afterlife 3d i jak wlaczam play to sie pojawia czy chce ogladac w 2d czy w 3d,wiec biore w 3d i mi wyskakuje taki napis:3d experience requires 3d enabled tv&player.
Prosze Was pomozcie!


spróbuj uruchomić film w 3D a pozniej ustawic 3D w swoim tv tak:

konfiguracja - ustawienia 3D - dostep - wybierasz "dwa kwadraciki obok siebie" to jest własnie SBS
 

buszi

New member
Wyskakuje ten sam napis:3d experience requires 3d enabled tv&player.Malo tego mam gre GT5 i tez nie moge grac w 3d,nawet nie da sie wejsc w ta opcje co jest 3d.dzisiaj ma przyjsc ten nowy kabelek hdmi 3d i tylko w nim jak narazie widze nadzieje.Pozdro
 

tomekb19

Member
Konfiguracje display options w ps3 zrobiłeś po zakupie telewizora z 3d? Tzn:
1. Go into Settings -> Display Settings -> Video Output Settings. Start a new search.
2. PS3 now tell you that your TV supports 1080p. Click again, and PlayStation 3 tell you that your TV supports 3D. Adjust the size of the TV.

U mnie też nie chciało działać, ps3 miał zapamiętane ustawienia ze starego TV, wyświetlał info o tym że używa HDMI i jest w 1080p ale trzeba to powtórzyć żeby wykrył, że TV jest 3d.
 

buszi

New member
Witam ponownie.
Mam kolejny problem,a mianowicie mam tv panasa vt30 tak jak pisalem wyzej i starszego laptopa bez wyjscia hdmi i w zwiazku z tym kupilem na alegro konwerter taki:Konwerter HDMI do VGA + Audio DIGITUS DS-40310 (1654437136) - Aukcje internetowe Allegro
I problem polega na tym ze po podlaczeniu tego urzadzenia moj laptop nie widzi telewizorka,ale z drugiej strony jak wylacze laptopa i ponownie go uruchomie,to obraz przy starcie pojawia sie i na laptopie i na tv,ale tylko przez chwile i jak sie juz windows zaladuje to z tv obraz znika i jest tylko na lapku.Mam nadzieje ze i w tym przypadku pomozecie?Z gory dziekuje i pozdrawiam.
 

tomekb19

Member
Poklikaj na lapsie klawisz funkcyjny Fn i któryś z klawiszy F... powinien być taki z miniaturką monitora, wygląda to podobnie do tego:
pc_laptop_screen.jpg

Powinno się nim zmieniać to czy dodatkowo podłączony monitor/tv jest klonem monitora przy włączonym monitorze, klonem przy wyłączonym itd...
 

buszi

New member
Nie dziala.Ale mysle ze to moze byc wina nie zainstalowanego sterownika od klawiatury a ja takiego nie posiadam i szukalem juz dlugo w necie i nie moge znalezc.Moze wam to latwiej pojdzie o ile mozna prosic Was o taka przysluge?Moj lapek to (packard bell easy note r 9252)a pod spodem jest klucz GFYPH-6TCQH-3RBVB-QXTDY-P73FT Mam zwyklego x peka.Ja juz wymiekam.Pozdro
 

buszi

New member
Witaj tomekb19.
W jednej sprawie mnie uratowales i jestem Ci za to bardzo wdzieczny,ale tutaj mysle ze sie nie uda.Zainstalowalem te stery do klawiaturki wciskam te klawisze F5,F4 itd.ale bez efektu:cry:Chyba nie podlacze mojego lapka do mojej plazmy.no chyba ze masz jeszcze jakis pomysl?Pozdro
 

kubotek

New member
Mialem ten sam problem z VT30. Stary laptoph hp dv6000 za cholere nie mogl sie dogadac z plazma. Probowalem przejsciowki HDMI-Component i HDMI-DVI i nic. Skonczylo sie wybuleniem 600 fuli na nowego Samsunga R580:) Obawiam sie, ze laptop musi miec HDMI inaczej sie nie dogadaja.
 

kubotek

New member
Mam maly problem. Odtwarzam materialy 3D z komputera za pommoca stereoscopic player, problem polega na tym, ze obraz zawsze wyswietlany jest w niewielkim prostokacie nawet po wybraniu opcji pelny ekran. Naprawde ogladanie 3d wtedy staje sie bardzo niekomfortowe. Czy da sie cos z tym zrobic i sprawic by obraz byl na calym ekranie? Dzieki za odpowiedzi.
 

pawelcio

New member
Witajcie
Mam laptopa podłączonego do telewizora (LG 47LW570) po HDMI i odtwarza materiał 3D bez problemu, nawet z bestplayera czy kmplayera:) (Telewizor scala podzielony na dwie części obraz i jest 3D).
Problem jest z napisami, gdyż mam napisy w srt i w 3D całkiem się rozjeżdżają (połowa wyświetlanego zdania jest w miejscu gdzie łączą się obrazy "side by side", stąd napisy są rozwalone.Zmniejszyłem ich wielkość tak by zmieściły się na jednej połówce ekranu, ale i tak nie da się tego oglądać.
Przekonwertowałem je więc na format SUP (programem 3D Subtitler), ale żaden znany mi playerek go nie odtwarza.
Rozwiązanie wydaje się proste - wystarczyłoby ,ale napis wyświetlany był podwójnie na ekranie, ale nie znam playera, który miałby taką funkcję. Czy jest jakieś rozwiązanie, poza wklejaniem napisów *.sup w plik z filmem?
 
Do góry