Filmy 3D "side-by-side" z laptopa na TV 3D

NrGx2

New member
Kupiłem ten vitalco tylko na innej aukcj 20zl taniej. Ale chyba nie patrzysz na dł kabla? To jest 7,5m a Ty pewnie kupiles 2 albo 3m za te 25zł?
 

TechnoDream

New member
więc sprawa wygląda następująco,mój laptop z kartą 8400 gs,pamięć 256,daje rade na modelu 47 lw5500,żeby przez program Splash pro oglądać sobie 3D na pełnym ekranie,i to nawet płynnie,a kolega ma karte Ati 4330 hd,512MB pamięci,i telewizor 42LW4500,i nie mogę zmusić go nawet żeby przez podłączenie kablem Hdmi 1.4,był pełny ekran wyświetlany,wcześniej się udało ale zrobiłem na tv reset fabryczny i teraz jest gorzej , gdy puszczam film i scalam opcją 3D,odraz się rozjeżdża na prawo i lewo,nowe stery karty też nie pomagają,a co najgorsze i dziwne,że w tv 42LW4500 jest oprogramowanie 4.60.10 ściągnąłem najnowsze 4.60.26,ale po podpięciu usb,nie wykrywa aktualizacji

Spróbuj u kolegi w opcjach TV przypisać dla danego wejścia HDMI opcje PC i pobaw się w ustawieniach obrazu.

Opcje - Wejście - przy danym wejściu HDMI wybierz PC/Komoputer/Laptop (zależy jaką opcje masz w TV, najważniejsze żeby przy wejściu HDMI tam gdzie masz podłączony Laptop-TV było oznaczenie wejścia na PC)

następnie

Opcje- Obraz - Proporcje ekranu (tutaj się pobaw)

Daj znać czy pomogło :)
 
Ostatnia edycja:

amsat555

New member
Witam.

Wszystko zrobiłem zgodnie z podpowiedziami aby połączyć Tv
z laptopem i odpalam fimy w tej rozdzielczości jednak na tv w tej właśnie rozdzielczości obraz mam przycięty . Następny problem to po włączeniu trybu 3D na tv obraz się scala , efekt jest lecz po obu stronach obrazu widać półprzezroczyste ciemne paski jakby coś się żle obraz scalał . Czy to może być wina kabla HDMI ?
 

TechnoDream

New member
Witam.

Wszystko zrobiłem zgodnie z podpowiedziami aby połączyć Tv
z laptopem i odpalam fimy w tej rozdzielczości jednak na tv w tej właśnie rozdzielczości obraz mam przycięty . Następny problem to po włączeniu trybu 3D na tv obraz się scala , efekt jest lecz po obu stronach obrazu widać półprzezroczyste ciemne paski jakby coś się żle obraz scalał . Czy to może być wina kabla HDMI ?


W jakim programie odpalasz filmy?? i czy ten błąd jest na każdym filmie 3D ??

1. Rozdzielczość pulpitu wyświetlany na TV ustaw 1920/1080
2. Spróbuj zmienić player, polecam SplashPro HD (ja np miałem problemy z programem AllPlayer jeśli chodzi o filmy 3D)
3. Sprawdź proporcje ekranu w TV oraz w playerze czy są jednakowe 16:9
4. Odpal film w trybie 2D i zobacz czy będzie poprawnie cały obraz wyświetlany
 
Ostatnia edycja:

amsat555

New member
Odpalam w SplashPro HD i filmy w 2D wyświetlają się normalnie bez żadnych bocznych pasków . Myślę ,że to może być wina kabla HDMI gdyż pewnie nie jest 14a po prostu odpiołem go od tunera tv i podłączyłem do laptopa . Czy to może być przyczyną tego jakby złego nakładania się obrazów ? Przed scaleniem funkcją sbs wyświetlają się normalnie na tv . Puszczałem również filmiki z You Tube i też efekt jest taki sam .
 

lukaszczecin

New member
Witam.

Następny problem to po włączeniu trybu 3D na tv obraz się scala , efekt jest lecz po obu stronach obrazu widać półprzezroczyste ciemne paski jakby coś się żle obraz scalał .
mam taki sam problem jak puszczm film z laptopa przez hdmi .jak wlacze film przez usb to jest ok. film sbs na tv lg z pasywnymi okularami. co mam zle?
 

k0su

New member
Mam nadzieje, że pomogę. Piszę, bo również mam TV LG i również miałem problemy z podzielonym ekranem. W komputerze mam grafikę Ati Radeon. Nie wiem jaki mam kabel HDMI ale efekt jest przepiękny.

Best Player - wogóle mi nie odtwarza, tylko jakieś krzaki

SmashPROplayer - spoko odwarza ale obraz jest podzielony na 2 częsci ;/ brak zaawansowanych ustawień, żeby pozmieniać

Stereoscopic Player wersja 1.7.6 - włączam i to samo

Aby poprawnie odtwarzał należy wejść w PLIK\Układ i tu usatawić SĄSIADUJĄCO najpierw prawy obraz. Następnie WIDOK/TRYB WYŚWIETLANIA\wybrać AMD STEREO DRIVER

przy takich ustawieniach po włączeniu FULL SCREEN tv automatycznie włącz 3d :]] wszystko ładnie pięknie tylko znowu ten program nie chce mi zmienic scieżki dzwiekowej z GERMAN na ENGLISH i chyba nie odtwarza napisów.

Najnowszy Power DVD też daje radę , tylko w opcjach ustawień 3D w TV musze zmienić lewo\prawo na prawo\lewo wtedy obraz jest wyraźny a nie rozmazany
 
Ostatnia edycja:

TechnoDream

New member
Uwaga dla wszystkich uczestnikow tego tematu mający problem z odpaleniem filmów 3DSBS z kompa na TV.

Najczęstszym problemem z odpaleniem 3DSBS na kompie jest takie, że nie można mieć ustawionych wyświetlanie dwóch monitorów jednocześnie ponieważ gdy macie włączone dwa monitory jednocześnie, opcje 3D w TV są niedostępne jest tyko dostępna opcja 2D do 3D :)

Dlatego jesli chcecie ogladac filmy 3D SBS musicie przełączyć na jeden wybrany monitor w tym przypadku jest to TV

Czyli np jeśli ktoś posiada kartę graficzna ze sterownikami NVIDI w panelu Nvidi jest opcja "Konfigurowanie wielu monitorów" i tam ma byc zaznaczona opcja TV tylko , jak to zaznaczycie cały pulpit przeskoczy Wam na TV, wtedy odpalacie film 3D sbs i w opcjach 3D TV odpalacie opcje SBS.

Po prostu niektórzy maja problem taki że mają zaznaczone dwa monitory naraz tak że pulpit jest i na kompie i na TV jednocześnie czyli nie prawidłowo, jeśli ktoś tak ma nie będzie miał dostępnych opcji 3D w TV dlatego że głównym ekranem wyświetlającym jest Komputer i TV ma problem z rozpoznaniem obrazu :) Musicie zrobić tak aby TV stał się głównym monitorem komputera :
 
Ostatnia edycja:

gary1985

New member
Ja posiadam karte radeon hd5770.Kablem hdmi mam podłączone do amplitunera Denon Avr 1611 a potem z ampli do tv.Filmy 3d sbs chodzą wyśmienicie z dźwiękiem dd lub dts.Do odtwarzania używam programu vcl media player oraz kodeki k-lite codec.Wszystko śmiga tak jak powinno.Ustawione mam tak że monitor to główny wyświetlacz i tv jako drugi.I jak włączam filma to sobie przeciągam na tv i heja.
 

pumadruid

New member
Witam chciał bym odświeżyć temat,chodzi o to że chciałbym oglądać filmy na tv 3d przez laptopa wszystko jest ok tylko napisy się rozdwajają,chciałem ściągnąć program 3d subtitler lecz ten program nie działa :/ wyskakuje błąd przy uruchomieniu ściągałem z paru źródeł lecz jest to samo..ma ktoś może działający link to tego programu ? z góry dziękuję
 
Ostatnia edycja:

JarcioNwE

New member
Witam mam ten sam problem co wszyscy w tym temacie. Posiadam laptopa Sony Vaio z kartą graficzną ATI Mobility Radeon HD 3470 i telewizor 3D LG LW4500 42 cale podpięte kablem HDMI v 1.4. I nie wiem jak uruchomić filmy w 3D na telewizorze, dałem żeby jeden ekran był na telewizorze i laptop ma wyłączony. W telewizorze ustawiłem na HDMI2 (tam gdzie podpięty laptop) na PC. I jedyne co mi działa w 3D to Obraz Jana Matejki (B-P-G-J-M-3D-SBS-HooliMAN-3dRIP) gdzie jak włączyłem to ustawiłem obraz w tv na sbs. Lecz gdy włączyłem Conan.Barbarzynca.3D.2011.Lektor.PL to nie mam efektów 3D. Nie wiem czy mam ściągać jakieś specjalne wersje filmów czy kabel HDMI ma być inny czy mam coś innego zrobić. Czekam na jakąś pomoc i poradę w razie jakichkolwiek pytań postaram się odpowiedzieć na wszystkie z nich.
 

kujoot

New member
Dołączam się do tematu.

Zaczne od tego, że kabel hdmi zakupilem jakies 4 lata temu - 15metrowy.

Mialem sporo problemow bo przy tej odleglosci czesto zanikal sygnal albo wogole sie nie pojawial obraz w 1*********p. Wymienilem chyba z 5 kabli i najlepsze jest to, ze jedyny, ktory dziala - byl jednym z tanszych i watpie, zeby byl hdmi1.4

Dwa dni temu zakupilem projektor optoma hd33 oto konfiguracje jakie przetestowalem:

laptop (ati hd2600) dvi-ampli-hdmi-projektor - nie ma aktywnej funkcji 3d w projektorze.

stacjonarka (gts450) dvi-ampli-hdmi-projektor - nie ma aktywnej funkcji 3d

stacjonarka (gts450) przez hdmi - funkcje 3d są dostepne :) bez problemu odtwarzam w MPC HC // Stereoscopic // i innych playerach

Jak chce wlaczyc stereo w sofcie nvidia lub klikam test pojawiaja sie 2 obrazy i wywala blad stereo error... pozniej wylaczylem szybko projektor bo zwariowal.
Co mi da wlaczenie stereo w sofcie nvidia?

hmm tak sie zastanawiam bo jesli sbs maja 1920x1********* i wyswietla dwa obrazy to po zlaczeniu daje nam 960x540, dobrze mysle?
 

TechnoDream

New member
może ktoś mi powiedzieć jak zrobić napisy w filmie sbs aby sie nie rozdwajały ? ten program co jest podany mi nie dziala :/


z tego co wiem program 3DSubtitler ma problemy z windows 7 64, ja innego programu nie znam i korzystam tylko z niego bo jest prosty i po prostu działa tak jak należy , czy są inne? nie wiem pytaj wujka google :) Jesli masz windows 7 64 bitowego to raczej go nie odpalisz, natomiast jesli masz innego windowsa i masz problem to napisz jaki dokładnie :)
 
Ostatnia edycja:

TechnoDream

New member
Witam mam ten sam problem co wszyscy w tym temacie. Posiadam laptopa Sony Vaio z kartą graficzną ATI Mobility Radeon HD 3470 i telewizor 3D LG LW4500 42 cale podpięte kablem HDMI v 1.4. I nie wiem jak uruchomić filmy w 3D na telewizorze, dałem żeby jeden ekran był na telewizorze i laptop ma wyłączony. W telewizorze ustawiłem na HDMI2 (tam gdzie podpięty laptop) na PC. I jedyne co mi działa w 3D to Obraz Jana Matejki (B-P-G-J-M-3D-SBS-HooliMAN-3dRIP) gdzie jak włączyłem to ustawiłem obraz w tv na sbs. Lecz gdy włączyłem Conan.Barbarzynca.3D.2011.Lektor.PL to nie mam efektów 3D. Nie wiem czy mam ściągać jakieś specjalne wersje filmów czy kabel HDMI ma być inny czy mam coś innego zrobić. Czekam na jakąś pomoc i poradę w razie jakichkolwiek pytań postaram się odpowiedzieć na wszystkie z nich.


Jesli film w tytule nie ma nazwy SBS to podejrzewam, że ściągłeś zwykłą wersje tylko w tytule jest nazwa 3D a nie w filmie, jak ściągasz filmy to zwracaj uwage czy przy tytule jest nazwa SBS a nie tak jak w twoim przypadku Conan.Barbarzynca.3D.2011.Lektor.PL

poprawnie powinno byc tak Conan Barbarzyńca 3D (SBS) / Conan The Barbarian (2011) Lektor PL .1080p.Side.by.Side- to jest przyklad.

Pamietaj każdy film SBS jest podzielony na dwa obrazy jesli w twojej wersji po uruchomieniu pliku jest normalny obraz na pelnym ekranie to masz zwykła wersje :)

Szukaj pliku aby w nazwie bylo SBS jak masz podane wyżej i po uruchomieniu pliku byly dwa obrazy obok siebie czyli Side by side, wtedy tylko uruchamiasz na pilocie w TV opcje 3D i wybierasz obraz obok obrazu wtedy TV łączy ci te dwa obrazy w jeden, uruchamiasz okularki i masz 3D :)

B-P-G-J-M-3D-SBS-HooliMAN-3dRIP - obraz Matejki Ci dziala bo w nazwie jst SBS czyli że jest zrobione w tym formacie :) zresztą wszystkie ripy od HooliMANa polecam
 
Ostatnia edycja:
Do góry