Filmy 3D "side-by-side" z laptopa na TV 3D

radii

New member
Witam,


Posiadam TELEWIZOR PANASONIC TX-L47ET5E, podpinam go pod laptoka (program do odtwarzania GOM Player) i obraz puszczany w 3d z SBS co chwile przeskakuje na obraz 2d z podziałem na 2 obrazy. W opcjach tv wyłaączyłem wykrywanie obrazu 3d - wtedy chyba nawet po manualnym ustawieniu obrazu w 3d obraz jest niby skalowany, ale jakiś "płaski". Wyłączenie komunikatu o wykryciu 3d również nie pomaga.

Jakiś pomysł dlaczego co 5-10minut muszę klikać na pilocie ustawienie obrazu w 3d?
 

radish

New member
Witam,
Mam taki problem, uruchomiłem sobie dziś Avatara 3D H-SBS.DTS.DUAL (.mkv) bezpośrednio z teleiwzora Panasonic TX L42ET5E. Po przeklikaniu na pilocie przycisku 3D ukazał się obraz bardziej niż zadowalający. Postanowiłem dodać do niego napisy (format .srt, nazwa taka sama jak plik filmu .mkv). W opcjach menu wybrałem sobie kodowanie europa środkowa itd.. ale.. ku mojemu zdziwieniu napisy zamiast na środku znajdowały się z lewej i prawej strony. DOkładnie zaczynały się od połowy prawej w stronę końca ekranu (ucinały się) aby całą resztę wyświetlić na lewej stronie (w środku ekranu było czysto). Kiedy obraz jest jeszcze w 2D (czyli 2 takie same obrazki z lewej i prawej posiadają każdy z osobna swoje napisy (takie same)) ale gdy zmienię na 3D wtedy się rozjeżdzają na 2 strony. Próbowałem już aplikacji 3dSubtitle oraz wmuxowania napisów bezpośrednio w plik z filmem, nic nie pomogło. Jeszcze tylko nie próbowałem dodawać napisów w formacie .txt. Zainstalowałem nawet 2 playery kmplayer oraz potplayer i w nich wszystko gra, napisy po złączeniu obrazu są takie jakie mają być. Czy jest jakaś szansa, że bezpośrednio z tivika będę miał dobre napisy? Dodam, że w filmach 2d jest wporządku, ale to chyba nic nowego.

Dzięki za odp.

Pzdr

R
 

hiszpan98

New member
Koledzy
Ja również proszę o pomoc z oglądaniem filmów 3d z laptopa na tv.
Laptop podłączony do TV Samsung 55d6500 kablem HDMI 1.4
Gdy odtworzę film na laptopie, podłączę do TV to mam podwójny obraz na TV, a gdy włączę funkcję 3D w TV to jakby obrazy na siebie się nie nakładają i są rozmazane.
Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić żeby było dobrze?
Odtwarzałem na PowerDVD 11 i zwykłym bestplayer i ciągle to samo
 

DaRcO

Banned
Gdy odtworzę film na laptopie, podłączę do TV to mam podwójny obraz na TV, a gdy włączę funkcję 3D w TV to jakby obrazy na siebie się nie nakładają i są rozmazane.

Tak ma być, że obraz po scaleniu jest rozmazany, rozczepiony.
Dopiero założenie okularów 3D spaja obraz w wyrazisty efekt.
Poprzez okulary masz rozmazany?
 

tdx

New member
Bez reklam
Ale co ty chesz film z sbs nie potrzebuje niczego zadnego kabla 1.4 czy playera odpalasz wlaczasz sbs na tv i ma byc jak nie jest to pusc przez usb jak nadal jest zle to masz up softu finalnie d6500 mial problem z full hd 3d wiec moze chodzic o to rowniez.


wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

Milo

New member
Witam nie dawno z dziewczyną dokupiliśmy okulary 3D do LG 42pw450. Oglądnęliśmy troche demówek już i dzisiaj pierwszy film w 3D Life Of Pi. I teraz takie spostrzeżenia efekt 3D,jest całkiem niezły (tzn widać głębie) ale wydaje mi się że nie jest to co teraz widać np w sklepach na nowszych TV 3D nie ma aż takiego efektu "wychodzenia" z ekranu,do tego obraz wydaje się zmniejszać nie jest wielkosci 42" uciete są tak jakby lekko boki przez co obraz (ekran) wydaje się troche mniejszy i psuje się efekt jeszcze bardziej,przy konwersji z 2D do 3D (caly czas pisze o opcjach 3D uzyskanych z pilota TV ponieważ tylko tak można uzyskać efekt 3D) obraz jest normalny czyli wielkość ekranu zachowana ale oczywiscie efekt 3D jest dużo gorszy. I teraz nie wiem czy to jest wina tego że TV już ma trochę lat i to 3D jest jakies "przestarzałe" już trochę (dodam że w tym wypadku okulary są aktywne ale z tego co czytałem sporo nowych modeli nadal takie stosuje chyba tylko LG przeszło na pasywne) czy może złych ustawień. Wszystko oglądam z laptopa podłączonego przez HDMI odtwarzane na KMPlayer albo Allplayer z włączonym efektem 3D z pilota w TV inaczej nie udało mi się uzyskac jeszcze przez żaden program efektu 3D z filmów typowo nagranych w tym formacie. ( w KMPlayer dawałem efekt 3D ale robiła się tylko poświata czerwona i niebieska coś takiego, żaden program nie połączył 2 obrazów w jeden tylko opcja 3D z pilota daje efekt 3D na TV)
 
Ostatnia edycja:
Do góry