Filmy 3D "side-by-side" z laptopa na TV 3D

dadus18

New member
:D już wszystko pięknie, po załadowaniu nowych sterowników do karty ujawniło się wiele opcji, w tym skalowanie, po zmianie na pełny ekran filmy 3d idą jak marzenie :D, wielkie dzięki luniopl za pomoc i pozdrawiam.
 

mietka

New member
Wiadomo że to może nieodpowiedni dział ale spróbuje.
Otóż to ściągam filmy mkv 3D z największą rozdzielczością 1920:1080, jedne są z czarnymi pasami u góry i dołu a drugie nie.
Wolałbym te bez tych pasków i jak można rozpoznać czy ten film nie posiada pasków? - mało który film dysponuje sample'm żeby można było sprawdzić.A czy w parametrach można coś wyczytać? Bo zauważyłem coś takiego w parametrach filmu jak np: PROFIL FORMATU HIGH @L5.1 czy @L4.1 - co to oznacza? Pozdrawiam.
Zwracaj uwagę na aspekt ratio jeżeli jest 2,40:1 lub 2,39:1 to jest to format kinowy więc będą pasy na dole no chyba,że masz taki tv to nie będzie pasów
 

daroz078

New member
Witam.
Mam taki problem - otóż to podłączyłem kompa do TV Samsunga kablem HDMI i jest tylko obraz bez dźwięku.Następnie kablem z jednej strony z końcówką JACK podpiąłem do kompa a z drugiej końcówkami CHINCH do TV i jak na złość dżwięku nie ma.Postanowiłem spróbować innej metody i kablem z dwoma końcówkami JACK podłączyłem do kompa (wyjście słuchawkowe) i w TV w gniazdo PC in i dźwięku jak nadal nie ma.Już niewiem co robić i proszę o pomoc.
Pozdrawiam ;-)
 

maxan

New member
Bez reklam
Witam.
Mam taki problem - otóż to podłączyłem kompa do TV Samsunga kablem HDMI i jest tylko obraz bez dźwięku.(...)
A co to ma wspólnego z tematem?
Ale ok, czyli co dzwięk dalej z kompa leci czy jak? Jeśli tak to wejdź w panel sterowania(przełącz na wygląd klasyczny-vita,7)/dźwięk.... i wybierasz urządzenie odtwarzania(w tym wypadku HDMI output) i wtedy opcja 'ustaw domyślne' ...zatwierdzasz no i powinno działać.
 
Ostatnia edycja:

piowys

New member
Może informacja przyda się posiadaczom laptopów z wyjściem RGB:

Jeżeli chodzi o połączenie telewizora LG 47LW570S poprzez kabel RGB, również nie miałem w menu opcji włączenia trybu side by side ani bottom-up. Była dostępna wyłącznie konwersja 2d->3d.
Rozdzielczość ustawiona na 1920x1080, kombinowanie z opcjami nic nie pomogło.
Powód: pomimo wyświetlania 1920x1080, telewizor po naciśnięciu "Info" na pilocie informował o rozdzielczości 1720x(nie pamietam ile). Pomogła zmiana kabla RGB. Poprzedni nie miał jednego z pinów (pin 9). Po zmianie wszystko działa super.

Jestem na etapie umożliwienia sobie jakimś cudem pracy w trybie 3D, aktualnie lewa strona nakłada się na prawą i trzeba przymykać jedno/drugie oko żeby dobrze coś kliknąć :)
Może kojarzycie jakieś nakładki powodujące rozdzielenie pulpitu, żeby w trybie 3d dało się normalnie pracować?
 

xeo151

New member
Bez reklam
Mam taki problem - otóż to podłączyłem kompa do TV Samsunga kablem HDMI i jest tylko obraz bez dźwięku.

Masz zainstalowane odpowiednie sterowniki od HDMI audio ? U mnie w laptopie instalują się razem z tymi od grafiki, mam Radeona HD. Poszperaj też, w ustawianiach dźwięku, może gdzieś jest odznaczone HMDI.
 

Kokeszko

New member
OK pytanie mam do szanownych forumowiczów gdzie można ściągnąć pliki(filmy) 3D na okulary migawkowe do naszych telewizorów. Jestem nowicjuszem na tym forum duzo mówi się tu o 3D ale może są jakieś strony ja znalazłem na chomikuj.pl Chomik STEREOSKOPIA jest spory wybór ale może ktoś z Was podrzuciłby jakąś stronkę
Dzięki i pozdrawiam
 

bumar

New member
No ustalone:D:D:D ten motyw z przypisaniem to świetna rzecz:D, błąd leżał po stronie ustawień laptopa bo wysyłany był obraz standartowy w rozdzielczości 1024, dopiero po zmianie na HD tv udostępnia wyświetlanie 3d :bober:, teraz tylko nie mogę zgrać rozdzielczości żeby na tv wyświetlał na całym ekranie pulpit (coś nie chce) :/, dałem na powiększenie kinowe i przy odtwarzaniu filmiku sbs IMAX w 3d nakłada obraz tak że są paski po bokach, ale nie czarne tylko jakby obraz był źle nałożony:/

Witam, u mnie było tak samo z tymi paskami po bokach - tak jak napisałeś to kwestia sterowników - u mnie nie miałem nowszych więc do filmów używam Ubuntu 11.10 i jest gitara :)
 

KoralMKP

New member
Najlepsze karty graficzne do filmów 3D są takie które wspierają w pełni format hdmi 1.3 albo 1.4a do lepszego efektu obrazu 3D.

ja mam laptopa HP 625 i tv samsung ps51d550.. sciagnalem probnie pogladowy film w bluray 3D , ale nie mam nagrywarki, wec probowalem prosto z laptopa puscic na TV.. na laptopie film smiga,a na tv tnie sie i to bardzo.. kabel hdmi mam 1.4 ,probowalem na dwoch roznych i dalej sie tnie.. z dysku 2,5" przez usb do tv bezposrednio na chwile sie czolowka z odliczaniem wlacza i zaraz wyłącza,podejrzewam ze usb nie pociagnie bluray.. szkdoa bo napalilem sie ze czasami obejrze jakis film w 3d,malo ich jest, tak samo gier na ps3 w 3d..

laptop ma grafike HD ale nie full HD, tylko 1440/900 ,automatycznei tv tez przelacza sie z 1920 na 1440, i tera znei wiem czy to za slaba rozdzielczosc zeby puścic film w bluray czy wina kabla (ale mam dwa i kazdy 1.4 )

jesli wina laptopa to jaki poleciacie w rozsadnej cenie (do 4tys ), jelsibym kupil to glownie do filmow bluray i gier, lubie strzlanki a ps3 denerwuje mnie i zneicheca do tych gier poprzez brak myszy.. ale jesli bylby problem z graniem na plasmie z laptopa to nie chce sie kosztowac, do zwyklego uzywania mam tego hp i sprawuje sie bdb

co do filmow to rozumeim ze jesli sciagne nie w bluray tylko slabszej jakosci np dvd hd to taki film 3D powinien mi pojsc prosto z dysku przez USB w tv ? bo zwykle filmy odtwarza bez problemu, ale te w bluray 3D neistety nie
 

artur0211

New member
Film 3D-SDS z pendrive na TV

Witam, zamierzam zakupić TV 3D i mam kilka pytań.

1. który z TV prawidłowo odtwarza filmy 3D SDS poprzez USB z pendriv'a?
2. Jeśli odtwarza to czy są to filmy fullHD 1920x1080 czy mniejsze.
(chodzi mi o to, ze chcę montować własne filmiki z kamery SONY HDR-TD10 3D
i szukam takiego TV co będzie je w prosty sposób odtwarzał właśnie np. z pendriv'a)
3. jaki format do SBS najlepiej wybrać, mp4, może inny?

Dziękuję za pomoc.
 

Mat190

New member
posiadam TV 47LW570S i laptopka Toshibe Staram sie od jakiegos czasu odpalic film z dysku rozmiar ok 40gb ktory sam w sobie ma posiadac menu opcje wyboru filmu w 3d itp jak to bywa przy puszczaniu filmu z blurka katalog z filmem posiada 2 glowne foldery BDMV oraz CERTIVICATE tamte zas dziela sie na kolejne foldery w jednym z nich folder STREAM sa pliki formatu m2ts jak sie domyslam jest to film pokrojony

Pytanie jak to odaplic w dodatku w 3d

Udalo mi sie odapli ale nie w 3d i bez menu wyboru jezyka dodam ze film odpalil sie chyba po chinsku :):hmm:


ok splash pro sobie poradzil z odpaleniem filmu Mozna wybrac dzwiek napisy itp ale nadal nie ma opcji menu jakie jest w przypadku gdy odtwarza sie film np z ps3 i plytki oraz nadal nie wiem jak odpalic z efektem 3d
 
Ostatnia edycja:

syczu

New member
Witam.

Mój problem przedstawia się następująco:

Puszczam film 3D z laptopa (Dell XPS L720x) poprzez HDMI na TV (Sharp Aquos LC-60LE835U). Rozdzielczość ustawiona na maxa, tj. 1920x1080.
Film w technologii SBS, po przełączeniu w tryb 3D wszystko działa dobrze, efekty są, głębia jest, napisy działają poprawnie.
Problemem jest natomiast to, że co jakiś czas TV sam z siebie przełącza się z powrotem do trybu 2D.
Na początku myślałem, że dzieje się to tylko raz, tuż przy włączeniu. Niestety dzisiaj oglądając film, w przeciągu 53 minut sytuacja ta miała miejsce 4 razy...

Inne uwagi/spostrzeżenia z mojej strony:
- przy niższej rozdzielczości, tj. poniżej 1920x1080 jest tragedia, tzn. obraz co jakiś czas skacze/porusza się, tak, że po przełączeniu na tryb 3D i tak widać tak jakby 2 nakładające się na siebie obrazy, są obok siebie (z napisami to samo),
- po ustawieniu 1920x1080 niestety rozdziałka jest zbyt duża, tj. pulpit nie jest idealnie odwzorowany na TV, ucina pasek start; próbowałem dostosować ręcznie, obniżając piksel po pikselu, ale tak jak napisałem - wszystko poniżej FULLHD to już lipa, skaczący obraz itp.
- ktoś napisze, żeby olać komputer i podłączyć dysk zewnętrzny - próbowałem, ale przy tym Sharpie nie działa ani odczyt napisów, ani też nie obsługuje dźwięku przy formacie .mkv jak mnie uprzejmie poinformował telewizor

Ktoś ma jakiekolwiek pojęcie, co może być przyczyną tego uciążliwego powracania z 3D do 2D?

Z góry dziękuję za wszelkie próby pomocy.

Pozdrawiam,

syczu
 

lu106

New member
Witam ja właśnie kupiłem Sony 32ex720 plus okulary 3D
Czy ktoś z was ogłada film 3D na tym telewizorze przez PC ?
Jeżeli tak to jak to robicie ?
 

krisvandan

New member
Witam. Opisze mój problem.
TV: Sharp le830
PC: KARTA GRAF Radeon 6770
PC połączony przez kabel hdmi 1.4
Odtwarzam filmy full hd bez problemu wszystko smiga. Problem zaczyna się przy odpaleniu filmy 3d SBS. Po włączeniu 3d w tv obraz jest tak jakby przycięty 3d widać ale jest nie za bardzo ostre do tego, są 2 paski (tak jakby obraz był przycięty. Próbowałem wyłączyc monitor pc ( domysny tv) ale to samo. Dodaje zdjęcie ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting nawet bez okularów widać te paski
 

omaakaan

New member
@krisvandan

Zakładam, że masz okulary migawkowe. :cool:
Puść cały sygnał na tv (nie klon obrazu, tylko tv jako jedyny monitor) w rozdzielczości natywnej dla tv. A potem w ustawieniach grafiki przełącz odświeżanie na 24 Hz (teraz pewnie masz 60 Hz). Musisz zsynchronizować miganie ekranu z miganiem okularów.
 

qbos

New member
@omaakaan
Jesteś wielki :) zmiana odświeżania na 24 Hz i problem z rozjeżdżaniem obrazu zniknął ..... obraz żyleta :) i to na Tv Sony KDL-720EX + połączenie z komputerem przejściówką DVI-HDMI i kablem HDMI 15 metrów (a już chodziłem wkurzony że wyrzuciłem 500 zł za okulary w błoto :p)
Ciekawi mnie jeszcze opinia @TechnoDream
"Najlepsze karty graficzne do filmów 3D są takie które wspierają w pełni format hdmi 1.3 albo 1.4a do lepszego efektu obrazu 3D. Sam używałem do niedawna format HDMI - DVI bo nie mialem wyjścia w karcie graficznej HDMI tylko DVI, ale zmieniłem na kartę graficzna (Geforce GT 430) która wspiera format 1.4a i jest kolosalna różnica"

Naprawdę jest taka duża różnica? Jak tak to w czym dokładniej? Jeszcze lepsza głebia? Brak Ghostingu?
Jeśli naprawdę jest kolosalna różnica to wymienię kartę graficzną :)
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
witam. zrobiłem tak jak napisałeś i nic nie dało dalej mam te paski ... jakieś pomysły?
Jeśli wysyłasz obraz 3D SBS z komputera po HDMI do telewizora i ten po przełączeniu w tryb dekodowania SBS wyświetla dwa obrazy mocno przesunięte względem siebie, to powodem takiego zachowania jest skalowanie obrazu przez sterownik karty graficznej komputera. Skalowanie ma na celu zmieszczenie całego pulpitu na ekranie, ale przy wyświetlaniu 3D SBS powoduje ten fail, dlatego skalowanie do wyświetlania 3D SBS WYŁĄCZAMY.

Przykładowo dla kart z chipami ATI, opcja ta znajduje się w: My Digital Flat-Panels > Scaling Options

Skalowanie wyłączamy lub przesuwamy suwak całkowicie w prawo (Overscan). Jeśli ustawimy wszystko prawidłowo, to przesunięcie między dwoma obrazami (patrząc bez okularów) powinno być minimalne.

Najlepiej byłoby, gdyby sterownik wyłączał skalowanie tylko na czas wyświetlania video na pełnym ekranie w 3D SBS, ale takiej opcji nie znalazłem.
 

dawidlp

New member
Jeśli wysyłasz obraz 3D SBS z komputera po HDMI do telewizora i ten po przełączeniu w tryb dekodowania SBS wyświetla dwa obrazy mocno przesunięte względem siebie, to powodem takiego zachowania jest skalowanie obrazu przez sterownik karty graficznej komputera. Skalowanie ma na celu zmieszczenie całego pulpitu na ekranie, ale przy wyświetlaniu 3D SBS powoduje ten fail, dlatego skalowanie do wyświetlania 3D SBS WYŁĄCZAMY.

Przykładowo dla kart z chipami ATI, opcja ta znajduje się w: My Digital Flat-Panels > Scaling Options

Skalowanie wyłączamy lub przesuwamy suwak całkowicie w prawo (Overscan). Jeśli ustawimy wszystko prawidłowo, to przesunięcie między dwoma obrazami (patrząc bez okularów) powinno być minimalne.

Najlepiej byłoby, gdyby sterownik wyłączał skalowanie tylko na czas wyświetlania video na pełnym ekranie w 3D SBS, ale takiej opcji nie znalazłem.

Witam wszystkich użytkowników forum. Specjalnie się zarejestrowałem, żeby dodać swoje doświadczenia w temacie wyświetlania 3D z użyciem komputera - mam nadzieję, że komuś się to przyda ;)

Mam telewizor z LG serii LW4500 - tryb 3D (pasywny) przy odtwarzaniu filmów z USB działa bez zarzutu. Jednak sam TV nie obsługuje formatu DTS, co jest dość problematyczne (sporo filmów w HD ma właśnie taki format audio). Szukałem więc rozwiązania z użyciem PC. Na początku po prostu wyświetlałem obraz SBS w XBMC i włączałem tryb 3D w telewizorze. Na starcie miałem problemy z "rozjeżdżaniem się" obrazu, jednak wyłączenie skalowania (overscaling na 0%) i ustawienie w TV opcji ratio na 1:1 zadziałało. Jednak przetwarzanie w trybie 3D przez TV powoduje, że menu w XBMC "rozjeżdża się", przez co jest nieużyteczne.

Długo szukałem innego rozwiązania (w XBMC nie ma jeszcze trybu obsługi 3D tak, aby menu było wyświetlane prawidłowo), dlatego sprawdziłem również inne odtwarzacze. Wypróbowałem Bino, Stereoscopic player, Power DVD oraz TMT5. Wszystkie one obsługują opcję wyświetlania "gotowego" obrazu 3D z dowolnego materiału (np. filmu SBS lub nawet osobnych plików dla lewego/prawego oka), bez potrzeby włączania opcji 3D w TV (w moim przypadku wystarczy ubrać okulary i nie trzeba nic włączać w menu). Niestety w każdym z nich doświadczałem dość mocnego efektu ghostingu. Po przeszukaniu różnych tematów natknąłem się w końcu na rozwiązanie mojego problemu. W opcjach wejścia HDMI musiałem ustawić typ wejścia jako PC - każda inna opcja powoduje pojawienie się ghostingu. W tej chwili udało mi się osiągnąć efekt identyczny z tym włączanym za pomocą samego TV.
 
Do góry