Filmy 3D "side-by-side" z laptopa na TV 3D

wisnier

New member
Witam. Zakupiłem TV Phillipsa 40PFL5507K i nie mogę uruchomić tych filmów SBS. Z karty po HMDI leci sygnał na amplituner a potem do TV przez co nie mogę w Nvidii ustawić 3D bo nie rozpoznaje mi TV tylko amplituner. Na jakiej zasadzie działa te odtwarzanie filmów SBS? Teoretycznie uruchamiam film w playerze, film leci w dwóch obrazach obok siebie, wybieram z menu TV obraz SBS i powinno się załączyć 3D. Niestety tak się nie dzieje i dalej mam obraz obok obrazu. Po DLNA jak uruchamiam ten plik i wybieram funkcje SBS to 3D się załącza no ale nie będe miał napisów :( Czy musze koniecznie podpinać PC bezpośrednio do TV żeby mi wykryło 3D? Używam KMplayer.
 

wisnier

New member
Jeżeli ktoś będzie miał problem tak jak ja z filmami SBS w TV Philipsa to tutaj krótkie rozwiązanie. PC musi być podłączony jako odtwarzacz Blu-Ray. Przy podłączoniu jako Komputer lub włączonej opcji Tryb PC nie będzie przełączać w 3D przy SBS.
 

spiryt4

New member
witam wszystkich to ja się również podłącze do tematu posiadam LG 42LW570 S gdy prześlę obraz z laptopa do telewizora przez HDMI film 3d sbs wyświetlany jest na telewizorze z 2 obrazami koło siebie ale w opcji telewizora 3D brakuje aktywnej opcji przełączenia na tryb SBS jest tylko z 2D na 3D. i teraz nie wiem czy to wina przewodu hdmi bo jest wersja 1.4 i powinna być 1.4a. film próbowałem odtworzyć z dysku ale wyskakuje że plik jest nie prawidłowy w komputerze odtwarza ok, próbowałem przez power dvd ale też wyskakuje błąd i lecą 2 obrazy koło siebie. a w stereopic player odtwarzało red cyan ale nie łączyło obrazów. z góry dziękuję za odpowiedź. tu pytanie do pawelcio jakiego kabla używasz 1.4 czy 1.4a? z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam mam to samo na 42LW5500 laptop ACER ASPIRE 7736G może to wina lapka?:)cry:)
 

domelli

Member
A powiedzcie dlaczego wybór trybu 3d (prawo lewo, góra dół, szachownica, klatka po klatce) nie jest dostępny podczas oglądania orginalnych BR 3D ale z czytnika BR?
Z lapka z kolei mam mozliwość wyboru, podobnie jak z dekodera c+, gdzie obraz jest nadawany w SBS oraz z apek 3d od LG.
Czy z BR-3d sam przestawia sie na automat i pole wyboru 3d jest nieaktywne?
 

qwert369

New member
3D nie działa

Stawiam Jaka danielsa jak ktoś ogarnie temat LG47lm615s podłączony do kompa nie ma aktywnej funkcji sbs .komp: q6600 quad 4x2600, 2gb ram,ati hd 3850.
 

dajbanana

New member
witam,
czy komputer podlaczony jest kablem HDMI 1.4?
Mozesz rowniez sprobowac ustawic typ wejscia w tv jako pc lub odtwarzacz lub cos w tym stylu.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

qwert369

New member
połaczony kablem 1.4 z pozłacanymi końcowkami jak by to cos dało to i tytanowe bym kupił. Zmiana wykrywania w TV wejscia czy to pc czy odtarzacz nic nie zmienia
 

Lipek172

New member
Witajcie, chce kupic LG 42lm660s i wlasnie zastanawiam sie czy sciagane filmy 3d z netu i zgrane na dysk zewnetrzny i podlaczone do tv normalnnie przez usb beda mi normalnie chodzily z tymi efektami 3d? lg ma pasywne okulary i to nie stanowi problemu zadnego?
 

r_kolodko

New member
Witam.
Czytałem wcześniej, że jest możliwość oglądania filmów 3D prosto z pena na TV. Chciałbym się od Was dowiedzieć czy na Samsungu UE46ES6800 one "pójdą" przez port USB i ewentualnie czy trzeba włączyć w TV jeszczę jakąś opcję. Zaznaczam, że dopiero co kupiłem tv i jestem trochę zielony w kwestii 3D
 

cacumen

Member
Bez reklam
Witam.
. Chciałbym się od Was dowiedzieć czy na Samsungu UE46ES6800 one "pójdą" przez port USB i ewentualnie czy trzeba włączyć w TV jeszczę jakąś opcję.



Bez problemu , gdy w ustawieniach obrazu mamy zaznaczoną taką możliwość a jeszcze
można w razie konieczności wcisnąć na pilocie przycisk 3D :smile:
 

JaCoLJcL

New member
Podczas oglądania filmu (3D lub nie) widzę w pewnym momencie pasy na środku ekranu. Tak jakby górna połowa ekranu rozdzielała się od dolnego. Oglądam filmy w FULL HD 1080 mkv poprzez VLCplayer (pliki od 8 GB w górę).

Podczas podpięcia swojego TV (Panasonic txl42et5e 3D) poprzez kabel HDMI na ekranie widzę tryb 1080p 60 hz - nie powinno być tutaj więcej HZ ? Co jeśli zmienię w ustawieniach karty graficznej na mniejsze HZ ? Czy te pasy to wina niezbyt szybkiego odkodowania pliku mkv przez odtwarzacz/komputer?

Dziś oglądałem film BBRip (waga około 1,7 GB) i te pasy były widocznie ale znacznie mniej niż przy plikach mkv o wielkości ~8GB i wyżej.

Jak jest z jakością kabli HDMI - teraz posiadam kabel 2m pozłacany, jednak posiadam też krótszy kabel 1m - nie pozłacany lecz z tymi wzmacniaczami. Czy kabel jakkolwiek wpływa na jakoś przesyłu?

Jaki program polecacie do odtwarzania 3D ? W KMplayer widziałem opcję napisów 3D - czy do tego jest jakiś specjalny format? Bo tak naprawdę podczas oglądania filmu 3D z napisami nie są one czytelne - są płaskie i gdy wzrok idzie na napisy ekran 3d się rozjeżdża i oczy muszą znów przyzwyczajać się do 3D

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

rufus282

New member
Wydaje mi się że to wina synchronizacji pionowej. Wejdz w ustawienia karty graficznej i ustaw synchronizacje na włączoną. Jeśli nie pomoże spróbuj odtworzyć film przez gnom player który też ma opcję napisów 3D.

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2
 

last_ninja

New member
Oczywiscie, kabel HDMI kiepskiej jakosci, moze byc przyczyna zaniku obrazu, ale w Twoim wypadku wydaje sie, ze wine ponosi synchronizacja odswiezania (jej brak).

Jesli bybly winny kabel, to wtedy wystepuja charakterystyczne "trzaski" i obraz zanika (cały). Wynika to z kiepskiej przepustowosci kabla HDMI. Szczegolnie moze to sie wlasnie dziac, przy materiale 1080p. W nizszych rozdzielczosciach (720p) zanikanie obrazu na slabszych kablach nie wystepuje.

Proponuje pobawic sie w ustawieniach karty graficznej komputera/laptopa. U mnie bardzo dobrze (przy odtwarzaniu filmow, a nie przy uzywaniu TV jako monitora do PC!) dziala tryb 1080p@24Hz (tak jakby tryb filmowy). Wtedy nie wystepuje efekt tzw. "mikroprzyciec" (latwe do wychwycenia podczas szybkich ruchow kamery w poziomie). Dobrym rozwiazaniem jest tez proba wlaczenia odswiezania na 59Hz lub 60Hz i ocena, czy efekt wystepuje.
 

JaCoLJcL

New member
Koledzy obydwie opcje u mnie się nie sprawdzają. Fakt, w ustawieniach karty graficznej (geForce 8400m GS) nie miałem aktywnej opcji VERTICAL SYNC - jednak po jej włączeniu nic się nie polepszyło ... Jak również zmiana na 24HZ nie pomogła. Pasy nadal są i bardzo mi przeszkadzają :/

Nie mam teraz tego drugiego kabla więc nie mogę go sprawdzić... Macie jakieś inne rady ? Czy zmiana w ustawieniach Nvidia PhysX coś pomoże ?

Jestem bardzo zniesmaczony tą sytuacją. Proszę o pomoc.


EDIT:

OMG! uwaga ogłaszam wszem i wobec, że powodem mojego problemu z "pasami" było ... wyłączone AERO tj styl w windows bez aero... Co za głupota !! Po włączeniu aero wszystko działa jak należy :) DZIĘKI za pomoc
 
Ostatnia edycja:

strike5

New member
Witam ,

Sprzet jaki posiadam :
Laptop ok 8 mies acera z radeonem HD z wyjsciem HDMI
TV
3D LG 42LW4500

wraz z okularami
do tego posiadam jeszce konsolke ps3 oraz dysk zew ale to juz dodatki.

Problem polega na tym iz wczoraj chcialem sobie odpalic 1 raz filmy z dysku laptopa 3D w formacie mkv na TV . Laptop film > hdmi > TV
Odpalilem film przez zwykly media player classic przenioslem go na tv (rozdzielczosc na tv FULL HD ustawiona tj 1920) i otrzymalem film podzielony na pol w TV na pilocie odpalilem opcje 3D side by side bo taki mam film i cos mi nie gra.. mianowicie cos sie dzieje z obrazem musze w okularach zamknac jedno oko badz drugie aby moc ogladac.. w czym problem ? z gory dziek iza pomoc
 

rufus282

New member
Zmieniales coś w ustawieniach obrazu np. rozciagales lub powiekszales w opcjach media player jeśli tak to zmien na orginalne ustawienia.

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry