Filmy 3D "side-by-side" z laptopa na TV 3D

x_mann1

New member
witam wszystkich to ja się również podłącze do tematu posiadam LG 42LW570 S gdy prześlę obraz z laptopa do telewizora przez HDMI film 3d sbs wyświetlany jest na telewizorze z 2 obrazami koło siebie ale w opcji telewizora 3D brakuje aktywnej opcji przełączenia na tryb SBS jest tylko z 2D na 3D. i teraz nie wiem czy to wina przewodu hdmi bo jest wersja 1.4 i powinna być 1.4a. film próbowałem odtworzyć z dysku ale wyskakuje że plik jest nie prawidłowy w komputerze odtwarza ok, próbowałem przez power dvd ale też wyskakuje błąd i lecą 2 obrazy koło siebie. a w stereopic player odtwarzało red cyan ale nie łączyło obrazów. z góry dziękuję za odpowiedź. tu pytanie do pawelcio jakiego kabla używasz 1.4 czy 1.4a? z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Madamko

New member
To nie jest problem kabla - wcale nie musi być 1.4
Po prostu ustaw rozdzielczosć w karcie laptopa na 1080i bo jak jest mniejsza to nie ma aktywnej opcji 3D
 

x_mann1

New member
ustawiłem rozdzielczość ekranu podłączonego na 1920x1080 chyba o to chodziło ale jak odtwarzam film na laptopie to w telewizorze brak opcji sbs nieaktywna. chyba że trzeba odtworzyć w jakiś specjalny sposób ten film. albo gzie indziej jeszcze coś poustawiać. Z góry dziękuję za próbę pomocy pozdrawiam

problem rozwiązany nie może być włączony clon obrazu tylko obraz na TV.
 
Ostatnia edycja:

awakeman

New member
To ja też się przyłącze do tematu. Otóż posiadam Philipsa 8605 3D oczywiście i problem jest w tym, że u mnie po podłączeniu lapa, 3D też nie działa. Karta ustawiona jest na 1920x1080, wyświetlacz w laptopie wyłączony, tak żeby obraz pojawiał się tylko na TV i kiedy puszczam filmy 3D z youtuba widzę obraz tylko w 2D.

O co kaman?
 
Ostatnia edycja:

zaakoo

New member
To ja też się przyłącze do tematu. Otóż posiadam Philipsa 8605 3D oczywiście i problem jest w tym, że u mnie po podłączeniu lapa, 3D też nie działa. Karta ustawiona jest na 1920x1080, wyświetlacz w laptopie wyłączony, tak żeby obraz pojawiał się tylko na TV i kiedy puszczam filmy 3D z youtuba widzę obraz tylko w 2D.

O co kaman?

Chodzi o to, że philips i 3d to wielka kupa. Mam ten sam tv i chciałem kupić do niego okulary i nadajnik. Pp przeczytaniu paru wątków na ten temat zrezygnowałem. Po pierwsze philips nie odtworzy Ci 3D z innego źródła niż Blu-ray (najlepiej też marki philips, bo w przypadku innych producentów mogą wystąpić problemy) czy PS3 (z tym też były problemy, ale ponoć je usunęli). W przypadku prób puszczenia obrazu 3D z lapka lub kompa, tv nie będzie wykrywany jako urządzenie 3D i dlatego wyświetla Ci jako 2D. Nie mam zestawu 3D, ale czytałem, że efekt w przypadku telewizorów Philips jest co najmniej słaby. Także kupiliśmy telewizor 3D bez 3D :/ . Dobrze, że mamy chociaż Ambilight.

Jak u Ciebie działa 3D z blu-ray? Zadowonolny jesteś z obrazu 3d?
 

TechnoDream

New member
Recepta jest prosta :d

TV + Laptop podłączony kablem HDMI 1.4a oraz pełne wsparcie karty graficznej na ten format !
Kodek NVIDIA Pure Video
Player do odtwarzania filmów SpashPro jak dla mnie najlepszy program do odtwarzania filmów HD oraz 3D :D

Mam podlączony TV 42 calowy LG 3D plus laptop i odtwarzam filmy SBS mkv 1080p i jestem zadowolony :)
Nic więcej nie potrzeba filmy 3D wyglądają rewelacyjnie :D


Co do napisów

Jeśli chodzi o plik txt nie ma takiego programu który by je łączył automatycznie chyba, że masz taką funkcje w TV, ale i tak nie daje to takiego efektu, napisy są albo rozmazane albo są podzielone i nie widoczne, co do filmów z napisami 3d SBS polecam program 3DSubtitler programik za free. Trzeba posiadać tylko napisy w formacie srt i w tedy sami sobie robimy takie napisy dla swoich potrzeb (wielkośc czcionki, kolor, format itp itd 5 minut roboty i gotowe)

A tak w ogóle co to za przyjemność oglądania 3D jak się patrzy na napisy, takie filmy najlepiej ogląda się z lektorem :)

Malo tego napisy niszczą efekt 3d dlatego, że pojawia się dodatkowe światło na ekranie więc dalsze obiekty głębi są mało widoczne:)

To tak jakby postawić sobie zapalona lampke przed tv i ogladać to co dzieje sie z tyłu :) Nie polecam filmów 3D SBS z napisami mimo iż sam oglądam zwykle filmy tylko z napisami :)

Lepiej poczekać ten tydzień, dwa po premierze blueray, aż pojawi się film z lektorem :)
Jest wygodniej, lepszy efekt i oczy się nie męczą, same oglądanie męczy oczy, a co dopiero czytanie i oglądanie. Nie Warto !!!
 
Ostatnia edycja:

bblleennoo

New member
No ok ale ja nie mam w tv aktywnej funkcji SBS
odtwarzam film przez allplayera
a Madamko i x_mann1 twierdza ze po zmianie rozdzielczosci na 1080i to zmieni a u mnie max to 1366x768
 
Ostatnia edycja:

TechnoDream

New member
No ok ale ja nie mam w tv aktywnej funkcji SBS
odtwarzam film przez allplayera
a Madamko i x_mann1 twierdza ze po zmianie rozdzielczosci na 1080i to zmieni a u mnie max to 1366x768


Znaczy się nie masz aktywnej tej funkcji jak odpalasz film przez laptopa tak ?

Jeśli tak, zobacz czy masz coś takiego w TV jak przypisywanie odpowiedniemu wyjściowi wybór urządzenia?

Bo u mnie jest coś takiego jak

Menu - Wejście - i tam mam HDMI 1 , HDMI2 , HDMI3

i mam taką opcję w tv jak możliwość oznaczenia tych wejść i do wyboru mam

Dekoder, Odtwarzacz Blue-ray, PC, VCR, DVD, Satelita itp itd

i przy wejściu HDMI3, czyli tam gdzie mam podłączonego lapka z TV kablem hdmi 1.4a wybieram PC i zmienia to postać rzeczy :)

Zmienia mi się rozdzielka, format obrazu, kolory, kontrast itp itd

Jeśli masz coś takiego w TV spróbuj pokombinować :)
 

bblleennoo

New member
Dokladnie odpalam film z allplayera przez hdmi i na tv pokazuje sie podzielony ekran, po wcisnieciu na pilocie przycisku 3D jest aktywna tylko konwersja z 2D na 3D
TechnoDream jesli masz lw570s i tam masz opcje oznaczenia wejscia hdmi to ja tez:) ale sprawdze to dopiero ok wtorku
 

bblleennoo

New member
Witam, mam taki problem:
podpialem lapka kablem HDMI pod tv (3 wejscie) oznaczylem je jako PC, rozdzielczosc jest ok
odpalam film przez allplayera i gdy daje film na pelny ekran to wyrzuca mnie z telewizora i film pojawia sie na laptopie, a gdy wylacze pelny ekran obraz z lapka przeskakuje z powrotem na tv wie ktos co z tym zrobic?
 

TechnoDream

New member
Miałem taki sam problem z Allplayerem, ale używam od jakiegoś czasu program SpashPro HD i problem znikł, jak chcesz zapraszam na gg mogę ci program przesłać i sobie zobaczysz :)

gg 1208596
 

bblleennoo

New member
TechnoDream bardzo mi pomogles, ogarnalem sobie ten program i wszystko smiga dzieki bardzo,
zostal tylko maly progblem, odpalilem avatara i cos obraz przycina kwestia ustawien tv czy cos innego?
 

Poczesaniec1

New member
mam też małe pytanie,czy karty geaficzne mają duże znaczenie?ponieważ mam laptopa ze starą kartą nvidia 256mb,wyjście hdmi,i obraz po podłączeniu do tw jest na pełnym ekranie,za to kolega ma ati radeon hd 512mb i za cholere kiedy ustawi się HDMI PC na jego lw4500 to obraz nie jest pelen?i tak samo z 3d,żaden z playerów,nawet total media theatre 5 nie daje do końca rady,bo kiedy łączy się w SBS obraz się rozjeżdża w playerach typu stereoscopic player,a totalMedia sam łaczy ale drugi plan jest lekko męczący,ale pewnie wina programu,więc pytanie brzmi czy radeony nie mają sterowników 3d?
 

TechnoDream

New member
TechnoDream bardzo mi pomogles, ogarnalem sobie ten program i wszystko smiga dzieki bardzo,
zostal tylko maly progblem, odpalilem avatara i cos obraz przycina kwestia ustawien tv czy cos innego?

Ściągnij sobie sterownik Nvidia PureVideo Decoder potem w ustawieniach programu SplashPro zaznacz aby ten sterownik spierał i zobacz czy to pomoże :)

Ustawienia - Video - zaznacz opcje "Uzywaj akceleracji sprzętowej (Nvidia PureVideo)
 

TechnoDream

New member
mam też małe pytanie,czy karty geaficzne mają duże znaczenie?ponieważ mam laptopa ze starą kartą nvidia 256mb,wyjście hdmi,i obraz po podłączeniu do tw jest na pełnym ekranie,za to kolega ma ati radeon hd 512mb i za cholere kiedy ustawi się HDMI PC na jego lw4500 to obraz nie jest pelen?i tak samo z 3d,żaden z playerów,nawet total media theatre 5 nie daje do końca rady,bo kiedy łączy się w SBS obraz się rozjeżdża w playerach typu stereoscopic player,a totalMedia sam łaczy ale drugi plan jest lekko męczący,ale pewnie wina programu,więc pytanie brzmi czy radeony nie mają sterowników 3d?

Najlepsze karty graficzne do filmów 3D są takie które wspierają w pełni format hdmi 1.3 albo 1.4a do lepszego efektu obrazu 3D. Sam używałem do niedawna format HDMI - DVI bo nie mialem wyjścia w karcie graficznej HDMI tylko DVI, ale zmieniłem na kartę graficzna (Geforce GT 430) która wspiera format 1.4a i jest kolosalna różnica :)

Ciężko stwierdzić co tutaj tak naprawdę jest problemem, mogę Ci tylko polecić inny program do filmów, abyś sobie sprawdził czy dalej będziesz miał tak samo, poszukaj w sieci programu SplashPro HD i pobaw się w nim.

Daj znać czy pomogło :)
 

Poczesaniec1

New member
więc sprawa wygląda następująco,mój laptop z kartą 8400 gs,pamięć 256,daje rade na modelu 47 lw5500,żeby przez program Splash pro oglądać sobie 3D na pełnym ekranie,i to nawet płynnie,a kolega ma karte Ati 4330 hd,512MB pamięci,i telewizor 42LW4500,i nie mogę zmusić go nawet żeby przez podłączenie kablem Hdmi 1.4,był pełny ekran wyświetlany,wcześniej się udało ale zrobiłem na tv reset fabryczny i teraz jest gorzej , gdy puszczam film i scalam opcją 3D,odraz się rozjeżdża na prawo i lewo,nowe stery karty też nie pomagają,a co najgorsze i dziwne,że w tv 42LW4500 jest oprogramowanie 4.60.10 ściągnąłem najnowsze 4.60.26,ale po podpięciu usb,nie wykrywa aktualizacji
 

Poczesaniec1

New member
Czy ten kabel wystarczy aby oglądać na Tv obraz 3D raz z laptopa/ps3 i grać w gry3D ?

https://www.hurt.com.pl/kabel-voice-kraft-hdmi-hdmi-5m-gold,p5362.html

Proszę o szybką odp bo już położyłem go w ścianie i czeka mnie tylko zaszpachlować go, chyba że będzie za słaby to jeszcze mam szanse go wymienić.

drogo i nie da rady 3D pociągnąć,przynajmniej 1.3b musi być a najlepiej 1.4,bo mimo że PS3 nie ma 1.4 wyjścia to wspiera full3D i kabel juz 1.3 nie wystarczy,ja zakupiłem w proline za 25zł 1.4,i wszystko pięknie hula,najlepszą opcją 1.4 przynajmniej ok 20zł.
 
Do góry