Zidoo Z9x

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Komputera nie mam , tylko tablet i smartfon.
Syn nie pozwala dotykać swojego laptopa :) Jego królestwo :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Więc ciągasz te torrenty przez tablet ?!
Naprawdę nie wiem skąd takie ciągoty by utrudniać sobie życie ,macie nowoczesne odtwarzacze strumieniowe , światłowodowe łącza internetowe a próbujecie to wszystko zaadaptować do jakiś procedur sprzed 20 lat bezsensownie i bezcelowo komplikując sobie domową rozrywkę.
To trochę tak jakby ktoś na laptopie z win 10 usilnie próbował na co dzień posługiwać się DOS-em.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Ja jeszcze nie mam odtwarzania strumieniowego. Bo nie jestem pewien co dla mnie będzie najlepsze. A stację Nas z dyskami chciałbym wykorzystać nie tylko do filmów. Zresztą lubię mieć takie zasoby jak i płyty blu ray niektóre. Po za tym swoje zasoby mogę udostępnić jeszcze paru osobom. Tak to widzę. Nie wiem oczywiście czy jestem w błędzie? [emoji848]
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Co do odtwarzacza- no cóż wiem ,że to trochę nieładnie akurat w tym watku reklamowac co innego ale moim zdaniem ze względu na obsługę wszelkich platform streamingowych,szybkosc działania i możliwosci konfiguracyjne najlepszym streamerem jest Nvidia Shield.
Wracając zaś do torrentów przez RD - tu krótki film jak to wygląda , od 2:33 pokazane jest jak ściagnąć materiał do siebie na dysk , nie trzeba jednak tego robić -od tego momentu można dany plik odtworzyć od razu na odtwarzaczu przez apkę lub wtyczkę Kodi.
https://www.youtube.com/watch?v=iJGf3dwYb5I&ab_channel=AcapMazlan
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie ! Nie tylko nie musisz łączyc żadnego kompa z kinem domowym ale na dobrą sprawę w ogóle kompa nie potrzebujesz.
Materiał (torrent) który chcesz obejrzeć możesz równie dobrze wskazać na telefonie na drugim końcu swiata a będzie on właściwie w tej samej chwili dostępny na twoim odtwarzaczu , lub innym dowolnym urzadzeniu podłaczonym do netu i zalogowanym do twojego konta w RD.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Nie rozumiesz koncepcji- nie ładujesz do chmury ze swojego komputera czy dysku tylko przerzucasz torrenta z jednego hostingu na drugi.Jeśli dany torrent znajduje się na hostingu obsługiwanym przez RD a w przypadku zagranicznych produkcji jest tak w 95% to praktycznie nie ma żadnego czasu oczekiwania na ładowanie się czegokolwiek.Po prostu wklejasz plik torrent , zatwierdzasz i po chwili możesz odpalać plik ze swojego urządzenia.Prędkość twojego łącza dla tej operacji jest kompletnie bez znaczenia bo kompletnie nic przez twoje łącze nie przechodzi.
Teraz rozumiem.
Czyli streamujesz torrent w czasie rzeczywistym.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Teraz rozumiem.
Czyli streamujesz torrent w czasie rzeczywistym.

Niezupełnie ;-)
Streamowanie torrenta w czasie rzeczywistym łaczyło by sie z możliwym buforowaniem.W przypadku korzystania ze swojej chmury RD ,torrent przestaje być torrentem tylko jest pełnym plikiem a jego streamowanie bardziej przypomina technicznie odpalanie Netfliksa (czy tez każdej innej płatnej platformy streamingowej)

Dobra ok. Ale do tego wszystkiego ten odtwarzacz zidoo też się nadaje?

Nadaje się każde urządzenie na którym można zainstalować Kodi (lub inną aplikacje obsługującą RD).
Nvidia jest po prostu najbardziej uniwersalna ze względu na obsługę Widevine i specjalnie tworzone kompilacje Kodi obsługujące DV w mkv.
Ja nawet Netfiksa ,pomimo jego pełnej obsługi zarówno przez aplikacje na TV jak i Nvidii ,odpalam przez wtyczkę Kodi ze wzgledu na dowolnośc konfiguracji napisów (rozmiar,kolor,kontrast etc.) co jest w oryginalnej aplikacji niemozliwe.(w zidoo tego nie zrobisz)
 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
Ja jeszcze nie mam odtwarzania strumieniowego. Bo nie jestem pewien co dla mnie będzie najlepsze. A stację Nas z dyskami chciałbym wykorzystać nie tylko do filmów. Zresztą lubię mieć takie zasoby jak i płyty blu ray niektóre. Po za tym swoje zasoby mogę udostępnić jeszcze paru osobom. Tak to widzę. Nie wiem oczywiście czy jestem w błędzie? [emoji848]
Mnie to RD jakoś nie kręci, nie lubię kodi a to trzeba obsługiwać przez kodi.
Wolę NAS obsługiwany z telefonu.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Nie ! Nie tylko nie musisz łączyc żadnego kompa z kinem domowym ale na dobrą sprawę w ogóle kompa nie potrzebujesz.
Materiał (torrent) który chcesz obejrzeć możesz równie dobrze wskazać na telefonie na drugim końcu swiata a będzie on właściwie w tej samej chwili dostępny na twoim odtwarzaczu , lub innym dowolnym urzadzeniu podłaczonym do netu i zalogowanym do twojego konta w RD.
A jest taka aplikacja na Apple TV?
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Zasada działania podobna.
Torrent (plik), jest w całości na moim serwerze, zamiast na chmurze RD i mogę go sobie odtworzyć na każdym urządzeniu, bez zabawy w kodi.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
No właśnie. Wkurzam się, bo uja się na tym znam. Wszystko to nie mało kosztuje jak na to patrzę. To wolałbym później nie pluć sobie w brodę, że źle coś dobrałem. Cały czas bardziej jestem za np tym zidoo plus stację z powiedzmy czterema dyskami po 8TB. Hmmm [emoji848]
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Mnie to RD jakoś nie kręci, nie lubię kodi a to trzeba obsługiwać przez kodi.
Wolę NAS obsługiwany z telefonu.

Kodi podałem tylko jako przykład do obsługi RD nie jest niezbędne.Mozna np uzywac apki Cinema Hd https://cinemahdapkapp.com/v2-apkd/ lub apki Real Debrid https://apkpure.com/real-debrid/com.realdebrid.realdebrid i odpalac materiał dowolnym playerem.Lub oprzec się na Plex-ie https://www.youtube.com/watch?v=GlbfX0WKn2o
RD pełni wtedy role NAS.

A jest taka aplikacja na Apple TV?

Oczywiscie.Powyzsza apki jest równiez dostepna na Apple https://apps.apple.com/us/app/cinema-hd-movies-tv-shows/id1483040140 lub ponownie ze wzgledu na pełną konfigurowalnosc polecam jednak Kodi.

No dlatego mam mętlik w głowie. [emoji57]

Konfiguracja i obsługa RD jest w porównaniu do konfiguracji domowej sieci z NAS ,lub komputerem pełniacym funkcje serwera banalnie prosta.W dodatku materiały masz dostepne od razu "na klik" ,zadnego czekania,ściagania, przepinania dysków i innych kombinacji alpejskich...;-)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Zasada działania podobna.
Torrent (plik), jest w całości na moim serwerze, zamiast na chmurze RD i mogę go sobie odtworzyć na każdym urządzeniu, bez zabawy w kodi.

Tak -tylko ,ze musisz ten materiał ściagać i gromadzić dyski.W RD moze się to odbywac bez twojego udziału, nawet bez pracy żadnego urządzenia.

No właśnie. Wkurzam się, bo uja się na tym znam. Wszystko to nie mało kosztuje jak na to patrzę. To wolałbym później nie pluć sobie w brodę, że źle coś dobrałem. Cały czas bardziej jestem za np tym zidoo plus stację z powiedzmy czterema dyskami po 8TB. Hmmm [emoji848]

:grin: Jasne... jeszcze jakieś urządzenie do obsługi aplikacji streamingowych , odpowiedni komputer ,router , a najlepiej osobne pomieszczenie na całe to ustrojstwo ,bo przy ogladaniu czegokolwiek wszystko szumi wentylatorami i świeci diodami jak statek kosmiczny....;-) znam to z autopsji....
Raz już to powiedziałem i powtórzę ponownie- pirackie średniowiecze.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Muszę Ci podziękować za fajną stronę z torrentrami na tym filmiku.
Wszedłem na nią. Kliknąłem na 1080p, przycisk pod filmem i odrazu załadował mi się torrent na NASa i zapytał czy ściągać [emoji1].
Wszystko na telefonie, kręcąc na rowerku stacjonarnym.
Średniowiecze [emoji1]
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nawet nie wiem jakie sa teraz najlepsze strony z torrentami.Przestalem sobie zawracac glowe ich przekopywaniem-algorytmy wtyczek robia to lepiej i szybciej ode mnie....
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Nawet nie wiem jakie sa teraz najlepsze strony z torrentami.Przestalem sobie zawracac glowe ich przekopywaniem-algorytmy wtyczek robia to lepiej i szybciej ode mnie....
Czy któreś strony są płatne które do tego potrzebujemy! Jakaś abonamentowa opłata mnie zaskoczy?
 
Do góry