Zidoo Z9x

ralfik77

Member
Bez reklam
62 funty za 1Gbit.

Widzę, że w Polsce w UPC miał bym 1Gbit, za cenę 4 razy niższą.

No cóż, pod tym względem UK jest zacofane i dopiero dogania Europę kontynentalną.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
62 funty za 1Gbit.

Widzę, że w Polsce w UPC miał bym 1Gbit, za cenę 4 razy niższą.

No cóż, pod tym względem UK jest zacofane i dopiero dogania Europę kontynentalną.

No to faktycznie cena spora. Łącze zacne, sam mam 600 Mbps i fajnie to śmiga.
Musisz przemyśleć temat. Prędkość miałbyš fajną.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
62 funty za 1Gbit.

Widzę, że w Polsce w UPC miał bym 1Gbit, za cenę 4 razy niższą.

No cóż, pod tym względem UK jest zacofane i dopiero dogania Europę kontynentalną.

Równiez mieszkam w UK i nawet za ta kwotę "full fibre broadband" jest u mnie nieosiągalny.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
W moim mieście, też wszędzie, nie jest dostępny.

Na mojej dzielnicy w tamtym roku dopiero ten kabel kładli.
Virgin Media.
 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
Następny problem z Real Debrid.
Nie idzie pobrać, przez ich serwery, torrentow pełnego blu-ray.
Rozwala strukturę katalogów.
Ściąga pojedyncze pliki *.ts
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Ja u siebie mam wrażenie jakby ten zidoo lekko zamulał. Troszkę musi pomyśleć zanim coś zrobi. Po przewijaniu włączając play też się zastanawia co ma zrobić. Często obraz wskakuje nie w tym momencie co włączamy play. Tylko wcześniejsza klatka wskakuje. Trochę to słabe. A i pilotem też trzeba dobrze celować w skrzynkę. I działanie przycisków taka sobie. Z NASem pracuje dobrze. Ale moim zdaniem też trzeba głęboko w menu wchodzić, aby dysk odpalić. Dobrze chociaż, że logowania nie trzeba powtarzać. Szkoda, że nie można zakłedki smb wyciągnąć na główny ekran. Zidoo łyka wszystko. Ale na starszym tv i tak potrafi klatkować obraz. Nie wiem czemu. Przecież od przetwarzania jest zidoo. Po to został kupiony, bo tv miał problem z odczytywaniem dysku bezpośrednio podłączonego do niego.
Takie mam na razie doświadczenie że sprzętem.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Możesz sobie ścieżkę dodać do NASa i załadować Postery.

Ja tam na Zidoo nie narzekam...
Pilot taki trochę dupowaty, ale za to cieszy mnie opcja szybkiej edycji napisów.

Ostatnio oglądam serial SWAT i ściągane napisy sie rozjeżdżają. W zidoo 2 kliknięcia pilotem i sobie przesuwam czasy napisów.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Ja tam z zidoo dopiero zaczynam zabawę więc może jestem za bardzo wymagający. Pilota zawsze można wymienić. Na żyroskop, żeby myszka lepiej działała. Jak ktoś potrzebuje. Lub inny polecany.
5246e1b91971d20a357e9e80b19972f0.jpg
ab3737e228f979f52d93b7881fad71cc.jpg
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
@lolo2 Możesz sobie ścieżkę dodać do NASa i załadować Postery.

Mógłbyś troszkę jaśniej napisać. Ja nie za bardzo z takimi tematami.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie wiedziałem ze takie piloty można kupić.

Jutro ci napisze jak dodać postery. Ale tam nie było nic trudnego.

Na pulpicie klikasz Home Theater i dodajesz ścieżkę.

[youtube]uEhWloUmfuM[/youtube]
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Ja u siebie mam wrażenie jakby ten zidoo lekko zamulał. Troszkę musi pomyśleć zanim coś zrobi. Po przewijaniu włączając play też się zastanawia co ma zrobić. Często obraz wskakuje nie w tym momencie co włączamy play. Tylko wcześniejsza klatka wskakuje. Trochę to słabe. A i pilotem też trzeba dobrze celować w skrzynkę. I działanie przycisków taka sobie. Z NASem pracuje dobrze. Ale moim zdaniem też trzeba głęboko w menu wchodzić, aby dysk odpalić. Dobrze chociaż, że logowania nie trzeba powtarzać. Szkoda, że nie można zakłedki smb wyciągnąć na główny ekran. Zidoo łyka wszystko. Ale na starszym tv i tak potrafi klatkować obraz. Nie wiem czemu. Przecież od przetwarzania jest zidoo. Po to został kupiony, bo tv miał problem z odczytywaniem dysku bezpośrednio podłączonego do niego.
Takie mam na razie doświadczenie że sprzętem.
To dziwne z tym pilotem, bo u mnie mogę skierować go gdziekolwiek i tak działa.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Wczoraj porównałem Zidoo z9x z Oppo 203. Jednak , co Oppo , to Oppo :)
Super maszyna . Dźwięk także bardziej dociążony , pełniejszy .
Obraz bajka , aż korci do powrotu dużego ekranu :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jaki link?
Weź jakiegoś torrentta ze strukturą BD i wrzuć go na RD, to zobaczysz jaką kaszankę z niego zrobi.

Link do tego torrenta przecież nie do twojego NAS.
Nie zauważyłem u siebie żadnych problemów z BD- wrzucam w RD, odpalam Kodi na Nvidii , wchodzę w zakładkę RD i odpalam.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
To dziwne z tym pilotem, bo u mnie mogę skierować go gdziekolwiek i tak działa.
Na dodatek pilot przestawia mi ustawienia subów svs. Tutaj mogę faktycznie nie trafiać, a i tak działa. Jak coś robię na zidoo to muszę mieć wyłączone subwoofery. Nie wiem jak to ogarnąć.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Link do tego torrenta przecież nie do twojego NAS.

Nie zauważyłem u siebie żadnych problemów z BD- wrzucam w RD, odpalam Kodi na Nvidii , wchodzę w zakładkę RD i odpalam.
Ale wrzucasz BD ze strukturą HEVC czy Remux?

Mi i tak nie chodzi o odtwarzanie w kodi tylko o używanie RD do ściągania torrentow.

Np. taki torrent.


48cb76ca877a17790aa4228bd441e053.jpg


59a59e27360e080381f66683152b31a2.jpg


Powinien być dysk 1 i dysk 2 ze strukturą katalogów jak na płycie.

RD robi z tego listę plików i taką listę plików ściąga, bez katalogów żadnych.

Wygląda to tak:
a64b791875d2dbe5ae67877dc0916800.jpg








A powinno to wyglądać tak:
fd4f5a3285cb05742971ffe21213df72.jpg




6ae884b9378640aa9ff03fded6ae27ed.jpg


af614991ce1b5d057187a22575d62354.jpg
 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
Na dodatek pilot przestawia mi ustawienia subów svs. Tutaj mogę faktycznie nie trafiać, a i tak działa. Jak coś robię na zidoo to muszę mieć wyłączone subwoofery. Nie wiem jak to ogarnąć.
Ale jaja.
Faktycznie, sb16 reaguje na pilota od zidoo ale tylko jeden przycisk (zwiększania głośności) zmienia zapisany profil na subwooferze.
Zasadniczo można tych przycisków od głośności na tym pilocie, nie ruszać.
 
Do góry