Zidoo Z9x

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie, lepszy procesor mają Zidoo Z10 pro, 1000 pro, Z9x, UHD 3000, NeoX - jest to RTD 1619DR z obslugą 12bit 4:4:4, HDR, HDR10+, Dolby Vision VS10, H.264, H.265, 3D, BD-ISO UHD/DVD ISO, 3D ISO/MKV. Dźwięk Dolby Atmos, DTS X.
 
Ostatnia edycja:

Felini

New member
Koledzy, przepraszam za zwłokę i dziękuję za odpowiedzi.

czy antenki można odkręcić czy są na stałe ?
W Zidoo Z9X anteny nie mają możliwości odłączenia, są na stałe.

dvxy itp to kazdy TV odtworzy z pena, po co kupować odtwarzacz?
Kupując odtwarzacz, chciałem aby mógł odtworzyć wszystkie formaty jakie mam i jakie ew. mogę niedługo mieć. Chodziło o takie urządzenie, którego nie trzeba będzie wymieniać przez dłuższy czas i które będzie "all-in-one". Nie chciałem osobnego odtwarzacza do DivX i osobnego do nowszych formatów. Mam stary odtwarzacz DVD, ale on nie da rady odtworzyć wyższych rozdzielczości i niektórych kodeków. Mam dość stary TV, ale z dobrym obrazem i dźwiękiem, nie chcę się go pozbywać. Niestety nie odtwarza on filmów w oryginalnym formacie obrazu (proporcje), zwykle obetnie część kadru, aby wypełnić całą powierzchnię ekranu. To też jeden z powodów, dla którego chciałem odtwarzać z zewnętrznego źródła przez HDMI, wtedy proporcje są w porządku.

@Felini
Nie sądziłem, że ktoś ogląda jeszcze Divixy, w 21w gdzie chodzi o jakość i 4k i HDRy. Ale dla świętego spokoju, sprawdzę na swoim jak to działa - jak mam najnowszy soft v6.3.41(_G) i dam znać.
Fajnie, jakby udało Ci się sprawdzić i napisać, czy nowa wersja oprogramowania coś tu zmienia.

Panowie może kolega ma kolekcję własnych nagrań w divix. Sam mam dużo swoich prywatnych filmów w różnych formatach (nie divix) [...].
Mam trochę filmów kodowanych w XviD i chciałbym je, jak i wszystkie inne, odtwarzać w jednym urządzeniu. W tej chwili jest tak, że próbuję odtworzyć jakiś film w DVD, wkładam pendrive, czekam (nieraz dość długo) aby zobaczyć komunikat, że kodek lub rozdzielczość nie są obsługiwane. Nie bardzo mam ochotę sprawdzać za każdym razem, czy dany film da się odtworzyć na DVD, czy nie. Zidoo miał być rozwiązaniem tego problemu i odtwarzać wszystko, co mu podam.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ja Ciebie rozumiem. Jednak divix to już można powiedzieć historia do tego słaba jakość na dzisiaj. Zidoo to odtwarzacz nowych formatów w wysokiej jakości w tym 4K. I tutaj sprawdza się bardzo dobrze. Nie wiem czy inžynierowie tworzący oprogramowanie pomyśleli w ogóle o divix - raczej nie.
 

garibaldi

Member
Witajcie.
Mam mały problem z Z9X. Generalnie używam go do odtwarzania plików i muzyki przez NFS z sieci i tutaj jest w porządku. TV SonyHX9096.

Problem mam jak chce słuchać płyt CD Audio. Kompletnie sobie nie radzi to urządzenie z tym. Podłączyłem pod usb napęd CD i w aplikacji music player (wbudowana) pojawia się płyta CD i ok lecą utwory. Ale jak wyjmę płytę i dam inną to już koniec. Aplikacja wychodzi do menu głównego i już w ogólne nie da się jej włączyć nawet jak odepnę CD oraz zresetuje urządzenie. Tylko reset jej do fabrycznych ustawień (długie wciśnięcie ok na pilocie) ponownie ją odpala i mogę inna płytę słuchać - ale tylko do jej wyciągnięcia.
Żaden inny program np: KODI nie widzi napędu.
Czy to jest normalne ??? Czy da się np do KODI dograć coś by czytał CD Audio ?
Pozdrawiam
 

garibaldi

Member
Hej - mam odtwarzacz 2 tyg. i soft jest oryginalny. Upgrade sieciowego chyba nie widzi - generalnie żadnej apki mi sam nie zaktualizował. Może jakieś wskazówki jak to zrobić by nie zepsuć ???? Trzeba mieć konto wpisane w sklepie Play by poszły apki ? firmware ?
 

AKI

Member
marciniozo podał Ci link do pobrania firmware, wgrywasz go na pena i aktualizujesz zidoo wybierając aktualizację przez USB.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Garibaldi, tak jak koledzy wyżej napisali. W podanym linku masz do pobrania aktualizację. Wybierz odpowiednią do swojego odtwarzacza i wgraj ją na pendriva. Zauważ, że masz tam podaną wersję z usługami googla i bez ( sklep Play). Pendriva podłącz do Zidoo i aktualizuj wybierając z USB.

Z9X
v6.3.66
http://apidl.zidoo.tv/Z9X/v6.3.66/Z9X_P_v6.3.66_202112211656_ota-package.zip
MD5:5A5212DD43E14C629E6AA1916E7ED487

v6.3.66_G(Google play)
http://apidl.zidoo.tv/Z9X/v6.3.66/Z9X_P_v6.3.66_G_202112211834_ota-package.zip
MD5:E62121493FE03C7129DB75CCAF9C653B

Oczywiście wszystko robisz na własną odpowiedzialność. Ale to prosta operacja. Aktualizowałem już moje odtwarzacze Zidoo wiele razy w ten sposób i wszystko jest OK.
Tutaj masz instrukcję jak to zrobić (nie sugeruj się starym firmware z tej instrukcji)
https://www.zidoo.tv/Support/support_guide/guide_target/W04CMjWAX7req7k9e[ld]3ulg==.html
Poczytaj forum co i jak ustawić
http://forum.zidoo.tv/index.php?thr...f-for-rtd1619-players-includes-unbrick.82695/
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Panowie, takie pytanie techniczne. Jak długo wasze Z9X wczytują zewnętrzne dyski po USB? U mnie, dysk 2,5', USB 3.0, 2 TB, wczytuje ok. 37 sekund.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Hmm, trochę to trwa. Mam na stałe podpięte dwa dyski 8TB do mojego Zidoo Z10 pro. Są widoczne "od zaraz". Jak podpinam dysk 1TB to też szybko jest widoczny. Czasu nie mierzyłem, ale trwa to kilka sekund. Póżniej sprawdzę.
A ten Twój dysk to USB 2.5 cala, czy 3.5 z zew. zasilaniem?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No właśnie. Trochę to trwa. Są to dyski bez zewnętrznego zasilania. Dlatego 2,5' USB 3. Twój post skłonił mnie do jeszcze jednego testu. Te 37 s. to podpięcie dysku z "marszu". Natomiast zostawienie go na stałe i ponowne uruchomienie Zidoo, to... 42 s. Trochę słabo. A Ty jakie masz dyski? Z zasilaniem?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No to tak. Te dwa duże dyski mam podpięte na stałe. Są to dyski 3,5 cala z zewnętrznym zasilaniem. Kolejny 3,5 cala jest włożony do środka do Zidoo. Te dyski są widoczne praktycznie od razu po uruchomieniu.

Teraz podpiąłem zewnętrzny dysk 1TB 2,5 cal bez dodatkowego zasilania. Jego wczytanie trwało ze 3 sekundy.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
To znaczy, że nie masz Z9X. Niemniej jednak nie zmienia to faktu, że wczytuje te dyski zbyt wolno.

PS Doczytałem, że Zidoo może formatować zewnętrzne dyski. Robi to na NTFS. Zewnętrzne mam też na NTFS z PC. Ale czy może mieć to znaczenie? Ach. Masz Z10. Ok.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak mam Z10 pro. Pisałem o tym wcześniej. Wszystkie dyski mam sformatowane jako NTFS w komputerze. Nie pamiętam teraz czy ten włożony do środka Zidoo formatowałem jeszcze w w nim. Chyba nie, bo już w komputerze wrzuciłem na niego pliki. Ale to nie o to chodzi.
Rozmawiamy o dyskach zewnętrznych podpiętych po USB. I te wczytują się u mnie bardzo szybko. Może zapytaj na forum Zidoo jak to wygląda. Może coś podpowiedzą...
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Firestorm chyba czeka cię reset urządzenia bo coś ewidentnie masz nie tak. U mnie dyski wczytują się po max 5 sekund, nawet te starsze. Zapisz ustawienia i zresetuj do fabrycznych powinno pomóc na szybkość pracy.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za pomoc, panowie. Właśnie to zrobiłem. Nic z tego. Myślałem, że może zresetuje też firmware, ale jest ostatni dostępny.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Hmm, no to pozostaje Ci włączyć Zidoo, podłączyć dysk i zrobić sobie kawę. W tym czasie dysk się wczyta.
Tak na poważnie to nie mam pojęcia co może być przyczyną takiego stanu rzeczy.
 
Do góry