Zidoo Z9x

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zidoo Z10 pro mam około trzy miesiące. Było już kilka aktualizacji. Na razie jest OK. Pliki z HDR i DV z dużym bitrate działają bez problemu. Nowy procesor dobrze się sprawdza. Jakość obrazu na wysokim poziomie. Dźwięk oczywiście też. Dolby Atmos i DTS-X. U mnie podłączone do amplitunera Onkyo i TV LG Oled.
 

MusiC

Member
Zidoo Z10 pro mam około trzy miesiące. Było już kilka aktualizacji. Na razie jest OK. Pliki z HDR i DV z dużym bitrate działają bez problemu. Nowy procesor dobrze się sprawdza. Jakość obrazu na wysokim poziomie. Dźwięk oczywiście też. Dolby Atmos i DTS-X. U mnie podłączone do amplitunera Onkyo i TV LG Oled.

Ja mam X20 Pro i wrażenie że zapomniano już o nim, kupiłem niby player wysokiej klasy a wsparcie na kiepskim poziomie. Przesiadłem się z Himedia q10 gdzie oprócz custom firmware nie ma nic nowego.
Ale z Zidoo oprócz jakości dźwięku nie jestem zadowolony.
 

ulan

Member
mam zidoo z9x od grudnia, firmware jest cały czas w rozwoju, sporo dodali (np obsługe DV FEL w plikach mkv i iso, ale nie w plikach m2ts, no chyba ze masz cala strukturę płyty), Ważne info to ze zapomnijcie o obsłudze neflixa i amazon prime video, nie mają licencji i raczej nigdy nie będą mieć, wiec jeżeli ktoś chce kupić je by oglądać media strumieniowe to zły pomysł, lepiej do tego celu kupić nvidia shield tv. Odtwarzacz jest oparty o androida a nie androida tv, Obsługue Dolby vision ale nie za bardzo obsługuje HDR10+ (tu są wątpliwości czy do tego nie potrzeba hdmi 2.1, jedni twierdzą ze jest konieczny inni twierdzą że nie ) ja podpiąłem zidoo pod tcl 65x10 (obsługuje hdr10+ na wewnętrznym playerze) i niby zidoo pokazuje info o hdr10+, ale tv nie pokazuje, wskazuje na zwykłe hdr10).
w sumie oceniam go pozytywnie, z wieloa stanardami sobie radzi, ekipa zidoo rozwija oprograowanie, naprawia wiele błędów (ale nie wszystkie).
co do CEC to na forum zidoo panuje opinia ze to wymysł diabła i należy nie używać tego, bo generuje same problemy i coś w tym jest,a im ardziej rozbudowany system tym więcej problemów (tv, amplituner, playery, dekoder sat) nie wszystko działa jak powinno i tak naprawdę nie wiadomo kto sieje błędy...
 

deusexe

Member
Jeżeli chodzi o CEC to u mnie zdecydowanie wiadomo, że to Zidoo generuje błędy, (ale nie od nowości) bo jak jest podpięty pod amplituner, telewizor nie steruje głośnością amplitunera. Po wejściu do youtube, hbg go itp. nie przełącza na "tv" w ampli, co wiecej jak ręcznie przełączę na TV też nie ma dźwięku. Tylko odłączenie kabla HDMI. Aha i tak się zachowuje niezależnie czy w Zidoo w ustawieniach jest włączone czy wyłączone HDMI-CEC... I oczywiście sprawdzane na dwóch różnych kinach domowych.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No u mnie wszystko działa. Wcześniej miałem Zidoo X10 ponad dwa lata i też było OK. Używam pilota Logitech. Zaprogramowałem wszystkie urządzenia i śmiga. I oby tak zostało.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Obsługue Dolby vision ale nie za bardzo obsługuje HDR10+ (tu są wątpliwości czy do tego nie potrzeba hdmi 2.1, jedni twierdzą ze jest konieczny inni twierdzą że nie )

Do obsługi HDR10+ nie jest potrzebny 2.1.Bezproblemowo radzi sobie z tym Firestick 4k podłączony do hdmi 2.0.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Czy jako odtwarzacz plików , Zidoo Z9x jest dalej ciekawym wyborem ?
Czy na dzień dzisiejszy ma już godnego rywala w przystępnej cenie ?

Pliki - kopie płyt BR , UHD 1:1
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Takie, techniczne pytanie.
Czy ktoś testował na tego typu ustrojstwach program DVDFab Player, czy Power DVD? Dają radę?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi pytaniem o odtwarzacze programowe w stosunku do zidoo i co ma jedno do drugiego.
 

towalski

Member
Odtwarzacz jest bezproblemowy, htpc sprawia problemy. Ale powodzenia, skoro poszukujesz uniwersalnego narzędzia, to pewnie szyjesz na miarę.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
pewnie szyjesz na miarę.
Dokładnie tak.
A czemu HTPC ma być bardziej problematyczny od odtwarzaczy typu Zidoo itp? Mało się o tym czyta? W obu przypadkach mamy plusy i minusy takich rozwiązań. A przy okazji. Nazewnictwo HTPC to jakaś bzdura. Każe urządzenie multimedialne, potrafiące odczytać treści audio wideo możemy tak nazwać - peceta, laptopa, tablet. Może zaskoczę, ale mam "pełnowymiarowego", mocnego peceta. To po co mini PC? Powód prozaiczny. PC=300W. Mini PC=60W. A inne urządzenia? Jest to dość istotne w kontekście tego, że rządzący zapowiedzieli iż przez najbliższe 6, czy 8 lat, będą coroczne podwyżki cen energii elektrycznej. A i to nie jest powiedziane, że na tym się skończy. Jak będzie? Zobaczymy. Już nie "śmiecę".
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Można wiedzieć jaką masz koncepcję pilota do tego mini-PC, aby bezproblemowo obsługiwał wszystkie aplikacje, których planujesz używać?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Nie nie Kolego, to tak nie działa. Proszę nie mylić PCeta z odtwarzaczami typu Zidoo itp.
Jak w każdym PCcie to kwestia oprogramowania. W tym przypadku, odtwarzaczy programowych. Testowałem na tym urządzeniu odtwarzacze: DVDFab Player, PowerDVD i Kodi. Jak się okazało, najlepiej wypadł PowerDVD, a najsłabiej, żeby nie napisać beznadziejnie, hołubiony Kodi. Generalnie, ten miniPCet doskonale radzi sobie z treściami do FHD. Z 4K, to już porażka. Być może wynika to z tego, że ten konkretny egzemplarz posiada procesor z literą T. Może lepszy byłby z literą H. Rozmawiałem z kolegą, który ma dokładnie takie samo urządzenie, lecz z zupełnie innym procesorem. I jak mówił, 4K chodzi bez problemu. Tak więc, diabeł tkwi w szczegółach.

A wracając do Zidoo.
Dzięki uprzejmości Kolegi @mac-ony, mam na testach właśnie rzeczony odtwarzacz. Cóż mogę powiedzieć. Po prostu zamówiłem taki dla siebie. :) I tyle.
Kolego @bl4ck, zrobiłem test w kontekście twojego pytania o obsługę DVD. Tak więc, czy to ISO, czy folder, nie ma najmniejszych problemów z ich odtworzeniem. Dla mnie to było oczywiste, skoro nie ma problemów z odtworzeniem obrazów ISO FHD, UHD, czy nawet SACD, to w przypadku DVD, to zwykła formalność. Chociaż w przypadku SACD, tak nie do końca jest cacy. Ale ilu jest entuzjastów tego formatu.
Co do samego urządzenia, to tak na gorąco. Jedyna irytująca rzecz, to wtyczka z zasilaczem, ponieważ nie wetkniemy jej do gniazdka zasilającego z kołkiem uziemiającym. Właściwie nie potrzeba instalować żadnego dodatkowego softu. Urządzenie jest praktycznie samowystarczalne. Jak dla mnie, szkoda że nie ma dwóch gniazd wyjściowych HDMI, lub HDMI/DP, jak w moim miniPC. To tak na szybko. Przede mną jeszcze sporo testów i doświadczeń.
 
Do góry