Zidoo Z9x

towalski

Member
Tak, Shield będzie działał. Akurat jednego w weekend sprzedałem, bo zamieniłem na AppleTV. Na nim też działa Tidal w ATMOS. Co do Zidoo - jak koledzy wyżej - działa wszystko - DV, DA, HDR10+ - wszystko. Blu-ray, ISO, cokolwiek nie będziesz miał - od kopa. Alternatywą, jak zawsze jest Shield - ale do filmów gorszą. Niestety Apple TV nie ogarnia Atmosów z plików, tylko z natywnych aplikacji jak TV czy Netflix. Kwestia kodeków i zamknięcia systemu.
 

Noisy

Member
Dla czego gorsza alternatywą jest shield ? Kupiłem tydzień temu wersję 2019 PRO. Wszystko śmiga jak trzeba.
Kodi w 4K i dolby atmos, tak samo Netflix śmiga w 4K i dolby atmos.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zido uruchomiony.
Szybkie testy (nie mialem czasu) no i faktycznie wszystko lyka i odpala.

Kilka uwag:
1. Podczas uruchomienia filmy w 4k hdr takiego tlustego 54gb - Venom. Obraz co jakis czas scinalo.
Czy u was tez scina sie czy wszystko dziala plynnie?
Akurat wlaczylem w tle ściąganie posterow i moze to mialo wplyw.

2. Czy jest sens updejtu jakichs softow, czy to co jest firmowe jest ok.

3. Jakies aplikacje warto doinstalowac jeszcze? Netflix - dziala atmos?

4. Chromecasta da sie z telefonu rzucic na zido?

5. Pierwsze wrazenie jest ze obraz jest jakis taki dziwny, mniej zywy ale musze poszukac w opcjach.

6. Wkurzajaca rzecz jest gdy uruchamiam filmy - demowki to przelacza sie na HDR i projektor mi gasnie na kilka sekund (tez przelacza sie na hdr).
Jest opcja aby na sztywno wlaczyx w zidoo HDR aby, menu tez bylo wyswietlane z HDRem?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
6. Przecież***wtedy filmy w SDR będą wysuszone do HDR, w żadnym odtwarzaczu nigdy nie włącza się menu ani nie wymusza HDR ma to się***odbywać automatycznie podczas włączania filmu w HDR.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
U mnie przy odtwarzaniu plikow 50gb tnie obraz.... Czy tez macie z tym problem?

Wine ma wifi czy moze cos innego?
 

towalski

Member
Oczywiście, że winne wifi, za duże pliki i dlatego tnie. Musi być po kablu, wtedy wszystko bez zacięcia.

Gorszą alternatywą jest Shield bo
a) zdecydowanie lepsze postery ma Zidoo czy tam poster wall
b) ma dobre opisy filmów z trailerami
c) uruchomienie filmu BDMV idzie od kopa, a Shield mieli bardzo długo zanim odpali
d) Zidoo dużo płynniej przewija niż Shield
e) szybciej wchodzisz do menu filmów niż na Kodi
f) NIE BYŁO DOLBY VISION a teraz są z tym wielkie problemy, z tego co czytałem
Nie sądzę, żeby ktokolwiek kwestionował to, że Zidoo jest lepszym odtwarzaczem niż Shield. To jak kwestionowanie tego, że F1 jest szybsza na torze niż samochód Lambo. Jedno i drugie jest szybkie, ale F1 jest na tor i jest najlepsze, tak samo jak Zidoo. To jest do filmów i sprawdza się tam idealnie.
 

Noisy

Member
Dzięki za odpowiedź, miałem na oku Ziddo Z10 ale w końcu kupiłem Shielda. Jak narazie nie narzekam, ale jak coś będzie nie tak,będę już wiedział na co zmienić ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja kupilem zido i jest bomba...
Seriale sciagasz na dysk, nawet ich nie ukladasz a zido sam je posortuje sezonami, posciaga postery... Kurna, czemu mi nikt predzej nie powiedzial ze sie tak da.

Ja jesten zadowolony. Jedynie pilot do dupy, wystarczylby jakis malutki jak od chromecasta np.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zastanawiam się nad sprzedaniem Xboxa i dołożenie do zidoo, będzie podłączony kabelkiem pod router , czy antenki można odkręcić czy są na stałe ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zastanawiam się nad sprzedaniem Xboxa i dołożenie do zidoo, będzie podłączony kabelkiem pod router , czy antenki można odkręcić czy są na stałe ?

Zidoo Z10 pro - antenki są odkręcane. W X10 też.

W jaki model celować. Z10 pro lub Z1000 pro - są z w wejściem wewnętrznym na dysk na którym można zapisywać nagrywane treści. Jest wejście HDMI. Ten drugi jest większy, pasuje wymiarowo np. do amplitunera, odtwarzacza BD.
Jeżeli tego nie potrzeba to mamy Z9X.
 

lukaszek1983

New member
Zidoo Z10 pro - antenki są odkręcane. W X10 też.

W jaki model celować. Z10 pro lub Z1000 pro - są z w wejściem wewnętrznym na dysk na którym można zapisywać nagrywane treści. Jest wejście HDMI. Ten drugi jest większy, pasuje wymiarowo np. do amplitunera, odtwarzacza BD.
Jeżeli tego nie potrzeba to mamy Z9X.

A nie lepiej zido100 lub zidoz10 mają lepszy procek niż pro ?.
 
Do góry