Zidoo Z9x

donsalieri

Active member
Bez reklam
Mam kilka sztuk WD 4Tb, maxtor, toshiba, adata , wszystkie tak samo się wczytują, ale może faktycznie spróbuj jeszcze formatu dysku, być może to ich sprawka
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Mam 12, 2TB dysków. Większość to Samsung'i i ich klony - Maxtor'y. Są 2 Toshiby i 1 WD Ultra. Finał jest taki, że Toshiby i WD wczytywane są w ok 6 s. Czyli, Samsungi dla Zidoo to kicha. Chyba, że się mylę i ktoś ma takie dyski i może to sprawdzić.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Poszukałem jakiegoś starego Samsunga 2.5 cala 500GB i wczytał się w moim Zidoo w około 6s. Z tym, że jest on pusty. Nic na nim nie ma.
Wrzucę na niego trochę plików i wtedy zobaczymy. Trochę to potrwa bo to stary dysk, USB 2.0.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No nic. Chyba faktyczne, pozostaje mi tylko poeksperymentować z formatem przez Zidoo. Zobaczymy. Tak, czy inaczej, dzięki za wskazówki. ;)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Mam kilka pozycji na dysku w UHD , ale Zidoo nie chce ich odtworzyć :(
Atmos , Auro leci bez problemu . Ale gesty obraz , nie idzie :(
Co , powinienem uruchomić w Zidoo ?
Może ktoś wkleić fotki najlepszych ustawień dla obrazu , kodowania itp ?
Jestem zielony :(

Dziękuję
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
U mnie wszystko lyka, nawet pozycje po 60GB ale wtedy do routera na krotko po kablu. Po WIFI nie ogarnia - rwie.


Teraz doczytałem.
Wy podpinacie dyski bezpośrednio do Zidoo
Ja natomiast mam najprostszy serwer Synology 2 x 8TB.
 
Ostatnia edycja:

maks1910

Member
Cześć jestem nowym posiadaczem Zidoo Z10 po przesiadce z MEDE8ER800.
Mam małe pytanko jak w Zidoo uzyskać tagi w mp3, które ładnie mi działały na mederze, ponadto brakuje mi obrazku muzyka w tle, a widziałem na filmikach, że takowe są.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mam kilka pozycji na dysku w UHD , ale Zidoo nie chce ich odtworzyć :(
Atmos , Auro leci bez problemu . Ale gesty obraz , nie idzie :(
Co , powinienem uruchomić w Zidoo ?
Może ktoś wkleić fotki najlepszych ustawień dla obrazu , kodowania itp ?
Jestem zielony :(

Dziękuję

Jakie konkretnie są to pliki?
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Obcuję z Z10 Pro. Praktycznie to samo, z tym, że ma zatokę na dysk HDD 3,5 cala. Obsługuje dyski do 14TB. Posiada wejście HDMI, możliwość nagrywania.

Generalnie bardzo dobre urządzenie. Odtwarza praktycznie wszystko. Pliki 4K z bardzo dużym bitrate. Obrazy ISO, wspiera HDR, HDR10+, HLG, Dolby Vision. Procesor pozwala na konwersję HDR do DV. Jakość obrazu na bardzo dobrym poziomie.

Dźwięk Dolby Atmos, DTS-X. Ma bardzo fajnie rozbudowaną aplikację Home Theatre, która kataloguje posiane multimedia, dodając okładki i opisy filmów.

W połączeniu z ZDMC (Kodi) prawdziwy kombajn multimedialny.
Pytałeś w innym wątku o dotwarzanie plików 1:1 z Atmos. Zidoo odtwarza pliki z dźwiękiem Atmos i obrazem Dolby Vision.
Czy na ten dysk w Zidoo możesz nagrywać torrenty z kompa? Przez wi-fi czy jakoś tak, żeby nie latać z dyskiem.
 

leszekgd

Member
Nie lepiej steamować materiały bezpośrednio z kompa, niż robić podwójną robotę? Chyba odtwarzacze strumieniowe zostały do tego stworzone...
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
U mnie w kinie domowym nie ma kompa. Dlatego kombinuję jak to najprościej zrobić. Czy sam zidoo z kieszenią na dysk czy może bez kieszeni, ale za to stacja Nas z powiedzmy dwoma kieszeniami. Kompletnie tego tematu nie kumam. Żeby nie latać z dyskiem od laptopa do blu ray.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Czy na ten dysk w Zidoo możesz nagrywać torrenty z kompa? Przez wi-fi czy jakoś tak, żeby nie latać z dyskiem.

U mnie w kinie domowym nie ma kompa. Dlatego kombinuję jak to najprościej zrobić. Czy sam zidoo z kieszenią na dysk czy może bez kieszeni, ale za to stacja Nas z powiedzmy dwoma kieszeniami. Kompletnie tego tematu nie kumam. Żeby nie latać z dyskiem od laptopa do blu ray.


Z tego co mi sie wydaje korzystasz z Kodi i RD- najprościej to załaduj torrenty do chmury RD i odpalaj bezposrednio w streamie bez zadnych dysków i ściagania.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Fajnie by było. Ale trzeba mieć do tego dryk. [emoji6] A z tym u mnie cienko. [emoji849]
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
To jest naprawdę banalnie proste.
Gdzieś na forum zamieszczałem tutka ,będziesz chciał napisze jeszcze raz.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Z tego co mi sie wydaje korzystasz z Kodi i RD- najprościej to załaduj torrenty do chmury RD i odpalaj bezposrednio w streamie bez zadnych dysków i ściagania.
Tak ze 130 filmów po 40Gb sztuka (średnio), z wysyłem 1.6MB/sek, ciekawe ile by się to tam ładowało...[emoji6]
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie rozumiesz koncepcji- nie ładujesz do chmury ze swojego komputera czy dysku tylko przerzucasz torrenta z jednego hostingu na drugi.Jeśli dany torrent znajduje się na hostingu obsługiwanym przez RD a w przypadku zagranicznych produkcji jest tak w 95% to praktycznie nie ma żadnego czasu oczekiwania na ładowanie się czegokolwiek.Po prostu wklejasz plik torrent , zatwierdzasz i po chwili możesz odpalać plik ze swojego urządzenia.Prędkość twojego łącza dla tej operacji jest kompletnie bez znaczenia bo kompletnie nic przez twoje łącze nie przechodzi.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Panowie bez przesady ! Czego nie potraficie zrobić ?! Kliknąć kopiuj-wklej ?!
Skoro ściągacie torrenty to "przełozenie ich z półki na półkę w RD" jest jeszcze prostsze niż seedowanie.

Macie wykupiony RD i chcecie tutorial ?
 
Do góry