Zamiana 47LA640s na 50LF652v-warto!?

bzyq

Member
Mam pytanie do posiadaczy serii LF 652V. Czy podczas oglądania jasnych scen (szczególnie przy meczach piłki nożnej to widać) widać u Was szare pasy przez cała wysokość ekranu? Najbardziej się to objawia przy szybkich ruchach kamerą. Dajcie znać czy to jest taki urok technologii LCD (dotychczas miałem tylko plazmy) czy po prostu mam pecha i matryca jest do wymiany.
 

bzyq

Member
U mnie najbardziej irytujący jest jeden pas ciągnący się przez całą długość ekranu tak ok. 15 cm od lewego boku. Widać go nie tylko podczas szybkich scen tylko również na zielonym, szarym, białym tle. Tylko podczas filmów, które mają ciemną scenerię tego nie widać
 

zbyniu73

New member
Pomoc w ostatecznym wyborze LG 50LF652v czy Samsung UE50h6400

Motam się z tymi TV już kupę czasu. Czytam, chodzę oglądać, znowu czytam, pytam "fachowców" w sklepach RTV. Nadal nie mogę się zdecydować. Może Wy mi pomożecie. TV będzie oglądany z kanapy która stoi prostopadle do ściany z TV, z podłogi - dzieci i na wprost ze stołu jadalnego. Dodatkowo słońce wpada do pokoju z prawej strony po południu. Docelowo chyba go zawieszę i będzie go trochę osłaniać od słońca witrynka. Pytanie czy VA w samsungu będzie pod tymi kątami mocno degradować obraz ? W sklepie nie można jednoznacznie określić. Poza tym LG znalazłem dzisiaj za 2400 + 100 pilot magic w MediaMarkt a za Samsunga trzeba dać ok 2800. Pytanie czy warto. Poza tym Lg jakoś ładniej się prezentuje :)
Bardzo proszę o fachową poradę
 

bzyq

Member
Z tymi tv lcd to jest taki problem, że każdy ma jakieś wady. Ja kupiłem LG 652v i największy problem to są te szare paski, które widzę (opisałem je w tym wątku) - ale zgłosiłem sprawę do serwisu i czekam co dalej. Generalnie zaletą ips są dużo większe kąty niż w va i naprawdę pod tym względem ten tv daje radę bo też często oglądam z dzieciakami z podłogi :)
Dwa porównując LG do Samsunga (w warunkach sklepowych, DVB-T) bardziej mi się podobało jak grał bo jego kolory były bardziej naturalne a zwłaszcza przy twarzach ludzi, które na samsungu wyglądały jak po solarium. Najlepiej jak masz taką możliwość kup TV w takim sklepie gdzie będzie możliwy jego zwrot w razie jak Ci będzie źle grał w domu. Jak nie mam takiej możliwości i teraz troszkę żałuję.
 

bzyq

Member
Na drugi dzień je zauważyłem. W poniedziałek ma być serwis by stwierdzić czy to wada matrycy. Oprócz tego to kawał dobrego TV. No i jeszcze po przesiadce z plazmy to w ciemności mi czerni brakuje, ale za smart jest naprawdę rewelacja :)
 

rdkdmx

New member
też widzę ten pas z lewej strony pionowy na całej długości ekranu .a jak u was podświetlenie matrycy bo gdy odpalam tv to widać chmury na ekranie startowym
 

bzyq

Member
Z podświetleniem jest u mnie dobrze, bałem się że będę widział pełno chmur ale jest naprawdę bardzo dobrze. Może rogi są lekko ciemniejsze ale w niczym to nie przeszkadza.
 

zbyniu73

New member
TV tanieją

Właśnie w MMarkt jeszcze potaniał LG - 2345 zł. I teraz pytanie czy brać LG czy samsunga 50h6400 za 2799 albo z soundbarem HW-J355 za 2999.
Doradźcie proszę :)
 

Peresik

New member
A ma ktoś prpblem z lekkim rozmycie twarzy w LG?, jak to wyłączyć, naprawić?, bo źle to wygląda, i opłaca się kalibracja od Darko na yt?
 

marjos

Member
Witam.
Też rozważam zakup tego tv.
Może mi ktoś z użytkowników powiedzieć czy przy wpiętych słuchawkach można przełączać źródło dźwięku między głośnikami a słuchawkami bez odłączania tych ostatnich.
I jeszcze jedno pytanie: czy pilot Magic z serii LM będzie działał z tym tv?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

dmk84

New member
Można przełączać dźwięk pomiędzy głośniki tv a słuchawki (nie trzeba ich wypinać) można też ustawić dźwięk z tv i słuchawek równocześnie!
 
Do góry