Zamiana 47LA640s na 50LF652v-warto!?

rdkdmx

New member
o tym że są lepsze to wiem tylko za ponad 4000 tyś to wolę na wakacje jechać :))) a na 55 cali lg była promocja za ok 2900 !!!
 

dmk84

New member
55'' w takiej cenie to można w ciemno kupować i się nie zastanawiać.
Niech ktoś mi pokaże równie funkcjonalny TV za 3000pln w 55"

Wielu na tym forum poleca sony,philips,panasonic za które trzeba dopłacić po ok 1000pln a różnicy przy normalnym użytkowaniu prawie nie ma a jak jest to nie warta aby dopłacać różnicę(chyba że ktoś cierpi na nadmiar forsy)

W zeszłym roku po opiniach na forum najarałem się na panasa as650 ale popatrzyłem na niego w sklepie(również mexpert) gdy wyświetlał kanały z naziemnej dvbt i się zastanawiałem skąd ten zachwyt! Nie widziałem aż takiej różnicy w jakości obrazu abym od tak dołożył 1000pln ;)
 

bzyq

Member
dmk84 możesz mi powiedź jak wygląda na tym TV oglądanie piłki nożnej. Planuje przesiadkę z plazmy Panasa 42G10 i wiem, że poziom czerni jest w tym TV niższy, ale czy jako zwykły użytkownik telewizora odczuje po takiej zmianie na lepsze czy gorsze. Chce 55 cali i mam jakieś 2,8 m do kanapy a nie chce wydawać za dużo kasy na TV bo wolę zaoszczędzony min. 1000 wydać na soundbar :)
 

MikChy

New member
Ogólnie warto kupić ten telewizor? lub jego większą 55" wersję? Myslałem też o philipsie, ale niestety problemy ze softwarem i kiepski tryb 3d mnie zraziły. Mimo, że philips ponoć ma lepszą matrycę od LG to wolę coś pewniejszego, ewentualnie jeszcze Samsung UE50H6400, jednakże zgodnie z tematem skupiam się na LG, to jak? warto?
 

zotac

New member
Odnośnie tego modelu mogę trochę napisać gdyż już go przetestowałem i mnie pozytywnie zaskoczył.Jak chodzi o jakość wykonania to nie można się do przyczepić gdyż jest to połączenie szczotkowanego aluminium malowanego lakierem bezbarwnym.Podstawa jest wykonana z blachy aluminiowej i jest co wziąć do reki.Tego nie zobaczymy w Samsungach w tej klasie cenowej a dokładnie model H6400.Co do pilota to jest dobrze wykonany i również jest lepiej wykonany od pilota w modelu H6400 jedynie co mi przeszkadza to klapka od baterii ma taki luz jak by chciała wypaść jak również trzymanie pilota w dłoni,dziwne uczucie jak by się miało rozklekotanego pilota.Jak chodzi o czerń to jest czarna,nie jest szara albo szaro czarna jest dobra,Podświetlenie matrycy jak na ekran IPS jest równomierne co może się podobać dla oka.TV podłączony do PC wyświetla obraz jak brzytwa a czcionka jest czytelna i spójna i może śmiało robić jak monitor od kompa.Input lag jest niski jak na ten model i bardzo dobrze nadaje się do gier PC,PS4.Kalibracji dokonałem z youtobe by Darco i uważam że ta kalibracja jest taka jak powinna,kolory są naturalne i przyjemne dla oka jedynie co zrobiłem to podświetlenie w trybie Ekspert 1 ustawiłem na 45 bo domyślnie jest na 80.Obraz 3D w tym modelu jest świetny i tutaj LG ma przewagę duża nad UH6400.Czujemy się jak w kinie a mało tego możemy ustawiać głębie 3D i wtedy jest super efekt wychodzenia z TV co nie można powiedzieć o UH6400 gdyż w tym TV nie ma i nie będzie takiego efektu jak w LF652V więć Samsung odstaje i to dużo_Oglądanie n-ki to sama przyjemność na tym TV jak również kanałów cyfrowych z DVB-T są łudząco podobne do tych HD z n-ki co mnie pozytywnie zaskoczyło natomiast tv kablowa z multimedi to jest jakis dramat!pikseloza i to straszna.W swojej ocenie LF652V oceniam na bardzo dobrze i jest lepszym wyborem niż stary model H6400.
 

Attachments

  • 20151114_091836.jpg
    20151114_091836.jpg
    436,4 KB · Wyś: 371

MikChy

New member
Po przewertowaniu tego forum, elektrody i wielu wielu innych, doszedłem do wniosku, że LG jest najmniej sprawiającym problemy telewizorem, zaś jego cena myślę, że stawia go w czołówce stosunku do jakości. TV widziałem, porównywałem z innymi, nawet i z tymi za 3999PLN i przyznam szczerze, lekką różnicę widziałem, ale nie aż taką, żeby za to dopłacać 1,5k. Philips i Sony mają problem z androidem, i będą miały go dalej, niestety ale już tak jest z tym systemem, że im nowszy tym wymagania rosną, a hardware się nie zmienia przecież. Jak już w sklepach o tym trąbią sprzedawcy, to coś jest na rzeczy.. Chcę TV na przynajmniej 4-5 lat, więc postawiłem na optymalnego LG. Kusi mnie cholernie wersja z 55":twisted: ale rozsądek nakazuje 50", są jakieś róznice pomiędzy 50" a 55" wersją w matrycy, parametrach itd?? Nie pytam czy polecacie ten TV, bo jest to chyba jedyny wątek odnośnie TV 50-55" do ok 3000 pln, gdzie nie ma zgłaszanie problemów, narzekania, ale są pozytywne opinie :):krol: Prosze dajcie znać szybko, to może dzisiaj jeszcze przejadę się do sklepu zrobić sobie wcześniejszy prezent pod choinkę :) Serdecznie pozdrawiam!
 

kostek111

New member
Przed zakupem Lg miałem na kilka dni w domu samsunga 4K serja 6900 55 cali , obraz tragedia ale wielkość super .Jeżeli nie siedzisz za blisko ekranu to jak najbardziej 55 cali.Wszystkie modele Lf mają tą samą matryce.


Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

MikChy

New member
Zobaczę co będzie :), Sofę mam w odległości ok 3.3-3.6m od ściany na której będzie wisiało to bydle :D więc myślę, że będzie akurat
 

bzyq

Member
Mam go od dwóch dni. Przesiadłem się z plazmy i jest naprawdę super, jedyne co wczoraj zauważyłem to podczas meczu przy szybkich ruchach kamerą jakby lekkie rozmycie obrazu. Da się to jakoś zniwelować, bo podczas oglądania meczy na plazmie nie miałem takiego zjawiska?
 

bzyq

Member
Znalazłem je kilka stron wcześniej. Mam już zgrane i przygotowane tylko muszę chwilkę czasu dzisiaj w domu znaleźć. Rozumiem, że tu chodzi o te polepszacze de-blur itp ?
 

janekXL

New member
Witam,
nie mogę znaleźć informacji czy w 50LF652v jest opcja Skype (w webOS) i czy można podłączyć kamerę firmowa LG do korzystania z Skype? Zdecydowałem się na ten model i do pełnej wiedzy brakuje mi tej informacji. Pozdrawiam Wszystkich piszących o tym modelu TV.
 
Do góry