Zamiana 47LA640s na 50LF652v-warto!?

mati23

New member
Dziękuję wszystkim którzy poświęcili swój czas i napisali co nie co na temat LF652V. Z tych opinii wygląda na to, że jest to udany model i naprawdę warto go kupić. Nie to co zachwalane i polecane na siłę w każdym wątku telewizory Philipsa, z którymi jak się okazuje są tylko problemy. Co do LF652V mam jeszcze tylko jedno pytanie. Czy model ten mając pasywne 3D nie może mieć mniej niż 100 Hz?
 

dmk84

New member
...
Jednym słowem jestem wciąż zadowolonym użytkowaniem LG i mogę polecić ten model , szczególnie biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość. Zobaczymy jak będzie z ewentualną awaryjnością.

Dokupując 5 letnią gwarancję i tak jesteśmy dużo do przodu w porównaniu do innych "zacnych" firm.
Mój poprzedni LG trafił do rodziców na ścianę i śmiga dalej jak ta lala a jest już dawno po gwarancji :D

Dzisiaj pierwszy seans 3D przede mną zobaczymy czy jest jakaś różnica względem LA640.
 

Rylek

New member
Może podepnę się pod temat.
Rozważam zakup 49LF631V
I pytanie czy ten model różni się tylko brakiem 3D?
Jak najbardziej na 3D mi nie zależy (ja i żona okularnicy, więc trochę uciążliwe jest zakładać okulary na okulary...)
 

evanmaster

New member
Witam. Żeby nie zakładać nowego tematu dorzucę coś od siebie. Dość długo szukałem nowego telewizora. Stary nie chciał się zepsuć (lg 42ld550) i w sumie nadal z nim wszystko ok. Mam go już 5 lat i zachciało mi się czegoś nowego i większego. Chciałem z 3d. Różnica w cenach dość mała a mam kilka filmów w 3d i chciałem je obejrzeć. Czaiłem się na h6400 ale za długo i się skończyły. Ostatnio padło na w805c, ale poszedłem po rozum do głowy. TV bez promocji ok 4.5k z promocją lekko ponad 4k. Okularów nie ma. Oryginalne ok 200zl z hakiem. Pilota multimedialnego nie ma. Kolejne 200 zł z hakiem. Jak dla mnie to już sporo się robi. A do tego android którym na początku się podjaralem ale gro ludzi psioczy i dałem spokój. Ostatecznie padło na 652v. Wczoraj zamówiony. Dziś powinien dojść. 3177 plus pilot 119 i dodatkowe 4 pary okularów 49zl. Pozdrawiam.
 

gzandar

New member
Witam. Żeby nie zakładać nowego tematu dorzucę coś od siebie. Dość długo szukałem nowego telewizora. Stary nie chciał się zepsuć (lg 42ld550) i w sumie nadal z nim wszystko ok. Mam go już 5 lat i zachciało mi się czegoś nowego i większego. Chciałem z 3d. Różnica w cenach dość mała a mam kilka filmów w 3d i chciałem je obejrzeć. Czaiłem się na h6400 ale za długo i się skończyły. Ostatnio padło na w805c, ale poszedłem po rozum do głowy. TV bez promocji ok 4.5k z promocją lekko ponad 4k. Okularów nie ma. Oryginalne ok 200zl z hakiem. Pilota multimedialnego nie ma. Kolejne 200 zł z hakiem. Jak dla mnie to już sporo się robi. A do tego android którym na początku się podjaralem ale gro ludzi psioczy i dałem spokój. Ostatecznie padło na 652v. Wczoraj zamówiony. Dziś powinien dojść. 3177 plus pilot 119 i dodatkowe 4 pary okularów 49zl. Pozdrawiam.

Miałem dokładnie to samo już byłem nawet zdecydowany kupić w805c ... jednak Sony popłynęło z cenami. Taniej od 50w805c masz 55lf652v i 2 pary okularów w zestawie. W moim przypadku przy zakupie wersji 50 calowej to był 1000 PLN różnicy a to już przepaść. H6400 z moich oględzin obraz ma pewnie ładniejszy (lepsze czerni) ale samo wykonanie tv w szczególności ramka wygląda słabo Sony najładniejsze tylko cena... Lg pod względem wykonania jest gdzieś po środku , oczywiście kwestia gustu. Żeby Sony miało chociaż jakaś porządniejsza matryce a to dokładnie to samo co siedzi w Samsungach made in china , więc nie wiem na podstawie czego wyliczyli sobie te ceny , bo ładniejsza obudowa to jednak za mało na taki skok , jednak renoma robi swoje i sporo ludzi mają do wyboru "koreańce" i Sony pewnie pójdzie w "japończyka".

Co do wcześniejszego pytania czy matryca ma 100hz wszędzie podają że tak jest więc pozostaje mi w to wierzyć , nie wiem jak to sprawdzić. Ktoś sugerował ze 2 suwaki w ustawieniach TruMotion gwarantują 100hz no i ten model ma 2 suwaki, gdzie indziej ktoś pisał że przy pasywnym 3d musi być 100 hz , natomiast w menu nie ma jak tego odczytać, przynajmniej ja nie potrafie :)
 
Ostatnia edycja:

Noman42

New member
Witam
Mam prośbę. Kupiłem LG 50652V i chciałbym go skalibrować. Jak to zrealizować? Podobno trzeba miec jakieś wzorce? A moze ktoś z kolegów już to zrobił i poda mi parametry?
Pozdrawiam -- amator
 

kostek111

New member
Witam w Youtube jest filmik z kalibracji podobnych modeli konkretnie pod naszego nie ma.Ustaw sobie na expert 1 lub 2 i będziesz miał praktycznie jak po kalibracji.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

gzandar

New member
Ekspert bez poustawiania parametrów ma tragiczne kolory , przynajmniej u mnie , biały jest żółty , a kolory przytłumione. Moim zdaniem z fabrycznych to tylko eco i standard się do czegoś nadają bo reszta jest bardzo odrealniona.

Chyba że chodziło Ci w tej wypowiedzi - wybierz sobie expert i ustaw pod siebie to wtedy się zgadzam :)
 

kostek111

New member
Na stronie lcdtvbuyingguide.com w dziale LG tv rewiews jest kalibracja Lf6300 chyba najbliższy mam telewizor.Trzeba się zastanowić czy faktycznie chcemy kalibrację ,mi osobiście po ustawieniach udostępnionych w sieci po kalibracji obraz całkowicie nie nadaje się do oglądania . Uważm też że obraz ustawiony na expert1 lub 2 jest bardzo podobny do tych po kalibracji.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

Noman42

New member
Tak zgadzam sie że predefiniowane ustawienia Expertów sa do bani. Chciałem je ustawic sam bo reszta ustawień jest do bani. Czytałem w opiniach jak niektórzy poustawiali sobie w trybie Expert i piszą że rewelka. Jak mi sie nie uda to może wezme experta od kalibracji ale to wydatek aż 200zł.
 

Noman42

New member
Mam jescze pytanie który typ obrazu moge zmienić i jak ustawie że bedzie jeszcze gorzej (moze się tak zdarzyć ) to czy da sie powrócic do predefiniowanego i w jaki sposób.
Serdeczne dzieki z góry za pomoc.
 

kostek111

New member
W każdym masz możliwość zmiany parametrów , a jak coś to reset ustawień obrazu.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

Solidworks

New member
Witam

Panowie posiadajacy powyższy model LGxxLF652V. Sprawdźcie proszę ponizsze ustawienia kalibracyjne:

youtube*com/watch?v=7XNolBYfWvE

zamiast * wpisać.

Jestem ciekawe czy będziecie zadowoleni. Piszcie wasze spostrzeżenia.
 
Ostatnia edycja:

dmk84

New member
Kolego Solidworks testowałeś te ustawienia?
Dokładnie to samo wyszperałem wczoraj późnym wieczorem ale jeszcze nie ustawiałem.
 

Solidworks

New member
Tak, podoba mi się ustawienie kalibracyjne z tego linka. Ale może to być moje subiektywne wrażenie. Jestem ciekaw, czy wam podejdją. Czekam na wasze spostrzeżenia.
 
Ostatnia edycja:

zotac

New member
Zamówiłem wczoraj 50LF652V jak tylko przyjdzie będę testował.Miał być Samsung H6400 ale padł wybór na LG i myślę że na lepsze.TV będzie testowany z Panasonic TX-L42ET5E który ma matryce IPS Alpha i pochodzi od LG prawdopodobnie.Co do Samsunga to sie nad nim wahałem ale obraz 3D do mnie nie przemówił w zasadzie to go nie ma w sensie głębi i tzw wychodzenia z telewizora...
 
Do góry