Zamiana 47LA640s na 50LF652v-warto!?

eManual

New member
@NightRider - obraz jako taki jest... czy widzisz różnicę jak zmienisz jasność? Spróbuj wyłączyć tryb ECO, pobawić się ustawieniami - kino,sport itp - i zobacz czy będzie różnica. Ja na początku martwiłem się nieco ciemniejszymi rogami ale po wyłączeniu trybu ECO obraz był idealnie podświetlony. Zobacz jak u Ciebie.
 

Blackedeyed

New member
Spróbuj amplituner podłączyć nie przez HDMI/optyczne a przez wejście liniowe JACK... jestem ciekaw czy będzie to samo.

Już rozgryzłem w czym problem, problemem jest jednak Pioneer. Podłączyłem go do mojego Sharp Aquos i dokładnie te same objawy- zrywanie dźwięku lub obrazu (czasem jednocześnie) oraz magiczna zmiana sygnału wejściowego. Po wyłączeniu Simplink w LG i ARC w amplitunerze wszystko hula. Szkoda tylko, że muszę wszystkim sterować dwoma pilotami, ponieważ po optyku po wyłączeniu Simplink oczywiście "kontrola" kina nie działa. Z tego co wyczytałem na wielu forach urządzenia Pioneer to jakiś śmieszny żart. Nie dość, że wieczne problemy z zanikiem dźwięku, to jeszcze działanie topowych modeli pozostawia wiele do życzenia.
 

Jasiczek

New member
uchwyt ARCAS LCW 270 do LG55LF652V

@piecco - chciałem uchwyt ART AR-66 ale nie było, lecz że Euro i pośpiech to wziąłem ARCAS LCW 270 bo poprzedni PLB 65T CZ był typowo do ściany a ja stwierdziłem że przy płytkach ściennych wokół tv będzie ciasno i kupiłem taki że mogę tv odciągnąć od ściany. Ten uchwyt ma zapas bo jest do 50kg i tv 70" a mój waży ok 18kg. Przymocowany nie na 6 a na 10 kołków choć do tv wchodzą "AŻ" 4 śrubki M6x30 i tulejki by można było włożyć kabel antenowy kątowy. Polecam.

A obraz płynny, jakościowo bardzo dobry. Czerń jest OK, rewelacja jeśli chodzi o kąty widzenia. TV mam wysoko i dziś miałem stół pod nim i przy nim siedziałem i... było wszystko widać. Naprawde jestem miło zaskoczony.

I warto od razu kupić magic remote MR-600.

Witam, czy nie ma problemów z podłączeniem EURO i innych kabli przy wykorzystaniu tego uchwytu (ARCAS LCW 270)?
 

eManual

New member
@Jasiczek - nie używam EURO ale kabel do anteny lepiej by był kątowy. Z resztą złączy typu HDMI i USB nie ma problemu bo jest uchwyt odchylany i dobrze trzyma TV.
 

kosikos87

New member
Witam Panowie, co prawda 42 ale przyjechał do mnie lf652. Widać jaśniejsze strefy w rogach jak na zdjęciu, do tego błekitna poświata na bokach i górze. Przy teście na dse oczywiście wyszło, że pełno plam, jednak przy normalnym używaniu tego nie widać. Nie wiem jak to będzie się miało po podłaczeniu laptopa bo głównie chcę korzystać z niego jako monitor. Jak myślicie to już są dość duże wady? Odsyłać go? Może trafi mi się jakiś lepszy model. Poradzcie coś, bo trochę jestem zdegustowany, miałem nadzieję, że będzie "czysty". Model z początkiem numeru 607, czyli z lipca tego roku.
 

Attachments

  • WP_20161006_18_25_35_Rich.jpg
    WP_20161006_18_25_35_Rich.jpg
    287,8 KB · Wyś: 123
  • WP_20161006_18_26_36_Rich.jpg
    WP_20161006_18_26_36_Rich.jpg
    273,9 KB · Wyś: 87

Blackedeyed

New member
Po prostu jasna d.pa... Kolor niebieski wygląda wręcz paskudnie. Ewidentnie do wymiany (jak dla mnie). Jeśli mam być szczery to w mojej 50`tce z lipca matryca wygląda wzorowo.
 

kosikos87

New member
Może nie reguła, ale częsty problem. Wymieniłem go na inny, też jest z lipca i wygląda to identycznie. Także omijać szerokim łukiem 42 cale z numerem seryjnym 607...
 

janikof

New member
witam
posiadam model 50LF652v i mam jak na razie dwa problemy natury technicznej....
1. telewizor sam zmienia ustawienia które wprowadziłem odnośnie obrazu. Ustawiłem sobie tryb expert według Darko i częściowo sam, na drugi dzień włączam a tam ustawione na eco, przestawiłem więc z powrotem na expert a tam poprzestawiane ustawienia które sam robiłem....
Inny problem ze zmianami: któregoś dnia nie działa mi część aplikacji i pojawia się komunikat że może być to spowodowane złym ustawieniem godziny. Wchodzę w godzinę i datę i rzeczywiście poprzestawiane...
Co może powodować że zmieniają się ustawienia?

2. drugi problem to połączenie z telefonem poprzez wifi direct. Telefon łączy się z telewizorem ale w momencie kiedy włącza się aplikacja Smart Shaare połączenie zostaje zerwane, próbowałem wyłączeć wifi i to samo się dzieje. Robiłem to na telefonie Samsung i LG i zachowuje tak samo. do momentu uruchomienia Smatr Shaare pokazuje w telewizorze w telefonie jest połączenie a w momencie włączenia aplikacji rozłącza

Proszę o jakieś wskazówki
 

bzdunek

New member
Może nie reguła, ale częsty problem. Wymieniłem go na inny, też jest z lipca i wygląda to identycznie. Także omijać szerokim łukiem 42 cale z numerem seryjnym 607...

W piątek odebrałem ten tv z numerem 607. Zero problemów. Obraz żyletka. Sprawdziłem na kilku testach. Żadnych przebarwień czy innych wad. Każdy kolor jednolity na całej powierzchni. Chyba dobrze trafiłem
 

abu777

New member
Witam
Kilka dni temu kupiłem LG652V 42" i od samego początku same problemy :x
Najpierw tv przyszedł uszkodzony najprawdopodobniej z winy kuriera, wgnieciona ramka z lewej strony i na wyświetlaczu pojawił się biały duszek w tym miejscu, no ale nic, sprzedający wywiązał się wzorowo z problemu, przysłał kuriera po odbiór tv i zaraz potem wysłał następną sztukę.
Tv dotarł tym razem w całości, włączyłem sprawdziłem czerń jak się zachowuje i było naprawdę wszystko ok, tv przyjąłem odpisałem że jest ok.. ale gdy już ochłonąłem wrócił po pracy i zacząłem korzystać z tv coś mi zaczęło nie dawać spokoju, po środku gdzieś na 1/3 powierzchni są cztery ciemniejsze pionowe pasy widoczne na jasnych tłach co prawda w normalnym użytkowaniu nie są jakoś bardzo uciążliwe, aczkolwiek są i gdy się o tym wie na jasnych partiach obrazu można je wypatrzyć, no ale jakoś bym to przełknął... ale dodatkowo lewa część wydawała mi sie jakaś dziwna jeśli chodzi o barwy, no i zacząłem dociekać co i jak, wyświetliłem sobie białą blanszę na całej powierzchni i krew mnie zalała, rozkład bieli jest po prostu tragiczny, środek śnieżno biały, na lewej stronie biel jest żółta :x a przy samej krawędzi znowu śnieżno biała, prawa strona też jest pożółknięta, i wszystko jakoś bym zdzierżył, ale to widać przy normalnym oglądaniu, każdy jasny jednolity obraz jest pożółknięty z lewej strony, biały wiadomo, ale to widać nawet przy szarościach, która jest pożółknięta, choć na tv patrzę od kilku dni to już nie mogę na niego patrzeć, a miało być tak fajnie i przyjemnie :lol: :-(
Nie wiem co mam z tym robić, czy dzwonić do serwisu LG czy próbować oddać Tv, z tego co mi wiadomo mam 14dni na zwrot, tv kupiłem 25.10. ale z racji odsyłania uszkodzonej sztuki ten mam od wtorku.
przepraszam że sie tak rozpisałem ale jestem że tak powiem lekko wk... poddenerwowany :D
 

bzdunek

New member
Radzę Ci, żebyś wymienił. Ja mam dwa tygodnie ten tv. Biel to biel, czerń to czerń. Inne kolory ( niebieski, czerwony, zielony) bez problemu. Jednoility kolor na całej powierzchni. Żadnych pasów ani plam. Chyba miałem szczęście. Obraz piękny. Programy przyrodnicze, sport i filmy full hd przez usb coś pięknego. Radzę oddać. Po co masz się wkoorwiać? Ja kupiłem w sklepie stacjonarnym. Kierownik tego sklepu jest ok. Sprawdził tv pod kątem uszkodzeń mechanicznych, przywiózł mi go do domu i podłączył a następnie uzgodniłem z nim, że mam tydzień na wymianę gdyby wyszły jakieś syfy. A że wszystko jest ok, to tv zostaje.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
U mnie tak samo,tv mam od miesiąca i wszystko jest ok.Jedna rzecz mnie nurtuje,wczoraj oglądałem film w 60 klatkach i wokół postaci jest taki dziwny artefakt,blur,rozmazanie,nie wiem jak to nazwać.Muszę sprawdzić jakiś inny film i zobaczyć czy to wina tv czy kopii filmu.Zabawa z TrueMotion nic nie daje.,;-)

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry